320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
    See Balti liiga variant ei tundu kõige jätkusuutlikum. Ilmselt erineivaid ühisliigasid jalgpalli keerulisem ettevõtta kui nt. kossus.
    Jah, ja Eesti võistkonnad langeksid sealt pikapeale välja ka.
    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      been there, done that - totaalselt perse läinud üritus

      Kui Tallinna Flora suudab täna võõrsil alistada Ventspilsi, säilib neil võimalus saada Balti liiga viimaseks meistriks. Miks viimaseks? Aivar Pohlak: "Kui ei ilmne kardinaalseid imeasjaolusid, siis käimasoleva hooaja järel projekt külmutatakse." Sisuliselt pannakse liiga kinni.


      Samast artiklist tsitaat (aastast 2011) Balti liiga ellukutsumist veaks nimetamisest Pohlak siiski hoidub. "Sai ära proovitud. Arvati ju, et Balti liiga toob kaasa hüppe publikuhuvis ja sportlikus tasemes, aga saime teada, et tegu ei ole salarelvaga jalgpalli arenguks," ütleb Pohlak. "Mõõdupuuna on liiga olnud hea. Saime teada, et viimase kolme aasta jooksul on Eesti klubid Balti riikides suurima sammu edasi astunud."

      Kommentaar


        solidaarsus

        Mul tekkis küsimus nende solidaarsusmehhanismide kohta. Pole veel näinud, et see teema sel kujul arutluse all oleks, seega kirjutan siia. Kas ma olen ainuke, kellele tundub imelik ja äraspidine hakata mängijatele pmst EJLi kaukast palka maksma olukorras, kus valdavas osas Eesti Vabariigist on aastaläbi muu Euroopaga võrreldavate treeningute läbiviimine võimatu, kuna puuduvad võimalused. Et kas see ei ole mitte ülimalt ebaefektiivselt kulutatud raha ja teatud mõttes surnud ring? With all your respect, mängijate kohta midagi halba ütlemata, kas on ikka pointi maksta mängijatele, kelle tulevikuperspektiivid on sportimiskeskonna tõttu eos piiratud? Kas ei lahendata probleemi valest otsast? Ei kujuta ette, et mõnes teises valdkonnas saaks väga kaua asja ajada nii, et muu maailmaga võrreldes imed kolmandiku aastast näppu, teed märksa madalamal koormusel tööd jnejne ja siis loodad selle kõige juures kasvõi Euroopa kontekstis konkureerida. Kuidas see üldse saakski töötada? Öeldakse kohe, get your house in order, sa pead konkureerimiseks tegema rohkem, mitte vähem. Enne, kui säilitada ja arendada olemasolevat( solidaarsusm.), tuleks välja arendada kasvukeskkond (infra, treenerid).
        Ma ka ei tea vastust, aga selline mõttekäik hinge juba tükk aega närib. Mõelge, arutage, mehed, tõmmake ribadeks mu jutt kui vaja, mul ei pea õigus olema. See solidaarsusmehhaanika on ju mega kallis ja see raha on tegelikult kogu Eesti Jalgpalli raha. Ps! olgu veel öeldud, et ideed ma põhimõttes toetan, küll aga on vale minumeelest ajastus ja tegevuste prioriteedid.

        Kommentaar


          Mul tekkis küsimus nende solidaarsusmehhanismide kohta. Pole veel näinud, et see teema sel kujul arutluse all oleks, seega kirjutan siia. Kas ma olen ainuke, kellele tundub imelik ja äraspidine hakata mängijatele pmst EJLi kaukast palka maksma olukorras, kus valdavas osas Eesti Vabariigist on aastaläbi muu Euroopaga võrreldavate treeningute läbiviimine võimatu, kuna puuduvad võimalused.
          Ega üks ei välista teist. Muidugi tuleb parandada ka infra olukorda ja märksõnaks on siin kindlasti täismõõtmetes sisehallid.
          Siiski on see tagumise otsa satside kunstlik abistamine ilmselt ainus võimalus, et lahendada kasvõi natukenegi Eesti mõistes tippjalgpalli ühte suurimat probleemi, milleks on totaalselt ebaühtlane tase.

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Kui ma nüüd õigesti arvutasin, siis käesoleval aastal kulub kuue €-sarjadest välja jäänud klubi nelja stipendiaadi toetamisele 500€ kuus ehk 6*4*500*12 = 144,000€. Minu arust see küll ei ole EJL põhjatut rahakotti arvestades summa, mida nii pika postitusega taga nutma hakata.
            Ma leidsin sellise huvitava lõigu siin eelmise aasta lõpu artikklist

            Jalgpalliliidu investeeringud Premium liiga klubidesse kasvavad järgmise viie aasta jooksul ligi kahe miljoni euroni aastas. Peale selle suurenevad kolme aasta jooksul investeeringud liigasse ligi miljonini aastas. Pluss noortetoetused, U-17 Eliitliiga toetus, noorteklassist täiskasvanute klassi sujuvaks ületulemiseks loodud toetusmehhanismid, infrastruktuuritoetused ja nii edasi.

            Samas peab ütlema, et vähemalt mingi plaan on taaskord olemas ja raha suunatakse ikkagi murekohta ehk meie enda klubijalgpalli.

            Kommentaar


              Mulle isiklikult meeldiks see süsteem nii, et toetatakse EJL liidu rahakotist kõiki PL-EL iseseisvaid klubisid fikseeritud summaga. Mida nad selle rahaga peale hakkavad oleks iga klubi enda teha. Kes pistab taskusse, kes noortetöösse, kes palkab välismängija - valik on suur ja lai. Ideeliselt võiks olla ta seotud hooaja lõpptulemusega.

              Eesti on vist üks vähestest Euroopa riikidest, kes ei jaga tulemuspreemiat vastavalt hooaja lõpptulemusele. CL ja EL kohti nähakse preemiana, aga see on boonus UEFA poolt, mitte EJL poolt.

              Kui UEFA jagab iga kval. ringi läbimise eest 200k-300k eurot, siis vastavalt hooaja tulemustele võiks EJL toetus olla kõikidele klubidele näiteks järgnev:
              1. 100 000€
              2. 80 000€
              3. 60 000€
              4. 50 000€
              5. 45 000€
              6. 40 000€
              7. 35 000€
              8. 30 000€
              9. 25 000€
              10. 25 000€
              Solidaarsussüsteemiga hakatase jagama 24 000€ igale 5-10 klubile, et 6 matsi saaksid jalgpalli mängida. Lihtsam oleks kui klubid saavad ise vaadata mida selle rahaga peale hakata.

              Esiliigast üles tulijaid võiks samuti toetada 25 000€ ning igat ülejäänud iseseisvat klubi Esiliigas 10 000€.

              Kui see EJL rahakott tõesti nii põhjatu on, siis ei tohiks enamvähem sarnane toetussüsteem keeruliseks osutuda. Lisaks annab mõistlikult ülesehitatud toetussüsteem intriigi juurde ka liigalõppresultaadile, kuna igal punktil ja lõpp-positsioonil on antud väärtus.

              Kommentaar


                Mida nad selle rahaga peale hakkavad oleks iga klubi enda teha. Kes pistab taskusse, kes noortetöösse, kes palkab välismängija - valik on suur ja lai.
                Tänu jumalale, et EJL nii ei mõtle.

                Kommentaar


                  võib ka lühemalt. Kindlasti on summad märksa suuremad ja suurenevad ju aasta-aastalt. Lisaks on see kulutus kumuleeruv ja pmst igavene. Mina süsteeme ennast kahtluse alla ei sea ja pappi niisama klubidele kulutada ka ei annaks. Küsimus on selles, kas ehitada nii vinget maja nii sitale vundamendile?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas jaap Vaata postitust
                    võib ka lühemalt. Kindlasti on summad märksa suuremad ja suurenevad ju aasta-aastalt. Lisaks on see kulutus kumuleeruv ja pmst igavene. Mina süsteeme ennast kahtluse alla ei sea ja pappi niisama klubidele kulutada ka ei annaks. Küsimus on selles, kas ehitada nii vinget maja nii sitale vundamendile?
                    No ma ütleks, et mitte uut ja vinget maja ei ehitata, vaid pigem pannakse uued aknad, et akende vahelt sisse ei tuiskaks. Uuest ja uhkest majast räägiksime ehk siis, kui klubidele hakatakse miljonite kaupa raha loopima, tundmata huvi, mida selle eest tehakse nagu üks isik siin juba soovitas.
                    Aga kuidas sa ise lahendaksid olukorra, kus Eestis on sisuliselt kolm vähegi tasemel klubi, kes peavad nädalast nädalasse mängima amatöörsatsidega ning selle pagasi pealt eurosarjadesse minema?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                      No ma ütleks, et mitte uut ja vinget maja ei ehitata, vaid pigem pannakse uued aknad, et akende vahelt sisse ei tuiskaks. Uuest ja uhkest majast räägiksime ehk siis, kui klubidele hakatakse miljonite kaupa raha loopima, tundmata huvi, mida selle eest tehakse nagu üks isik siin juba soovitas.
                      Aga kuidas sa ise lahendaksid olukorra, kus Eestis on sisuliselt kolm vähegi tasemel klubi, kes peavad nädalast nädalasse mängima amatöörsatsidega ning selle pagasi pealt eurosarjadesse minema?

                      Mina isiklikult võtaksin selge fookuse infrale, investeeriks nii palju kui vähegi kannatab ja seejärel alustaks mehhanismidega hoopis noortetreeneritest. Muud planeeritud asjad hiljem tasapisi järgi.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                        Eesti on vist üks vähestest Euroopa riikidest, kes ei jaga tulemuspreemiat vastavalt hooaja lõpptulemusele. CL ja EL kohti nähakse preemiana, aga see on boonus UEFA poolt, mitte EJL poolt.
                        Kui EJL näeb (õigustatult) probleemina esikolmiku ja tagumise seitsme suurt tasemevahet, siis miks peaks tulemuspreemia päevakorda tulema?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Stok
                          Kui ma nüüd õigesti arvutasin, siis käesoleval aastal kulub kuue €-sarjadest välja jäänud klubi nelja stipendiaadi toetamisele 500€ kuus ehk 6*4*500*12 = 144,000€. Minu arust see küll ei ole EJL põhjatut rahakotti arvestades summa, mida nii pika postitusega taga nutma hakata.
                          Palju see Tammeka stata ka maksis, mida inimesed pidid kokku annetama? Inimeste/ettevõtete osa oli vist 150 000. Jalkaliit oli 100 000.

                          Kunstmurusid saaks vist odavamalt.
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            Palju õnne!
                            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                            Ott Järvela

                            Kommentaar


                              Algselt postitas budu Vaata postitust
                              Palju õnne!
                              Sai sümboolse taskuraha ka.

                              Kommentaar


                                Kommentaar

                                Working...
                                X