320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    siis nägin , kuidas seal seda miniväljakut kasutati. Ja kasutati iga päev
    Kahjuks eelmine kuu kahel nädalavahetusel ühelgi päeval ega ka see kuu ühel nädalavahetusel ei näinud ühtegi korda, et keegigi oleks mänginud (ainult ühel turniiril mängiti...tehti sooja lihtsalt seal) Kuna tööpäevadel ei ole käinud ja seega ei tea neid päevi siis võib-olla oli tegu sellega, et lapsed ei viitsinud koolist kohe koju minna.

    Kommentaar


      Algselt postitas ballack Vaata postitust
      Kahjuks eelmine kuu kahel nädalavahetusel ühelgi päeval ega ka see kuu ühel nädalavahetusel ei näinud ühtegi korda, et keegigi oleks mänginud (ainult ühel turniiril mängiti...tehti sooja lihtsalt seal) Kuna tööpäevadel ei ole käinud ja seega ei tea neid päevi siis võib-olla oli tegu sellega, et lapsed ei viitsinud koolist kohe koju minna.
      Lisaks: ma EI OLE öelnud, et need miniväljakud mõtetud on! Kui mind selles süüdistate, siis tooge välja kus ma seda olen öelnud...või olen ma ise valesti aru saanud mitme jutust?

      Kommentaar


        Algselt postitas ballack Vaata postitust
        Praegune alecoq kunstmurustaadion (see tagumine) katta on esimese asjana katta.
        Esimese asjana ehk siis lähima 20 aasta jooksul
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Algselt postitas Rein Vaata postitust
          Esimese asjana ehk siis lähima 20 aasta jooksul
          Parem kui 30 aastat

          Kommentaar


            Algselt postitas Martin Vaata postitust
            Absoluutselt on. Kus sinu arvates lapsed üldse mängima hakkavad? Et ma askeldasin Foresliuse gümnaasiumi kõrval murul, siis nägin , kuidas seal seda miniväljakut kasutati. Ja kasutati iga päev, sest just see on see tasand, kus mängima hakatakse, sest hoovijalgpalli meil sisuliselt enam pole.

            Kahjuks pole meil ka ilma nagu nt Tais, kus pärast kella 17 on kõik platsid jalgpallureid täis-

            Sellised väljakud on Eestis ülimalt vajalikud. Võiks ehk isegi öelda, et sealt peakski tulema meie Ronaldod, kes väiksemas ruumis peavad õppima palliga midagi tegema :P
            Ei, ma ei vaidle sulle selles osas üldse vastu. Muidugi on pisikestele põnnidele vaja selliseid kohti, aga "suurtele poistele" on vaja täismõõtmetes sisehalle, sest nagu sa ütlesid, meil pole sellist ilma nagu Tais. (õnneks, mina kuumas kliimas kaua vastu ei pea, isegi siinne suvi tundub liiga pikk :P)

            Jõuame sinna, et kõike oleks küll vaja, aga...
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              Jõuame sinna, et kõike oleks küll vaja, aga...
              Aga selle asemel antakse enda klubile 0-intressiga miljonilaene ja tuuakse Brasiiliaid, tahtsid sa öelda?

              Selles mõttes pole hullu midagi, Aivar ei lähe ise iialgi ära, kuni vaid tervist ja jõudu on. Eemale ka lükata keegi ei julge, sest ühe sellise sündmuse korral oli jutt kõikide enda süsteemi klubide sulgemisest jms.

              Seega tuleb vaid loota, et võtab ehk natuke karmima joone, taob turundusosakonnale (ja teistelegi) jalaga tagumikku ja ei palka enam mingeid semusid ning panustab parem inimestele, kes ehk ei kummarda igal sammul, kuid viitsivad pingutada. Lisaks on ju tore, kui keegi teisiti ka mõtleks, sest äkki nii saabki parema tulemuseni - noh, ideede põrkumine ja puha. Samuti võib loota, et rahad liiguvad ka mujale ja suudetakse leida sünergia teiste alaliitutega ja ärimeestega, et ühiselt kasvõi sisehalle püstitada, mille omanik ei pea just EJL/Flora olema.

              Ehk jõudu ja jaksu ning hoiab pöialt.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                Jõuame sinna, et kõike oleks küll vaja, aga...
                See on väga hea point, kuid ma tahaks nagu arvata, et see oleks ületatav koostööd teiste alaliitudega. Näiteks seesama miniplats võiks sisuliselt olla igas Eesti pargis (mõnes ka kaks) ja koolis. Ideeliselt peaks see meeldima nii jalgpallile, korvpallile, käsipallile kui ka ehk mõnele veel. Kui aga kõigile sobib, siis kas teistel puudub huvi käed lüüa ja ühiselt teemaga tegelema hakata ja KOV suhelda, et selline projekt nt "Kolme aastaga 100 miniväljakut" ära teha - KOV saab ehk Euroopast abi, kolm alaliitu omakorda appi, kohalikud inimesed äkki ka natuke ja las minna.

                Kuid kahjuks tundub, et igaüks tahab ilge peremees olla ja korvpall on jobudele jms suhtumised takistavadki kõige enam. Sellest on aga väga kahju.

                Pigem võiks Jalgpall (jah, suure tähega) eeskuju näidata. Seesama turundusosakond mõelgu ja arvutagu plaan läbi ning tehku teistele alaliitudele ja KOV ja maavalitsustele ja valitsusele avalik kiri, kui muud kasu pole, siis tähelepanu ikka on, et tahetakse midagi teha ja on olemas plaan. Niisama omaette nusserdades võibki tõenäoliselt ootama jääda.

                Rõhutame igaks juhuks üle, et ei pea 100 olema, võib olla ka 30. Idee, algatus ja kaasamine on tähtis.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Meil on vaja kunstmuruväljakuid rohkem kui miniväljakuid. Kunstmuruväljakul saad oma torbikud maha panna ja palju oma miniväljakuid ühele platsile tekitada ja ei harjuta lolli harjumust seinapõrkega kellestki mööda minna...lisaks saad õiget jalgpalli mängida mitte ainult "sudimismängu". Meil tuleb puudus neist suurtest väljakutest. Miniväljakud tulgu siis kui EJL ei pea mingit suurt pappi ise alla laduma.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas ballack Vaata postitust
                    Meil on vaja kunstmuruväljakuid rohkem kui miniväljakuid. Kunstmuruväljakul saad oma torbikud maha panna ja palju oma miniväljakuid ühele platsile tekitada ja ei harjuta lolli harjumust seinapõrkega kellestki mööda minna...lisaks saad õiget jalgpalli mängida mitte ainult "sudimismängu". Meil tuleb puudus neist suurtest väljakutest. Miniväljakud tulgu siis kui EJL ei pea mingit suurt pappi ise alla laduma.
                    Mine räägi seda arengumaadest või Brasiiliast tulnud ässadele. Nad kindlasti harjutasid ja õppisid jalgpalli suurtel väljakutel, mis olid getodesse rajatud ja kõigil olid torbikud maas, et paremini harjutada saaks ning lollusi ei teeks.

                    Kui sa oma kunstmurust räägid, siis täienda vähemalt, et see peab sisehall olema. Talvel pole sul Eesti kunstmurudega sisuliselt midagi teha, sest intensiivsused on naeruväärsed. Sealt see vahe tuleb.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Mine räägi seda arengumaadest või Brasiiliast tulnud ässadele. Nad kindlasti harjutasid ja õppisid jalgpalli suurtel väljakutel, mis olid getodesse rajatud ja kõigil olid torbikud maas, et paremini harjutada saaks ning lollusi ei teeks.
                      Jep...miniväljakuid on ka kõik kohad täis seal.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas ballack Vaata postitust
                        Jep...miniväljakuid on ka kõik kohad täis seal.
                        Platse, kus mängida, oli kindlasti. Eestis neid kahjuks raske leida ilma tõttu. Seega.... Ohoo! Miniväljakud! Pole erilist mõttetööd vaja.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Rein Vaata postitust
                          Männiku Enn suutis koos Jumala ja Poomi abiga küll "kupli" endal staadionile muretseda. Mis siis, et kasutatud, aga EJL (loe:Flora) pole sedagi suutnud.
                          Leidsin sellised artiklid:

                          Eesti Jalgpalli Liit (EJL) investeeris 2009. aastal infrastruktuuri arengusse kogu riigis ühtekokku 15 miljonit krooni. Mullu tehti infrastruktuuri investeeringuid 10 miljoni krooni eest.


                          Tean et Männiku halli ehituseks andis pool rahast jalgpalliliit. Enamikes riikides on staadionid omavalitsuste omanduses ja ehitatud nende rahaga. Huvitav lugu tuleb meelde Türgi kohta - kui Eesti mängis sõprusmängu nendega siis kirjutas kusagil kuidas riik ehitas ülikalli staadioni ja kinkis selle klubile tasuta. Samamoodi on Eestis minu teada peaaegu kõik korvpalli, võrkpalli ja muud saalid omavalitsuste omad. Mitu miljonit on kossuliit infrastrutkuuri investeerinud või suusaliit kes sai suure riigi toe Tehvandi kompleksi näol (sh hüppemägi paarikümnele hüppajale)? Need miljonid on Eesti spordimaastikul pretsedent. Tundub et Pohlakule omistatakse imemehe võimeid - et ta peaks ehitama kõigile omavalitsustele elementaarsed sportimisvõimalused ja leidma selleks raha...
                          http://ufa-gruztaxi.ru/16154

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Martin Vaata postitust
                            Platse, kus mängida, oli kindlasti. Eestis neid kahjuks raske leida ilma tõttu. Seega.... Ohoo! Miniväljakud! Pole erilist mõttetööd vaja.
                            Esiteks on praegused tippmängijad ise rääkinud kuidas nad mängima hakkasid...ei olnud mingeid miniväljakuid vaid tänavad ja rand (rikkamad said õigel väljakul mängida noorena kui silmapaistvust veel ei olnud).
                            Teiseks kui sa ehitad ja paned oma vähesed ressursid miniväljakutele ja mängijaid nagu tuleks sitaks aga kui neil edasi pole kusagil mängida (suurel väljakul õiget mängu harjutada) siis on nagu suht mõtetu või mis? Samas kui suurel platsil saad nii õiget jalgpalli mängida kui ka palju väikeseid tekitada nagu ma eelpool välja tõin.

                            Lisaks kui sa Brasiiliaga võrdled siis võiks meil ka sada korda rohkem rahvast olla ja inimeste jalgpallilembus suurem...oleks ka pallivõlureid rohkem.
                            Arengumaadega võrreldes piisaks üldse kahe kaika maha püsti panemisest kahte kohta ja ongi miniväljak olemas...noh rahvaarvu ka suurendada x korda (oleneb riigist) ja koolikohustus ära kaotada, et ainult jalgpalli mängiks lapsed.

                            Küprose kohta näiteks siis: "there is no specific company in Cyprus that deals soley in mini football pitches etc." - huvitav kuidas nad hakkama saavad nii hästi...rahvaarv ka ju palju väiksem.

                            Ühesõnaga iga mees tehku omale kümme last ja pange jalgpalli mängima parkidesse ja ongi mure lahendatud

                            Kommentaar


                              Algselt postitas BlueSupport Vaata postitust
                              Leidsin sellised artiklid:

                              Eesti Jalgpalli Liit (EJL) investeeris 2009. aastal infrastruktuuri arengusse kogu riigis ühtekokku 15 miljonit krooni. Mullu tehti infrastruktuuri investeeringuid 10 miljoni krooni eest.


                              Tean et Männiku halli ehituseks andis pool rahast jalgpalliliit. Enamikes riikides on staadionid omavalitsuste omanduses ja ehitatud nende rahaga. Huvitav lugu tuleb meelde Türgi kohta - kui Eesti mängis sõprusmängu nendega siis kirjutas kusagil kuidas riik ehitas ülikalli staadioni ja kinkis selle klubile tasuta. Samamoodi on Eestis minu teada peaaegu kõik korvpalli, võrkpalli ja muud saalid omavalitsuste omad. Mitu miljonit on kossuliit infrastrutkuuri investeerinud või suusaliit kes sai suure riigi toe Tehvandi kompleksi näol (sh hüppemägi paarikümnele hüppajale)? Need miljonid on Eesti spordimaastikul pretsedent. Tundub et Pohlakule omistatakse imemehe võimeid - et ta peaks ehitama kõigile omavalitsustele elementaarsed sportimisvõimalused ja leidma selleks raha...
                              Pohlak ongi imemees. Kuidas muidu on võimalik ehitada staadion ise sinna isiklikku raha panemata? See kui riik ei ehita staadionit, ei tähenda, et staadion on Pohlaku kulu ja kirjadega ehitatud. Mõnus on Euroopast raha kerjata ja endale staadion saada. See mis toetusi EJL on mujale jaganud, on Alekokile (FC Florale)antud raha kõrval marginaalne.
                              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                              Kommentaar


                                Te kindlasti olete kõik selle läbi lugenud, aga igaks juhuks panen ühe korra veel siia lingi:

                                Islandi koondis võis EM-valikturniiril küllaltki keerulises 6-tiimilises grupis jääda vaid nelja punkti peale, kuid vaatamata sellele pakuvad nad Eesti jalgpallile eeskuju, mida tuleks järgida.


                                Siit peaks paljudele küsimustele vastuse saama: Kas sisehallid aitavad põhjamaises kliimas jalgpalli arengule kaasa? Milline võiks olla väikses riigis noorte koolitus ja motiveerimissüsteem? Kuidas näeb välja jalgpalli alaliidu süstemaatiline ja tänapäevane juhtimine, mille tulemus on jalgpalli taseme kasv kogu riigis?

                                Mis puutub rahastusse, siis keegi ei ütle, et see peab tulema Pohlaku taskust. Selleks maksame me kõik makse millest osa läheb riigile, osa kohalikule omavalitsusele ja osa Euroopa Liitu. Kõiki neid kolme on võimalik parema homse nimel ära kasutada. Selleks tuleb teha lobitööd nii meedias kui poliitikute tagatubades. Kuid kas peale Lilleküla staadioni mahhinatsioone on Pohlak see usaldusväärne partner kellega rahakotivalvurid tahaksid pikemasse suhtesse astuda?

                                Mis sellesse kuradima Meistriliiga turundusse puutub siis võiks Pohlak alustuseks Tehvale helistada ja küsida kuidas on võimalik 2700 inimest laupäeval mängu vaatama saada. Ma ei usu sellisesse asja, et ei ole võimalik ja ei saa. Alati saab. Selleks tuleb lihtsalt piisavalt andekad inimesed enda ümber koondada ja anda neile liikumisruumi. Kuid kas Pohlak on inimene kes laseks ka ideedel särada mis tema omapärase maailmapildiga ei ühti?

                                Alati ei nõua turundus raha. On võimalik asju teha ka väiksete kuludega. Selleks on vaja nutti ja leidlikust ja vahel lihtsalt palju nüri tööd. Palju maksab 1000de kutse trükkimine koolilastele? Ma usun, et see Getter Jaani ja tema kaks tantsupoissigi ei ole teab mis hiigelsummade eest esinema palgatud. Raha mille sa piletihinnast kaotad saad alati söökide-jookide ning kasvanud publikuhuvi tõttu lisanenud sponsorite arvelt tagasi.

                                Panen nüüd puusalt ja üritan profileerida Pohlakut ja hetkeolukorda. Kui mu arvamus ei meeldi siis noh mis teha. Ei pretendeeri absoluutsele tõele. Alati saab mind korrigeerida:

                                Pohlak on autokraatne juht. Nimetagem teda siis kohalikuks vutidiktaatoriks. Paralleelid Savisaarega ehk ei olegi nii kohatud kui võtta kuidas juhitakse Keskerakonda. Ajapikku on selleski lahkunud kõik kes oskavad ka enda peaga mõelda ja alles on jäänud käsutäitjad. Ajaga on kontrolli armastav president endale omandanud piisava tüki Eesti jalgpallist. Seda võtab ta kui garantiid oma eluaegse presidendistaatuse kohta. Lähen mina, ei ole teil enam staadionit ega osasid klubisid. Sisuliselt on eesti vutt võetud pantvangi. Mis puutu koostöösse riigiga või kohalike omavalitsustega siis tähendaks sealt raha vastu võtmine ka osaliselt võimust loobumist. Keegi ei anna raha niisama ära ilma, et tal puudub igasugune kontroll kuidas seda kasutatakse. Ühe lisaotsustaja juurdevõtmine, aga sellise natuuriga ei sobi.

                                Nüüd esitagem hüpotees, et kui asjad tõepoolest sedasi on - siis kas see on tõesti kasulik eesti jalgpallile? Mis saab kahekümne aasta pärast? Kaheksakümnene Pohlak istub oma lagunevas Lilleküla staadioni kontoris ja ikka hoiab kümne küünega oma toolist ja selleks ajaks ammu iganenud seisukohtadest kinni?

                                Ma ei tea kuidas teiega on, aga minu silmis tuleb ükskõik millisele suurele üksusele ainult kasuks kui aeg-ajalt toimub verevahetus ja sellega uut hingamist sisse tuuakse. Olgu see siis riik, suusaliit või kasvõi Eesti Energia. Uued juhid toovad sisse uusi suundi ja ajapikku saab ka selgeks milline on meile just sobivam. Kujutage näiteks ette, et koondisel oleks kogu taasiseseisvuse aeg üks peatreener olnud, kes harrastaks vaid üht formatsiooni. Sedasi ei saa mee iialgi teada milleks eesti jalgpall üldse võimeline on ja kas see või teine juht on parim. Või siis meeste keeles: kui sul on terve elu üks naine siis võibki ajapikku tekkida arvamus, et pidev näägutamine ja peedistamine ongi tavapärane suhe. Jalgpallis siis omakorda ei saa me praeguse olukorra jätkudes iialgi teada, kas me äkki oleksime võimelised palju enamaks kui praegune managment seda pakkuda võimeline on..

                                Kommentaar

                                Working...
                                X