320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    ...kuid ennem kui rahvast staadionile ajada võiks korralikult mängima õppida - lihtlabane ABC praktiseerimine mängus oleks pool võitu. Jop ma ei või, suuda seda taluda, kuidas aetakse inimesi staadionile, kuid vaatemäng on hullem Nigeeria kunni google translate hiina keelest eesti keelde.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
      ...kuid ennem kui rahvast staadionile ajada võiks korralikult mängima õppida - lihtlabane ABC praktiseerimine mängus oleks pool võitu. Jop ma ei või, suuda seda taluda, kuidas aetakse inimesi staadionile, kuid vaatemäng on hullem Nigeeria kunni google translate hiina keelest eesti keelde.
      Njaaa...Champions League on kõik ära rikkunud

      Kommentaar


        ei. kõik need korrad, kuid olen eestikaid stakal vaatamas käinud.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          Mine räägi seda arengumaadest või Brasiiliast tulnud ässadele. Nad kindlasti harjutasid ja õppisid jalgpalli suurtel väljakutel, mis olid getodesse rajatud ja kõigil olid torbikud maas, et paremini harjutada saaks ning lollusi ei teeks.
          Brasiilias ja paljudes arengumaades on jalgpall pea ainuvõimalik tee vaesusest pääsemiseks. Me ei saa absoluutselt ennast nendega võrrelda. Samahästi võiks öelda, et mine räägi seda igasuguste tingimuste puudumist Hollandist, Austriast või Šveitsist tulnud jalgpalluritele. Soodsate tingimuste puudumisel oleks heaoluühiskondade jalgpallitase kiviajas. Võrrelda ei saa võrreldamatuid.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Ei juhtu tihti,et ma Martiniga ühel nõul aga ta on kõik vajalikud punktid välja toonud.Need paljude arust mõtetud väiksed väljakud on just pisikesteke poistele-plikadele esimene võimalus kokku puutuda jalgpalliga ja ma ei saa aru kes neid väljakuid laidavad.Parem need väiksed korralikud väljakud kui raha tuulde loopmine ala Brasiilia siia toomine
            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
            Ott Järvela

            Kommentaar


              sõbrad, kas see Brasiilia on üldse hea näide siin? omamata iseinfot, kuid jälginuna meediavoogu, siis minu mälu ütleb, et Pohlak rääkis kuskil, et otseselt ei tulnud Brasiiliale makstav raha EJL eelarvest. Ma sain aru, et seal oli mingi väike sahker mahker, kuidas mingi raha kätte saada ja positiivselt ära kasutada. vasatasel juhul poleks see raha ka EJL kontol olnud.

              tunnistan, et see inf rajaneb mu enda mälul, mis kuidagi infovoogu jälgides kujunenud.

              aga muidu põnev arutelu. andke tulla

              Kommentaar


                Kuskilt lugesin, mis moodi Amsterdami Ajaxi noortesüsteemis trenni tehakse ning meelde jäi, et trenni-sisesed mängud olid kõik 4vs4/5vs5 puntides täpselt sama ala sees, nagu on need miniväljakud ning eesmärk oligi arendada sellega söötu, tehnikat ja realiseerimist kitsastes oludes.

                Kommentaar


                  Selle miniväljaku kohta...mõtlesin, et otsin pilte netist näideteks...aga siis tulid meelde trennid...Martin mine vaata noorte trenne siis saad äkki aru mida ma mõtlen ja ei vaidle enam kas ennem panna rõhk suurtele platsidele või väikestele. Rallikas tõi ka hästi välja näite. Martin tahab ikka oma miniväljakuid suurte asemel...

                  Kommentaar


                    Algselt postitas ballack Vaata postitust
                    Selle miniväljaku kohta...mõtlesin, et otsin pilte netist näideteks...aga siis tulid meelde trennid...Martin mine vaata noorte trenne siis saad äkki aru mida ma mõtlen ja ei vaidle enam kas ennem panna rõhk suurtele platsidele või väikestele. Rallikas tõi ka hästi välja näite. Martin tahab ikka oma miniväljakuid suurte asemel...
                    Ma olen noortele seal sellel aasta mitu kuud trenne andnud, seega ma ei saa eriti aru, mis sa öelda soovid. Kuid eks sa seletada kindlasti edasi, kuigi ma ei usu, et see väga mõttekas oleks.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Ma olen noortele seal sellel aasta mitu kuud trenne andnud, seega ma ei saa eriti aru, mis sa öelda soovid. Kuid eks sa seletada kindlasti edasi, kuigi ma ei usu, et see väga mõttekas oleks.
                      olles ise treener soovitad noortel mängida nendel kivikõvadel, põlvi ja selga rikkuvatel platsidel, millel autide asemel on puust seinad, kuhu vastu end sodiks kukkuda?

                      kurat normaalseid platse on vaja, et nendel lastel tervis alles jääks ja et ei oleks vaja kõigil 15 aastaselt meniskioperatsioonile minna või üldse sport pooleli jätta. väga suur hulk andekaid mängijaid on just põlvede tõttu karjääri enne selle algust pooleli jätnud. -20 kraadiga mööda kõvasid ja jäiseid kunstmuruplatse mööda jooksmine ftw!!

                      need miniplatsid on vahvad kohad küll pärast tunde palli taguda, aga talvel muutuvad need veel ohtlikumaks ja minu arusaama järgi ei tohiks küll treenerid oma lapsi sinna peale lasta.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas sopu Vaata postitust
                        olles ise treener soovitad noortel mängida nendel kivikõvadel, põlvi ja selga rikkuvatel

                        need miniplatsid on vahvad kohad küll pärast tunde palli taguda, .
                        Eraldi Sinu jaoks proovin uuesti: sellest teisest lausest jutt sisuliselt ja kõige olulisemana käibki ja muud pole vaja sul leiutada. Loodetavasti saad nüüd aru.

                        Mis trenne puutub, siis on Eestis aegu, kui ei saa murul olla. Näiteks kevade algus. Seega tuleb leida mingi koht, näiteks see miniplats. Talvel ei tea ma kedagi, kes seal trenne läbi viiks.

                        Lihtsalt märkuse korras: loetle enda jaoks need Eesti kunstmurud, mis tervisele head on. Toredat nuputamist.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Martin Vaata postitust
                          Eraldi Sinu jaoks proovin uuesti: sellest teisest lausest jutt sisuliselt ja kõige olulisemana käibki ja muud pole vaja sul leiutada. Loodetavasti saad nüüd aru.

                          Mis trenne puutub, siis on Eestis aegu, kui ei saa murul olla. Näiteks kevade algus. Seega tuleb leida mingi koht, näiteks see miniplats. Talvel ei tea ma kedagi, kes seal trenne läbi viiks.

                          Lihtsalt märkuse korras: loetle enda jaoks need Eesti kunstmurud, mis tervisele head on. Toredat nuputamist.
                          Korraks tuli tuju ennast välja elada. Sellepärast läks veits offtopikuks kah.

                          Aga eks ma tahtsin lihtsalt tähelepanu juhtida, et minu meelest need rahad(mida olemas ei ole ilmselt) tuleks suunata siiski sisehallidele, kus oleks korralik kunstmuru. Selliseid platse leidub juba päris palju, kus on võimalik poistel sõpradega persekat mängida ja niisama palli taguda. Aga kui teema läheb iga päev treenimisele, siis muutuvad külmad ja kõvad platsid ohtlikuks. Lihtsalt mulle ei jäänud silma, et keegi oleks enne sellele siin tähelepanu juhtinud.

                          Tervisele häid kunstmuruplatse ei taha hakata üles lugemagi. Tuju läheks sitaks! Aga sellepärast olekski vaja need korralikud väljakud prioriteediks seada.

                          Kommentaar


                            Ma korraks segan vahele.

                            Sopu, sa räägid hetkel sellest, et väljak on tervisele. Olen nõus, kuid Martin ju räägib, et väljak on pisike ja väljaku suuruse tõttu trenn tegemata ei jää.

                            Kui ma veel noore ja uljana Legolandi pargivaht (aitäh, Martin) olin, toimusid samuti kõik mängulised harjutused väga pisikese maa-ala peal. Mis sest, et muruväljakute kompleks oli bueeno ja oleks võinud üle välja mängida. Ehk siis väikese väljaku peal saab trenni teha edukalt, kui nad tervist ei riku. Ja kasu on loomulikult olemas, sest sellist intensiivsust ei saavuta trennis suure välja peal nagu mängus tavaliselt on.

                            Naljakas, et Eestis kasutab, näiteks, madalama liiga meeskond pea alati kogu väljaku trennis ära, et ikka võimalikult palju palliga joosta saaks.

                            Kui teemast rääkida, siis ma eelistan iga kell infrastruktuuri parandamist lõuna-ameerika turneedele ja leian, et Prosad jms saavad koondisega mängida edukalt ka lähinaabrite vastu. Okei, v-o Uruguaile maksma ei pidanud mängu eest, aga mis läks EJL'le maksma sõit sinna ja tagasi? Ulme ju.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ballack Vaata postitust
                              Esiteks on praegused tippmängijad ise rääkinud kuidas nad mängima hakkasid...ei olnud mingeid miniväljakuid vaid tänavad ja rand (rikkamad said õigel väljakul mängida noorena kui silmapaistvust veel ei olnud).
                              Teiseks kui sa ehitad ja paned oma vähesed ressursid miniväljakutele ja mängijaid nagu tuleks sitaks aga kui neil edasi pole kusagil mängida (suurel väljakul õiget mängu harjutada) siis on nagu suht mõtetu või mis? Samas kui suurel platsil saad nii õiget jalgpalli mängida kui ka palju väikeseid tekitada nagu ma eelpool välja tõin.
                              Paraku on olukord selline, kus hoovijalgpall on üsna raskesti teostatav, eriti linnades suurte kortermajade vahel, kus on järjest vähem ruumi, kus muru/tee ääres on kenad Mercedesed ja BMW-d.

                              Miks ei töötaks idee, et läheme teeme suurele väljakule väikeseid?

                              - Esiteks ja kõige suuremaks probleemiks oleks see, et reaalsuses ei tule noored sellise idee peale, et läheme suure väljaku peale ja mängime sellest 1/6 peal.
                              - Teiseks, isegi kui minnakse mängima suure väljaku peale, siis kiputakse ikka mängima võimalikult suure ala peal, mis on umbes-täpselt piisav, et kiire poiss saaks lihtsalt palli ettepoole lüüa ja vastasest mööda joosta, aga ka mitte liiga suur, et peaks koguaeg edasi-tagasi spurtima.
                              - Kolmandaks kipub suurte platsidega olema see probleem, et jääb selline mulje nagu sinna peale ei saa päris oma suva järgi minna - kus on vaja luba, kus on mingi trenn ees.
                              - Neljandaks nt muruväljakutega on see probleem, et need ei kannataks mingit miniväljakute loomist.
                              - Viiendaks nõuaks see ebamugavat majandamist - piirid paika panna, väravad otsida, mis on enamvähem vastavuses väljaku suurusega.
                              - Kuuendaks tuleks suur osa ajast palli kuskilt karupersest ära tuua, mis rikub mängu rütmi ja tekitab tüdimust.

                              Reaalsus on see, et miniväljak piirab seda mängimisala ja isegi kui platsil oleks ainult 6 mängijat, kellest kaks on väravavahid, ei teki sul just palju situatsioone, kus sa saad vastase lihtsalt üle joosta - isegi kui sa kasutad kiirust, et temast mööda saada, peab sul olema vähemalt üsna hea pallipuude, et sa seda liiga tugevalt edasi ei suunaks, sest kunstmuru peal on takistus veidi väiksem (see on minu eeldus) ja distants lähima vastase ja palli vahel ei ole kunagi väga suur.

                              Ja miniväljak kutsub mängima - kui sul on näiteks 8 mängijat, siis pärast kooli oleks ilmselt üsna tihti see, et "läheme mängime minikal veidi vutti", samas kui suure peale kaheksakesi ei ronitaks, et otsida mingi väiksem värav ja mängida väikeste piiride sees. ja kui suure väljaku peal võib üsna paari-kolme tunni järel tüdimus peale tulla, siis miniväljaku peal mängiks hea meelega nii kaua kui veel natukenegi liikuda jaksab.

                              Küprose kohta näiteks siis: "there is no specific company in Cyprus that deals soley in mini football pitches etc." - huvitav kuidas nad hakkama saavad nii hästi...rahvaarv ka ju palju väiksem.
                              Küpros saab hakkama mis mõttes hästi - jalgpalli mängimisega , väljakute ehitamisega või mis asja? Ja sellest inglisekeelsest lausest ma saan niimoodi aru, et Küprosel puudub firma, kes ainult miniväljakuid ehitab? Googeldasin ja vaatasin, et Küprosel ikka natuke on neid väljakuid ning kohe teine google'i link väidab, et FIFA finantseerimise abil ehitati 40 miniväljakut.

                              ---

                              Algselt postitas sopu Vaata postitust
                              olles ise treener soovitad noortel mängida nendel kivikõvadel, põlvi ja selga rikkuvatel platsidel, millel autide asemel on puust seinad, kuhu vastu end sodiks kukkuda?

                              kurat normaalseid platse on vaja, et nendel lastel tervis alles jääks ja et ei oleks vaja kõigil 15 aastaselt meniskioperatsioonile minna või üldse sport pooleli jätta. väga suur hulk andekaid mängijaid on just põlvede tõttu karjääri enne selle algust pooleli jätnud. -20 kraadiga mööda kõvasid ja jäiseid kunstmuruplatse mööda jooksmine ftw!!

                              need miniplatsid on vahvad kohad küll pärast tunde palli taguda, aga talvel muutuvad need veel ohtlikumaks ja minu arusaama järgi ei tohiks küll treenerid oma lapsi sinna peale lasta.
                              Algselt postitas sopu Vaata postitust
                              Korraks tuli tuju ennast välja elada. Sellepärast läks veits offtopikuks kah.

                              Aga eks ma tahtsin lihtsalt tähelepanu juhtida, et minu meelest need rahad(mida olemas ei ole ilmselt) tuleks suunata siiski sisehallidele, kus oleks korralik kunstmuru. Selliseid platse leidub juba päris palju, kus on võimalik poistel sõpradega persekat mängida ja niisama palli taguda. Aga kui teema läheb iga päev treenimisele, siis muutuvad külmad ja kõvad platsid ohtlikuks. Lihtsalt mulle ei jäänud silma, et keegi oleks enne sellele siin tähelepanu juhtinud.

                              Tervisele häid kunstmuruplatse ei taha hakata üles lugemagi. Tuju läheks sitaks! Aga sellepärast olekski vaja need korralikud väljakud prioriteediks seada.
                              Miniväljakute puhul on loomulikult vaja pakkuda mingisugune pehmus, aga samas pole olukord ka nii hull, sest erinevalt pärismängust ei ole antud olukorras tempo nii kõrge, et põlved ja selg peaksid nii palju põrutada saama kui näiteks veidi suurema väljaku peal - sealne mäng käib pigem lühikeste jooksude ja üksikute äkiliste liigutuste peale. Tuleks teha ka seda tööd, et noortel oleks nende väljakute jaoks vastavad jalanõud. Muidugi tekib küsimus, et kas tasuks teha selliseid väljakuid, kus saab ka mängida korvpalli, sest see nõuaks seda, et "põrand" oleks palju kõvem ja siledam, kui jalgpall või kasvõi võrkpall nõuaks.

                              Samas nõustun selles osas, et sellise väljaku peal süsteemselt trenni teha on veidi vastutustundetu (kui just pole tegu enamvähem korraliku kunstmurusarnase pinnaga), rääkimata külmal ajal peale minemisest. Need peaks jääma pigem selle jaoks, et noored trenniväliselt, pärast kooli jne omal peal sõpradega sinna lähevad. Kuigi nii palju peaks treener küll tegema, et motiveerida mängijaid tehnilise poolega ka trenniväliselt tegelema ning väike piiratud väljak on parim võimalus seda poolt arendada.

                              Kui treener tahaks trenni ajal mängida nt väikesel väljakul 5-a-side'i siis peaks olema korralikult pehme pind, kus mängida. Hea oleks, kui oleks muruväljak ning kuskilt võtta mingid mõnekümne sentimeetrised kerged piirded, mida saab mõne minutiga paika panna.

                              Hallide koha pealt on minu arvamus see, et tegu on kulutusega, mis ei peaks tulema EJL-i taskust vaid riigilt/omavalitsustelt. Samas on see ainult üks osa jalgpalli arendamist. EJL-i ressursid peaks minema sellele, et arendada jalgpalli arengu organiseeritust, taset ja ulatust. Enda mitte-objektiivse mätta otsast rääkides, peaks olema eriti tähtis see, et maakohtades noori mängijaid ära ei kaotata, kus on mitu probleemi - a) Puuduvad head treenerid (vb tihti kooli kehalise õpetajad, kes ei ole tegelikult üldse jalgpallientusiastid, viskavad lihtsalt noortele pallid kätte, teevad paar harjutust ja panevad mängima), b) Paljudel noortel on treeningutele minemine peaaegu võimatu (transpordimured, sest elukoht on vb ainsast trennist väga kaugel), c) Kui mingil põhjusel peaks üks treener lõpetama, siis pole kedagi (adekvaatset), kes üle võtaks ning ongi kõik.

                              Punkt a on ehk probleem ka mujalgi ning kui puuduvad ressursid infrastruktuuri arendamiseks, siis ressurss mida nõuab kogu treeneritöö arendamine on aga veidi väiksem. Sellest saadav kasu on kindlasti potentsiaalselt suurem kui ehitada sisehalle ja miniväljakuid, sest hea treener suudab neid probleeme ületada. Trikk tekib aga sellest, et kui ehitada sisehall, siis nõuab see küll palju ressursse aga vähem vaeva ning areng toimub päris kindlasti. Selleks, et parandada jalgpalli arenguga seotud personali nõuab aga seda, et leida väga õige lähenemine, õiged inimesed, neid piisavalt motiveerida ning see pole kerge. See ei ole nii lihtne, et lihtsalt kopeerime mingi Hollandi, Saksa või Rootsi mudeli vaid vaja on ka veidi innovatiivsust ja uurimist - kui me treenime oma mängijaid nt tuimalt mingi Saksa mudeli järgi, siis ei pruugi see arvestada meie mängijate ja olukorra eripäraga. Lisaks sellele ei loo me endale mingit nippi, mis meile teiste ees eelise annab, sest teised ei lähene asjale sedamoodi... ehk siis innovatiivsus mida ma mainisin.

                              Edit: Kui juba jutustada, siis vihjasin juba mingil määral meie praegusele nooresüsteemile. Ütleme nii, et kui jätta välja see üks U19 sähvatus, mis oli ilmselt pigem juhus kui seotud viimaste aastate tööga, siis pole mingi erilist muutust meie noorte tasemes küll toimunud. Muidugi on veel veidi vara hinnata, aga mingid märgid võiks juba olla.
                              sigpic

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ballack Vaata postitust
                                Esiteks on praegused tippmängijad ise rääkinud kuidas nad mängima hakkasid...ei olnud mingeid miniväljakuid vaid tänavad ja rand (rikkamad said õigel väljakul mängida noorena kui silmapaistvust veel ei olnud).
                                Teiseks kui sa ehitad ja paned oma vähesed ressursid miniväljakutele ja mängijaid nagu tuleks sitaks aga kui neil edasi pole kusagil mängida (suurel väljakul õiget mängu harjutada) siis on nagu suht mõtetu või mis? Samas kui suurel platsil saad nii õiget jalgpalli mängida kui ka palju väikeseid tekitada nagu ma eelpool välja tõin.

                                Lisaks kui sa Brasiiliaga võrdled siis võiks meil ka sada korda rohkem rahvast olla ja inimeste jalgpallilembus suurem...oleks ka pallivõlureid rohkem.
                                Arengumaadega võrreldes piisaks üldse kahe kaika maha püsti panemisest kahte kohta ja ongi miniväljak olemas...noh rahvaarvu ka suurendada x korda (oleneb riigist) ja koolikohustus ära kaotada, et ainult jalgpalli mängiks lapsed.

                                Küprose kohta näiteks siis: "there is no specific company in Cyprus that deals soley in mini football pitches etc." - huvitav kuidas nad hakkama saavad nii hästi...rahvaarv ka ju palju väiksem.

                                Ühesõnaga iga mees tehku omale kümme last ja pange jalgpalli mängima parkidesse ja ongi mure lahendatud
                                No miniväljakud ei pea vahetute seinadega olema, võib ju jätta piisavalt ruumi, et saaks autidega mängida. Enne vist väitsid, et vastu seina susserdamine oleks üldse arengut pärssiv? Ning kui on enne seinu piisav vahe, siis ei lenda keset mängu ennast nende vastu ka vigaseks.
                                Ning kuna Eesti rahvaarv on väike, eriti väikelinnades ja külades, siis on raske orgunnida kokku 22 matsi, et davai hakkame nüüd mängima. Väikeses puuris näiteks 5vs5 mängides on rahvast oluliselt lihtsam kokku saada. Pealegi, enamus kohalikke turniire, mis Eestis peetakse on ka 5+1 või 6+1 formaadis.
                                Toon näite enda põhjal Rakverest. Rakvere Gümnaasiumi minikunstmuruväljaku (pole vahetuid seinu), mahutab maksimum 5vs5 (+väravavahid) korraga mängima. Mitu aastat tagasi kui alustasime oma sõpruskonna mängimist oli meid vast mingi 10 inimest, ja tihti tuli kohale ainult 8, aga saime mängitud kuna tingimused olid head ja vajadusel sai väravaid lähemale tõsta. Mida aastad edasi, seda suuremaks meie sõpruskond muutus, nüüdseks on umbes ~60 huvilist. Ofkoors enamus ühel päeval mängima ei jõua, aga rahvas käib ikkagi üsna tihti, suvel saab seal samal väljakul 3-4 meeskonnaga tehtud, vahetustega. Paljud kutid on vanad trennipoisid, ja nii mõnigi on otsustanud uuesti trennis käima hakata ja liigajalgpalli naaseda. Poleks seda väljakut, poleks sihukest huvi tekkinud ja inimesed oleks mõne teise hobiga edasi tegelenud. Peale meie pundi on ka palju teisi (ehk küll Rakvere mõistes mitte nii suuri) ja on ka väikseid poisse, kes käivad väikse seltskonnaga mängimas. Mõned neist käivad trennis, aga saavad seal väiksel väljakul harjutada ka trennivälisel ajal, mis on ainult positiivne.
                                Rakveres on veel kaks väljakut, linnastaadion - kuhu lambikaadrit ei lasta ja siis üks täismõõtmetes kunstmuru väljak - sinna pääseks küll ka tavaline linnarahvas, aga kuna rendihind on suhteliselt kõrbe, siis seal peale ametlike trennide ja kooli kehalisetundide keegi teine väga ei askelda. Muidugi on suhteliselt raske ka saada nii palju rahvast kokku, et üleplatsi korralikult mängida, tõenäoliselt võimalik ka platsi poolikuna rentida, aga tavaline inimene ei viitsi nii palju jebida, et asi ära rääkida.
                                Et mis selle näitejuttu mõte oli - kuigi nendest miniväljakutest otseselt kohest mõju koondise tasemel ei oleks, pigem arendab rahvavutti, siis üldisele arengule on ta ikka kasuks. Süstib ja kaasab laiemale hulgale rahvast jalkapisikut, pakub võimalust trennivälisel ajal ennast individuaalselt arendada. Lisaks võib öelda, et tänu sellele suurenenud jalka hullusele (millele miniväljak kaasa aitas/aitab), oleme jõudnud vaatama rohkem maakonna esindusvõistkonna ja duubli mänge ja suurenenud on ka huvi koondisemängude vastu.

                                Vabandan kui Sinu seisukohta miniväljakute osas vääralt mõistsin. Ning toetan Martini ideed, et Eestisse tuleks luua rohkem miniväljakuid, mis oleksid rahvale avatud (nt parkides jne).

                                Kommentaar

                                Working...
                                X