320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jah, minu lähedusevajadus ja üksindustunne on terve elu olnud suured ja kuna ma ei ole eriline suhtleja ja ühtegi sõpra pole mul olnud, paneb see minu ainsale võimalikule kaaslasele suure koormuse, ma vajan hoolivust ja vajan ka minu hoolivuse ja tähelepanu talumist, ja suhe, kus lähedust nähakse nagu kaupa ja kus naine pakub lähedust vaid kingituste eest või siis, kui tal eriti hea tuju, on minu jaoks piinav, aga ma talusin seda peaaegu kakskümmend aastat.

    Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui Signe lõi mind noaga kätte selle eest, et ma talle sõbralikult ja hellalt silitades veidi ootamatult lähenesin, ning kui ma teise tuppa sideme järele läksin ja laps mulle järele jooksis, siis tabas mulle järele visatud nuga ukse põrkest last – küll õnnelikult.

    Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui Signe ründas mind raske keeglikurikaga – see oli kingitus, mis seisis meie magamistoas, ja ühel hetkel peitsid lapsed selle ära, sest kurikas oli liiga sageli ema käes. Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui naine lõi mind lähenemise eest kubemesse ja vigastas peenist nii, et see oli üleni tumelilla.

    Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui ta üritas oma tahtmist saavutada sõitvast autost hüsteerilise väljahüppamise katsega, mis kestis kolme lapse juuresolekul teatraalselt terve tunni.
    Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui minu arutluse peale, et äkki ei ole kaheksandat kuud rasedal naisel kõige mõistlikum minna vanaema matusele, hakkab see naine aknast välja hüppama, ja kui ma püüan teda kinni hoida, siis ta rabeleb ja lööb, lõpuks kukub meetri kõrguselt, ja kui kuu aega hiljem on sünnitus jämedama nabanööri tõttu raskem, siis järgneb igal võimalikul juhul kuni lapse suureks saamiseni talle kõvahäälne seletamine – ära unusta, et isa tahtis sind enne sündimist tappa.

    Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui vestluse ägedaks minemisel kiskus Signe mind juustest või lõi, ise samal hetkel kisendades «isa peksab» /.../ Selliseid näiteid on sadu.

    Kui ma seitse aastat tagasi paanikahoogudega psühhiaatrite poole pöördusin, selgus, et minu lähedusevajadus ei ole saanud vastust, lähisuhtes toiminud primaarne mehhanism on olnud minu tasakaalust väljaviimine, ma olen kaotanud usu sellesse, et ükski eluliselt oluline vajadus võib saada täidetud. Kui teatasin Signele oma otsusest lõpetada abielu, järgnes tavapärane reaktsioon – ta võttis esimese ettejuhtuva objekti ja ründas mind sellega.

    Ma olen rahulik inimene, aga suutsin pidevaid provokatsioone taluda umbes kolm aastat meie suhte alguses, seejärel ei olnud Signel raske mind endast välja viia, sest ta teadis täpselt, kui oluline ta minu jaoks oli. Alates 1997. aastast hakkasin võtma erinevaid närvirohtusid ja muutusin ükskõiksemaks, mis tõi teiselt poolt kaasa provokatsioonide võimendumise ja rohuannuste kasvu

    Kevadel 2003 olin kahe paralleelse rohuga üsna maksimumannuste lähedal ja kui Signe umbes viiekümnendat korda teatas, et läheb kodust minema, tal mehekandidaate, häid töökohti ja raha pakkuvaid armukesi jalaga segada, ei olnud minus enam emotsioone, et teda veenda jääma – ikkagi kodu ja lapsed ja ega enne, kui lähed, ju ei tea, kas mujal on ikka parem – ja ta läks.

    Mul on kahju, et selle suhtega nii läks, kuigi vaatamata kõigele ei saa ma jätta arvamust, et see oli ilus elu kõigile – Signele, sest teda armastati ja ihaldati, lastele, sest said kasvada isa laulude ja luuletuste saatel romantilises keskkonnas ilma sunnita, minulegi, sest ka mina pidin kuidagi saama teada, et maailma muuta ei ole võimalik.»
    INTER ARMA CARITAS

    Kommentaar


      Kuulge, nüüd läheb kogu teema ju poindist väga kaugele.

      Kommentaar


        Täpselt seal, kus Eesti jalgpall.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Kuulge, nüüd läheb kogu teema ju poindist väga kaugele.
          Sa ei ole ju hetkel Johannes Trulla kuskil Postimehe poliitpodcastis riigikogulast ära surumas, et üritad asja enda soovitud poindini viia. Hetkel on kõik ilusti teemasse ja me lahkame siin targa inimese kontseptsiooni.

          Kommentaar


            kordan end, aga

            Milline ettevõte või organisatsioon jätaks juhtimise muutmata, kui 30 aastat on de facto monopoolset ja piiramatut võimu omanud sama inimene ning tulemusi pole?
            Kui loll või hoolimatu peaks omanik olema, et usuks ikka veel selle juhi plaane?

            Kommentaar


              Isegi Lukašenko astuks tagasi, kui ta oleks EJL president.

              Kommentaar


                Tegelikult saab Voolaid enda kaela viha, mis peaks minema Aivar Pohlakule. Selge on see, et Eesti jalgpall on omadega põhjas - kõik dimensioonid - noortejalgpall, liigajalgpall, koondis ja koondislaste objektiivne tase(välisklubides mängijate arv). Võib arvata, et Pohlak nii pea Voolaidi lahti ei lase, kuna Voolaid kritiseerimine aitab tähelepanu temalt ära juhtida. Seega üleskutse fännidele - keskenduge ikka probleemi põhjusele ehk Aivar Pohlakule, mitte Voolaidile, kelle käsutuses on lihtsalt totaalselt mittekvaliteetne materjal, ja selle kehva kvaliteedi eest peab vastutuse võtma Aivar Pohlak.

                Kommentaar


                  Olen nõus et EJL juhatus peaks vahetuma, aga kes oleksid need õiged mehed selle üle võtma? Kas samasugused mudaliigast väljakasvanud puusalt tulistajad? Meil ei ole ju tõestanud-kogenud vist kuskilt võtta.

                  EJL-tu võiks juhtida Hollandlased nt, tooge talendid sisse :P

                  Kommentaar


                    Ma ei kujuta ette, et EJL-i juhatuse vahetumise järel noortetreenerite töö hoobilt paraneks ja pubekatest noorpallurid nädala lõpus enam joomas ei käiks.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Vask Vaata postitust
                      Ma ei kujuta ette, et EJL-i juhatuse vahetumise järel noortetreenerite töö hoobilt paraneks ja pubekatest noorpallurid nädala lõpus enam joomas ei käiks.
                      umbes sama, et ei usu, et Nõukogude Liidu lagunemise (uute inimeste ja süsteemi tulek) pärast hakkaks inimesed kvaliteetsemalt tööd tegema või vähem poe taga jooma. üleöö ei hakkagi, aga muutused ja ideede konkurents toovad tulemust pikas perspektiivis. juhatus peaks panema paika strateegia, mis tagab tulemused.

                      voolaid on väga kaua meie treenereid koolitanud, aga tulemused lähevad aasta aastalt allapoole. ka noortetöö koordinaatori tööpost aastaid täitmata

                      Kommentaar


                        Rääkisin eile pikalt Aivariga telefonis, teemadeks muidugi mis pask see toimub siin meil jalgpallis ja võin teile kinnitada, et ega ka tema tuju ei olnud just kõige rõõmsam ja ei ole kuule just tihti teda ropendamas, et perses on küll hetkel olukord. Positiivse asjan tooks välja lõigu, kus järgmsiest aastast tehakse päris korralik investeering noortetööse.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                          Rääkisin eile pikalt Aivariga telefonis, teemadeks muidugi mis pask see toimub siin meil jalgpallis ja võin teile kinnitada, et ega ka tema tuju ei olnud just kõige rõõmsam ja ei ole kuule just tihti teda ropendamas, et perses on küll hetkel olukord. Positiivse asjan tooks välja lõigu, kus järgmsiest aastast tehakse päris korralik investeering noortetööse.
                          Niih, aga siis AP ise on kõik õigesti teinud, mitte ühetgi viga pole sisse tulnud ja süüdi on kõik teised, kes tema ideedest aru ei saa? Kas tõesti ei tule pähe, millisekundikski, et äkki astuks kõrvale ja laseks teistel proovida. Isegi kui ka siis sitt ventilaatorisse lendab, saaks endale vastu rindu taguda ja öelda, et aga ma ju andsin võimaluse proovida ja näe ka teie ei saanud hakkama. Mida on APl kaotada, täielik win-win olukord

                          PS. Ma lihtsalt enam ei usu mitte ühtegi sõna mida AP oma tundide pikkuste mõistukõnedega eetrisse paiskab, tõesti kõrini on!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas tpx Vaata postitust
                            Niih, aga siis AP ise on kõik õigesti teinud, mitte ühetgi viga pole sisse tulnud ja süüdi on kõik teised, kes tema ideedest aru ei saa? Kas tõesti ei tule pähe, millisekundikski, et äkki astuks kõrvale ja laseks teistel proovida. Isegi kui ka siis sitt ventilaatorisse lendab, saaks endale vastu rindu taguda ja öelda, et aga ma ju andsin võimalsue proovida ja näe ka teie ei saanud hakkama. Mida on APl kaotada, täielik win-win olukord

                            PS. Ma lihtsalt enam ei usu mitte ühtegi sõna mida AP oma tundide pikkustest mõistukönedega eetrisse paiskab, tõesti kõrini on!
                            Absoluutselt nõus sinuga, fännil ongi õigus tunda ennast vihasena kogu seda paska vaadates. Maailma kõige edukam müügimees ei müüks hetkel ka eesti koondis maha mitte ühegi sendi eest, millega oli ka ta täiesti nõus. Kuna ma usun, et jalgpalli kuulub siiski endiselt fännidele ja nendel koondislastel lasub vastutust meie ees, millega oli ka samuti nõus aga ta ei tahtnud siiski nõus olla selllega, et tema peaks tagasi selle tõttu astuma, meil oli üsna konstruktiivne vestlus ja ta ütles, et ta astub siis tagasi kui ta on teinud jätkusuutlikku jalgpalliliiga meile, mis muidugi on vaieldav, mis asi on jätkusuutlik tänapäeva pidevas muutuvas jalgpalliühiskonnas.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Absoluutselt nõus sinuga, fännil ongi õigus tunda ennast vihasena kogu seda paska vaadates. Maailma kõige edukam müügimees ei müüks hetkel ka eesti koondis maha mitte ühegi sendi eest, millega oli ka ta täiesti nõus. Kuna ma usun, et jalgpalli kuulub siiski endiselt fännidele ja nendel koondislastel lasub vastutust meie ees, millega oli ka samuti nõus aga ta ei tahtnud siiski nõus olla selllega, et tema peaks tagasi selle tõttu astuma, meil oli üsna konstruktiivne vestlus ja ta ütles, et ta astub siis tagasi kui ta on teinud jätkusuutlikku jalgpalliliiga meile, mis muidugi vaieldav, mis asi on jätkusuutlik tänapäeva pidevas muutuvas jalgpalliühiskonnas.
                              Okei, aga räägime siis tähtaegest. Mis on see ajahorisont, mille puhul AP saab öelda, et nüüd on see jätkusuutlik liiga valmis? 2, 5, 15, 50 aastat? Kuidas me hindame protsessi edukust, millised on need vahefinishid, mis annaks sisendit vajadusel suuna korrigeerimiseks. Kui kaua siis veel ikkagi tuleb "kannatada", AP eluea lõpuni?
                              Ja tähtsamgi veel, mis on "jätkusuutliku jalgpalliliiga" definitsioon. Ka selleks ja eriti sellest tuleb kokkuleppida, sest inimesed saavad minu arvates väga laiali valguvast sõnapaarist ikka väga erinevalt aru. Paraku jääb mulle taas mulje, et läbi telefoni tinistati teine poole sujuva kergusega ja osava lükkena viidi teema teravik mingile müstilisele "jätkusuutlikule liigale".

                              nö. disclaimer, pardon, ma üldse ei taha sind selle vestluse valguses nii öelda lögaga üle kallata, võimalik et mu sõnavõtust lihtsalt jääb selline mulje, risti vastu, sinu postitused foorumis on minu arvates enamalt terve mõistuse kehastused

                              Kommentaar


                                Ole mureta, all chill. Küsimuse püstitused on õigustatud ja olgu öeldud, et mingit tähtaega ta ei öelnud mulle ja siin kohal on siiski suur küsimärk jah, mis asi on jätkusuutlik liiga meil, kui ma õigesti aru sain siis tema arvates on jätkusuutlik jalgpalliiga selline, kus kõik PL klubid suudavad ennast ise majandada, ilma, et oleks vaja EJL abi üldse mis tegelikult kaudselt tundub nii ebareaalne kooslus päris maailmas, mis üldse olla saab. Aga kuna ma siiski näen, et kõigil on siiski õigus teada mis toimub meie jalgpallis ja ma siis ise ütlen selle. Kuna KTM ja ETM reegel on pidev vägikaigas meil siin, mis ka minu jaoks pärsib siiski teatud klubide edukust, siis tema sellega nõus siiski ei olnud, vastupidi, ja siin nüüd tuleb kõige kummalisem statement, kui kaotada ära KTM reegel näiteks, siis kaovad ka ära solidaarsusmehhanismid ja mitte ükski klubi PL ei olnud sellega siiski nõus, sest noh, absoluutselt ei soovi meie jalgpalliturul ükski klubi seda ja siis sisuliselt, KTM jääb, saate raha, KTM teeme vabatahtlikuks, raha ei saa, mis tegelikult minu jaoks on väga selge manipulatsioon ja muidugi ei olnud ta sellega nõus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X