Lehekülg 142, kokku 152 EsimeneEsimene ... 4292132138139140141142143144145146 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 821 kuni 2 840, kokku 3027
    Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jan 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas irvitaja Vaata postitust
    Meil Meistriliigas just peab, Meistrite Liigas ei pea (noorte omas vist isegi peab, kuna kohustuslik arv nii suur).

Aga ei välistaks, et tulevikus tuleb selline reegel ka UEFA’st, sest reeglile eelnenud analüüsid näitasid, et 80% fännidest seda toetab (klubi ja kohaliku identiteedi säilitamise eesmärgil).

Ja mis sa arvad, kuimeil lastakse reegel praegu lõdvaks ja hiljem kui UEFA selle karmistab, siis kumb olukord on parem, et meil klubid juba aastaid sellega arvestanud ja oleksid juba kohanenud või, et hakkaksid kohanema alles siis kui UEFA nõuab (ütleme 3-5 a pärast)? Ehk, et kui osad klubid isegi KTM reegli olemasolul ei pööra rõhku noortesüsteemile, siis miks nad peaksid seda tegema reegli puudumisel?
    See analüüs tundub päris huvitav ja hea meelega loeks ise ka selle kohta.

Muidugi fakt, et Sa ei välista sellise reegli implementeerimist Euroopa liigades ei anna eriti midagi juurde tuleviku perpsektiivis. Ma võin mitte välistada ka seda, et antud reeglit ei tulegi kunagi Euroopa liigades. Sellisel juhul kas meil oleks mõtet lasta liiga tasemel järjepidevalt langeda KTM reeglite püsima jäämisel?

Ma ei saa aru miks ei või olla lihtsalt samasugused nõuded nagu Euroopas või teistes liigades ja ei suruta peale seda, et osad klubid peavad teatud mängijaid usaldama põhikoosseisu, kuigi nad treeningutel näidatu põhjal või üleüldise taseme põhjal sinna kuuluma ei peaks.

Noortesüsteemidele peavad muideks klubid niikuinii pühenduma, ilma selleta Premium Liigasse ei pääsegi. Omaette asi on see kui hea on Eesti noorte tase ja kui motiveeritud on nad Eestis olevate palkade nimel konkureerima.

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Ma kahjuks kohe uuringut või selle kirjeldust ei leidnud, aga siin on selle reegli ajaloost väikene ülevaade. Eelnes 2 aastat konsultatsioone ja siis otsus: https://www.uefa.com/news/newsid=943393.html.

Fännide kohta tsitaat: Fans responding to a UEFA.com user survey gave their backing – more than 80% wanted clubs to maintain a local identity.

Arvestades, et reegel toodi sisse ja, et Noorte Meistrite Liigas on see veel karmim, siis ma näen pigem selle reegli implementeerimist kui, et mitte implementeerimist. Tõsi võib-olla ta tuleb läbi KTM/ETM numbri suurendamise, mis puhtalt matemaatiliselt eeldab, et mõni neist käib ka platsil, mitte nii sõnaselget reeglit, et peab olema koosseisus.

Eesti kontekstis ma arvan, et puudub parem võimalus, kuidas mitte-rahaliselt stimuleerida klubisid tegelema noorte süsteemiga. Ma arvan, et "maksta" klubidele, kes kasutavad oma noori ei ole see lahendus, mis pikas plaanis oleks jätkusuutlik. Liit on tegemas niigi järgmist sammu, olles aru saanud, et mitte kõik klubid ei hooli noortest. Nii on rakendunud noorte stipendium, nüüd rakendus täiendava palgalehe lisamine (ka seal on vanuse piirangud peal), järgmiseks tuleb noortetöö juht UEFA ja Liidu toel ja lõpuks hakatakse ka noortesüsteeme hindama ja seeläbi suunama vanemaid valima oma lastele parim keskkond. See kõik võtab aega, aga kui keegi protsessi ei juhiks ja laseks minna omasoodu, mina arvan siis läheks asi pigem metsa ja vahe klubide vahel kasvaks liiga suureks ja see muudaks liiga vähem atraktiivsemaks.

Ma ei nõustu väitega, et meie liiga on peale KTM/ETM reegli kehtestamist läinud kehvemaks.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    May 2002

Algupärane

Jah, see krdi Bosman….
    Tulemuseks globaalne äri noortega, võidab see klubi, mis suudab enim talendikaid verinoori endale hankida, ka Eesti siseselt.
    Eestile on ehk kasuks, et nii mõnelgi meie talendikamal noorukil on parem võimalus pääseda rikkamate välisklubide akadeemiatesse või noortesatsidesse.

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Eesti kontekstis ma arvan, et puudub parem võimalus, kuidas mitte-rahaliselt stimuleerida klubisid tegelema noorte süsteemiga. Ma arvan, et "maksta" klubidele, kes kasutavad oma noori ei ole see lahendus, mis pikas plaanis oleks jätkusuutlik. Liit on tegemas niigi järgmist sammu, olles aru saanud, et mitte kõik klubid ei hooli noortest. Nii on rakendunud noorte stipendium, nüüd rakendus täiendava palgalehe lisamine (ka seal on vanuse piirangud peal), järgmiseks tuleb noortetöö juht UEFA ja Liidu toel ja lõpuks hakatakse ka noortesüsteeme hindama ja seeläbi suunama vanemaid valima oma lastele parim keskkond. See kõik võtab aega, aga kui keegi protsessi ei juhiks ja laseks minna omasoodu, mina arvan siis läheks asi pigem metsa ja vahe klubide vahel kasvaks liiga suureks ja see muudaks liiga vähem atraktiivsemaks.
    Ma ei usu, et seda iialgi kehtestatakse, aga kuidas oleks "lastetuse maksuga", nagu Nõuka-ajal? Kui oled nii rikas, et KTMide asemel impordid mängijaid, siis maksad teatava maksu/trahvi ära ja fännid on rahul.

Fännide kohta tsitaat: Fans responding to a UEFA.com user survey gave their backing – more than 80% wanted clubs to maintain a local identity.
    Kuna link ei toimi siis - kas küsitlus oli aus ja fännidele anti valida identideedi ja 3p vahel?
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Ei tea jah, miks telefonis link ei avane. Proovi arvutiga.

Esiteks ma ei oleks kindel, et fännid rahul oleks lastetusmaksuga. Teiseks, kas sa tahaksid, et siia tuleks keegi rahadega “hiina investor”, ostaks iga aasta kokku Eesti mõistes tippsatsi, aga kellel puuduks igasugune side kohaliku kogukonnaga ja maksaks muudkui neid trahve? Mina ei tahaks.

Eks ta selline kiire tulemus vs. pikaajaline töö vaidlus ole. Väide, et Eestisse ei saa tuua talendikaid välismängijaid ei päde, sest limiit lubab. Kas neid on nüüd vaja koosseisu jagu? Mina ei poolda.

Eesti koondislane Kasutaja LaRaBla avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2011

Algupärane

.
    Uskumatult rumala sõnastusega küsimus. Sõnastusega mängides võib 80% fänne soovida oma hinge saatanale ka müüa.

Muide, UEFA definitsioon HG mängijast:

Definition. UEFA defines locally-trained or 'homegrown' players as those who, regardless of their nationality, have been trained by their club or by another club in the same national association for at least three years between the age of 15 and 21.
    Natuke erinev meie definitsioonist või kuidas?

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Mis asi on erinev? Meil veel pehmem, kuni 23, mitte 21.

“ Mängija, kes olenemata vanusest, rahvusest ja kodakondsusest, alates hooaja algusest, mil ta sai 12aastaseks, kuni hooaja lõpuni, mil ta sai 23aastaseks, on mänginud klubi eest või on olnud klubisse registreeritud vähemalt kolm (3) hooaega.”

Lihtsalt jääb mulje, et mölisetakse mölisemise pärast, aga süvakuti oskavad teemapüstitusel kaasa rääkida vähesed.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    May 2002

Algupärane

Neil 80% fännidel on soov näha klubis/liigas rohkem oma rahvusest/kodakondsusest mängijaid, mitte otseselt oma külameestest koosnevat satsi.
    Seda tõestavad viimasel ajal sagenenud nn. rassisimiintsidendid. mis ei ole suunatud ainult tumedanahaliste mängijate vastu.
    Fännide vastureaktsioon üha võõramaisemaks muutuva mängijate seltskonna vastu klubijalgpallis.

Eesti koondislane Kasutaja LaRaBla avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2011

Algupärane

Mis asi on erinev? Meil veel pehmem, kuni 23, mitte 21.

“ Mängija, kes olenemata vanusest, rahvusest ja kodakondsusest, alates hooaja algusest, mil ta sai 12aastaseks, kuni hooaja lõpuni, mil ta sai 23aastaseks, on mänginud klubi eest või on olnud klubisse registreeritud vähemalt kolm (3) hooaega.”

Lihtsalt jääb mulje, et mölisetakse mölisemise pärast, aga süvakuti oskavad teemapüstitusel kaasa rääkida vähesed.
    Õpi inglise keelt või õpi lugema. Vastasel korral ära mölise.

Näe, teen lihtsamaks sulle, pööra sellele osale tähelepanu:

by their club or by another club in the same national association

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Selleks on meil ETM, mis vastab samuti sellele definitsioonile.

Ka UEFAs on club trained ja association trained, mis ma valesti ütlesin?

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    May 2002

Algupärane

UEFA reegel ütleb, et euroliiga mänguks registreeritud kuni 25 mängija hulgas peab olema vähemalt 8 ETM-i, kellest vähemalt 4 KTM-i

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Ma juba sain aru, mida ta mõtleb. Kirjutas, et definitsioon on erinev, aga mõtleb line-up’i reeglit, nii siis öelgugi.

Ja selles osas ei ole ma öelnudki, et meil sama, mis UEFA, selles osas väljendasin arvamust, et selline reegel tulevikus võib tekkida, mis meil juba sees. Ja seda justnimelt nende intsidentide valguses.

Oma rahvusest/riigist mängijate reegel aitab ka koondist, väidan mina.

Kui lasta reegel lõdvemaks, siis ongi 25st mehest 8 kohaliku ja oht, et varumeeste rollis, selliselt aga läheb koondisel veeL kehvemini.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    May 2002

Algupärane

Kusjuures UEFA reeglis on punkt, et ETM/KTM ei pea olema konkreetse riigi, kuhu klubi kuulub, rahvusest/kodakondsusest.
    Ühest küljest tore nõue, et klubid kasvatage mängijaid aga teisest küljest, ega see kohaliku päritolu mängijate kasvatamist otseselt stimuleeri, eriti rikkamate riikide klubidel.
    Lihtsam lihvimata talendid (jalgpalli)arengumaadest kohale vedada ja siis, kes ei kõlba...üle parda.
    Samas meile see sobib, ennustan, et varsti Eesti koondis peamiselt neist mängijatest koosnebki, kes võõrsil noorukina vähem-rohkem jalgpallihariduse saanud.

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Ega Eestiski ei pea olema kodanik, lihtsalt oluliselt vähem tõenäoline, et me hakkame võõrriigi noori importima.
    Viimati muudetud irvitaja poolt : 22.02.20 at 13:26 Põhjus: Kirjaviga

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    May 2002

Algupärane

Ega Eestiski ei pea olema kodanik, lihtsalt oluliselt vähem tõenäoline, et me hakkame võõrriigi noori importima.
    Ega kunagi tea, must manner on põhjatu.
    Ja teoreetiliselt võime ka ise koondise mõttes kaotada mõne supertalendi kui tal valikus suurriigi koondis ning teise riigi kodakondsuse saamiseks tingimused täidetud. Alles hiljuti andis sellisest võimalusest aimu Liivaku Hollandi koondise fantaasia.

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Seda küll, põhjatut Aafrikat katsetab praegu paide, aga koondise vahetamise teema on miskit muud kui KTM/ETM.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    May 2002

Algupärane

Seda küll, põhjatut Aafrikat katsetab praegu paide, aga koondise vahetamise teema on miskit muud kui KTM/ETM.
    Jasper juba oli 2016 -2017 a. hooaegadel Paide KTM

Koondise osas tõin välja lihtsalt teoreetilise ohu, mis kaasneb noorukite varajases nooruses mujale KTM-ks värbamisega.
    Samas ei imestaks, kui mõni end Eesti kodanikuks tinistanud "KTM Jasper" millalgi Eesti koondisesse kutsutakse.
    KTM Beglarishvilit juba nõuti koondisesse.

pagulane Kasutaja lorenzo avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

mingisugune KTM-i või ETM-i reegel nüüd vaevalt tõstab Eesti jalgpallurite taset. põhjused on ikka mujal ja nendega tuleb tegeleda. tuleb mõelda miks Eesti noorte jalgpallurite tase on selline nagu see on hetkel ja mis selle taseme tõstmiseks teha annab.
    üks asi on klubide finantsides kinni. teine asi on noorte ambitsioonides.
    Catalunya is not Spain!

Eesti koondislane Kasutaja Nasfal avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    mingisugune KTM-i või ETM-i reegel nüüd vaevalt tõstab Eesti jalgpallurite taset. põhjused on ikka mujal ja nendega tuleb tegeleda. tuleb mõelda miks Eesti noorte jalgpallurite tase on selline nagu see on hetkel ja mis selle taseme tõstmiseks teha annab.
    Rääkisin natuke aega tagasi Igor Shashkoviga, kes on Jõhvis noortetöö väga kõvasti üles ehitanud ja koos Škaletaga välja valitud Ukrainast treenereid ning aetud välja rahasid ning pole ühtegi õhtut kui Jõhvis staadionitel trennid tundide viisi ei käiks. Samas ütles ka, et kuskil 6-7 klassini ei ole kellegagi distsipliini ja treeningute kohapealt probleeme, aga edaspidi kuuleb iganädal, et koolis on palju õppida ja mitu pikka päeva järjest ning ma olen haige jms ehk ei ole seda hambad ristis trennis käimise mentaliteeti. Seda sama mida võis ehk tõdeda Kostja filmis või see, mis peab sinus välja arenema kui tahad välismaal läbi lüüa. Ta tundiski muret, et koguaeg on noortegruppidel võimalused, et vabal ajal ja tulge võtke kontorist valvetöötajalt võtmed ja minge mängige staadionil ja harjutage, aga see varuvõti pidi sealt suhteliselt tolmu koguma ainult. Seda juttu on varemgi räägitud ja mida rohkem suurtemate kogukondade arendajatelt kuulda, siis oled sa vene või eestimeelne, aga probleem tundub olevat sama ehk ei tehta musta tööd piisavalt ja üritatakse võimalikult kergelt ennast läbi kanda.

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    See reegel peaks ideaalis panema klubi noortetööd tulemuslikumalt tegema. Kes seda ei suuda või ei hooli sellest, siis neil tekivad probleemid koosseisuga lihtsalt. Järgmisel aastal veel hullemad. Kusjuures KTM ei pea tingimata noormängija olema.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud