320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aivar Pohlak - kasulik või kahjulik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik

    Ei saa salata, jalgpalli edendamisel on Pohlak kõva töö teinud ja 3-4 tuhat huvilist käivad ka juba igasugu mudatiime vaatamas. Mina olen siiski jätkuvalt seisukohal, et edasise arengu huvides oleks mõtekas avalikku kirja võtta mitte kui rünnakut Pohlaku vastu (mida ta vähemalt minu ja tuttavate allakirjutanud fännide poolest ei olnud) vaid viitena meie jalgpalli praegustele valupunktidele ja lahendamist vajavatele probleemidele. Paljud seal kirjeldatud mured ongi just seotud koduse liigaga, mitte rahvuskoondise mängudega. Rahvuskoondis on viimase uue hoo sisse saanud just Jellega ja mitte-enam-nii-Flora-keskse lähenemisega, koduliiga sipleb aga ikka veel mudas ja siin ei ole mina tegelikult viimase kolme-nelja aasta jooksul mitte mingisugust arengut näinud. See on kivi EJL kapsaaeda - ja kuna seda juhib \"väidetavalt\" Pohlak, nagu ka lüütik lõpuks oma eelmises postituses lahkelt mainib (loodetavasti ei ole tegu järjekordse demagoogiahooga), siis võtab Pohlak ehk avalikku kirja veidi avatumate silmadega kui varasemat, tunduvalt lahmivamat ja isiklikumat kriitikat.

    Wa laum.
    League One is for wankers. Championship is the ultimate challenge!

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

      Algselt postitas oku


      Ei saa salata, jalgpalli edendamisel on Pohlak kõva töö teinud ja 3-4 tuhat huvilist käivad ka juba igasugu mudatiime vaatamas. Mina olen siiski jätkuvalt seisukohal, et edasise arengu huvides oleks mõtekas avalikku kirja võtta mitte kui rünnakut Pohlaku vastu (mida ta vähemalt minu ja tuttavate allakirjutanud fännide poolest ei olnud) vaid viitena meie jalgpalli praegustele valupunktidele ja lahendamist vajavatele probleemidele. Paljud seal kirjeldatud mured ongi just seotud koduse liigaga, mitte rahvuskoondise mängudega. Rahvuskoondis on viimase uue hoo sisse saanud just Jellega ja mitte-enam-nii-Flora-keskse lähenemisega, koduliiga sipleb aga ikka veel mudas ja siin ei ole mina tegelikult viimase kolme-nelja aasta jooksul mitte mingisugust arengut näinud. See on kivi EJL kapsaaeda - ja kuna seda juhib \"väidetavalt\" Pohlak, nagu ka lüütik lõpuks oma eelmises postituses lahkelt mainib (loodetavasti ei ole tegu järjekordse demagoogiahooga), siis võtab Pohlak ehk avalikku kirja veidi avatumate silmadega kui varasemat, tunduvalt lahmivamat ja isiklikumat kriitikat.

      Wa laum.
      Mina kirjutasin, et väidetavalt juhib, kuid OKU paneb kenasti jutumärgid juurde, mis justkui juhuslikult muudab oluliselt lause sisu. Kas pole see mitte demagoogitsemise üks vorme? Või tuli lihtsalt demagoogiahoog peale? Kurb, kui oponenti tsiteeritakse muudetud tekstiga.
      Kes arusaaja, see saab aru, et väidetavalt Pohlak vs \"väidetavalt\" Pohlak on tsipa erinevalt mõistetavad laused.

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

        Kuulsast kirjast veel rääkides tundub imelik, et paljudel allakirjutanutel on justkui imeväel ununenud oma seos FC Levadiaga. Ei saa küll aru, mis seal häbeneda on, aga igatahes on nad selle ära unustanud. Lemsalut võib mõista, ta nii värske Levadia mängija, et pole lihtsalt klubi nimi meeles, Hohlov aga ilmselt tahab Levadiat lihtsalt ära kaotada oma karjäärist, nagu Arbeiter ja Pari näiteks, ka Bragin. Kuid miks varjavad seda Prins, Zelinski, Hepner, Briaunys, Hollandi ettevõtja(peasponsor)? Kas tõesti häbenevad? Küllap vist.
        Pakun kaks vastusevarianti.
        1. Kirja koostas diletant, näiteks mõni näitleja. Lisan koheselt, et see on vähetõenäoline variant.
        2.Kardeti Levadia liigset domineerimist avalikus kirjas, äkki näiteks näitlejad, nähes nii paljusid Levadia esindajaid poleks oma allkirju andnudki. Nad ei tea ju midagi klubivutist ja Flora domineerimisest, allkirju lugedes oleks võinud jääda mulje, et hoopis levadia domineerib liigselt.

        Tunnistavad ju mõnedki fännid, kes allkirja andsid, et tuli välja midagi muud, kui nemad ootasid.
        Lume pole ka peale kirja enam siin esinemas käinud.

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

          Kulla mees, mis sa plämised. Lõppude lõpuks on lugu siiski üsna lihtne ja vaid pime ei näe, et Eesti jalgpalli juhib vaimselt haige inimene. Ning juhtimisstiil on rämedalt bütsantslik. Konflikt ju sellest tulebki, et kui muud eluvaldkonnad on tänaseks Eestis juba päris õhtumaiseks ära korraldunud - inimesed oskavad noa ja kahvliga süüa ning ei röhitse laua taga -, siis meie jalgpalli-elu on selles keskkonnas veel kontrastselt aastas maksimaalselt 95. See jama tuleb lõpetada ning peale esmaseid tõmblusi ja tagasilööke see paratamatult lõpuks ka nii läheb. Mäletate Eesti poliitikast aega, kui meil olid sellised vahvad tegelased nagu kuningriiklased ja Nugis ja Toomepuu ja Ando Leps. Kunagi mäletatakse sama tundega aega, mil meil jalgpallis oli Aivar Pohlak. Muige ja kummastusega.
          Elämä on laiffi!





          Kommentaar


            Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

            Algselt postitas luutik




            Tunnistavad ju mõnedki fännid, kes allkirja andsid, et tuli välja midagi muud, kui nemad ootasid.
            ausalt oeldes ei saa ma nendest fannidest aru siis, sest nagu pealkirigi kirjal naitab on see avalik poordumine. ja mida nad siis arvasid et mis siis pidi valja tulema?

            ja luutik, me siin oleme juba oelnud, et levadat me ka ei toeta, pole motet sellest levadast siia toppida
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

              Värskes Sporditähes hea jutt Schwede poolt

              ja ka Ü-rubriigi kirjutis seal tema poolt sümpaatne.

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                Levadast on hea lugu Eesti Ekspressis. Kuidas mees raha loeb ja kõik isiklikult üle kontrollib. Kui metall ei liigu, on tuju kohe halb.

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                  Algselt postitas lorenzo


                  Algselt postitas luutik




                  Tunnistavad ju mõnedki fännid, kes allkirja andsid, et tuli välja midagi muud, kui nemad ootasid.
                  ausalt oeldes ei saa ma nendest fannidest aru siis, sest nagu pealkirigi kirjal naitab on see avalik poordumine. ja mida nad siis arvasid et mis siis pidi valja tulema?

                  ja luutik, me siin oleme juba oelnud, et levadat me ka ei toeta, pole motet sellest levadast siia toppida
                  No pealkirja võis näiteks hiljem panna.
                  Ja kui tahan, kirjutan Levadast, mul suva, mida või keda lorenzo toetab. Pole see Levada nii tühine tegelane midagi, nagu lorenzo püüab näidata. Ja kui keegi teda ka ei poolda, siis allkirju tuli tema juhitavast klubist trobikond, mis teeb Levadast ainsa suure tegija eesti vutist, kes kirja toetab. TVMK tegevjuhi Juhveldi sõnul talle näiteks ei antud kirja lugedagi enna avaldamist. Mis kaval taktika see veel oli?
                  Schwede väitel on Käo soovimas konfliktist taanduda, äkki asjaosaline võtaks vaevaks siingi kommenteerida. Muidu ta ju ikka aegajalt külastab seda foorumit, küll rohkem noortelehekülgi, kuid vaevalt ta siia ei satu.

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                    RIKASTE ERI:
                    ELU ÜHES PÄEVAS:
                    Viktor Levada
                    Viktoria Ladõnskaja Eesti Ekspress, 09.02.2006



                    LEVADA: Maserati kohta ütlen, et see ei ole kõige mugavam auto. Minu autojuhil on 7. seeria BMW. See on mugavam. (Tiit Blaat)



                    Mitut metallikoormaga veoautot Viktor Levada (46) tööle sõites näeb? Sellest sõltub, millises tujus ta hommikul on.

                    \"Hommikul lähen kõigepealt sauna ja tukun seal veel seitse-kaheksa minutit. Siis kastan ennast külma vette. Suvel käin järves (me elame Jägala joa kõrval), talvel basseinis.

                    Üheksa paiku hommikul kihutan mööda Peterburi maanteed Jägalast Maardu poole. Milleks üleriided, kui mul on auto? Ma ei salli igasuguseid mütse ja mantleid. Muide, mul on sellega seoses kujunenud isegi oma standardnali. Kui me hakkame naisega restoranist ära minema ja talle antakse tema kasukas, siis ma nõuan, et antagu mulle ka midagi...

                    Mis sellest on, et mul on Maserati? See ei ole sugugi kõige kallim auto, mida ma võin endale lubada. Mul oli laos 25 miljoni dollari eest metalli. Ja mis siis? Vaadake, asi on selles, et tegelikult ei ole Eestis midagi, mille peale raha kulutada. Meil ei ole häid restorane. Võiks osta jahi? Aga Eestis oleks see mahavisatud raha. No mida siis osta? Maja linnast väljas, korter kesklinnas ja maksimaalselt kolm autot – see on kõik. Rohkem ei ole Eestis midagi, mille alla raha panna!

                    Ma tahan öelda, et on vahe, kas sul on miljon või sul ei ole miljonit. Kuid Eesti tingimustes ei ole näiteks 10 miljoni ja 100 miljoni vahel mingit vahet. Nii see, kellel on 10 miljonit, kui ka see, kellel on 100, ostab ikka enam-vähem samu asju. See ei ole ju Ameerika.

                    Aga Maserati kohta ütlen, et see ei ole kõige mugavam auto. Minu autojuhil on 7. seeria BMW. See on mugavam. Seal piisab, kui tõmbad ukse koomale, ja edasi sulgub juba iseenesest. Aga Maserati uksed peab lõpuni kinni tõmbama. Ja kui mõni jääb lahti, siis ta keeldub sõitmast. Üks hea asi on küll – hääl on tal võimas, tõeliselt mehine. Aga põhimõtteliselt tuleks uus muretseda. Muide, ega Maserati ei olegi nii kallis. Kõigest 1 500 000. Mu naise auto maksab rohkem.

                    Mul ei ole standardset päeva. Ma töötan siis, kui vaja. Minu tööpäev algab sageli territooriumi ülevaatamisega. Kui ma näen, et kuus-seitse metallilastiga masinat ei ole välja sõitnud, läheb tuju ära. Lähen ja uurin, milles asi. Kas jälle on ilm süüdi?

                    Kujutage ette, et ma olin terve kuu Vadik (naerab). Kui ma sündisin, panid vanemad mulle nimeks Vadik. Aga kuu aja pärast sõitis kohale vanaema – võimas naine, poolteist meetrit pikk. Ja tema ütles: \"Mis Vadik? Sellest poisist tuleb Võitja.\"

                    Minu igapäevane töö on kontrollida raha. Pärast territooriumi ülevaatamist lähen büroosse ja vaatan läbi arved. Kontrollin eelmise päeva jooksvaid arveid. Kusjuures kulud huvitavad mind rohkem kui tulud. Kui mul on küsimusi, vastavad nendele raamatupidajad. Mul on neid kaheksa. Ühtekokku töötab Levadias umbes kakssada inimest.

                    Lõunavaheaeg on mul 11.00 kuni 16.00. See ei tähenda muidugi, et ma kõik selle aja söön. See tähendab, et lõunaaeg pole fikseeritud. Kohtumised, TMT Grupis (metalli töötlemine) on vaja käia... Seal on mul veel 300 töölist.

                    – Niinakene, tee mulle... – Meil on büroos suurepärane söökla. Mõtlen kogu aeg, et sinna tuleks Michelini kvaliteedimärk üles riputada. Ma armastan väga Niinakese hernesuppi.

                    Lõuna paiku tuleb minu juurde jalgpalliklubi FC Levadia direktor. See on minu hingetõmbeaeg. Tõsi, praegu ei anna jalgpalliklubi veel kasumit. Aga tuleva aasta eelarve on ligi 15 miljonit.

                    Kui oli veel NSVL, tahtsin kaht asja: et mu naine käiks hästi riides ja et külmkapp oleks vorsti täis. 1991 – kolossaalsete võimaluste aastal – tekkis tohutu soov raha teenida! 1990. aastate lõpuks oli rahateenimise idee kui niisugune teostunud. Praegu ma ei teeni raha raha enda pärast. Pigem selleks, et konkurentidele mitte alla jääda, et mitte loovutada oma turupositsioone, et võita teatud tellimus. Kuid raha tahaks ju kuhugi paigutada. Mõni ostab maale, aga mina panin raha jalgpalliklubisse.

                    Meil on suurepärased poisid. Muide, neil on praegu reaalne võimalus teenida. Kui keegi neist saab lepingu Euroopas, võib aastase lepinguga teenida 200 000 – 300 000 dollarit.

                    Pärastlõuna on juristide päralt. Ma pean saavutuseks, et ma ei ole nende 15 aasta jooksul kordagi kohtus käinud. Juristid on mulle pigem konsultandid, näiteks kinnisvaraküsimustes.

                    Kella kuueks õhtul olen ma tavaliselt juba kodus. Vanasti käisin trennis. Aga praegu on mul spordisaali asemel TMT Grupp. Hiljuti ostsin.

                    Siis vaatan ära kõik uudised. Loen ajalehti. Tänu Postimehele, mis hakkas ilmuma ka vene keeles! Nüüd ma loen seda lehte ka. Aga muidu, kui Eesti ajakirjanduses ilmub midagi minu kohta, siis sekretärid tõlgivad mulle.

                    Õhtu võib vabalt mööda saata restoranis. Me oleme naisega üldiselt seltskondlikud inimesed ja üritame ajaga kaasas käia.

                    Meeldivad restoranid Controvento, Kadriorg. Ja klubidest meeldib mulle Bonnie & Clyde.

                    Tegelikult pean kõige olulisemaks investeerimist naisesse ja lastesse. Kuigi naine ei tunne igasuguste nipsasjade vastu õnneks erilist nõrkust. Levadia – see on minu kavade kohaselt perekonnaäri. Tahaksin, et lapsed viiksid minu tööd edasi.

                    Praegu õpib tütar Elvira (19) Cambridge’is. Poeg Filipp (13) käib Eesti koolis. Aastavahetusel puhkasime Mehhikos Acapulcos. Poiss kuulis seal, kuidas õde räägib hispaania keelt – tundub, et hakkab temast eeskuju võtma. Poeg õpib hispaania keelt. Aga tütar räägib vabalt inglise ning oskab ka hispaania, itaalia ja prantsuse keelt.

                    Naisel on Maardus oma ilusalong. Loomulikult Maardu parim! Naine on mul väga heasüdamlik, kodune – väga hea naine ja ema. Me oleme koos juba 20 aastat. Muide, ma arvan, et abiellumine oli minu elu kõige vastutusrikkam otsus. Ma olen võinud alati kindel olla, et mu tagala on kindlustatud. Kui mul oleks olnud kehv tagala, ei oleks ma midagi saavutanud.

                    Mäletan, et istusime kunagi 1990. aastate alguses sõpradega meie kitsukeses köögis ja napsutasime. Ja ma lubasin pudeli Napoleoni konjakit sellele, kes mõtleb välja kõige parema firmanime. Naine mõtles – ja konjak jäi perekonda.\"
                    ************************************************** *******************
                    Selline lugu siis ekspressist.


                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                      huvitav kas lapsed eesti keelt ka oskavad?

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                        luutik, kui teed kunagi levada-vastase kirja, siis annan samuti allkirja ja sellele praegusele avalikule kirjale paneksin ka allkirja
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                          Algselt postitas lorenzo


                          luutik, kui teed kunagi levada-vastase kirja, siis annan samuti allkirja ja sellele praegusele avalikule kirjale paneksin ka allkirja
                          Kas kohe pimesi paneksid?

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                            Algselt postitas luutik


                            Algselt postitas lorenzo


                            luutik, kui teed kunagi levada-vastase kirja, siis annan samuti allkirja ja sellele praegusele avalikule kirjale paneksin ka allkirja
                            Kas kohe pimesi paneksid?
                            pimesi ei pane, et ara hoida voimalikke arusaamatusi meediaga eelkoige
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                              Algselt postitas luutik


                              Algselt postitas lorenzo


                              luutik, kui teed kunagi levada-vastase kirja, siis annan samuti allkirja ja sellele praegusele avalikule kirjale paneksin ka allkirja
                              Kas kohe pimesi paneksid?
                              ilma ennast selles vaidluses positsioneerimata .. see mees maksis riigile rohkem makse, kui kogu meie foorumikamp..
                              PS palun mitte vastata

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\'

                                Kas see tähendab, et mõnel inimesel on õigus suure raha eest midagi osta. Õigus, mida tavainimesel ei ole. Ja tavainimene peaks vaatama seda suurt maksmaksjat ülima hardusega. Ja peamine, olema õnnelik, kui ülik rahvaga kirja vahendusel suhtleb.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X