320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mõtsnik ning Hepner said kurse NSVL-u Kõrgliiga klubidega liituma aga jäid mängima FC Spordis.

    Kommentaar


      Aivariga rääkides on tema just rõhutanud seda, et tugev töö peab juba noortega pihta hakkama, samuti vähemalt püütakse noortele tõsiseid treeningvõimalusi juba väga varakult pakkuda. Eks see kuidas see hetkel toimib on iseasi.

      Kommentaar


        Algselt postitas lennat Vaata postitust
        Oma nooruses pälvis Ott mitmeid erinevaid autasusid ja nimetati korduvalt turniiride parimaks ründajakas. Ott kuulus Oktoobri rajooni spordikooli meeskonda, mis võitis Eesti meistritiitli nii noorte B- kui ka A-klassis ja ka karikavõistlused C-klassis. 1978. aastal oli Mõtsnik Leningradi turniiril suurim väravakütt 31 tabamusega ning juhtis Oktoobri rajooni spordikooli finaali. 1979. aastal N Liidu juunioride meistrivõistlustel tunnistati 16-aastane Ott Mõtsnik turniiri kõige perspektiivikamaks noormängijaks N Liidu noortekoondise vanemtreener Nikolai Kisseljovi poolt. Samal aastal liitus Ott Mõtsnik Tallinna Norma jalgpallimeeskonnaga, kelle koosseisus tuli Eesti NSV meistriks ka täiskasvanute klassis ning viis Eesti NSV noored Balti turniiril võiduni. 1980. aastal nimetati ta Eesti NSV parimaks noorjalgpalluriks. Samal aastal esindas Mõtsnik Eesti meeskonda Ukrainas „Lootuse” turniiril, kus ta pälvis tehnilisema mängija tiitili.

        1980. aastal arvati 17-aastane Ott Mõtsnik N Liidu noortekoondisse. „Mõtsnik pääses sinna ikka oma oskuste tõttu mitte läbi tutvuste”, meenutab Roman Ubakivi. “Et sinna süsteemi jõuda näitab juba, kui andekas ta oli.” “Tema taset näitab see, et ta on mänginud oma vanuseklassis liidu koondises,” räägib Urmas Hepner. “Temast olid huvitunud ka Venemaa kõrgliiga meeskonnad. Aga millegipärast otsustas ta Rootsi elama minna, millega tema jalgpalli karjäär ka lõppes. Arvatavasti, kui nii poleks läinud, oleks ka tema nimi olnud maailma areenil tuntud, nagu Mart Poom praegu.”


        1982. aastal valis spordileht „Futbol. Hokei” üleliidulise noorte jalgpalliturniiri, „Pereprava”, põhjal Ott Mõtsniku turniiri sümboolsesse koondisse ning samal aastal valiti ta ka Eesti NSV Jalgpalliföderatsiooni treenerite nõukogu poolt hooaja 1981 sümboolsesse koondisse.


        Tallinnast Riiga ja tagasi

        Eestis polnud oma professionaalset meeskonda, kuhu Mõtsnik oleks saanud edasi liikuda ja Ubakivi suunas Mõtsniku koos Tiit Kõmperiga 1982. aastal mängima Riia Daugavasse, kes mängis sel hetkel N Liidu I liigas. „Riia kasuks otsustasin seetõttu, et Venemaa suurklubid saatsid tihti andekaid mängijaid oma farmklubidesse kuhugi Venemaa avarustele ja siis oleks kontakt võib-olla emaklubiga ära kadunud,” selgitab Roman Ubakivi. “Riia oli neile sobiv keskkond arenemiseks. ”Riias said nad korraliku füüsilise koormuse ning aimu professionaalsest jalgpallist. Ott ise meenutab seda aega: „Riia oli rohkem selleks, et sõjaväeteenistust edasi lükata. Huvitav oli näha, kuidas teised trennid tegid ja keskkond oli väga hea.”

        [/b]
        Imelik on see, et sellest Mõtsniku pääsust Liidu noortekoondisess ei kirjutatud tol ajal lehtedes praktiliselt midagi. Mäletan, et mu ema tellis tollal kõiki eestikeelseid lehti ja ajakirju ja ma olen peaaegu kindel, et ma seda artiklit lugemata poleks jätnud. Kui vaid 1 lause kuskil oli, siis võis muidugi märkamata jääda. Kuigi probleem võib ka selles olla, et 80-82 olin vene kroonus.
        Aga 1982 Pereprava sümboolsesse koondisesse valiti lisaks Mõtsnikule ka Kaljend, Guzijenko ja veel keegi Eestist, kas Kõmper või Žurkin, ei viitsi täpsemalt otsidas. Ja tegemist oli siiski alagrupi sümboolse koondisega, kuna Eesti edasi ei pääsenud. Või oli see hoopis 1983 aasta sügisel? Vist oligi, Guzijenko ja Žurkin tulid just siis vist meile appi. Seejuures Guzijenko oli nii hea, et meelitati kohe Venesse tagasi, aga areng jäi tal toppama ja vist Odessas kuigipalju mängis.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Imelik on see, et sellest Mõtsniku pääsust Liidu noortekoondisess ei kirjutatud tol ajal lehtedes praktiliselt midagi. Mäletan, et mu ema tellis tollal kõiki eestikeelseid lehti ja ajakirju ja ma olen peaaegu kindel, et ma seda artiklit lugemata poleks jätnud. Kui vaid 1 lause kuskil oli, siis võis muidugi märkamata jääda. Kuigi probleem võib ka selles olla, et 80-82 olin vene kroonus.
          Aga 1982 Pereprava sümboolsesse koondisesse valiti lisaks Mõtsnikule ka Kaljend, Guzijenko ja veel keegi Eestist, kas Kõmper või Žurkin, ei viitsi täpsemalt otsidas. Ja tegemist oli siiski alagrupi sümboolse koondisega, kuna Eesti edasi ei pääsenud. Või oli see hoopis 1983 aasta sügisel? Vist oligi, Guzijenko ja Žurkin tulid just siis vist meile appi. Seejuures Guzijenko oli nii hea, et meelitati kohe Venesse tagasi, aga areng jäi tal toppama ja vist Odessas kuigipalju mängis.
          sa ei tea ikka kohe mitte midgai asjast -

          mul on olemas orginaal leht kus mõtsnikust kirjutakse nii vene kui eesti keeles et ta on NSVL koondises!!!

          mõtsnik valiti koondisse mitte mingi alagrupi asjus vms sa ei tea ka asjast, mul on olemas selle aegne ajakiri "futbol.hokei" kus on mõtsnikust kirjas et ta oli parim noorründaja NSVLis ja veel muud tema kohta. ei valitud kaljendit

          VOHHH urmar

          Kommentaar


            Ma ütlesin, et 1980-82 mai olin vene kroonus ja fotbolhokeid lugesin ka kuid parimaid teateid tema kohta sain 1983 aastal rahvaste spartakiaadi kohta ja sügisel pereprava kohta, aga 1982 kahjuks ei mäleta mingil põhjusel, aga aastast alla 1980 ei tea tõesti midagi erilist.

            Kommentaar


              nojah, 1983 oli ta juba 20 täis ja enam noortekoondisesse ei mahtunud.

              Kommentaar


                see vene spordiajakiri kiitis mõtsniku ikka mitu korda et milline talent vms aga kurat mees oelks pidnaud ikka moskva spartakisse minema

                Kommentaar


                  Eriti hästi mängis ta 83. aastal spartakiaadil Valgevene vastu, lüüeb mõlemad väravad-šedöövrid 2:0 võidumängus. Futbolhokei ütles, et Eesti jalgpallis on sirgumas tõeline supermängija või midagi sellist.

                  Kommentaar


                    läks jah teemast mööda.

                    Kommentaar


                      Mõtsniku teema on ju olemas http://foorum.soccernet.ee/showthrea...ight=M%F5tsnik
                      Siia alla siis kõik temast kokku.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vtp Vaata postitust
                        Kas ma saan õigesti aru, et meil pole ühtegi maailma mõistes heatasemelist mängijat Eestis
                        Keskpäraseid on küll,päris andekaid,kellest heatasemeline maailma mõistes oleks tulnud,siiski vähe.Või tead sa mõnda?Ole hea,ütle õige
                        Kapten Trumm

                        Kommentaar


                          Tunnistan ausalt, et pole Eesti noortejalgpalliga üldse kursis ja seega tõesti ei oska ühtegi tõsist tulevikustaari nimetada. Vaevalt ka, et ma professionaalidest paremini mängijate potensiaali oskan hinnata. Lihtsalt oletan, et mõnesaja tuhande noore seas peaks ju üks andekas noormees olema. Ning selleks, et meie kunagi sellest inimesest kuuleks, peab siiski keegi temast korraliku mängija kasvatama. Puhtalt ande pealt ei jõua kuhugi.
                          20 LEGEND

                          Kommentaar


                            Kipub olema et Pohlak ei suudagi olla mitme kohapeal, sest EJL on küll juba tõsised probleemid. Kohtunike tase on liialt kõikuv ja selliseid ei tohiks panna Euroopas kuhugi vilistama. Flora esindusmeeskond peaks ikkagi tõsiselt võitlema ML-s esikoha pärasr mitte seal noori mängitama. See on kahjuks täna kallutatud arvamus küll aga minu meelest kisub liialt Flora klubide poputamiseks.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ALECOQQ Vaata postitust
                              Palju inimesi müüb Eestist välja jalgpallureid edukalt?
                              Jalgpallureid müüavad Eestist välja FCF (Lehiste on Eestis ainukeks jalgpalliagendiks kes omab FIFA litsens) ning FC Levadia (juhtkonnal on otsekontaktid välismaaklubidega).

                              Pohlaku edukam tehing-Johanssoni müük Florast Glasgow Rangersile. Pohlak teenis 350 000 naela.

                              Halvim tehing (jäi realiseeritamata) M.Smirnovi müük FC Brannile (NOR). FC Brann 1998 aastal pakkus 17,8 mln. krooni Smirnovi (18 a.) eest. Isegi Poomi transferi hind oli 6,5 mln krooni vähem.
                              Pohlak ütles et Smirnovi hind 20-30 mln. krooni ning tema kohta on olemas huvi Inglismaa klubi poolt.

                              Kommentaar


                                ei viitsi eespool olevaid lauseid kommenteerida aga viimaseid kahte siis:

                                habe - miks flora ei peaks noori mängitama? kas siis noori ei tohigi arendada? flora ja fännide kohtumisel ütles küll pohlak et nende eesmärk on noori arendada, hiljem ütles ka et järgmine hooaega on seatud eesmärk esikoht (ei tea küll kuidas nende mängijatega seda suudaks aga eks näeb mis toimuma hakkab). lisaks see mis sa ütlesid et pohlak on mitme kohapeal....hmm....huvitav.....kas sa mõtled seda kaartide jama nii piiroja kui ka nõmme kalju puhul? kui nii siis soovitaks sul kuss olla kuna ega pohlak pole see kes kaarte kokku loeb.

                                sats1 - "pohlak teenis 350 000 naela"......see oli öeldud nagu pohlak sai kõik raha endale.....tubli!
                                palju levadia siis ka mängijaid välja on müünud ja kuhu et ütled et edukalt müüvad? miks siis dmitrijev ja vassiljev ja kotenko jne eestis veel passivad kui levadia juhtkond müüb "edukalt"?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X