320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas enrito Vaata postitust
    Kui keegi leiab avaliku informatsiooni, kuidas üldse kandideerida EJL presidendiks või mis eeldusi peaks omama, et kandideerida võib sheerida. Tundub nagu see on üles ehitatud selliselt, et peale ühe inimese ei ole võimalik seal pukis olla. Nii sai intervjuust välja loetud vähemalt, et Pohlak on otsustanud oma teekonda jätkata ja nii lihtsalt on.
    Jalgpalliliidu põhikiri artikkel 25:

    * EJL presidendiks kandideerija peab esitama hiljemalt 60 päeva enne korralise Üldkogu
    toimumist vähemalt viieteistkümne protsendi (15%) EJL liikmete toetuskirja oma
    kandidatuurile.

    Kommentaar


      Algselt postitas JuriM Vaata postitust
      Ma pole Pro Pohlak ega anti Pohlak - aga öelge üks konkreetne nimi kes oleks parem alternatiiv seda rolli täitma hetkel? Või kasvõi mitu, terve juhtkond. Mul ei tule peast hetkel ühtegi nime endal, aga kui need inimesed on olemas siis tahaks neist kuulda veidi rohkem
      Sellistes aruteludes kerkib ikka ja alati üles küsimus, et kes võiks see potentsiaalne uus president olla. Ma ütlen ausalt, et ma ei oska ka hetkel ühtegi konkreetset nime välja tuua, aga kas see mitte ei kirjeldagi Eesti jalgpalli laiemalt? Kogu riigi peale on ainult üks asendamatu inimene, kes suudab/oskab/tahab ja kellel eelkõige võimaldatakse Eesti mõistes märkimisväärse eelarvega alaliitu juhtida, mis juhtumisi on ka maailma populaarseim spordiala. Või äkki on küsimus ikkagi selles, et kogu riigi peale mõni võimekas inimene siiski ikkagi oleks veel, aga eeldused on loodud sellised, et reaalsuses ei suuda/taha/ei võimaldata kellelgi seda rolli täita? Nagu siin enne juba välja toodi, siis intervjuust jääb kõlama, et isegi ei arvestata sellise võimalusega, et valituks ei osutu. Ja see on täiesti adekvaatne hinnang, sest kui vastas oleks isegi ennast varasemalt tõestanud võimekas tippjuht, siis ma ei näe võimalust, et keegi saaks vajalikud hääled praeguses Eesti jalgpallisüsteemis kokku.

      Selles on ilmselt kõik üksmeelel, et keegi ei soovi etteotsa mingit poliitikut lihtsalt esindusfunktsiooni täitma. Ja soovitakse näha juhti, kes teeks ka sisulist tööd. Paraku on arusaamatutel põhjustel alaliidu presidendi ametikoht tasustamata positsioon, mis tähendab seda, et täistööajaga saaks seda rolli täita ainult varasemalt majanduslikult kindlustatud isik. Ma ei näe ühtegi põhjust, et miks ei võiks Aivar Pohlak või ükskõik kes teine saada oma panuse eest väärilist töötasu. Samas on aga okei, et alaliidu president teenib oma sissetuleku ühe alaliidu liikmesklubi tütarettevõttest.

      Aivar Pohlaku teened Eesti jalgpalli ülesehitamisel on täiesti erakordsed ja selle eest läheb ta Eesti jalgpalli ajalukku suurte tähtedega. On täiesti ilmselge, et nullist toimiva ning sportlikult ka eduka jalgpallisüsteemi ülesehitamine ongi äärmiselt keeruline, aga sisuliselt on üks inimene juhtinud Eesti jalgpalli 30 aastat. See on piisavalt pikk aeg, et küsida, kas ja kuidas võiks olla teisiti, eriti olukorras kui Eesti jalgpall aastal 2020 ei ela üle kaugeltki isegi oma lühikese ajaloo parimaid aegasid. Proovida proovimise pärast kedagi teist ei ole mõistlik, aga praeguses valguses oleks päris naeruväärne kui järgmise aasta kevadel ühehäälselt taas valituks osutuks. Nii hästi meie asjad siinses jalgpallis ka olla ei tohiks. Tahaks lihtsalt loota, et näeme vähemalt vastaskandidaati ja ka sisulist debatti.

      Veidi mööda näide, aga ma ei tea kui palju on neid inimesi, kes Kersti Kaljulaidi tegemistega olid kursis enne tema presidendiks saamist. Mina igatahes ei olnud.

      Kommentaar


        Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
        nii suure organisatsiooni juht võib vabalt olla ükskõik mis eluala tippjuht. ehk sa ei pea olema olnud eesti koondislane, et juhtida 100 töötajaga ja 10-miljonise käibega MTÜd. vaja on inimest, kes küsib alluvatelt - mida te vajate, et te saaksite maksimaalsed tulemused. ta analüüsib olukorra läbi, vaatab, mis on prioriteedid ja kuidas neid saavutada. paika pannakse lühi- ja pikaajalised eesmärgid, mille täitmine on jälgitav. eesmärkide täitmise eest hoolitsevad erinevate osakondade vastutavad juhid. alluvad peavad saavutama tulemused, mida nad on lubanud saavutada.

        hea näide on BFM-i filmikool. nad olid mustamäe tagaservas lagunevas hoones. palgati juhiks filmi absoluutselt mitte tundev katrin saks. mõned tahtsid mingit filmikorüfeed. mõned aastat hiljem on BFM balti ja põhjamaade regiooni tugevaim filmikool oma suure maja, stuudiote, oscari nominatsioonidega. ehk tuli juht, kes küsis, mida on teil vaja, et me teeks maailmatasemel filme. ja juht asus looma alluvatele tingimusi.
        +1
        tuleks palgata juht, kes aitab inimestel oma asjada ja kes aitab teha asju optimaalsemalt. Isegi võib olla mida kaugem jalgpallist, seda parem, ei ole mingeid eelarvamusi.

        Kommentaar


          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
          Sellistes aruteludes kerkib ikka ja alati üles küsimus, et kes võiks see potentsiaalne uus president olla. Ma ütlen ausalt, et ma ei oska ka hetkel ühtegi konkreetset nime välja tuua, aga kas see mitte ei kirjeldagi Eesti jalgpalli laiemalt? Kogu riigi peale on ainult üks asendamatu inimene, kes suudab/oskab/tahab ja kellel eelkõige võimaldatakse Eesti mõistes märkimisväärse eelarvega alaliitu juhtida, mis juhtumisi on ka maailma populaarseim spordiala. Või äkki on küsimus ikkagi selles, et kogu riigi peale mõni võimekas inimene siiski ikkagi oleks veel, aga eeldused on loodud sellised, et reaalsuses ei suuda/taha/ei võimaldata kellelgi seda rolli täita? Nagu siin enne juba välja toodi, siis intervjuust jääb kõlama, et isegi ei arvestata sellise võimalusega, et valituks ei osutu. Ja see on täiesti adekvaatne hinnang, sest kui vastas oleks isegi ennast varasemalt tõestanud võimekas tippjuht, siis ma ei näe võimalust, et keegi saaks vajalikud hääled praeguses Eesti jalgpallisüsteemis kokku.

          Selles on ilmselt kõik üksmeelel, et keegi ei soovi etteotsa mingit poliitikut lihtsalt esindusfunktsiooni täitma. Ja soovitakse näha juhti, kes teeks ka sisulist tööd. Paraku on arusaamatutel põhjustel alaliidu presidendi ametikoht tasustamata positsioon, mis tähendab seda, et täistööajaga saaks seda rolli täita ainult varasemalt majanduslikult kindlustatud isik. Ma ei näe ühtegi põhjust, et miks ei võiks Aivar Pohlak või ükskõik kes teine saada oma panuse eest väärilist töötasu. Samas on aga okei, et alaliidu president teenib oma sissetuleku ühe alaliidu liikmesklubi tütarettevõttest.

          Aivar Pohlaku teened Eesti jalgpalli ülesehitamisel on täiesti erakordsed ja selle eest läheb ta Eesti jalgpalli ajalukku suurte tähtedega. On täiesti ilmselge, et nullist toimiva ning sportlikult ka eduka jalgpallisüsteemi ülesehitamine ongi äärmiselt keeruline, aga sisuliselt on üks inimene juhtinud Eesti jalgpalli 30 aastat. See on piisavalt pikk aeg, et küsida, kas ja kuidas võiks olla teisiti, eriti olukorras kui Eesti jalgpall aastal 2020 ei ela üle kaugeltki isegi oma lühikese ajaloo parimaid aegasid. Proovida proovimise pärast kedagi teist ei ole mõistlik, aga praeguses valguses oleks päris naeruväärne kui järgmise aasta kevadel ühehäälselt taas valituks osutuks. Nii hästi meie asjad siinses jalgpallis ka olla ei tohiks. Tahaks lihtsalt loota, et näeme vähemalt vastaskandidaati ja ka sisulist debatti.

          Veidi mööda näide, aga ma ei tea kui palju on neid inimesi, kes Kersti Kaljulaidi tegemistega olid kursis enne tema presidendiks saamist. Mina igatahes ei olnud.
          Tänks, see on ilmselt kõige sisutihedam vastus mis ma siiani olen Pohlaku ja Eesti jalgpalli juhi kohta saanud!

          Kommentaar


            Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
            nii suure organisatsiooni juht võib vabalt olla ükskõik mis eluala tippjuht. ehk sa ei pea olema olnud eesti koondislane, et juhtida 100 töötajaga ja 10-miljonise käibega MTÜd. vaja on inimest, kes küsib alluvatelt - mida te vajate, et te saaksite maksimaalsed tulemused. ta analüüsib olukorra läbi, vaatab, mis on prioriteedid ja kuidas neid saavutada. paika pannakse lühi- ja pikaajalised eesmärgid, mille täitmine on jälgitav. eesmärkide täitmise eest hoolitsevad erinevate osakondade vastutavad juhid. alluvad peavad saavutama tulemused, mida nad on lubanud saavutada.
            Nõus. On erinevaid juhtimisstiile ja mina isiklikult sellise suurema organisatiooni puhul pooldan sarnast lähenemist, kus põhimõtteliselt tippjuht koostab meeskonna, usaldab seda meeskonda ja laseb selle meeskonnal isesisvalt püstitatud eesmärkeide poole liikuda, samas teostab nö. järelvalvet ja vajadusel korrigeerib suunda. Ma olen täiesti vastu selles valdkonnas autoritaarse juhtimisstiili kasutamisele.

            Kommentaar


              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
              Veidi mööda näide, aga ma ei tea kui palju on neid inimesi, kes Kersti Kaljulaidi tegemistega olid kursis enne tema presidendiks saamist. Mina igatahes ei olnud.
              Tegelikult on see päris hea näide. Kitsale ringkonnale oli nimi hästi teada, aga üldsus ei teadnud temast ega tema võimetest suurt midagi. Samas mina täna julgen küll öelda, et ta on saanud hästi hakkama. Seega "metsast" sobiva kandidaadi leidmine on tegelikult võimalik

              Kommentaar


                Algselt postitas tpx Vaata postitust
                Tegelikult on see päris hea näide. Kitsale ringkonnale oli nimi hästi teada, aga üldsus ei teadnud temast ega tema võimetest suurt midagi. Samas mina täna julgen küll öelda, et ta on saanud hästi hakkama. Seega "metsast" sobiva kandidaadi leidmine on tegelikult võimalik
                +1

                Olen päri, et ei pea olema endine koondislane ja hoidku Jebus, Allah, Aivar, Buddha selle eest kui mõni poliitik peaks pukki pääsema.

                Kommentaar


                  Algselt postitas pilsneris Vaata postitust
                  Jalgpalliliidu põhikiri artikkel 25:

                  * EJL presidendiks kandideerija peab esitama hiljemalt 60 päeva enne korralise Üldkogu
                  toimumist vähemalt viieteistkümne protsendi (15%) EJL liikmete toetuskirja oma
                  kandidatuurile.

                  http://www.jalgpall.ee/docs/P%F5hiki...003%202016.pdf
                  + liidu juht ei saa palka

                  Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
                  nii suure organisatsiooni juht võib vabalt olla ükskõik mis eluala tippjuht. ehk sa ei pea olema olnud eesti koondislane, et juhtida 100 töötajaga ja 10-miljonise käibega MTÜd. vaja on inimest, kes küsib alluvatelt - mida te vajate, et te saaksite maksimaalsed tulemused. ta analüüsib olukorra läbi, vaatab, mis on prioriteedid ja kuidas neid saavutada. paika pannakse lühi- ja pikaajalised eesmärgid, mille täitmine on jälgitav. eesmärkide täitmise eest hoolitsevad erinevate osakondade vastutavad juhid. alluvad peavad saavutama tulemused, mida nad on lubanud saavutada.

                  hea näide on BFM-i filmikool. nad olid mustamäe tagaservas lagunevas hoones. palgati juhiks filmi absoluutselt mitte tundev katrin saks. mõned tahtsid mingit filmikorüfeed. mõned aastat hiljem on BFM balti ja põhjamaade regiooni tugevaim filmikool oma suure maja, stuudiote, oscari nominatsioonidega. ehk tuli juht, kes küsis, mida on teil vaja, et me teeks maailmatasemel filme. ja juht asus looma alluvatele tingimusi.
                  Olukord on selline et keegi süsteemi väline ei saagi juhiks kandideerida. Süsteemi sisene ei saa konkureerida sest toitvat kätt ei löö. Ja enne kui lambanahas libahunt lahkub ehitab ta liidu selliselt ümber et uus juht ei oma kontrolli alluvate üle ja alluvad saavad taskuid rahulikult edasi täita.

                  Rääkides intekast endast siis ei saa öelda et täpsustavate küsimuste võimalus puudus. Rasvane tekst nr9 on täpsustav küsimus. Tundub et reporter ei suvatsenud lihtsalt teravam olla.
                  Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                    + liidu juht ei saa palka
                    See on kõige haigem asi. EJL juhina peaks ta arendama Eesti jalgpalli kui tervikut. Saab ta aga palka Sport&Net Groupi poolt, mis on omandatud FC Flora poolt ning arendab klubi rahvusvahelist ruumi. Ehk siis ta kasutab oma positsiooni EJL selleks, et teises ettevõttes endale raha teenida. Juhatuses on Premium Liiga klubidest ainsana KURESSAARE PRESIDENT. FC Flora-Kuressaare-Pohlak siin ei pea vandenõusid arendama.

                    Aga noh nagu Tarmo Kink viimases podcastis hästi kokku võttis (inimene, kes ei pea perse pugema), et ,,EJL ei käida kakal ka ilma, et ühele mehele helistatakse ja küsitakse, kas ma ikka võin minna''.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      +1

                      Olen päri, et ei pea olema endine koondislane ja hoidku Jebus, Allah, Aivar, Buddha selle eest kui mõni poliitik peaks pukki pääsema.
                      Samas, nii Pevkur kui Ratas on ju päris positiivsed näited poliitikutest alaliidu esimeestest.

                      Kommentaar


                        Kui keegi muidugi soovib pilgu peale panna klubidele, kellel peaks eelduslikult olema siis hääleõigus märtsis uutel presidendi valimistel ja on peas tekkinud lühis, miks alati läheb nii ühehäälsel siis https://www.spordiregister.ee/et/org...S551kk#liikmed Huvide konflikti muidugi mainima ei pea ja endale hakkas silma Saaremaa Jalgpalliliit, mis iganes see siis ka ei tähenda

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                          Kui keegi muidugi soovib pilgu peale panna klubidele, kellel peaks eelduslikult olema siis hääleõigus märtsis uutel presidendi valimistel ja on peas tekkinud lühis, miks alati läheb nii ühehäälsel siis https://www.spordiregister.ee/et/org...S551kk#liikmed Huvide konflikti muidugi mainima ei pea ja endale hakkas silma Saaremaa Jalgpalliliit, mis iganes see siis ka ei tähenda
                          Päris palju toredaid liikmeid. Enda isiklik lemmik on Kotka Staadion, kelle juhatuse liige on Flora tegevjuht. Laiemalt võib muidugi igaüks välja arvutada, et kui tõenäoline tundub süsteemivälisel 51%+ saada.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                            Samas, nii Pevkur kui Ratas on ju päris positiivsed näited poliitikutest alaliidu esimeestest.
                            Ma muidugi ei pea kumbagi heaks juhiks/näiteks, pigem on/oli tegemist sümboolsete rollidega ning asju ajasid/ajavad teised inimesed (nii-ma-olen-kuulnud, kes-teab-see-teab, naised-saunas-rääkisid ja muud jutud ) aga lepin ka sellega kui arvad teisiti.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              Päris palju toredaid liikmeid. Enda isiklik lemmik on Kotka Staadion, kelle juhatuse liige on Flora tegevjuht. Laiemalt võib muidugi igaüks välja arvutada, et kui tõenäoline tundub süsteemivälisel 51%+ saada.
                              Vaatasin korra sama pilguga liikmed üle (ei pretendeeri absoluutsele tõele):
                              Eesti Leegionäride Jalgpalliklubi- kontaktiks on märgitud tonu@jalgpall.ee - no comments, mingi täielik fiktiivne moodustis???
                              Emmaste Spordiklubi - kommentaare vist ei vaja
                              FC Kuressaare - kindel hääl
                              FC Elva - kindel hääl
                              FC Toompea - kindel hääl
                              FC Valga - vanasti oli flora rakuke, hääles ei tohiks vist küsimust olla
                              FC Valga Warrior - kontakt on piia@fcflora.ee - asi selge
                              FC Warrior - registreeritud Valgasse, tundub et Piial on kaks häält.
                              Jalgpalliklubi FCF
                              Jalgpalliklubi FCF Jalgpallikool
                              Jalgpalliklubi FCF Tallinna jalgpallikool - 1 klubi, 3 häält!!!
                              Narva Trans - EJL on seda vist nii palju päästnud, et hääl on kindel
                              Jalgpalliklubi Tsempion - tundub mingi fiktiivne asi, mis on otsapidi JK Tarvasega seotud
                              FC Kuressaare Jalgpallikool -
                              FC Lelle - vanasti oli Flora rakuke, vaevalt see muutunud on
                              FC Kose - Pelle Pohlak
                              FC Viljandi - tulevikuga sama reg. aadress
                              Viljandi Tulevikujalgpalli Klubi - huvitav kas registreerimisel unustati tühik lisada
                              MTÜ Kotka Staadion - Romario pani paika
                              MTÜ Litsenseerimata Jalgpallitreenerite Ühendus - EJLi sateliit
                              Rakvere Tarvas - vanasti oli ju flora süsteem? keegi teadjam võiks ümber lükata või kinnitada, usun et hääl on ka praegu olemas
                              Martin Reimi jalgpallikool -
                              Saaremaa Jalgpalli Liit Kure tegevjuht on esindaja
                              Saaremaa JK FC Kuressaare 2
                              Sörve JK FC Kuressaare 3 (Kurel siis kokku 5 häält)

                              Ehk siis süsteemi siseselt on vähemalt 25 häält juba garanteeritud.

                              Lisaks veel mitmeid täiesti arusaamatuid ühinguid nagu Jalgpalliklubi Tribling, Adavere spordiklubi jne.
                              Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                              Kommentaar


                                Tribling on/oli Järvakandi jalkaklubi, viimati osalesid meistrikatel 2008.
                                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X