320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Milliseid eesti profiiliga tiimid on üldse MMile lähedal? Praktiliselt Island ja ei keegi teine.

    Soome nüüd esimest korda üle väga pika aja näitab ennast heast küljest ja soome eestiga võrdlemine on isegi suht ebaaus.

    Kommentaar


      Ma ei tea. Aivar, ma tean, et sa loed foorumit ja vahel isegi helistad inimestele, et oma 20 aastat kestnud monoloogi pidada, aga äkki aitab juba ja lõpetaks selle nartsissliku võimuihalemise ära? Aiamaaga tegelemine ei tundu parem idee? Sa oled ju piisavalt tark inimene, arusaamaks, milllal oleks aeg lõpetada, ei?

      Kommentaar


        Algselt postitas $$$ Vaata postitust
        Milliseid eesti profiiliga tiimid on üldse MMile lähedal? Praktiliselt Island ja ei keegi teine.

        Soome nüüd esimest korda üle väga pika aja näitab ennast heast küljest ja soome eestiga võrdlemine on isegi suht ebaaus.
        Mina ja paljud veel mõtlevad pigem seda, et kui meie rahvaarv oleks ka 5 või 10 milli, siis koondis ei mängiks ikka paremini. Probleemid on mujal.

        Kommentaar


          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
          Ma ei tea. Aivar, ma tean, et sa loed foorumit ja vahel isegi helistad inimestele, et oma 20 aastat kestnud monoloogi pidada, aga äkki aitab juba ja lõpetaks selle nartsissliku võimuihalemise ära? Aiamaaga tegelemine ei tundu parem idee? Sa oled ju piisavalt tark inimene, arusaamaks, milllal oleks aeg lõpetada, ei?
          Oota, kas Aivar on süüdi selles, et koolitustingimustele vaatamata meil BCD kategooriad omavad treenerid omavad neid vaid selleks, et oleks paber käes? Kas Aivar on süüdi selles, et lastejalgpalli minnakse treeneriteks vaid selle pärast, et palgalisa teenida ja egot hellitada. Ma võin nimetada päris palju (peamiselt Tallinnas, Harjumaal ja IV's) nn treenereid ja koole, kus lastele õpetatakse jalkat väga primitiivsel tasandil, siis minnakse külaturniiridele ja seal jahitakse sotsmeedia feimi - jne. Aga pärast, kui laps tahab tõsisemasse jalkakooli minna, siis igal moel ja võimalusel seda takistatakse...
          Kas Aivar on süüdi selles, et meil lastevanemad on tolad, kelle jaoks jalgpall samuti oma ego hellitamise vahend ning kui laps soovib minna tugevamasse klubisse ning seal tekivad v.o. kohanemis- või teised raskused (näiteks puudulike oskuste tõttu pingile maandub), siis emmed-issid tõstavad kisa "A, meie uus Ronaldo-Šmonaldo jääbki pingile istuma, treener on paha-paha, läheme siit ära" - nõnda kaobki võimalik talent vms.

          Eesti jalgpalli probleem on selles, et lastejalgpall on liiga nn lahja - harrastajaid palju, aga kvaliteet on ülinigel. Arvan, et võiks olla Eestis mingi selline süsteem, et andekaid lapsi väikeklubidest võiks kokku kutsuda üleriigilisele treeningpäevale kus parimad saaksid normaalsetesse klubidesse edasi minna. See oleks suht loogiline, aga see taas pole Pohlaku süü, et meil selline või säärane süsteem puudu.

          Võib ka edasi pikalt antud teemal kirjutada-rääkida, ent meie jalgpallil on rohkem probleeme, kui vaid üks ja see kindlasti ei ole Pohlak. Võib mida iganes temast arvata, aga ilma temata oleks see ammu fifa reitingus mingisugusel kohal Vanatüdrukute saarte ja Bantustaani vahel.

          Kommentaar


            Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
            Võib ka edasi pikalt antud teemal kirjutada-rääkida, ent meie jalgpallil on rohkem probleeme, kui vaid üks ja see kindlasti ei ole Pohlak. Võib mida iganes temast arvata, aga ilma temata oleks see ammu fifa reitingus mingisugusel kohal Vanatüdrukute saarte ja Bantustaani vahel.
            Et kuna ta on 25 aastat seda asja ajanud, siis vanade teenete eest las ajab veel 25?

            Kommentaar


              Algselt postitas rallikas Vaata postitust
              Et kuna ta on 25 aastat seda asja ajanud, siis vanade teenete eest las ajab veel 25?
              kas sa ei saa või ei taha aru saada, mis oli postituse sisu? mitut oma koduklubi noorteklassi mängu sa oled paari aasta jooksul vaatamas käinud? mine hari ennast veidi ja saad aru, mis tasemel egopaukudega on tegemist ja mul on kahju, et Žaur oma energiat geelipudelite peale peab raiskama. See on ka põhjus, miks su lemmikklubist pole arvestataval tasemel noortekoondislasi välja kujunenud ning pole isegi treeningutele kutsutud. Ja kui sa oled ennast valgustanud ja väidad siiski, et pohlak on kõiges süüdi, siis lõpeta eesti jalgpalli vaatamine ja üleüldse võiksid kuskile keldrisse peeruvalgusesse ennast lukustada.

              Kommentaar


                Algselt postitas ekspert Vaata postitust
                kas sa ei saa või ei taha aru saada, mis oli postituse sisu? mitut oma koduklubi noorteklassi mängu sa oled paari aasta jooksul vaatamas käinud? mine hari ennast veidi ja saad aru, mis tasemel egopaukudega on tegemist ja mul on kahju, et Žaur oma energiat geelipudelite peale peab raiskama. See on ka põhjus, miks su lemmikklubist pole arvestataval tasemel noortekoondislasi välja kujunenud ning pole isegi treeningutele kutsutud. Ja kui sa oled ennast valgustanud ja väidad siiski, et pohlak on kõiges süüdi, siis lõpeta eesti jalgpalli vaatamine ja üleüldse võiksid kuskile keldrisse peeruvalgusesse ennast lukustada.
                Vaata, kui organisatsioon ei tööta tulemuslikult juba aastaid, siis vastutab selle eest organisatsiooni juht. Kui üks juht ei saa hakkama peab keegi teine kätt proovima.

                Välja toodud noortetöö probleemidega peakski EJL tegelema. Treeneritele ja klubidele pädev atesteerimine, klubi tegevusloale karmimad tingimused või veel midagi muud. Midagi peab muutuma.

                Kommentaar


                  Aivar Pohlak on kahtlemata tugev figuur, kes on Eesti ja ka Euroopa jalgpallile andnud rohkem, kui minusugune kõrvalvaataja hinnata saab. Kuid kui sa küsid:

                  Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                  kas Aivar on süüdi selles, et koolitustingimustele vaatamata meil BCD kategooriad omavad treenerid omavad neid vaid selleks, et oleks paber käes?
                  ...siis vastus on jah.

                  Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                  Kas Aivar on süüdi selles, et lastejalgpalli minnakse treeneriteks vaid selle pärast, et palgalisa teenida ja egot hellitada.
                  ka siin on jah.

                  Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                  Kas Aivar on süüdi selles, et meil lastevanemad on tolad, kelle jaoks jalgpall samuti oma ego hellitamise vahend ning kui laps soovib minna tugevamasse klubisse ning seal tekivad v.o. kohanemis- või teised raskused (näiteks puudulike oskuste tõttu pingile maandub), siis emmed-issid tõstavad kisa "A, meie uus Ronaldo-Šmonaldo jääbki pingile istuma, treener on paha-paha, läheme siit ära" - nõnda kaobki võimalik talent vms.
                  ja isegi siin on jah.

                  Ja tead miks? Sest 25 aasta jooksul on üles ehitatud Eesti-sisene jalgpalli süsteem. Toimib mingisugune püramiid, mis soodustab kõiki neid nähtusi. Need kõik nähtused ei ole olnud kindlasti eesmärgiks, aga need on välja tulnud. Lihtsalt minu meelest on tasapisi tehtud sedasorti otsuseid, mis soodustavad ebakvaliteetset jalgpallitoodangut. Minu meelest ei ole üldse kokkusattumus, et viimasel ajal on palju noori tulnud Legionist ja Nõmme Unitedist, kus on noortesse veidi süsteemist erinevalt suhtutud.

                  Kusjuures ma ei väida, et probleeme ei pandaks tähele või üleüldse probleemidega ei tegeletaks. Kindlasti tegeletakse ja kindlasti märgatakse, kuid üleüldine jalgpallisüsteem on meie riigis juba loodud ja seda vaevalt muutma hakatakse.

                  Aga kas Aivar Pohlak peaks ebaõnnestunud koondisemängude tõttu tagasi astuma? Seda nüüd küll mitte.

                  Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust

                  Võib ka edasi pikalt antud teemal kirjutada-rääkida, ent meie jalgpallil on rohkem probleeme, kui vaid üks ja see kindlasti ei ole Pohlak. Võib mida iganes temast arvata, aga ilma temata oleks see ammu fifa reitingus mingisugusel kohal Vanatüdrukute saarte ja Bantustaani vahel.


                  Ja samas see on ka veidi ülepingutatud .
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    Täitsa huvi pärast küsin, silmaringi avardamiseks, et kuidas Legionis ja Nõmme Unitedis noortesse süsteemist erinevalt suhtutakse?
                    Algselt postitas Plechazunga
                    Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

                    Hmm, that didn't really work.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Rebellion Vaata postitust
                      Täitsa huvi pärast küsin, silmaringi avardamiseks, et kuidas Legionis ja Nõmme Unitedis noortesse süsteemist erinevalt suhtutakse?
                      Tulemus on tähtis.
                      Instagram

                      Twitter

                      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                      telekavaataja.blogabet.com

                      Kommentaar


                        Algselt postitas ekspert Vaata postitust
                        kas sa ei saa või ei taha aru saada, mis oli postituse sisu? mitut oma koduklubi noorteklassi mängu sa oled paari aasta jooksul vaatamas käinud? mine hari ennast veidi ja saad aru, mis tasemel egopaukudega on tegemist ja mul on kahju, et Žaur oma energiat geelipudelite peale peab raiskama. See on ka põhjus, miks su lemmikklubist pole arvestataval tasemel noortekoondislasi välja kujunenud ning pole isegi treeningutele kutsutud. Ja kui sa oled ennast valgustanud ja väidad siiski, et pohlak on kõiges süüdi, siis lõpeta eesti jalgpalli vaatamine ja üleüldse võiksid kuskile keldrisse peeruvalgusesse ennast lukustada.
                        Aivar Pohlak Maailma presidendiks!

                        Meie Aivar Pohlak, kes Sa oled EJL president! Pühitsetud olgu Sinu nimi. Sinu riik tulgu. Sinu tahtmine sündigu nagu liidus, nõnda ka väljakutel. Meie igapäevast jalgpalli anna meile tänapäev. Ja anna meile andeks meie võlad, nagu meiegi andeks anname oma võlglastele. Ja ära saada meid kiusatusse, vaid päästa meid ära kurjast. Sest Sinu päralt on Eesti Jalgpall ja vägi ja au igavesti.
                        ---------------------

                        Aga okei, see selleks.

                        Ma saan väga hästi aru mis oli postituse sisu ning noortetöös on suuri probleeme, sh ka Kaljus. Kuid teema on selles, et EESTI JALGPALL vajab muutuseid. Kui üks mees on 25 aastat seda asja juhtinud, kas sa ei näe, et see asi kuidagi pikaks on veninud? Lisaks on ja jääb tugevalt ülesse huvide konflikt EJL-Flora, arvestades et sõltumatu klubide ühenduse president saab palka mitte liidust, vaid oma poja klubi mängijaid vahendavast firmast. Seega äkki uus mees, uued ideed, uus energia?

                        Nii muuseas, pärast KTM-reegli jõustumist 2015a jaanuaris on Eesti U-19 ja U-21 noortekoondiste saldo:

                        U-19: 7 võitu, 13 viiki, 40 kaotust. Väravate vahe 34-128.
                        U-21: 5 võitu, 10 viiki, 24 kaotust. Väravate vahe 35-87.

                        Viimane U-21 valikmängu võit oli 2015 aastal San Marino üle 2:1, isegi Balti turniiril pole suudetud võitu saada.

                        Kommentaar


                          Ole õnnelik, et meil on selline vana nagu Pohlak, kes seda jama vedada viitsib. Kui ta kord ära lõpetab siis läheb alles õige pask lahti. Ega sitast saia ka alati ei tee. Selgelt tuleb noortetöös mingit imet genereerida aga imed ei sünni hõlpsasti.

                          Kommentaar


                            Ei tahaks küll siin pikka diskussi pidada, seega vastan austatud telekavaatajale päris lühidalt:

                            1. Treenerite koolitamise süsteem, ma pean silmas just seda, et kandidaat ei pea olema kuidagi jalgpalliga seotud (Eesti otsib oma Arigo Sacchit), on tõesti selline, et ei vasta enam tänapäeva nõudmistele. Jalgpallitreener ei tohi olla nn football manageri mängu fänn või lihtsalt selline huviline, kes diivani pealt oskab öelda kuhu kes peab jooksma jne. Vastuvõtu tingimusi peab karmistama.
                            2. Kuidas Pohlak selles süüdi, et suvaline männ läheb Mourinhot mängima kaks-kolm korda nädalas? Kas Pohlak peab isiklikult kontrollima neid kandidaate, mis plaanid jne on? Võin väita, et mõnes mõttes treeneriameti populaarsus on isegi hea, sest, näiteks minu linnaosas, mis tglt minust küll eraldatud sanitaartsooniga nimega Karjamaa, palju nn probleemseid lapsi, kellega need entusiastid tegelevad, aga nende hulgas on iga 1,15-ne selline, et see on mu football manager.
                            3. Legioni ja NU eesmärkideks on alati olnud kvaliteettoodangu tootmine ja selleläbi raha teenimine. Vaata, need ongi erinevad ärimudelid - kas sa tahad olla lihtsalt huviringi moodi ja teenida lihtsalt raha või teed pro moodi ja teenid pärast, mitte just siin ja praegu, vaid mõne aja pärast, suuremat raha, kui üldse teenid? Legion ja NU on meie Eesti mõttes ikka väga pro jalgpallikoolid.
                            4. Miks viimane väide oli ülipingutatud? Vaata, armas telekavaataja, kus praegu asuvad meie naabrid Läti ja Leedu...
                            Ok, kujutame ette, et homme AP ütleb, et ma olen väsinud ja jätan ameti maha... Kas oleks kedagi hetkel silmapiiril, kes oleks sama tugeva karisma ja muude isikuomadustega? Keda sa tahaksid sinna tema asemele? Mõnd poliitikut, keda saadab sinna uudismaale koduerakond saadab - fakoff - kujuta ette, et EJL'd hakkab juthima ntx Boroditš või mõni avaliku elu tegelane nagu Carmen Kass või Korobeinik...
                            Ei välistaks, et see võiks olla keegi jalgpalliringkondadest inimene - Kuno, Levada, Starodubtsev . siis me upume rahade ja mõjutsoonide jagamisse...

                            5. Seega hakkame tõesti ehk rohkem noortejalgpallile tähelepanu pöörama. EJL ega Pohlak ei suuda kõike reguleerida just selles osas, et EJL ülesandeks ongi jalgpalli propageerimine, mitte piiramine. Lihtsalt tuleb eraldada tulemuse peale suunatud õppetugevus ja hobitugevus, luues esimesele tingimusi...

                            Kommentaar


                              Ma saan väga hästi aru mis oli postituse sisu ning noortetöös on suuri probleeme, sh ka Kaljus. Kuid teema on selles, et EESTI JALGPALL vajab muutuseid. Kui üks mees on 25 aastat seda asja juhtinud, kas sa ei näe, et see asi kuidagi pikaks on veninud? Lisaks on ja jääb tugevalt ülesse huvide konflikt EJL-Flora, arvestades et sõltumatu klubide ühenduse president saab palka mitte liidust, vaid oma poja klubi mängijaid vahendavast firmast. Seega äkki uus mees, uued ideed, uus energia?
                              See pole argument, et 25 aastat. Too parem näiteid mida konkreetselt tuleks paremini teha. Näiteks ühe asja julgeks isegi välja tuua - vaja oleks luua midagi sellist, mis teistel pallimängudel on Audentese näol - ehk midagi akadeemia sarnast, kus tehakse trenni kaks korda päevas, on parimad taustajõud ja treenerid jne. Ideaalis võiks neid muidugi mitu olla. Kuni tehakse 3-4 korda nädalas trenni, ei saagi midagi loota.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ekspert Vaata postitust
                                kas sa ei saa või ei taha aru saada, mis oli postituse sisu? mitut oma koduklubi noorteklassi mängu sa oled paari aasta jooksul vaatamas käinud? mine hari ennast veidi ja saad aru, mis tasemel egopaukudega on tegemist ja mul on kahju, et Žaur oma energiat geelipudelite peale peab raiskama. See on ka põhjus, miks su lemmikklubist pole arvestataval tasemel noortekoondislasi välja kujunenud ning pole isegi treeningutele kutsutud. Ja kui sa oled ennast valgustanud ja väidad siiski, et pohlak on kõiges süüdi, siis lõpeta eesti jalgpalli vaatamine ja üleüldse võiksid kuskile keldrisse peeruvalgusesse ennast lukustada.
                                See on ju reaalselt peast haige inimese postitus, mida ma just lugesin... Mingi EJL laskub Ekre tasemele ja palgatakse trolle postitama?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X