320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mina, kui kõrvaltseisja arvan seda, et nagu igas konfliktis on ka siin süüdi mõlemad osapooled - ehk siis fännid ja politsei.
    Viimasel ajal on staadionidele tekkinud teatav grupp fänne, kelle kaasaelamine mängule tähendab lakkamatut ropendamist, kõikide vastaste, kohtunike jms. igasse kohta saatmist ja üleüldse sellist äärmiselt ebasportlikku käitumist. Siin foorumis on kõike seda pidevalt välja vabandatud sellega, et mujalmaailmas nii tehaksegi. Aga tark inimene võtab teistelt üle ikkagi positiivsed asjad - igasugust p++ka pole ju mõtet mujalt maailmast üle võtta. Võtke üle parem fännikultuuri positiivne osa - oma meeskonna ennastsalgav toetamine kõikidel mängudel, võimsad ühislaulud, fänniatribuutika jne. Arvestage, et sportlased ja sport kui selline peaks olema noortele positiivse sõnumi andja - praegusel hetkel aga mina oma last staadionile jalkat vaatama ei laseks....sest mis eeskuju noor spordipoiss saab, kui suur hulk fänne on lausjoobes ja ainult röögivad roppusi.
    Või kogu see ultraliikumine - nagu ma asjast aru saan, siis ultrate point ongi politsei või turvade üle piiri viimine, et saaks pulli ja madinat. See ongi eesmärk. Meil tundub aga nii, et kõik on kõvad ultrad ja provotseerivad, aga kui turvameeskond või politsei ebaadekvaatselt reageerib, siis tullakse foorumisse kobisema, et vaat mis tehti jne.
    kogu seda juttu ei räägi ma päris tühjalt kohalt, sest olen see aasta palju staadionidel olnud ning ka Jurmala intsidenti nägin möllu keskelt. fakt on aga see, et jalkafännid, kui tervik on mulle jätnud väga negatiivse mulje selle ajaga - esiteks käitumine ja sellele järgnev igakülgne enda õigustamine ja ka lausvaletamine.
    Lisaks veel suhtumine politseisse - niikaua kui politsei mõõdab kiirust või nö. "piirab" inimeste õigusi, niikaua on ta "ment" ja "kits" ja üleüldse üks paha element. Aga kui juhtub, et teid tänaval röövitakse, viiakse jalgratas keldrist minema või keegi lärmab kõrvalkorteris nii, et magada ei saa, siis helistatakse kibekähku politseisse ja palutakse abi.
    Kõike kokku võttes arvan ma, et Eesti jalgpallifännil jääb kõige rohkem puudu tolerantsusest (osadel selgelt ka mõistusest) ning emotsioone väljendatakse valel moel. Turvameeskondadel jääb aga puudu professionaalsusest - ei osata masse kontrollida ja adekvaatselt tegutseda.

    NB! Kindlasti pole jutt üldistav kõikide fännide kohta, sest negatiivsed asjad võimenduvad ning lõpuks jääb meelde ikka see tõrvatilk meepotis - ja sellest ka antud postitus.
    Nõmme Uskumatud!!!

    Kommentaar


      Algselt postitas Siimphoto Vaata postitust
      Mina, kui kõrvaltseisja arvan seda, et nagu igas konfliktis on ka siin süüdi mõlemad osapooled - ehk siis fännid ja politsei.
      Viimasel ajal on staadionidele tekkinud teatav grupp fänne, kelle kaasaelamine mängule tähendab lakkamatut ropendamist, kõikide vastaste, kohtunike jms. igasse kohta saatmist ja üleüldse sellist äärmiselt ebasportlikku käitumist. Siin foorumis on kõike seda pidevalt välja vabandatud sellega, et mujalmaailmas nii tehaksegi. Aga tark inimene võtab teistelt üle ikkagi positiivsed asjad - igasugust p++ka pole ju mõtet mujalt maailmast üle võtta. Võtke üle parem fännikultuuri positiivne osa - oma meeskonna ennastsalgav toetamine kõikidel mängudel, võimsad ühislaulud, fänniatribuutika jne. Arvestage, et sportlased ja sport kui selline peaks olema noortele positiivse sõnumi andja - praegusel hetkel aga mina oma last staadionile jalkat vaatama ei laseks....sest mis eeskuju noor spordipoiss saab, kui suur hulk fänne on lausjoobes ja ainult röögivad roppusi.
      Või kogu see ultraliikumine - nagu ma asjast aru saan, siis ultrate point ongi politsei või turvade üle piiri viimine, et saaks pulli ja madinat. See ongi eesmärk. Meil tundub aga nii, et kõik on kõvad ultrad ja provotseerivad, aga kui turvameeskond või politsei ebaadekvaatselt reageerib, siis tullakse foorumisse kobisema, et vaat mis tehti jne.
      kogu seda juttu ei räägi ma päris tühjalt kohalt, sest olen see aasta palju staadionidel olnud ning ka Jurmala intsidenti nägin möllu keskelt. fakt on aga see, et jalkafännid, kui tervik on mulle jätnud väga negatiivse mulje selle ajaga - esiteks käitumine ja sellele järgnev igakülgne enda õigustamine ja ka lausvaletamine.
      Lisaks veel suhtumine politseisse - niikaua kui politsei mõõdab kiirust või nö. "piirab" inimeste õigusi, niikaua on ta "ment" ja "kits" ja üleüldse üks paha element. Aga kui juhtub, et teid tänaval röövitakse, viiakse jalgratas keldrist minema või keegi lärmab kõrvalkorteris nii, et magada ei saa, siis helistatakse kibekähku politseisse ja palutakse abi.
      Kõike kokku võttes arvan ma, et Eesti jalgpallifännil jääb kõige rohkem puudu tolerantsusest (osadel selgelt ka mõistusest) ning emotsioone väljendatakse valel moel. Turvameeskondadel jääb aga puudu professionaalsusest - ei osata masse kontrollida ja adekvaatselt tegutseda.

      NB! Kindlasti pole jutt üldistav kõikide fännide kohta, sest negatiivsed asjad võimenduvad ning lõpuks jääb meelde ikka see tõrvatilk meepotis - ja sellest ka antud postitus.
      Mina hüüdsin ükskord Kaalmale, et ta on paksem kui mina. Nüüd ma punastan, sest see on ebaviisakas

      Kommentaar


        Algselt postitas dannar Vaata postitust
        Mina hüüdsin ükskord Kaalmale, et ta on paksem kui mina. Nüüd ma punastan, sest see on ebaviisakas
        Ei no kui inimene on ülekaaluline, siis tuleb talle seda öelda - äkki ta ise ei saa aru ja koormab teadmatult oma südant ja liigeseid.

        Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis pole ma rääkind viisakusest - ma rääkisin lausroppustest ja rõvetsemisest. Ma arvan, et vaimukalt vastasvõistkonnale ja kohtunikule selgeks teha, kui jobud nad on, on palju vaimukam, kui neid suguelunditeks sõimata. Aga meil on koondisemängudel ja liigamängudel stampväljendid, et küll kohtunik on p++e jne. Äkki ongi homoseksuaal, ega see temast automaatselt kehva kohtunikku ei tee.
        Nõmme Uskumatud!!!

        Kommentaar


          Palun ärge keegi Ballackule vastake, ta võibolla kirjutab siis veel. Nüüd äkki rohkem mitte.

          Mis puutub Siimu juttu, siis see on täiesti täpne. Mõtlesin juba ammu kirjutada, kuid ei pidanud vajalikuks, sest mänge ei pea "vännitribüünilt" vaatama, mujal on kordi parem. Ma käisin Eesti esimesel valikmängul aastal 1997, kui ma olin 15-aastane. Järgmine välismäng oli kohe Rootsi vastu. Seega olen ma Eesti koondisega kaasas liikunud 11 aastat. Nii kodus kui ka võõrsil. Lisaks sajad klubimängud Tartus ja mujalgi maailmas.

          Miks see oluline on? Selle 11 aasta jooksul on mul politseiga olnud vaid üks kokkupuude, kui ma kas Lätis või Leedus (vist oli Läti) väljakule tšekirulle pildusin. Hoiatasid karmilt ja palusid lõpetada. Lõpetasin. See rõve joomine ja suust pastandamine on samuti nii pilgu ette kui ka kõrvu sattunud, esimest on muidugi alati olnud, kuid teine on kuidagi eriti aktiivseks muutunud.

          Nüüd loen, et mingitel sellidel on juba pea iga mäng jamad ning kõik teised on süüdi. Ärge ajage naerma. Pole politsei teinud eriüksust, et kedagi personaalselt kottida. Pole mõtet endale asju ette kujutada. Õppige mängul olema ja veelgi enam õppige käituma.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Algselt postitas ballack
            "Viimasel ajal on staadionidele tekkinud teatav grupp fänne, kelle kaasaelamine mängule tähendab lakkamatut ropendamist, kõikide vastaste, kohtunike jms." - seleta mulle ära mida tähendab et viimasel ajal on tekkinud? kas tõesti varem ei ropendatud? see kui kohtunikule karjuda sita vile peale kohtunik on pede siis see on täiesti normaalne (palju aastaid tagasi see tekkis üldse? ei ole viimasel ajal igatahes). fännide ülesanne ei ole mitte ainult oma klubi toetada vaid ka vastaseid endast välja viia et nad sitemini mängiksid.

            suur hulk fänne on lausjoobes - hopsti kus ütles, too mõnel mängul alkomeeter kohale ja vaatame mis tähendab sinu "suur osa". pane see piir ka siis juba mida tähendab lausjoove.

            selle sinu ultrate liikumise teema kohta - sa ikka tõesti ei tea mitte halligi sellest kui see tähendab sinu jaoks ultrat nagu kirjeldasid (olen isegi lingi pannud selle kohta kuhugi siia foorumisse aga ei viitsi otsida kuna vaidlused on ära tüüdanud juba).

            selle mendi kohapealt ära hakkagi rääkima et kui endaga midagi juhtub siis on kohe mendis......mul on lõualuu katki kuna tiblad tulid 10-12kesi kallale mulle ja ma ei läinud menti. ei taha minna ka kuna nad on meile nii palju sitta keeranud et ei usalda neid ja ei salli ka neid. otsime praegu neid värdjaid ise igalt poolt ja kui leiame siis......

            kas me oleme eraldi politseid provotseerinud et kirjutad et me neid provotseerimegi spetsiaalselt?

            oi bljäääd nüüd ma ju õigustasin fänne ja näed tuli ka ropp sõna ära kohe ja muidugi ära seda üldse loegi kuna fännid ju ainult lausvaletavad.
            Võta rahulikult!
            Nii või isegi halvemini mõeldakse jalgpallifännidest ka tavainimeste tasandil ja igasugune bljääd-imine ja küsimuste esitamine siin ei aita olukorda parandada, eksole. hetkel kiire, seega pikemalt ei kirjuta...
            olgem kristlased, vabandused on esitatud

            Kommentaar


              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Palun ärge keegi Ballackule vastake, ta võibolla kirjutab siis veel. Nüüd äkki rohkem mitte.
              oleksid pidanud kiirem olema siis
              olgem kristlased, vabandused on esitatud

              Kommentaar


                Leidsin tagantjärgi Jurmala foorumist mõned enda arvamused-kartused peale Jurmalat.

                "Loodan, et EJL, Eesti Politsei ja turvafirmad analüüsivad Läti Politsei ülereageerivat käitumist Jurmalas ja teevad omad järeldused.
                Väga kahetsusväärne oleks kui Eestis mindaks lihtsamat teed pidi ja karmistataks veelgi meie staadionite turvareegleid.
                Alati on oht, et turvatöötaja ülereageerimisele järgneb fännide vastureaktsioon.
                Eestlane on küllaltki kannatlik ja seadusekuulelik aga kui olukord muutub liigselt ahistavaks võib ka Eestis mõnedel fännidel üle visata ja nad pööravad oma frustratsiooni staadionil jõuorganite vastu."

                "Tegelikult on küsimus selles, kas Eesti Politsei ja Eesti staadionitel turvajad on kompetentsemad kui Läti kolleegid.
                Kas Eestis võib midagi sarnast juhtuda? Kas Eesti politseinikul ning turvamehel on ikka oskus staadionil toimuvale adekvaatselt ja tsiviliseeritult reageerida?
                Kas postsovjetlikul Eesti politseinikul või turvatöötajal ei või tekkida kiusatus sambo-kumminuiatunnis õpitut lakke tõusnud emotsioonidega fännide peal proovida?
                Millegipärast on mul kahtlus, et Jurmala sündmused ainult karmistavad turvareegleid Eesti staadionitel.
                Mida karmimad ja fännidele ahistavamad turvareeglid, seda vähem jääb aga alles rõõmu nautida mängu ja melu selle ümber."

                Tundub, et kartused on täitunud.

                PS Jutt lausjoobes fännihordidest Eesti staadionitel on bullshit.
                Kuni Jurmalale järgnenud fänne materdavale jamale polnud fännide ja politsei vahelist vaenu õieti ollagi. Keerati üles mull, jõuorganid ja kollane meedia reageeris üle, kauaaegsed tõsifännid solvusid ning nüüd sööme fännide-politsei vastastikuse usaldamatuse suppi veel pikka aega.

                Kommentaar


                  Ma olen Siimphoto ja Martiniga ühte meelt. Ma ei ole tahtnud praegustest ebanormaalsetest fännikultuuriilmingutest märkuseid tegema hakata. Kuid kui need nö. tõelised fännid seletavad, et fännikultuuri osaks on ropendamine, solvamine ja mõnitamine, siis tahaks väga tugevalt vastu vaielda. Olen käinud nii Eesti erinevate liigade mängudel kui ka välismaal. Kuid erinevalt välismaal iseloomuliku rõõmsameelse ja lõbusa rivaalitsemise asemel näib Eesti nö. fännikultuuri eesmärk olema pigem mõnitav ja provotseeriv. Kui ühtedel ja samadel inimestel tekib järjepidevalt probleeme õiguskaitseorganitega, siis ei ole õiguskaitseorganid kohe kindlasti need süüdlased, kelle peale näpuga näidata. Politsei ei tule tühja koha pealt tüli norima. Jutt solvumisest on eriti naeruväärne jutt. Selle supi, mida te sööte, olete ise kokku keetnud. Kauaaegsed ja õiged tõsifännid ei kakle politseiga ja ei kujuta endale ette hirmuunenägusid politseiriigist. Mina usun ja usaldan politseid, sest see on organ, mis tegeleb meie kaitsmisega. Ja kui mulle peaks 10-12 pealine venelaste kari kallale tulema, siis pöördun ma politsei poole, mitte aga ballacki poole. Ühiskondlikud normid on kõigile võrdselt täitmiseks, mitte väljavalitutele ignoreerimiseks. Käituge ise inimlikult ja fännile kohaselt ning siis ei teki mingeid probleeme. Jõmlust ja rullnoklust ei ole jalgpalli vaja. Praegune käitumine ei meelita inimesi jalgpalli vaatama. Pigem vastupidi. Jalgpall ei ole üksikute privaatne kooskäimiskoht, vaid terve pere meelelahutus. Kõik, kes väidavad, et nende käitumine ongi jalgpallile kogu maailmas omane, siis minge vaadake veelkord üle, mis ja kuidas mujal toimub.

                  Kommentaar


                    Ainuke asi, mis ma tahaks öelda on see, et jalgpallifännid ei ole üldsegi nii rõvedad ja ebaintelligentsed inimesed kui igalpool tahetakse näidata.

                    Ma olen jalgpallifänn, kes läheb mängule, karjub 90 minutit, toetab meeskonda, vahest ka vihastun ning ropendan. Samuti olen ma inimene, kes peab lugu kultuurisündmustest, mulle meeldib käia teatrites, panen selga ülikonna, viksin kingad ära.

                    Mis ma tahan öelda on see, et üks väike pilt jalgpallistaadionilt ei anna inimesest täitpilti.

                    Kommentaar


                      Õigem koht oleks vist fänluse alateemas aga las ta olla pealegi.

                      Postitustest kumab läbi pidevalt: " fänn ja fänn ja fänn" Palun seletage mulle, kes on see jalkafänn? Kas fänn on see, kes käib 2-3 x aastas vaatamas koondise mängu? Kas fänn on see, kes istub mängudel tribüünil rahulikult omas mullis ja plaksutab värava peale ja on enamustel olulisematel mängudel kohal? Kas fänn on see, kes möllab terve mängu kaasaelada ja huvitub klubi(koondise) käekäigust pidevalt? Kas fänniks võib nimetada neid kõiki?

                      Ma jumala tõsimeeli tahaks seda teada! Ajutrust, defineerige palun.
                      "Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks" - Marcus Aurelius
                      www.facebook.com/jkkalju

                      Kommentaar


                        ballacki kõnepruuk räägib enda eest....samuti palun sul mitte võtta iga fännidele suunatud arvamust nii südamesse ja isiklikult - usun, et peale sinu käib veel inimesi staadionil. Ei ole vaja hakata kohe halvustama ja lahmima. Ning ei pretendeerigi ma sellele, et ma teaksin asjast midagi - ilmselt ei teagi või tean vähemalt vähem kui enamus inimesi siin foorumis, kuid see ei tohiks olla takistuseks oma arvamuse avaldamisel (enda meelest kirjutasin selgelt, et tegemist minu arvamusega, mitte tõestatud faktidega).
                        Ja pole vaja alkomeetrit, et purjus inimest kainest eristada, lausjoobe piir on minujaoks seal, kus inimene alkoholi mõjul hakkab teiste inimeste jaoks ebameeldivalt ja segavalt käituma. Samuti ei arva ma, et staadion peaks teater olema, kuid miks peab staadion olema avaliku peldiku sein, kuhu kõik oma "hiilgavad ideed" teistele teatavaks teevad.
                        Kordan veel, et palusin oma juttu mitte üldistusena võtta, lihtsalt enne seda aastat käisin viimati regulaarselt staadionil kuskil 2000 aastate paiku ning siis mäletan ainukese miinusena seda, et kole palju venekeelset mula kuulis staadionil, siukest lausropendamist ega rõvetsemist ei märganud.
                        Samuti kuna ma olen nö. neutraalne inimene staadionil - mul enamasti ükskõik, kes võidab (va. koondisemängud), siis usun, et kui mind sellised asjad häirivad, siis häirivad ka sellist natuke jalgpallikaugemat spordihuvilist, keda tekõik loodate staadionil näha, et publikut rohkem oleks ja fännikultuur areneks - aga praegusel juhul inimesed ei tule staadionile, vaid nad lähevad hoopis korv- või võrkpalli vaatama, kus on publiku hulgas palju mõnusam olla (ja ei ütleks, et nö. häälekat kaasaelamist vähem oleks).
                        Veel ballackile vastates mainin ära, et minu eesmärk pole mitte moraali lugeda vaid minu eesmärk oli enda arvamuse avaldamine, mis peakski olema selle foorumi mõte - paistab, et siin on veel inimesi, kes sarnaselt arvavad, samuti inimesi, kellel teistsugune arvamus, selle pealt tekibki arutelu....aga kahjuks on osadel komme siin foorumis arutlemise asemel teistele verbaalselt lõuksi sõita, mis tapab kogu mõistliku arutelu.
                        Lõpetuseks tahan öelda, et kindlasti pole jalgpallifännid rõvedad ja ebaintelligentsed, vaid on teatud inimesed mängult-mängule, kes jäävad iga kord silma millegi negatiivsega.
                        Nõmme Uskumatud!!!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ballack
                          njah edasi ei vaidle nagu ütlesin (konkreetsel teemal) aga peab ütlema et läks kõigest 50min mööda kui juba tuli esimene tegelane kes rääkis texti mille kohta kirjutasin eelmises postituses 2 viimast rida. vaeseke, sa elad ikka jubedas maailmas.

                          soovitus ka teile kes te ei taha staadionitele lapsi lasta: ärge neid üldse kodunt toast välja laske kuna väljaspool staadioni ehk siis need kohad kus teie lapsed hetkel käivad (muidugi teie loal) on palju jubedam (mõndadele põhjusega roppudele sõnadele on lisaks) - süstlad liivakastides, niisama ropendamine, vargused, kihutajad, prükkarid, narkarid, eluohtlikult palju alkoholiüledoosi saanuid, purjus autojuhid, noh ma ei viitsi edasi kirjeldada mida seal kõike veel on aga staadionil neid ei ole. kumma variandi valiksite kas staadion või lihtsalt oma maja uksest välja astuda (ei pea sedagi tegema mõnikord....mine narkareid jne tea)?
                          Jah, ma olen nõus - on palju asju, mis peaks olema teisiti, kuid kuna see siin on jalgpalliteemaline foorum ning siinsed inimesed saavad otseselt midagi korda saata, et staadion saaks vähe kodusemaks paigaks inimestele.
                          Samuti on minumeelest siin veel see point, et kõik need asjad, mida sa loetlesid on kerge lastele selgeks teha, et need on halvad ja neist peaks eemale hoidma (enamus mõikab ja hoiab terve elu eemale). Kuidas sa aga seletad lapsele, et see, mis tema lemmikklubi täiskasvanud toetaja mängudel teeb, et see pole õige. Et vastasklubi särgi põletamine, kohtuniku valimatu sõimamine, mängujärgsed kaklemised, joobes märatsemine, ropendamine, turvameeskonna provotseerimine, rahvustevahelise vaenu õhutamine - et kõik need tegevused ei kuulu tegelikult ühe inimese tegevuskavva. Vastuseks tulebki see, et aga teised vanemad fännid ju teevad seda.
                          Aga minupoolt samuti oli see viimane postitus siin foorumis. Edu!
                          Nõmme Uskumatud!!!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas PETSINHO Vaata postitust
                            Õigem koht oleks vist fänluse alateemas aga las ta olla pealegi.

                            Postitustest kumab läbi pidevalt: " fänn ja fänn ja fänn" Palun seletage mulle, kes on see jalkafänn? Kas fänn on see, kes käib 2-3 x aastas vaatamas koondise mängu? Kas fänn on see, kes istub mängudel tribüünil rahulikult omas mullis ja plaksutab värava peale ja on enamustel olulisematel mängudel kohal? Kas fänn on see, kes möllab terve mängu kaasaelada ja huvitub klubi(koondise) käekäigust pidevalt? Kas fänniks võib nimetada neid kõiki?

                            Ma jumala tõsimeeli tahaks seda teada! Ajutrust, defineerige palun.
                            Minu arvamus:
                            Fänniks saab ennast nimetada see inimene kes on tõeliselt või järjepidevalt huvitatud oma lemmiku tegemistest, käib igal mängul kohapeal või siis nii palju kui võimalik , toetab nii kuidas oskab ja võimalused endal on.
                            -
                            See kes käib kord-kaks aastas mänge vaatamas ning kui veel kaasa ka ei ela siis võiks ta lihtsalt öelda,et "käin jalgpalli vaatamas" ega saa ennast võrrelda fännidega.
                            >>

                            Kommentaar


                              Rahamured murtud?

                              Algselt postitas dobermann Vaata postitust
                              väike vastus "Oma Saares" ilmunud suurele uurimistööle
                              http://www.meiemaa.ee/index.php?cont...=4&artid=25911
                              Meie Maas avaldatud intervjuus on muuhulgas järgmine huvitav lõik:

                              Sellest kõigest on praegu sellevõrra lihtsam rääkida, et pangalaenu tasumiseks vajalik raha on tänaseks hangitud, mis tähendab, et järgmist aastat alustab FC Flora täiesti uues majanduslikus olukorras juba ainuüksi selles mõttes, et seni intresside tasumiseks läinud raha on võimalik kasutada muude kulude katmiseks, mis loomulikult mõjutab positiivselt ka FC Kuressaare majanduslikku olukorda.

                              Kas olen midagi maha maganud või on leitud uued finantseerimisallikad? Uued sponsorid?

                              Kommentaar


                                intervjuust lugesin välja, et kogu laen tasutakse (kui seni intressile kulunud raha saab mujale kasutada). hea uudis ju. kaua neid pankureid ikka miljonitega nuumata.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X