320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Ole mureta, all chill. ... kui ma õigesti aru sain siis tema arvates on jätkusuutlik jalgpalliiga selline, kus kõik PL klubid suudavad ennast ise majandada, ilma, et oleks vaja EJL abi üldse mis tegelikult kaudselt tundub nii ebareaalne kooslus päris maailmas, mis üldse olla saab.
    ...
    Okei, seda juttu sellises valguse ma olen ka ise kuulnud AP nokast, aga see on minu arvates utoopia, not gonna happen. Kust see raha peaks klubiliinist süsteemi tekkima? Kõik klubid 1-10nendani toodaks pideva voona mängijaid, keda saaks vaheltkasu eest välismaale müüa see on ebareaalne. Teleöiguste müük? Reklaamimüük? Piletimüük? Jah, tõsi mingid summad kivist välja pigistaks, aga tippmeeskonda, kes pidanuks 2020 aastal EL/CL alagrupiturniirile selle peenraha eest jõudama, kohe kuidagi ei tekita. Kui aga rahvusvaheline edu pole oluline, siis muidugi saaks ka selle teenitama 3.50nega hakkama. Näiteks meil on praegu liigas Kure nimeline meeskond ja ütlen ausalt, et ma ei saa aru, miks selline meeskond eksisteerib, kuidas peaks selline meeskond olema 100% isemajandav, kuidas saaks selline meeskond isemajandavaks

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Aga kuna ma siiski näen, et kõigil on siiski õigus teada mis toimub meie jalgpallis ja ma siis ise ütlen selle. Kuna KTM ja ETM reegel on pidev vägikaigas meil siin, mis ka minu jaoks pärsib siiski teatud klubide edukust, siis tema sellega nõus siiski ei olnud, vastupidi, ja siin nüüd tuleb kõige kummalisem statement, kui kaotada ära KTM reegel näiteks, siis kaovad ka ära solidaarsusmehhanismid ja mitte ükski klubi PL ei olnud sellega siiski nõus, sest noh, absoluutselt ei soovi meie jalgpalliturul ükski klubi seda ja siis sisuliselt, KTM jääb, saate raha, KTM teeme vabatahtlikuks, raha ei saa, mis tegelikult minu jaoks on väga selge manipulatsioon ja muidugi ei olnud ta sellega nõus.
    Does not make any sense! Eesmärgiks on EJList sõltumatu ehk majandav liiga aga samas solidaarsusmehhanisme kinni ei saa panna? need on ju teineteist välistavad tingimused

    ETM reeglist minu arvates juba täiesti piisaks.
    Ja aru ma ei saa, miks ei või olla erineva filosoofiaga klubisid. Miks ei või olla klubi, kes on kogu oma satsi toonud väilismaalt, klubi kes on hübriid, ja klubi kes on sinimustvalge? Miks peavad kõik klubid olema nagu reklaamis autod halldiiselmetallik

    Kommentaar


      Ma arvan, et see on üks meie vigadest kui üritame endale eeskujuks seada Saksamaad, Hollandit, Itaaliat jne. , peaksime meie jalgpalli arendama saama hoopis mõned islandlased. Stardipositsioon oli neil veel kehvem kui meil, aga vaadake kuhu nad tänaseks jõudnud on, äkki oskavad siin ka midagi paremaks muuta......

      Kommentaar


        Seda on ka varem mainitud, aga minu meelest on suurimaks probleemiks see, et kriitilisi vanuseklasse pannakse klubides treenima mingid õlid, kes ise enam ei viitsi mängida või on pidanud vigastuse tõttu loobuma. Vanuse 7-16 juurde peags laskma ainult PRO treenerid ideaalis. Täpselt see aeg, kus Ronaldost tehakse Eestis TVMK jalgpallur. Ja kui mingi 16 täis, siis akadeemiasse ära kuhugi. Siis on lootust. Meil antakse aga noorteklasse pehme maandumisena õlidele, kelle juurde never enda last ei viiks.

        Aga see treeneripõld on nkn meil pekkis. Kui mõelda, et Voolaid on PRO treener ja veel koolitab teisi, siis....

        Kommentaar


          Algselt postitas Põrna Märt Vaata postitust
          Ma arvan, et see on üks meie vigadest kui üritame endale eeskujuks seada Saksamaad, Hollandit, Itaaliat jne. , peaksime meie jalgpalli arendama saama hoopis mõned islandlased. Stardipositsioon oli neil veel kehvem kui meil, aga vaadake kuhu nad tänaseks jõudnud on, äkki oskavad siin ka midagi paremaks muuta......
          Mis kinnisidee kõigil selle Islandiga on? Kuni 10 a tagasi olid nad meeletud underachieverid arvestades et neil alati pool koosseisu kusagil Bundesligas või Premmis/Divaris mänginud ja teine pool Skandinaavia liigades laiali. Pluss neil on sitaks pappi
          Inter - ausaim klubi Itaalias.

          Kommentaar


            Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
            Mis kinnisidee kõigil selle Islandiga on? Kuni 10 a tagasi olid nad meeletud underachieverid arvestades et neil alati pool koosseisu kusagil Bundesligas või Premmis/Divaris mänginud ja teine pool Skandinaavia liigades laiali. Pluss neil on sitaks pappi
            mine kontrolli oma jutt üle... võtsin kümne aasta taguse satsi ja 50 st tüübist ainult 4 meest mängisid kuskil arvestataval tasemel. Raha on neil tõepoolest veidi rohkem, samas kliima vist neile suurem vaenlane kui meile.
            Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

            Kommentaar


              Algselt postitas Jormma Vaata postitust
              mine kontrolli oma jutt üle... võtsin kümne aasta taguse satsi ja 50 st tüübist ainult 4 meest mängisid kuskil arvestataval tasemel. Raha on neil tõepoolest veidi rohkem, samas kliima vist neile suurem vaenlane kui meile.
              Samas hallide ülalpidamiskulud tänu kliimale pmst null. Kogu küte tuleb maa seest.

              Kommentaar


                Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                mine kontrolli oma jutt üle... võtsin kümne aasta taguse satsi ja 50 st tüübist ainult 4 meest mängisid kuskil arvestataval tasemel. Raha on neil tõepoolest veidi rohkem, samas kliima vist neile suurem vaenlane kui meile.
                Eesti Island 2:0, 2002

                Player Caps Club
                Árni Arason 75' 25 Rosenborg BK, Trondheim
                75' Birkir Kristinsson 73 ÍBV, Vestmannaeyjar
                Gylfi Einarsson 7 Lillestrøm SK, Lillestrøm
                Bjarni Þorsteinsson 8 Molde FK, Molde
                Ólafur Stígsson 8 Molde FK, Molde
                Pétur Marteinsson 53' 25 Stoke City FC, Stoke on Trent
                53' Joey Guðjónsson 9 Real Betis Balompié, Sevilla
                Arnar Gunnlaugsson 75' 31 Dundee United FC, Dundee
                75' Helgi Kolviðsson 29 FC Kärnten, Klagenfurt
                Hermann Hreiðarsson Captain 75' 46 Ipswich Town FC, Ipswich
                75' Atli Þórarinsson 2 Örgryte IS, Göteborg
                Ívar Ingimarsson 9 Wolverhampton Wanderers FC, Wolverhampton
                Tryggvi Guðmundsson 69' 29 Stabæk IF, Bærum
                69' Haukur Guðnason 8 ÍUMFK, Reykjanesbær
                Helgi Sigurðsson 46' 45 FK Lyn, Oslo
                46' Marel Baldvinsson 11 Stabæk IF, Bærum
                Þórður Guðjónsson 65' 43 VfL Bochum, Bochum
                65' Bjarni Guðjónsson 12 Stoke City FC, Stoke on Trent
                Inter - ausaim klubi Itaalias.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                  Eesti Island 2:0, 2002

                  Player Caps Club
                  Árni Arason 75' 25 Rosenborg BK, Trondheim
                  75' Birkir Kristinsson 73 ÍBV, Vestmannaeyjar
                  Gylfi Einarsson 7 Lillestrøm SK, Lillestrøm
                  Bjarni Þorsteinsson 8 Molde FK, Molde
                  Ólafur Stígsson 8 Molde FK, Molde
                  Pétur Marteinsson 53' 25 Stoke City FC, Stoke on Trent
                  53' Joey Guðjónsson 9 Real Betis Balompié, Sevilla
                  Arnar Gunnlaugsson 75' 31 Dundee United FC, Dundee
                  75' Helgi Kolviðsson 29 FC Kärnten, Klagenfurt
                  Hermann Hreiðarsson Captain 75' 46 Ipswich Town FC, Ipswich
                  75' Atli Þórarinsson 2 Örgryte IS, Göteborg
                  Ívar Ingimarsson 9 Wolverhampton Wanderers FC, Wolverhampton
                  Tryggvi Guðmundsson 69' 29 Stabæk IF, Bærum
                  69' Haukur Guðnason 8 ÍUMFK, Reykjanesbær
                  Helgi Sigurðsson 46' 45 FK Lyn, Oslo
                  46' Marel Baldvinsson 11 Stabæk IF, Bærum
                  Þórður Guðjónsson 65' 43 VfL Bochum, Bochum
                  65' Bjarni Guðjónsson 12 Stoke City FC, Stoke on Trent
                  Sul sai kümnest aastast 18 ja saksamaast norra/rootsi
                  Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                    Sul sai kümnest aastast 18 ja saksamaast norra/rootsi
                    Las ta olla. Võib olla sind rahuldab vastus, et 14 erinevat Islandi mängijat on EPL-is värava löönud.

                    Minu algse vastuse mõte oli see, et Island pole hiljuti kusagilt nullist alustanud ja hullult süsteemi üles ehitanud. Neil alati klubitasemel mängijad täiesti korralikes tiimides mänginud. Koondise tulemused aga täiesti keskpärased, v.a hiljuti.
                    Inter - ausaim klubi Itaalias.

                    Kommentaar


                      ka mulle tundub, et probleem saab alguse juba noorte tasandil, treenerid pole piisavalt tasemel. tundub, et praegune pearaha süsteem ei ole ka arengut soosiv, poisid saadakse trenni, aga treeningprotsessi kvaliteedi suhtes puudub kontroll ja süsteem ka seda ei hinda kuidagi
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        ka mulle tundub, et probleem saab alguse juba noorte tasandil, treenerid pole piisavalt tasemel. tundub, et praegune pearaha süsteem ei ole ka arengut soosiv, poisid saadakse trenni, aga treeningprotsessi kvaliteedi suhtes puudub kontroll ja süsteem ka seda ei hinda kuidagi
                        Nii on. Pearaha süsteem toetab aktiivse eluviisi ja treeningvõimaluste kättesaadavust noortele. Kõik on tore, aga sealt edasi on treeneri vaatenurgast tegemist treeneri enda sooritusvajadusega, mida veel täiendavalt peavad doteerima lapsevanemad.

                        Kui me räägime klubi tasandil, siis on püramiid a ja o - harrastajate grupp peab doteerima võistlejate gruppi jne. Selle kõige eelduseks on siiski tasemel treenerid. Mul ei ole õrna aimugi, kui palju teenivad jalgpallis lastetreenerid. Keegi võks selle info siin avaldada, oleks huvitav teada. Ma olen ise olnud teise spordialaga seotud (ja treenerikogemust omanud), kus selline 100 aktiivtundi kuus tagab 2,5k neto kuus. Selline baas annab mõnele treenerile võimaluse hollikas käristada, teisele aga loob taustsüsteemi noortega tegelemiseks ja enda arendamiseks. Ja noortetreenerite tase on Eestis kõva. Okei, noored lähevad välja, aga seda vast mitte treenerite tõttu vaid pigem sellepärast, et kui sa oled 15 aastane ja Eestis kunn, siis mujal näed igapäevaselt, et sinusuguseid on ühes tippakadeemias kümneid.

                        tldr, hüpotees: if you pay peanuts, you get monkeys. Aga vb eksin ja a la tammeka iga vanusegrupi parima satsi treener saab 3k ning ollaksegi lihtsalt lohhid.

                        aa, ja ps. see koolitusteema on ka räigelt üleafišeeritud. Tahe, mott ja tuhh on key, mille peale kasvab koolitus. Aga see eeldab taustsüsteemi olemasolu, kus a) tahe, mott ja tuhh saavad avalduda ning b) kuhu tahavad tahte, motti ja tuhhiga vennad tulla.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Nii on. Pearaha süsteem toetab aktiivse eluviisi ja treeningvõimaluste kättesaadavust noortele. Kõik on tore, aga sealt edasi on treeneri vaatenurgast tegemist treeneri enda sooritusvajadusega, mida veel täiendavalt peavad doteerima lapsevanemad.

                          Kui me räägime klubi tasandil, siis on püramiid a ja o - harrastajate grupp peab doteerima võistlejate gruppi jne. Selle kõige eelduseks on siiski tasemel treenerid. Mul ei ole õrna aimugi, kui palju teenivad jalgpallis lastetreenerid. Keegi võks selle info siin avaldada, oleks huvitav teada. Ma olen ise olnud teise spordialaga seotud (ja treenerikogemust omanud), kus selline 100 aktiivtundi kuus tagab 2,5k neto kuus. Selline baas annab mõnele treenerile võimaluse hollikas käristada, teisele aga loob taustsüsteemi noortega tegelemiseks ja enda arendamiseks. Ja noortetreenerite tase on Eestis kõva. Okei, noored lähevad välja, aga seda vast mitte treenerite tõttu vaid pigem sellepärast, et kui sa oled 15 aastane ja Eestis kunn, siis mujal näed igapäevaselt, et sinusuguseid on ühes tippakadeemias kümneid.

                          tldr, hüpotees: if you pay peanuts, you get monkeys. Aga vb eksin ja a la tammeka iga vanusegrupi parima satsi treener saab 3k ning ollaksegi lihtsalt lohhid.

                          aa, ja ps. see koolitusteema on ka räigelt üleafišeeritud. Tahe, mott ja tuhh on key, mille peale kasvab koolitus. Aga see eeldab taustsüsteemi olemasolu, kus a) tahe, mott ja tuhh saavad avalduda ning b) kuhu tahavad tahte, motti ja tuhhiga vennad tulla.
                          No see spordiala, kus sa treener olid, on rohkem selliste rikaste võsukeste teema, kus tippu saabki ainult vâga hullude vanematega. Jalka on rohkem selline odav massiharrastus.

                          Kommentaar


                            Jäi mõni kuu tagasi silma äkki FC Heliose töökuulutus(tartumaa ja võrumaa) ja seal pakuti treenerile sinna 1K ümber, jään vastuse võlgu mis vanusegrupp aga eks see ikka noortega treeneritöö oli. Uurin tuttavalt Pärnu kandi kohta, niiet wait for the edit!

                            E: Abitreenerina 10 euri trenn põhitöö kõrvalt. Lepinguga treeneritel teistsugune süsteem aga pidavat paljud tegema lisaks ka muud tööd.
                            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                            Kommentaar


                              Siin mainiti pearaha süsteemi, mõtlesin ise ka sellele mingipäev et päris paljud klubid kasutavad osa sellest raha ka oma täiskasvanute meeskondades? Kes pearaha maksab ja mis seal reeglid on?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas käbi Vaata postitust
                                Siin mainiti pearaha süsteemi, mõtlesin ise ka sellele mingipäev et päris paljud klubid kasutavad osa sellest raha ka oma täiskasvanute meeskondades? Kes pearaha maksab ja mis seal reeglid on?
                                Pearaha maksab KOV, täpsemalt loe siit: https://oigusaktid.tallinn.ee/?id=3001&aktid=111928

                                Kommentaar

                                Working...
                                X