320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
    Küsisin nädala eest liidu kohtumisel ajakirjanikega Pohlaku käest, et mida ta on valesti teinud, et meil asjad nii perses on. Ta vastas, et ehitas staadioni, sest sellega tõmbas Flora rahaliselt täiesti kooma ja kõiksugused Kehtna jalgpallikoolid ja muud noortega tegelevad ettevõtmised surid ära. Ja ta lisas, et Levada pankrott ja Kotkas-Juuniori lõpp oli teine, mis lõi noortetöösse augu sisuliselt kuni Nõmme Unitedini.
    Vabandust, kuid ma ei saa eriti aru, et kuidas see vastus on, minu teada on noortegrupid ja treenerid kogu aeg edasi tegutsenud. Flora pole ju noortetööd lõpetanud. Miks nad tasemel tööd ei tee? Kas kõik muu peale selle Kehtna oli siis niikuinii rämps? Miks olukord siis selline oli?
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
      Flora noortesüsteemi kokkukukkumine pani kahtlemata väga tugeva põntsu, aga tagantjärgi on muidugi hea tõdeda, et suur auk noortetöös oli teada. Kes veel mäletab, siis 2012. aastal korraldasime 93. sündinutele koduse U19 EM finaalturniiri, kus korraldusõigust saades tõi Pohlak välja ka: "meie noortejalgpalli taseme jõudmise arvestatavale tasemele". Seal vahel oli tõesti 94-95, kus ei tulnud kohe üldse mitte midagi, aga edasi 96 oli juba selgelt üle Eesti keskmise, kaasa arvatud ülejäänud 90ndate lõpuga võrreldes, kus Mart Poomi jalgpallikoolist ka esimesed lennud välja tulid. Praeguseks on parimad nendest ka koondisesse jõudnud, aga mingit arenguhüpet varasemate aastakäikudega võrreldes pole kuskilt otsast näha. Eesti väiksust arvestades ongi pigem ootuspärane, et mõni aastakäik on parem kui teine ja vahepeal on väiksed augud sees, aga kui meenutada, siis 90, 93 ja 96 grupid (kes ühtlasi hetkel ka koondise tuumiku moodustama peaks) suutsid meie standardeid arvestades rahvusvahelisel tasemel täiesti edukalt hakkama saada. Vähemalt oluliselt paremini kui varasemad või hilisemad aastakäigud kuni 2003ni. Ehk siis selles valguses kogu 90ndate põlvkonda mu arust küll ühte patta panna ei saaks. Või et kuidagi üldse materjali olla ei tohiks. Kiirelt üle vaadates on kõik 90ndate aastakäigud paremini esinenud kui 2000 ja 2001, kes on käinud täiesti nalja tegemas.

      ja no teine asi on ikkagi jätkuvalt see EJL-i arengukava, et okei, tõesti unistused ja ambitsioonid peavad suured olema, aga kui hetkeseis ikka nii selgelt ette näha oli, siis sa ei pane 2020 eesmärkideks EM-le jõudmist ja klubide grupifaasi pääsemist.
      Kas mitte osade 90ndate poiste edu üks oluline koht polnud mitte ka selline fenomen nagu S.C. Real? Sealt tuli häid noori nagu.. Ainult puudus sildtreener/tingimused/vms, kes oleks nad noorteklassist meestesse tassinud.

      Kommentaar


        Algselt postitas tudeng Vaata postitust
        Kas mitte osade 90ndate poiste edu üks oluline koht polnud mitte ka selline fenomen nagu S.C. Real? Sealt tuli häid noori nagu.. Ainult puudus sildtreener/tingimused/vms, kes oleks nad noorteklassist meestesse tassinud.
        Absoluutselt. Kui toonase reali 91-92 aastakäigu poiste tinigmused oleks olnud tänase PL Flora tasemel, räägiksime me hetkel nii mitmestki koondise põhitalast, mitte, et enamus üldse ei tegele enam muruvutiga tõsisemalt.

        Kommentaar


          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
          Absoluutselt. Kui toonase reali 91-92 aastakäigu poiste tinigmused oleks olnud tänase PL Flora tasemel, räägiksime me hetkel nii mitmestki koondise põhitalast, mitte, et enamus üldse ei tegele enam muruvutiga tõsisemalt.
          Miks 90ndate (vähemalt algusaastate ja ilmselt ka 80ndate lõpuaastate) aastakäikudest maksimumi ei saanud välja pigistada kirjutasin ma kunagi enda blogis. Eeldan ja loodan, et noortekoondiste komplekteerimisel tehakse praegu oluliselt kvaliteetsemat tööd.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Algselt postitas Kasper Vaata postitust
            Küsisin nädala eest liidu kohtumisel ajakirjanikega Pohlaku käest, et mida ta on valesti teinud, et meil asjad nii perses on. Ta vastas, et ehitas staadioni, sest sellega tõmbas Flora rahaliselt täiesti kooma ja kõiksugused Kehtna jalgpallikoolid ja muud noortega tegelevad ettevõtmised surid ära. Ja ta lisas, et Levada pankrott ja Kotkas-Juuniori lõpp oli teine, mis lõi noortetöösse augu sisuliselt kuni Nõmme Unitedini.
            Ma ütleks nii. Praegu süüdistatakse 90+ sündinud aastakäigu kutte selles, et nad ei suuda täna tulemust teha. Okei, arusaadav. Samas kui mõni aeg tagasi Rüütli 80+ kuttidega alagrupi turniiri uksele koputas, siis s*tast treenitusest ei räägi keegi. 80+ sündinud kuttidel ei olnud paremaid tingimusi, ei olnud paremat metoodikat, ei olnud ligipääsu interneti, ei olnud mingeid tõsiseid treenerikursuseid ja analüüse. Aga näed, mängiti auklikul murul, kuskil 49' keskkooli staadionil vutti nii, et hüpekad sinised, väravatel polnud võrkegi, aga mängiti ja esindati koondist ka väärikalt.

            See on täielik b*llshit, et tingimusi polnud, treenereid polnud, mängijaid polnud. Oli küll, lihtsalt enamus andekamatele ei suudetud leida väljundit ühel või teisel juhul. Olgu selleks SC Real või mõni teine klubi. Selle taha pugeda, et meil oli 10 aastat auku, no kamoon Simmo! Loll on see, kes vabandust ei leia. Ehitad sa staadionit või mitte. No fucks given. Praegune probleem on suuresti mentaalne. Kutid on juba väljakule minnes alla andnud.

            Edit:

            Suvaline näide: 5 aastat tagasi, kui kodus kottisime maavõistlusmängus Gruusiat 3:0. Väravad lõid Ats Purje, Artur Pikk ja Maksim Gussev. Vaadates koosseisu, siis pooled mehed on praegu ka kas põhis või pingil. Osad neist karjääri lõpus, aga enamus oma prime’is.

Või vähemalt peaksid olema prime’is. Kui nad seda ei ole, siis küsimus pole selles, kas nooruses tehti midagi valesti, vaid selles, et miks ei ole suudetud taset hoida või tõsta, kuigi parimad jalgpalluri aastad peaksid praegu veel kestma.



            Baranov, Pikk, Mets, Kallaste, vanameister Vassiljev. Vahetusest premmi väravamasin Sappinen. Pingil hunnik vendi, kes ühel või teisel moel peaksid ka praegu koondisesse kuuluma.

            Käit on üle öö ära unustanud oma tehnika ja enesekindluse? Mees, kes koondisesse tulles tuli ja hakkas kohe tegema. No ma ei tea..
            Last edited by Silver; 14.09.20, 11:20.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Minumeelest see on isegi üks haruldane koht, kus Pohlak isegi tunnistas ennast süüdi (äkki oli Podcastis Kalev Kruusiga), kus ta ütles, et 95% tema ajast kulus EJL-le ning Flora oli tagaplaanil ja noortetöö oli kehvake, sest ta ei olnud fokuseerinud ennast sellele.

              Muidugi see noortetööjuhtide projekt, mida ta koguaeg viimasel ajal surub näitena, mida liit nüüd antud olukorras teeb muudab natukene skeptiliseks.

              Kuidas see peaks välja nägema? Üks valitud juht hakkab siis klubis näpuga viibutama kõikidele puudustele ja üritama siis organiseerida noortetööd paremaks? Kust need pädevad inimesed võetakse? Mis sellest kuskil välismaal saadud koolitusest kasu peaks olema kui meil siin kohapeal ei ole võtta treenereid, kes hakkaks seda kõike elluviima. Tunduks mõistlikum see raha suunata ikkagi klubidele ja aidata igal klubil tuua kasvõi üks treener välismaalt siia, kes hakkaks reaalselt noori treenima ning kelle kõrval saaks õppida tulevikuks ka meie enda treenerid.
              Nõus. Tahaks veel teada, et kunasest siis see noortetöö juhtide programm peale hakkab ja kes sellest osa saavad? Ainult PL klubid? Esiliiga ja Esiliiga B ka ikka?

              Teiseks. Saan ma õigesti aru, et seda noortöö projekti/programmi klubides hakkab suurema määral juhtima ikkagi kaudselt EJL? Et klubid saavad küll valida endale sobivad noortetööjuhid, aga juhtima hakatakse neid ikkagi noortetöö projekti/programmi alusel EJL poolt? Seljuhul on väga oluline teada, kes hakkab seljuhul olema see inimene EJL poolt? Kui see on nii nagu ma just kirjeldasin ja seda hakkab EJL poolt eest vedama keegi kohalik, siis mul sellesse suurt usku pole ja põhjendan ka miks. Vaadates noortekoondiste tulemusi, siis midagi kiita pole ja kaudselt/otseselt (vaatenurga küsimus) vaadatakse seetõttu otsa meie treeneritele, kes on tulnud kõik läbi EJL treenerite koolitusosakonna ja me kõik teame, kes on seda juhtinud. Ja kui seda noortetöö programmi hakkab juhtima samuti keegi kohalik mees kohalike teadmiste ja kogemustega, siis ma pelgan, et 10.a pärast pole meil ette näidata midagi väga head. Kui aga seda noortetöö programmi hakkab EJL poolt vedurina vedama mõni välismaalane, kel reaalselt kogemust välisakadeemia juhina ette näidata ja kes teab mida ta räägib, mitte räägib mida teab (siin on oluline vahe), siis on mul sellesse projekti usku.
              //

              Kommentaar


                Algselt postitas Kribenski Vaata postitust
                https://sport.err.ee/1134593/pohlak-...ehtud-too-vili


                Kui väita, et 90ndatel sündinud põlvkond pole kvaliteetne siis selgelt on nad overhyped mängjad Eesti liigas ning juba ammu oleks pidanud välismaale siirduma. Seda lappima hakkata KTM ja ETM reegliga ei ole siiamaani emotsionaalselt tulu sisse toonud ning kuidas seletada, et need 80ndatel sündinud jalgpallurid kasvasid üles ilma KTM reeglita ning koondise tulemused olid paremad, tol ajal liiguti rohkem välja Eestist välismaale.
                Toon siin sisse ühe emotsionaalse (väga moekas sõna, millega saab kõike kas õigustada või mutta tampida) aspekti. Nimelt taas oli see mirkointervjuu tonaalsusegsa, et kõik teised klubid on sitta teinud va. Flora (mida üldse ei mainitudki) Keegi tõi siin juba välja, et nii umbes täpselt 10 aastat tagasi oli AP Floras roolis ja otse juhiistmel ehk siis ka seal laperdas noortetöö (mida on mokaotsast korra või paar AP ka ise maininud). Miks on vaja teisi mustata ja endaga seotut näidata paremas valguses, sellest ma ei saa aru, hea veel et ei öeldud, et hüpoteetiline klubi on kurjajuur. Fakt on, et kõik on teinud vigu aga teha sellist nägu nagu eile AK spordiuudisest, see lihtsalt ei ole mõistlik ega kohane ja ei pane APs paremini arvama.

                "kremloloog" minus täheldas, et AP saates paistis veidi kulunum ja "mahakäinum" kui tavaliselt, polnud seda värskust ja demagoogiapomm ei löönud sammuti uimaseks. Ehk on lootust muutusteks

                Kommentaar


                  Kõik need meetmed vajaksid filosoofilist arutelu. Mina isiklikult ei toeta kunstlikku toetamist. Klubid, kellel pole siiamaani noortetöö juhti - ilmselgelt nende jaoks ei ole see prioriteet ja miks peaks nüüd EJL maksma selle klubidele kinni? Igaüks vastavalt oma võimekusele ja arusaamale - kui ikka 30 aastaga ei ole klubi suutnud kuskile jõuda, siis ei ole mõtet ka edasi sinna liidu raha suunata. Ei nõustu pidevate "kompensatsioonimehhanismidega". Tekitab ebavõrdset konkurentsi ja see on mulle juba filosoofilisel tasandil vastuvõetamatu.
                  Pärnu JK Poseidon

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Martin Vaata postitust
                    Vabandust, kuid ma ei saa eriti aru, et kuidas see vastus on, minu teada on noortegrupid ja treenerid kogu aeg edasi tegutsenud. Flora pole ju noortetööd lõpetanud. Miks nad tasemel tööd ei tee? Kas kõik muu peale selle Kehtna oli siis niikuinii rämps? Miks olukord siis selline oli?
                    Ma tegelikult ei andnudki vastust, vaid lisasin su mõtetele lihtsalt ühe dimensiooni juurde.
                    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                    Algselt postitas taku*
                    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas jonman25 Vaata postitust
                      Kõik need meetmed vajaksid filosoofilist arutelu. Mina isiklikult ei toeta kunstlikku toetamist. Klubid, kellel pole siiamaani noortetöö juhti - ilmselgelt nende jaoks ei ole see prioriteet ja miks peaks nüüd EJL maksma selle klubidele kinni? Igaüks vastavalt oma võimekusele ja arusaamale - kui ikka 30 aastaga ei ole klubi suutnud kuskile jõuda, siis ei ole mõtet ka edasi sinna liidu raha suunata. Ei nõustu pidevate "kompensatsioonimehhanismidega". Tekitab ebavõrdset konkurentsi ja see on mulle juba filosoofilisel tasandil vastuvõetamatu.
                      Targem on selle liidu raha eest ühe hüpoteetilise klubi võlgasid tasuda eks ?
                      Olen Kuno kasulik idioot.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas jonman25 Vaata postitust
                        Kõik need meetmed vajaksid filosoofilist arutelu. Mina isiklikult ei toeta kunstlikku toetamist. Klubid, kellel pole siiamaani noortetöö juhti - ilmselgelt nende jaoks ei ole see prioriteet ja miks peaks nüüd EJL maksma selle klubidele kinni? Igaüks vastavalt oma võimekusele ja arusaamale - kui ikka 30 aastaga ei ole klubi suutnud kuskile jõuda, siis ei ole mõtet ka edasi sinna liidu raha suunata. Ei nõustu pidevate "kompensatsioonimehhanismidega". Tekitab ebavõrdset konkurentsi ja see on mulle juba filosoofilisel tasandil vastuvõetamatu.
                        tegelt ju vist Pohlak sellest intervjuus ka kuidagi mainis, et tänapäeval Eesti-suuruses ühiskonnas luua toimivat jalgpalliklubi on väga keeruline. Küsimus taandub ikkagi raha puudusele jalgpallis ja olematule publiku huvile. kui publikut pole, siis sponsoreid pole, ja omakorda pole raha et kvaliteetseid mängijaid oleks. ja kui mängijaid pole, siis jälle ei tule publikut. Nokk kinni saba lahti olukord.
                        Mis sissetulek on klubile pea 500 pileti müük mängule? Arvatavasti igasugu reklaami ja sponsorlepingud on Eestis suht olematu raha eest jne..
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          Mis sissetulek on klubile pea 500 pileti müük mängule? Arvatavasti igasugu reklaami ja sponsorlepingud on Eestis suht olematu raha eest jne..
                          Nõmme Kalju jalgpalliklubi ja rahvusvaheline mänguettevõtte Paf sõlmisid koostöölepingu, mis toob vutitiimile aastas sisse 85 000 eurot. Tegemist on Eesti klubijalgpalli suurima särgisponsorlusega - varasemat rekordit hoidis enda käes FC Flora, kes saab Tele2 käest 40 000 eurot aastas.


                          Ei ütleks, et 85 000 hooaja peale on olematu raha. Tõsi piletitulu Eesti klubijalgpallis pole tõesti tulu.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                            tegelt ju vist Pohlak sellest intervjuus ka kuidagi mainis, et tänapäeval Eesti-suuruses ühiskonnas luua toimivat jalgpalliklubi on väga keeruline. Küsimus taandub ikkagi raha puudusele jalgpallis ja olematule publiku huvile. kui publikut pole, siis sponsoreid pole, ja omakorda pole raha et kvaliteetseid mängijaid oleks. ja kui mängijaid pole, siis jälle ei tule publikut. Nokk kinni saba lahti olukord.
                            Mis sissetulek on klubile pea 500 pileti müük mängule? Arvatavasti igasugu reklaami ja sponsorlepingud on Eestis suht olematu raha eest jne..
                            Kõik ju oleneb, et millist klubijalgpalli soovitakse. Külajalgpalli promomiseks ja arendamiseks on Eestis suurust küll ja küll ja jääb ülegi. Tõsi, maailma mastaabis millegi saavutamiseks vajaliku ressuris leidmine on raske.
                            Kindlasti pole see võimalik PL puhul, et kõik kümme klubi paugutaks kodus ja ka mujal, lihtsalt seda samust ressurssi ei jätku. Klubijalgpalli vastu keskmise vaataja huvi tekitamine on minu arvates vaid võimalik läbi tugevate tulemuste eurosarjades. Mina võin ja käingi ka seda janti vaatamas niiiehknaa, värske õhk ja enam vähem meelelahutus aga uusi toetajaid ei teki juurde, sest sportlikku tulemust pole (see on siin meil pea iga spordiala puhul sama moodi, kui on tulemus siis on masside huvi ja kui tulemsut pole, siis ei koti masse teema üldse). Selleks, et aga tuleks eurotulemus on vaja kvaliteetseid välismängijaid, sinimustvalge lehvitamisega lihtsalt ei sõida kaugele. Ja tõsi, kuna PL pealtvaatajaid pole, siis pole ka ettevõtetel huvi oma raha reklaamikanalisse tamida, kus selle kasutegur on nulli lähedane.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas tpx Vaata postitust
                              Kõik ju oleneb, et millist klubijalgpalli soovitakse. Külajalgpalli promomiseks ja arendamiseks on Eestis suurust küll ja küll ja jääb ülegi. Tõsi, maailma mastaabis millegi saavutamiseks vajaliku ressuris leidmine on raske.
                              Kindlasti pole see võimalik PL puhul, et kõik kümme klubi paugutaks kodus ja ka mujal, lihtsalt seda samust ressurssi ei jätku. Klubijalgpalli vastu keskmise vaataja huvi tekitamine on minu arvates vaid võimalik läbi tugevate tulemuste eurosarjades. Mina võin ja käingi ka seda janti vaatamas niiiehknaa, värske õhk ja enam vähem meelelahutus aga uusi toetajaid ei teki juurde, sest sportlikku tulemust pole (see on siin meil pea iga spordiala puhul sama moodi, kui on tulemus siis on masside huvi ja kui tulemsut pole, siis ei koti masse teema üldse). Selleks, et aga tuleks eurotulemus on vaja kvaliteetseid välismängijaid, sinimustvalge lehvitamisega lihtsalt ei sõida kaugele. Ja tõsi, kuna PL pealtvaatajaid pole, siis pole ka ettevõtetel huvi oma raha reklaamikanalisse tamida, kus selle kasutegur on nulli lähedane.
                              Keegi ei keela klubidel ka praegu kvaliteetseid välismaalasi tuua.
                              FC Flora

                              Kommentaar


                                Jep. Eks Florale oleks ka vaja ühte kvaliteetset füüsiliselt heas vormis välismaalast vaja sinna keskele enne neljapäeva juba. Ise pakuks Upamecanot. Tea kas poiss sobiks või ei.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X