320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Borussia Dortmund

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Borussia Dortmund

    Et selleks semestriks on loengud läbi ja eksamiteks ka veel eriti õppida ei viitsi, on praegu kõvasti aega, mida võib foorumis raisata. Ja siin ta nüüd lõpuks on, Borussia oma teema.
    Asjast ka midagi. Hooaja esimene pool sai juba rohkem kui 2 nädalat tagasi läbi ja vahepeal on olnud võimalus mõtteid koguda. Esimesed 17 mängu mängu võib kokku võtta ühe sõnaga- pettumus. Tabelis 14. koht ei vasta kohe kuidagi ootustele, kogutud on haletsusväärsed 18 punktikest ja väljalangemiskohast lahutab vaid 4 punkti. Väravaid on \\\"mustkollased\\\" löönud vaid 17, vähemaga on pidanud leppima vaid tabeli viimane Freiburg (14 väravat) ja eelviimane Rostock (13). Õnneks on kaitse natuke paremini pidanud kui ülejäänud tabeli teise poole meeskondadel, tänu millele pole väravate vahe kõige hullem (-5), kuid siiski nõrguke. Ma ei arvagi, et Borussia peaks meistritiitli pretendent olema, aga praegune meeskond peaks olema suuteline vähemat 8 hulka jõudma.
    Hooaja nõrgas alguses on oma osa kindlasti klubi katastroofilisel majanduslikul olukorral. 120 miljoni Euro suurune võlg ei luba uusi (tasemel) mängijaid muretseda ja mängijad pidid leppima palgakärbetega (vaatamata sellele peaks Borussias olema vägagi \\\"korralikud\\\" palgad). Loodetavasti suudab uus (rikas) president olukorda leevendada.
    Laatsaretis on seis nagu eelmiselgi hooajal, eks siis teisisõnu jube. Praeguseks on küll olukord paranenud ja järgmiseks Bundesliga mänguks peaks veelgi paranema. Kõige olulisem on ilmselt kapten Christoph Metzelder\\\'i tagasitulek.
    Seoses Metzelder\\\'iga tekib treeneril igati meeldiv \\\"probleem\\\". Nimelt on tal siis valida kolme igati korraliku keskkaitsja vahel (muidugi eeldusel, et Christoph on sama hea kui enne vigastust). Ise tahaks Metzi kõrval näha noort Markus Brzenska\\\'t, kes on selle hooaja üks parimaid uudiseid (vähemalt Borussia fänni jaoks). Wörns on küll kogenum, kuid on sellel aastal olnud ebakindel ja jääb vanuse tõttu aeglaseks. Wörnsi võiks proovida ka paremkaitses, vähemalt seni kuini Evanilson terveks saab. Mul on mingi udune mälestus, et Wörns oli Leverkusenis paremkaitses (paluks sellele mälestusele kinnitust või siis ümberlükkamist). Äärel lööks muidugi Wörnsi kiiruse, või õigemini selle puudumise, probleem veelgi rohkem välja.
    Nüüd tahaks natuke uue treeneri kallal vinguda. Kui Bert van Marwijk suvel Borussiaga liitus, olid minu ootused üsna kõrged. Praegu aga ei ole ma hollandlasest just vaimustuses. Tal tundub olevat küljes sama viga mis Eesti koondise austatud hollandlastest treeneritel- hoiduvad kogu hingest vahetuste tegemistest, või kui vahetavad, siis millalgi 85. minuti paiku. OK, praegu pole Borussia pingilt eriti kedagi võtta, aga van Marwijk ei vahetanud ka hooaja esimestes mängudes, kui pink tugevam oli. Lisaks ei ole treener nõus meeskonnas muudatusi tegema, kuigi on ilmselge, et praegune sats ei tööta just täistuuridel. Ka meeste motiveerimisega tundub probleeme olema, näiteks Rosicky ja Koller mängivad koondise eest pidevat paremini kui klubis (Lisan siia juurde, et mul pole sellega seoses mängijatele ühtegi etteheidet. Koondise tasemel jalgpall on mulle alati olulisem olnud kui klubijalgpall ja koondises mängimist pean ma auasjaks, mistõttu ei ole parem motiveeritus koondisemängudes üllatav. Siiski on vahe mõne mängija puhul liiga suur ja seda pean ma treeneri veaks. Au on parem motivaator kui raha ja treeneri asi on tekitada tunne, et ka klubi esindamine on auasi).
    Seoses var Marwijk\\\'iga on mul veel üks probleem. Nimelt ei saa ta läbi minu lemmiku Lars Ricken\\\'iga ja ei anna talle võimalustki. Ricken ei ole küll mingi imemees, kuid võrreldes mõne teise mehega vääriks ta vähemalt võimalust oma oskusi näidata. Treener olevat Ricken\\\'ile teatavaks teinud, et tal pole enam Borussias tulevikku, mille peale Manchester City kohe Rickenile pakkumise tegi. Õnneks lükkas Ricken pakkumise tagasi ja lubas oma koha eest edasi võidelda. Rickeni otsusel on ilmselt kaks põhjust. Esiteks on ta Dortmundi poiss ja Borussia on tema elu (tema enda sõnade kohaselt) ja teiseks on tema praegune palganumber ilmselt oluliselt suurem kui City pakutu.
    Midagi positiivset peab ju ka kirjutama. Sügise parimad uudised on ilmselt juba eelnevalt mainitud Metzelderi tagasitulek ja Brzenska hea mäng. Lisada võiks veel David Odonkori ja Sahr Senesie jõudmise U-21 koondisesse (nimetatutest esimene oli enne vigastada saamist päris tegija ka Borussia mängudes). Hea on ka paari teise noore esindusmeeskonda murdmine. Eelkõige pean silmas Marc-André Kruska\\\'t, aga mainida võiks veel Sascha Rammel\\\'i ja Marcus Steegmann\\\'i debüüte. Kölnist tagasi tulnud Florian Kringe pole küll Frings\\\'iga võrdne mängija, aga tema kannaksin ma siiski veel koos Kehl\\\'iga positiivse poole peale.

    Ma ei tea kuidas ma seda teemat tulevikus täiendada viitsin/jõuan. Peale seda kui Tele2 oma kaabel-TV teenuse Starmanile ära müüs, jäin ma ilma nii DSFist kui ka ARDst, mis tähendab, et mul puudub igasugune võimalus Bundesliga telekast jälgimiseks. Mingeid referaate mängude kokkuvõtetest ma tõlkida ei viitsi, sest ei näe sellel erilist mõtet (keda huvitab leiab need kokkuvõtted isegi üles). A eks ma vahel ikka kommenteerin midagi ja loodan ka teiste abile.

    Lõpetuseks veel niipalju, et 7st kuni 14. jaanuarini viibib Borussia Türgis laagis ja võtab seal osa Efes Pilsen Cupist, mida kannab üle ka Eurosport

    #2
    Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

    Super, lõpuks ometi sai ka BVB endale väärilise teema, loodan, et aeg-ajalt ikka seda haldad. Väga mõnus sissejuhatus. Nüüd peavad aga Schalke pöidlahoidjad jald kõhu alt välja saama, et mitte häbisse jääda.


    Algselt postitas jjriado
    Hooaja nõrgas alguses on oma osa kindlasti klubi katastroofilisel majanduslikul olukorral. 120 miljoni Euro suurune võlg ei luba uusi (tasemel) mängijaid muretseda ja mängijad pidid leppima palgakärbetega (vaatamata sellele peaks Borussias olema vägagi \\\"korralikud\\\" palgad). Loodetavasti suudab uus (rikas) president olukorda leevendada.
    Pole ennast kunagi suutnud peensusteni läbi närida, kuid Hispaania-laadseid el presidentesid, kes tihkete lubaduste oma rahaga löövad klubile tuurid sisse, liigub Saksa jalgpallis väga harva (mööndustega nt TSV 1860 endine president Wildmoser, kolmanda liiga provintsisatsi Hoffenheimi upitav kohalik tööstur või Dynamo 1990ndate alguses peaaegu pankrotistanud Otto). Asi on väga kummalisel tasemel, klubid on tihti laiema spordiseltsi (MTÜd!) osakonnad, mille alt nood oma teistlaadsusega püüavad vabaneda (hiljuti näiteks \"iseseisvus\" Lauterni jalgpallisektsioon).

    Jalgpalli-BVB on selles osas esimese aktsiaseltsi ning seni ainsana börsile läinuna suunanäitaja. Ettevõtmine kukkus küll läbi, kuid taolised klubid vajavad tegusaid mänedzhere - Dortmundi Meier kuulus oma tsunfti käpardlikemate hulka, Schalke Assauer või Leverkuseni Calmund (nüüdseks endine) on palju etemad näited.
    http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

      Ma just täna mõtlesin, et pole ammu midagi Dortmundist kuulnud. See viga sai nüüd siis parandatud.
      Üks küsimus ka: kas Dede on ikka veel teiega?

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

        Algselt postitas Robinho


        Ma just täna mõtlesin, et pole ammu midagi Dortmundist kuulnud. See viga sai nüüd siis parandatud.
        Üks küsimus ka: kas Dede on ikka veel teiega?
        Borussia ametlik kodulehekülg näitab küll, et Dede mängib veel seal

        link
        ½121½

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

          Kicker valgustab langenud hiiglase Dortmundi väga rasket olukorda. BVB peab 31. märtsil värisema, sest on suur oht ilma jääda kõrgklassi litsentsist. 72000 eurot päevas kasvav võlakoorem võib hooaja lõpuks 140 miljonile kasvada. Nelja aasta eest esimese Saksa klubina börsile läinud Borussia aktsia on langenud 82% esialgsest väärtusest.

          Litsentsi saamise võtmeks on panditud Westfalenistaadioni tagasiost. Ressursse on aga väga vähe: nii on üleeuroopalise turukriisi tingimustes ka äärmiselt keeruline saada Rosicky või Kolleri eest korralikult.
          http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

            tsehhi keskväljamootori vastu pidavat huvi tudma Porto, kes sooviks Barcasse lahkunud Decot asendada kellegi pädevaga. Ja poleks paha asendus, sest mees saaks ka Meistrite Liigas kohe kaasa hakata Porto eest tegema.

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

              Stefan Reuter pani ameti maha

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                Kahjuks sai Dortmundi ründaja Ewerthon sõpruskohtumises Spartakiga vigastada. Kes on selle hooaja Borussia suurim väravakütt kuue värvaga. Ta peab vigastuse tõttu pidama kahekuulise mängupausi.

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                  Kas finantsprobleemid hakkavad teil ka vähenema või on juba pankrot ukse taga ja kukkutakse kuhugi pära-põrguse, myyakse kõik mängijad maha jne.(nagu juhtus Fiorentinaga!)
                  \\"Lampard is the perfect example of a modern player. He has athleticism, strength, and the ability to attack or defend. He scores a lot of goals, has great vision and is very consistent.\\"
                  Marcello Lippi

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                    Algselt postitas waluswend


                    Kas finantsprobleemid hakkavad teil ka vähenema või on juba pankrot ukse taga ja kukkutakse kuhugi pära-põrguse, myyakse kõik mängijad maha jne.(nagu juhtus Fiorentinaga!)
                    Olukord olevat paranenud. 2004. aasta lõpus oli võlg juba alla 100 miljoni Euro ja kohekohe pidi mingi välisinvestor veel tulema, kes asja veel veidi parandama peaks. Mingis intervjuus rääkis klubi manager Michael Meier, et olukord ei ole kunagi eriti hull olnudki (mida on küll väga raske uskuda) ja põhjendas seda mingite \"majandusasjadega\", millest mina suurt aru ei saanud.

                    Efes Pilsen Cup\'il sai kohati ikka uskumatuid liigutusi näha, eriti kaitsjate esituses. Guy Demel- OMG (kes nägi, see teab). Wörns on ka vist ikka liiga vanaks/seniilseks jäänud ja Metzelder\'il lõi pikk mängupaus väha välja (palli surmamisega oli probleeme). A no tegu oli ikka suvalise turniiriga, kes teab, kui raske trenn võis mängupäeva hommikul olla. Rõõmustav oli Argentiinast laenult tagasi tulnud Fernandez\'i mäng. Hooaja esimese poole Borussia vast parim mängija Brzenska ei ole kahjuks veel operatsioonist taastunud ja Türgis platsile ei saanud.
                    Rünnaku ülesehitus on küll problemaatiline, peale Rosicky on kõik poolikud pigem kaitsva orientatsiooniga. Rosicky kõrval hakkavad ilmselt mängima Kehl ja Kruska, kuigi viimase asemel võib vabalt olla Kringe. Omapärane oli ka pidev platsi keskelt ründamine, juhmi järjekindlusega prooviti läbi minna sealt, kus kõige rohkem vastaseid ees oli.
                    Ewerthon\'i vigastus on igavene jama, tema asendamisega peab ilmselt hakkama saama hooaja esimese poole vahele jätnud Gambino, kes Türgis paistis silma eelkõige kergelt kukkumisega. Kolmanda ründaja koha peale kandideerivad hetkel Ricken ja heada tehnikat näidanud Addo, peale paranemist saab selle koha endale ilmselt hoopis Odonkor. Addo oleks võimalik asendaja ka Kollerile.

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                      Algselt postitas jjriado
                      Ewerthon\'i vigastus on igavene jama, tema asendamisega peab ilmselt hakkama saama hooaja esimese poole vahele jätnud Gambino
                      Sellele problale leiti ka lahendus - poolakas Smolarek toodi laenulepinguga Rotterdamist BVB hambutut ründeliini tugevdama.

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                        1-2 võideti Wolfsburgis, mis on üks raskemaid kohti võõrsil meeskonnal võitmiseks.
                        Ebi sai jala valgeks ja usun, et Metzelderi 90 minuti mäng täöhendab uue ajastu algamist Borussias ja tõustakse see aasta veel esikaheksasse ja järgmine aasta juba jälle tiitlikandidaadid.

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                          Smolarek tegi kohe esimeses mängus skoori?
                          Tore, tore, ehk saab BVB nüüd lõpuks tõusuteele.
                          Rolf Rüssmann: Wenn wir hier nicht gewinnen, dann treten wir ihnen wenigstens den Rasen kaputt.

                          http://lisaaeg.wordpress.com

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                            Bankroti lävel?

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Borussia Dortmund\'

                              Algselt postitas Aramis


                              Bankroti lävel?
                              Tundub, et jah
                              Klubi juhtkond on küll aegajalt rääkinud, et finantsolukord on paranunud ja blablabla, a reaalselt on see vist kõik täielik häma olnud. Välismaine Soccernet raporteerib, et nüüd loodetakse klubi ümberstruktureerimise peale. Vähemalt bossid lõpuks tunnistavad, et asi on ikka väga halb.

                              Jalgpalli külje pealt on hooaja teine pool ikka väga hästi alanud. Nelja mänguga 10 punkti on ikka õige kõva sõna. Õnne on muidugi palju olnud ja kohtunikud on miskipärast oma abistava käe ulatanud (äkki on neil klubist kahju?). Eriti õnnelik olen ma oma lemmiku Rickeni mängimise ja väravate üle, Kolleri neli väravat neljas mängus on ka väga meeldiv. Viimases mängus Bochumi vastu oli algkoosseisus 8 sakslast. Pole küll uurinud, a ega eriti ei usu, et mõnel teisel satsil nii palju on.

                              Varsti tekib huvitav olukord. Nimelt tulevad Rosicky, Evanilson, Ewerthon, Odonkor ja Gambino kõik vigastuspausilt tagasi. Üldiselt pooldan ma teooriat, et võitvat meeskonda ei vahetata, a samas on Rosicky nii kõva mees, et teda pingile jätta tunduks kuidagi narr. Ewerthon ilmselt saab oma koha algkoosseisus tagasi ja Smolarek kukub pingile, võimalik oleks ka brasiillase asemel Odonkori mängimine.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X