320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Saapamaa vuti üldarutelu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    liiga laiali tõsine/trolling/oluline/mitteoluline/aed/aia auk, et ma viitsiks vastata. see, et gobbi Netflixi seriaali sai on väga positiivne. ja mu küsimus oli aus, isegi, kui tõenäosus, et ette võtan, on kaduvväike.

    teleõigustest ja Deloitte raportist peaks kindlasti pikemalt ja tõsisemalt arutama, aga ma ei viitsi ka väga. (too depressive) lootsin, et keegi teine võtab kandva raskuse endale Serie A teemas.
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Mis pask see on

      Too ikka need meeskonnad välja, mis euroopas lati alt läbi jooksevad konstantselt, mitte need kes pidevalt vähemalt alagrupist edasi saavad.
      Staadioni ehitamisest - Roma näide hea eeskoju, kus pärast 10 aastat nussi ja konni äkki isegi jõutakse kuhugi. Milanil sama jama ning mõlemal Milano klubil lisaks omanikevahetused (see, et Juve Torinos ehitatud sai ei üllata vast kedagi ning et linn seal väga paukuda ei julenud).
      Staadionitega omavalitsuste poolt näkku panemine on teada tuntud jama, pole mõtet seda siin uuesti lahkama hakata.
      Majanduslikult on riik endiselt pekkis, mis seletab ka liiga mandumist võrreldes teiste liigadega. Premmile nagunii järgi ei jõua ja La Ligat veavad kaks meeskonda.
      Ma siin ei ürita musta valgeks rääkida, aga üle võlli ränt oli seekord sul.
      Riigi peaminister ei suuda omavalitsustega kokkuleppeni jõuda ?
      Inter - ausaim klubi Itaalias.

      Kommentaar


        Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
        Riigi peaminister ei suuda omavalitsustega kokkuleppeni jõuda ?
        Staadioni plaanid jooksid siis välja kui ta polnud peaminister.

        Kommentaar


          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
          Staadioni plaanid jooksid siis välja kui ta polnud peaminister.
          Okei, kuupäevi täpselt ei tea. Aga poliitilist käendust oleks tal kindlasti olnud, eriti teades kui tagurlik Itaalia võimukultuur üleüldiselt on.

          Kardan, et kõik staadioniplaanid jäävad ikka raha taha kinni olenemata sellest, kuidas seda avalikkusele serveeritakse. Eriti kui sul on omanikud, kes üritavad kohe ära müüa kui klubi väärtus esialgsest investeeringust kaks korda kõrgem on. Seega pole nagu mõtet raha põletada pikaajaliste plaanide peale.
          Inter - ausaim klubi Itaalias.

          Kommentaar


            Algselt postitas Jasper Vaata postitust
            liiga laiali tõsine/trolling/oluline/mitteoluline/aed/aia auk, et ma viitsiks vastata. see, et gobbi Netflixi seriaali sai on väga positiivne. ja mu küsimus oli aus, isegi, kui tõenäosus, et ette võtan, on kaduvväike.
            Ok, ei saanud aru, et sarja olemasolu positiivseks pidasid. (twitterist on mingit arusaamatut ilkumist silma jäänud ja sestap meibi sain valesti aru)

            Algselt postitas Jasper Vaata postitust
            teleõigustest ja Deloitte raportist peaks kindlasti pikemalt ja tõsisemalt arutama, aga ma ei viitsi ka väga. (too depressive) lootsin, et keegi teine võtab kandva raskuse endale Serie A teemas.
            Teleõigusi iseloomustab suht hästi see (ma loodan, et ma numbritega ei eksi):
            Premmi telediil 2,4miljardit per hooaeg
            La Liga telediil 1,7miljardit per hooaeg
            Serie A telediiliks oli viimaste hetkeni Sky/Mediaset 0,8miljardit pakkumine. Sisuliselt tähendanuks see Hispaanlaste ja Inglastega vastavalt 2 ja 3 kordset vahet. Lõppeks küll tuli Hispaanlaste Mediapro, kes paneb 1 miljardit per hooaeg lauale kolmeks aastaks, aga number on tegelikult ikka nutune.

            Vähemalt on mingid väikesed nõuded, mis uus lepingus sees on ja mis mu meelest võinuks ammu ära teha. Näiteks kui staadioni esimene (nö telepildis olev) korrus on tühi, siis hakkavat klubid selle eest trahvi saama. Ma sellest ei saanud kunagi aru, et miks need tühjad olid. Ja need jälgid megavärvilised reklaamid viiakse ühtse stiili alla. Vähemalt mingi jää paistab liikuvat. Eks näis, kuidas Hispaanlastel see Aasia suund kulgema hakkab. Väidetavalt tuleb neid varaseid mänge veel rohkem ja mänge hakatakse ka veel rohkem hajutama. Lisaks on ideed mäng striimida (a la Amazonis) jne. Oleksid üsna positiivnsed liikumised kõk.

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Teleõigusi iseloomustab suht hästi see (ma loodan, et ma numbritega ei eksi):
              Premmi telediil 2,4miljardit per hooaeg
              La Liga telediil 1,7miljardit per hooaeg
              Serie A telediiliks oli viimaste hetkeni Sky/Mediaset 0,8miljardit pakkumine. Sisuliselt tähendanuks see Hispaanlaste ja Inglastega vastavalt 2 ja 3 kordset vahet. Lõppeks küll tuli Hispaanlaste Mediapro, kes paneb 1 miljardit per hooaeg lauale kolmeks aastaks, aga number on tegelikult ikka nutune.
              varasemad diilid on ka kontekstiks olulised, sest judgement day faktor on, et teiste tõusude ajal oli Serie A esimene, kelle kasv kinni pandi. ehk tol hetkel asi polnud lihtsalt nutune vaid game over, bubbleboy. (sellele järgnes ka uudis, et EPL on tuure maha võtmas, aga ma ei süvenenud, kas seal on mingeid vinte).

              need andmed on kindlad? pole läbisegi overall money ja domestic rights?
              jokers to the right
              clowns to the left of me

              Kommentaar


                Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                need andmed on kindlad? pole läbisegi overall money ja domestic rights?
                Kurja, võivad ka läbisegi olla. Kui süveneda siis näib olevat nii
                Serie A uus diil 1,4 miljardit (1,05 kohalikud õigused ja 0,35 võõrõigused) per hooaeg
                La Liga praegune diil 1,7 miljardit (1 kohalikelt ja 0,7 võõrsilt)
                Premm ca 5 miljardit (seal ei saa täpselt midagi aru, et mis ja kus ja kellele. Väidetavalt sellest üle 3 miljardi moodustab võõrsile müüdud 80 erinevat telediili). See "Premmi telediilid võtavad tuure maha" tähendab laias laastus seda, et uued diilid kokku peaksid tulema samas suurusjärgus nagu on praegused diilid. Mis on ikkagi valgusaastate kaugusel ülejäänud liigadest:



                Aga ka Hispaania liigas saab vana telediil läbi ja vähemalt eelmine hooaeg ootasid nad märgatavalt rahakamat uut lepingut. Ma muidugi ei tea, et kas ootused täitusid või mitte või mis seisus nad on
                The Spanish league expects to be earning 2.3 billion euros a season from television rights within three seasons, an increase of nearly 40 percent compared to its current domestic and international deals. La Liga president Javier Tebas said Tuesday that the new contracts should bring in about 1 billion euros from international rights and 1.3 billion euros from domestic rights, if negotiations go as planned.
                Ehk siis. Premm saab 3 miljardit teleraha võõrturgudelt, La Liga loodab saada 1 miljardit ja Itaalial on see ca 0,3 miljardit per hooaeg. See vahe on massiivne.

                Kommentaar


                  Premmi viimane delediil tuli jahveidi väiksem, aga suurusjärk jäi suht samaks. http://www.bbc.com/sport/football/43002985

                  The rights to show Premier League games from 2019-2022 have been sold for £4.464bn - with two live packages still to be sold

                  BT will show Saturday lunchtime fixtures from August 2019 and have said they will pay £295m per season - £9.22m per match, up from £7.6m - across the three years.

                  That means Sky have committed to £3.579bn - or £9.3m per game, down from £10.8m in the current deal.
                  Premmi poolt kaval lüke, et erinevateks pakkideks jaotatud. Tahad häid mänge näidata pead näitama ka puitu. Ning kõiki mänge ei saagi keegi osta, kuna maksimaalselt on võimalik näitamiseks osta 148 mängu, mis avab võimaluse ka teistele peale Sky ning samas paneb nad kokureerima heade mängude peale mis omakorda tõstab hinda.

                  Kommentaar


                    Üldiselt ma reaalselt ei saa aru, et kuidas Napoli ei saa aru, et see pole okei, kui sul suurmängus Lazioga on avavileks telepildis selline pilt.

                    Või kuidas Romal on okei sellega, et neil üsna suures mängus Sampdoriaga on pilt avavileks selline (jep, ma mõlema puhul ei võtnud isegi viimaseid kotikutega mänge, vaid viimased kodused suuremad mängud. muidu olnuks pilt veel nukram)


                    Siia võiks sisuselt iga tiimi telepildi kopida. Ühest küljest pisiasi. Teisalt. Äkki kui see väikeasi oleks 10 aasta jooksul (kasvõi kunstlikult) korda tehtud, siis ei näitaks Setanta igal võimalusel La Ligat. Äkki oleks klubidel normaalsed särgidiilid. Äkki suudetakse telepilti ka välismaale müüa. Laias laastus näib hetkel olevad klubijuhtide seisukohad sellised:

                    Oletame on küsimus "Mis on Serie A suurim probleem?"
                    Agnelli (Juventus): "Serie A ei näe telepildis atraktiivne välja, brändina on asi pask ning liigas kaotavad kõik klubid tänu sellele raha."
                    De Laurentiis (Napoli): "Kohtunikud"
                    Lotito (Lazio) "Kohtunikud"
                    Pallotta (Roma): "See, et me ei saa staadionit ehitada ja kohe kui see valmis saab aastal misiganes tulevad pudrumäed" (okei, ositi on tal õigus, aga mitmendat aastat nt seda särgidiili juba oodatakse?)
                    Ja Milaanode hiinlastest ma ei saa tegelikult midagi aru, et mis neil peas toimub ja kas Milani puhul on nad üleüldse mingid reaalsed tegelased.

                    Nii on keeruline mingit reaalset arengut ja asjade paranemist loota.
                    Lisatud failid

                    Kommentaar


                      äää ... ma ei tea, ma arvan, et see niipidi küll pole. bränd on loomulikult probleem/võtmeküsimus, aga see pilt rohkem tagajärg kui põhjus. muidu oleks bundesliga aastaid tagasi Serie A üle müünud.
                      jokers to the right
                      clowns to the left of me

                      Kommentaar


                        Itaalia probleem globaliseeruvas jalgpallimaailmas on ka keel ja info kättesaadavus.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                          äää ... ma ei tea, ma arvan, et see niipidi küll pole. bränd on loomulikult probleem/võtmeküsimus, aga see pilt rohkem tagajärg kui põhjus. muidu oleks bundesliga aastaid tagasi Serie A üle müünud.
                          Kusjuures Bundesligal jäi väga vähe puudu, et see oleks nüüd ära tehtud. Nende uus teleleping olevat 1,15 miljardit per aasta kohalik turg + 0,25 miljardit overseas ehk nüüd ollakse Serie A`ga samas suurusjärgus. Sisuliselt olevat nende uus teleleping 85% kasvuga võrreldes eelmise diiliga. Ma räägin. Poleks katalaanid Serie A õigusi (ootamatult?) ära ostnud oleks seis väga kole. Aga õnneks poleks-oleks keiss.

                          Ma usun, et võõrsilturge vaadates on tühjad staadionid pigem siiski põhjus. Miks peaks mõni väike Aasia (või miks mitte Eesti) poiss hakkama fännama Romat või Napolit, kui Euroopas kukutakse väga kiiresti välja ja pea kõik mängud toimuvad (telepildi põhjal) pooltühjal staadionil? Ja kui ei teki orgaanilist fännide juurdekasvu, siis pole võõrriikidel huvi teleõigusi osta ja pole huvi võõrsponsoritel rahasid klubidesse sisse panna. Mingi seos nendes asjades on. Muidugi on siin miljon muud faktorit veel, kasvõi see kui palju "posterpoisse" liigas on jne.

                          Ma kahtlustan, et Serie Ad "hoiab pinnal" suuresti see, et siin on lähiajalooliselt kaks suurklubi (Juventus ja Milan), üks lähiajaloos edukas klubi (Inter), kellel näikse vana rasva pealt võõrfänne olevat*. Aga seniks kuni ükski teine klubi peale Juventuse ei suuda aastast-aastasse Euroopas midagi teha ja ka telepilti ei suudeta välismaale müüa, siis kaob terve liiga aina enam tervikuna pildist**. Naljakas on muidugi see, et telerahade puhul oli klubide suurim probleem, et kuidas Juventuse osakaal kogupotist väiksemaks teha ning endale suurem summa saada. Selle asemel, et reaalselt asjadega tegeleda toimub suvaline peenhäälestamine ja ootamine.

                          * lähtun commercial revenue`dest, mis on nt Interil ja eriti Milanil märgtavalt suuremad kui mänguliselt viimastel aastatel edukamatel Napolil ja Romal. Aga samas ainus klubi, kes mingitki kasvu näitab on Juventus. Usun, et see peaks olema parim näidik, mis meeskonna üleüldist populaarsust näitab (va PSG sugused sitaskeemitajad).
                          ** tegelikult võib ka Juventusele tuhka pähe raputada, sest kuigi pigem ollakse tulemuste järgi suurklubi, siis meeskond pole võrreldes PSG ja Bayerni ja mitme muu klubiga piisavalt seksikas. Khedirad ja Mandzukicid on küll toredad, aga rohkem läheks vaja Pogbasid ja Dybalasid.

                          Kommentaar


                            Selleks, et olla globaalselt pildis on vaja ka vastavaid mängijaid. Liigas mängib küll palju väga häid mängijaid, aga superstaarid puuduvad kes liigale tähelepanu tõmbaks.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Kui Eestiga paralleeli tõmmata, siis Itaalias on vähemalt selle poolest parem seis, et staadionil on soe.
                              Ja vähemalt Itaalial on lootust, erinevalt Eestist .

                              Kommentaar


                                The forgotten story of … Sampdoria's only scudetto

                                Kommentaar

                                Working...
                                X