320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Korvpallikoondis EM-il!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Orginally posted by vibuP.S. Ja kui mõni mainis, et Martin on kossu suhtes ebaõiglane, siis minu arvates ei eksinud. Martin, kui Eesti Hollandi mängu eel lootsid salamahti, et Eesti võidab, siis samamoodi loodavad kossufännid. Ja tunnista ausalt, kuidas sa suhtusid nendesse, kes raiusid kindlalt, et eesti kaotab Hollandile 0:5? Ega vist hea pilguga ei vaadand. Siis ära imesta, kui mõnigat vastumeelsust tekitab Sinu arvamus, et kaotame 30ne punktiga ja et meil pole mingit lootust. Sest ka enne Eesti-Hollandi matsi polnud reaalselt mõeldes lootust, aga mis välja tuli?
    Vibu, sa teed kahjuks ülisuure vea ning võrdeld kahte täiesti erinevat spordiala nind nende tulemusi. Kui sa oled korvpalli ja kindlasti ka jalgpalli mänginud, siis märkad kindlasti, et korvpallis on kuidagi imelikul kombel palju lihtsam taha jääda kui jalgpallis. Põhjus on ka väga lihtne, kui jalgpallis on umbaitsega võimalik imesid korda saata, siis korvall on oma olemuselt juba selline, kus paned küll viis meest korvi alla, kuid see üks suskab sulle kolmese tagant kohe ära.

    Mis puutub nüüd veel tulemustesse, siis igale mängule ma -30 ei pakkunud nagu sa võibolla ka ise märkad, kuid korvapall juba on selline mäng, kus üllatusi juhtub ikka tohutult palju harvem, kui jalgpallis.

    Seega - ära võrdle kahte erinevat mängu, sest sellised teooriad tekitavad lihtsalt mõttetut segadust - sama moodi võiks tuua näiteks Kaabermaa ja vehklemise - seal ju ka punktid jne...

    Kokkuvõtlikult öeldes: Ei ole võimalik kahte erinevat ala võrrelda, pigem proovi põhjendada, millega Eesti koondis suudam EMil silma paisat - mis on siis koondise selleks salarelvaks ja trumbiks, mis meid peaks kaotustest päästma...
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      #17
      Orginally posted by Martin

      Orginally posted by guruLoomulikult smuti ega muud sult ei ootakski: jalgpall on hea - oleme optimistlikud, korvpall on paha - oleme pessimistid.
      Nii mis nüüd aga puutub veel Eesti korvpalli, siis sinu rõõmuks teeks väikese seletustöö.

      Eesti koondise praeguse hetke kõige noorem mängija on 23-aastane Tanel Tein ja sama vana Andre Pärn. Vanuselt järgmine 26-aastane Martin Müürsepp. Need kolm peavad arvatavasti moodustama järgmise Eesti korvpallituumiku selgroo, sest ülejäänud on - Liivak ja Noormets 30, Rumma 31, Pehka 32, Varblane 33 ja loomulikult vanaisa Metstak 40. Praegu on veel koondises ka 24-aastane Kikerpill ja 26-ne Kandimaa.
      Oi ma olen ülimalt rõõmus, et sa viitsid ka oma väiteid põhjendada. Asjalik.

      Minu meelest moodustavad juba praegu Eesti korvpallituumiku selgroo Müürsepp ja Pärn, Tein alles otsib oma kohta, kuna poisil kogemused puuduvad Euroopa ja maailma tippudega mängimisest. Pehka ja Kullamäe jätkavad arvatavasti ka oma kõrgetasemelisi esitusi veel kolm-neli aastat. Ainuke koht tundub olevat korvialune - Metsatak lõpetab, Noormetsa pidevad vigastused, ehk üllatab Renter.

      Nii, mis siis nüüd juhtub. Järgmine turniir on kahe aasta pärast MM. Liida nüüd kõigi nende vanustele kaks aastat juurde. Kokku tuleb arvatavasti kõige koletuslikum keskmine vanus üldse.
      Ausalt öeldes on mul raske uskuda, et Eesti pääseb MM-ile. Niigi on olnud suursündmused kaks korda jõuda taasiseseisvumise järel EM-ile. Sellest ka nii suur eufooria momendil kossu ümber.

      Praegu on koondislaste keskmine vanus 28,5 aastat. Suhteliselt kõrge jahh, kuid nüüd on ka täheldada põlvkondade vahetumise algust. Metstak juba lubas loobuda, peale EM-i, sama tähendab ka arvatavasti Kuusmaa eemale jäämine suurvõistlusest.

      Okei - räägime noortest, kes tugevalt peale tulevad. Njah. Nii palju siis sellest. Oleks kena, kui geegi suudak panna kokku nimekirja viiest(!) noorest, kellel on korralik meistriliiga kogemus, et nad saaksid Eesti koondisele appi minna. Räägime nii praegu 17-21. aastastest. Guru - palun ütle viis nime.
      Tähendab perspektiivikaid noori Eesti korvpallureid jätkub, sa tahad nimesi kel on korralik meistriliiga kogemus, palun - Indrek Suur, Veljo Vares, Ando Tagamets, Karmo Allikas, Rait Käbin, Jesper Parve, Kristo Reinumäe, Bogdan Konontsuk. Kui neist kolm-neli ka koondises põhitegijaks sirguks oleks ju suurepärane. Lisaks mängivad kolledzi korvpalli Ameerika-maal Randar Luts, Kristjan Makke ja Ardo Ärmpalu. Nendest kolmest ootan küll tegijaid mängumehi.

      Edasi selle turniiri juurde. Eesti koondisel on paar tohutut nõrkust:
      1) Keskmänija, õigemini selle puudumine. Juba tõin näiteks, et Saksamaal mängib NBAs Dallas eest mängiv Shawn, kellel pikkust on umbes 20 cm rohkem kui Eesti Noormetsal ja kogemusi ning oskusi ka. Millise nipiga peaks Noormets vaeseke veel teisigi megi peatama nagu on tohutu füüsisega Horvaatia ja Jugo keskmehed, kes on ka nii 10-15 cm pikemad?
      Nõus keskmängijaga on meil sandisti, kuid Eesti lühikese võistkonna trump on just kiirus, kaugvisked ja meeskondlik kaitse. Samas ei usu, et Bradley kujutaks Saksamaa eest suurimat ohtu usun, et Nowitski on mitu korda ohtlikum.

      Korvpall algabki kaitsest, kui Eesti selle pidama saab läheb ka horvaatidel ja jugodel raskeks.

      2) Müürsepp. Eesti koondis on rajatud ühele mehele ning kui Müürsepal mäng ei lähe, siis on ka Eesti laul lauldud. Kukub viie veaga välja - mäng ka lahuneb. Pärn pole talle mingi asendaja, Euroopa mängudes (klubi eest) oli näha, kuidas ta mängis. Kui Rootsis pani mingid 25 punni mängus, siis Euroopas sai vist 4 punktiga hakkama. Pehka - võib imesid teha, kuid üksi ei suuda. Noormetsa avanemisse ei usu ma juba ammugi jne...
      Samas kui Müürsepp teeb ülihea mängu ja teised panevad sitta - loomulikult kaotame. Tegemist on siiski võistkondliku mänguga ja Müürsepa osa ansamblist ei tasuks ei üle- ega alahinnata. Ja Andre Pärn on viimaste mängudega tõusnud üheks põhiliseks skooritegijaks, kellest loodetakse rünnakutelõpetajat. Kui Noormets on suutnud Metstakilt esiviisiku koha üle võtta, näitab see mõndagi poisi vormist. Ei maksaks ka unustada Teini.

      3) Pink. Eestil selline asi taas puudub. Kikerpill, Liivak, Varblane, Kandimaa on ühe minuti mehad. Ainuke võimalus oleks, kui nad suudaksid mingi imeesituse teha, et Kerde rohkem neid usaldama hakkaks. Seega põhiraskus 8 mehe peal, kellest kaks on natuke vigased (Pehka, Metstak) ja ühel pole mänguvormi (Rumma).
      Pink on jah, veidi kehvake jäid ju eemale Kuusmaa, Kullamäe. Eks varumeeste ülesandeks kujunegi põhimeestele puhkuse andmine, muidugi võib ka keegi üllatada, eelkõige just Kriisa.

      4) Kerde. Nõrk treener. Puudub selline plahvatusjõud nagu oli kunagi Salumetsal, kes suutis juba oma väljanägemisega mehed mängima panna. Tegemist oli ikka autoriteediga.
      Kindlasti ei ole Kerde nõrk treener, ta on väga-väga hea treener, ta on teine mees peale Salumetsa, kes viis Eesti EM-ile, teised seda ei suutnud. Tõsi, Kerde ei ole autoritaarne juht, kes sõimab ja möliseb. Tema plussiks on inimestega suhtlemiseoskus ja taktikalised teadmised. Minu arust on ta parim treener Eestil kes kunagi olnud isegi parem kui Salumets.

      Eesti ainsaks plussiks on üllatusvõime ja lootus, et vastane neid alahindab.

      Ei viitsi rohkem seletada, kuid sina, Guru, tead korvpallist arvatavsti siiski natukene vähem kui mõni teine isik siin, seega ära võta taas sõna teemal, kus sa ei suuda enda seisukohta põhjendada. Nii on lihtsalt lihtsam.
      Ma ei peagi ennast korvpalligeeniuseks, kuid üht-teist olen siiski sellest mängust kuulnud. Ja mul polegi võimalust oma seisukohta põhjendada olnud. Varem võtsin teravat lihtsalt sel põhjusel, et sedaviisi näen mina sinu suhtumist kahte erinevasse alasse. Minu meelest on nii jalgpalli kui ka korvpalli koondistel meeletult puudusi võrreldes Euroopa ja maailma suurtega, nad tunduvalt nõrgemad. Kuid see ei sega minul lootmast üllatusi ja võite. Sedaviisi.

      Kommentaar


        #18
        Orginally posted by guruOi ma olen ülimalt rõõmus, et sa viitsid ka oma väiteid põhjendada. Asjalik.
        No oli ka aeg, lõpuks ometi üks asjalik debatt

        Minu meelest moodustavad juba praegu Eesti korvpallituumiku selgroo Müürsepp ja Pärn, Tein alles otsib oma kohta, kuna poisil kogemused puuduvad Euroopa ja maailma tippudega mängimisest. Pehka ja Kullamäe jätkavad arvatavasti ka oma kõrgetasemelisi esitusi veel kolm-neli aastat. Ainuke koht tundub olevat korvialune - Metsatak lõpetab, Noormetsa pidevad vigastused, ehk üllatab Renter.
        Nõustun kindlasti Müürsepaga, kuid Pärna osas kahtlen kindlasti. Mees ise on küll väga ambitsioonikas, kuid teostus pole tal just kunagi eriti hea olnud. Teisisõnu öeldes - nõrgema vastu suudab, tugevama vastu pole suutnud. Mis aga puud sinu viimasesse lausesse, siis võtan seda lihtsalt parima musta huumorina...Renter Eesti koondises, yeah.

        Ausalt öeldes on mul raske uskuda, et Eesti pääseb MM-ile. Niigi on olnud suursündmused kaks korda jõuda taasiseseisvumise järel EM-ile. Sellest ka nii suur eufooria momendil kossu ümber.
        Mina ei tõstaks teist kulmugi kui jõuab, sest nad ei pea taas parimate vastu vist mängima. See korvpalli valiksüsteem on ikka selline roppus, et sellest on võimatu aru saada. Igatahes vist viis-kuus parimat Euroopast ei mängi ning kui taas kaks tükki edasi saavad, siis mina küll probleemi ei näe.

        Praegu on koondislaste keskmine vanus 28,5 aastat. Suhteliselt kõrge jahh, kuid nüüd on ka täheldada põlvkondade vahetumise algust. Metstak juba lubas loobuda, peale EM-i, sama tähendab ka arvatavasti Kuusmaa eemale jäämine suurvõistlusest.
        Põlvkondadevahetust ei ole veel täheldada ning see on sajaga maha magatud. Mis puutub aga Kuusmaa eemalejäämisse, siis siin on tegemist hoopis teistsuguste põhjustega ning mingi arusaamatu vigastus ei ole üldse faktor. Muidugi, Kuusmaa enam ühelgi sellisel võistlusel enam ei mängi.

        Tähendab perspektiivikaid noori Eesti korvpallureid jätkub, sa tahad nimesi kel on korralik meistriliiga kogemus, palun:Indrek Suur, Veljo Vares, Ando Tagamets, Karmo Allikas, Rait Käbin, Jesper Parve, Kristo Reinumäe, Bogdan Konontsuk
        Kui neist kolm-neli ka koondises põhitegijaks sirguks oleks ju suurepärane. Lisaks mängivad kolledzi korvpalli Ameerika-maal Randar Luts, Kristjan Makke ja Ardo Ärmpalu. Nendest kolmest ootan küll tegijaid mängumehi.
        Nii. Nimekiri on suhteliselt normaalne, kuigi oleks Tartu meha rohkem oodanud - Vares nt. Samas - mis on nende kõigi probleem? Miks neist ei tule enamuses midagi erilist? Estiteks - nad mängivad liigas, kus üks tegijatest on ka Roman Kaju. Teiseks - neile ei anta noorena erilist vabadust väljakul mässata, oodatakse nii 20-21. aastani, nagu täisiga oleks niivõrd tähtis. Väga vähe on Eestis mängijaid, kes nii 19.aastaselt oleksid korralikud tegidad. Kuid KOLMAS põhjus seisneb just rahvusvahelises kogemuses.

        Eestis võib mõni neist täitsa tegija olla, kuid kui vastu tulevad näiteks leedukad või lätlased - mis nehed need eestlased siis on? Võimatu teada. Miks? Sest mängitatakse ikka neid samu vanasid peerusid ning ei ole praeguseni tulevikule mõeldud.

        Ka praegu hakatakse looma nö. superklubi - elukat, millest pole Eesti korvpallile mitte mingisugust kasu. Tegelikult oli õigel teel Van Gent, kuid tema kaldus natuke liiga teisse äärmusse - ehk eelistas liiga palju noori. Samas said nad NEBL-i kogemusigi ning täpselt sama tuleks teha ka nüüd. Panna nii 50/50 meeskond ning anda kõigile võrdselt mänguaega.

        Need tänased noored kõrbevad totaalselt läbi kui nad ei saa korralikku kooli ning ei õpi ka endast palju tugevamate vastu mängima. Eesti liiga ja rahvusvaheline korvpall on ikka midagi täiesti erinevat. Kahjuks Eestis noortele võimalust ei anta.

        Plus - tänaste noorte kasvatamine pole ka just kõige õigem olnud - mõtlen korvpallialaseid teadmisi. Eks A ja B-d. Esimesed korralikult õpetatud noored tulevad nüüd Soku koolist.

        Nõus keskmängijaga on meil sandisti, kuid Eesti lühikese võistkonna trump on just kiirus, kaugvisked ja meeskondlik kaitse. Samas ei usu, et Bradley kujutaks Saksamaa eest suurimat ohtu usun, et Nowitski on mitu korda ohtlikum. Korvpall algabki kaitsest, kui Eesti selle pidama saab läheb ka horvaatidel ja jugodel raskeks.
        Korvpall võib küll kaitsest alata, kuid kui anda pall igal rünnakul Bradley kätte, kes selle ilma vaevata üle Noormets upitab, siis pole ka midagi eriti teha. Nowitski on teada tuntud, kartma peaks neid, kes nii väga kohe pildile ei tüki.

        Samas kui Müürsepp teeb ülihea mängu ja teised panevad sitta - loomulikult kaotame. Tegemist on siiski võistkondliku mänguga ja Müürsepa osa ansamblist ei tasuks ei üle- ega alahinnata. Ja Andre Pärn on viimaste mängudega tõusnud üheks põhiliseks skooritegijaks, kellest loodetakse rünnakutelõpetajat. Kui Noormets on suutnud Metstakilt esiviisiku koha üle võtta, näitab see mõndagi poisi vormist. Ei maksaks ka unustada Teini.
        Müürsepa tähtsus on selge - poleks teda poleks Eesti EM-il. Nii lihtne see ongi.

        Pärn - eespool mainisin juba, kuid kordan ka varasemat mõtet, et tugevate vastu ta tavaliselt üle 10 punkti ei viska.

        Noormets - algkoosseisus suuresti tänu Metstaki jalavigastusele, kuigi Leedu vastu tegi ta tõesti normaalse partii, oma mitme aasta esimese hea esituse.

        Tein - võib, võib ka mitte, pigem mitte. Kätte maksab just see rahvusvaheliste mängude kogenematus.

        Pink on jah, veidi kehvake jäid ju eemale Kuusmaa, Kullamäe. Eks varumeeste ülesandeks kujunegi põhimeestele puhkuse andmine, muidugi võib ka keegi üllatada, eelkõige just Kriisa.
        Eestil annavad vahetusmehed jah puhkust, kõigil teistel - eriti Jugodel ja Horvaatidel on savi, kes platsil on, tegemist on ikkagi Euroopa tippmehega, kes on võrdne algkoosseisus oleva selliga.

        Kindlasti ei ole Kerde nõrk treener, ta on väga-väga hea treener, ta on teine mees peale Salumetsa, kes viis Eesti EM-ile, teised seda ei suutnud. Tõsi, Kerde ei ole autoritaarne juht, kes sõimab ja möliseb. Tema plussiks on inimestega suhtlemiseoskus ja taktikalised teadmised. Minu arust on ta parim treener Eestil kes kunagi olnud isegi parem kui Salumets.
        Kerde õnn on olnud see, et 1) kõik mehed on Eesti eest mänginud ja 2) tegemist on väga nõrga alagrupiga. Sellelt turniirilt eemale jäämine oleks tähendanud totaalset läbikukkumist. Mis puutub veel Kerdesse, siis tema suhtlusoskustest pole mitte mingisuhust kasu, kui on näha, et mehed ei pinguta. Autoriteet pole ta ammugi - Kuusmaa lahkumine. Korraliku treenri saab koond endale Endeni tulekuga ning siis võib mingile arengule lootma hakata.

        Eesti korvpall kui selline peaks normaalselt arenema hakkama nii 4-5 aasta pärast, kui normaalsed noored hakkavad peale tulema.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #19
          Orginally posted by Martin

          Nõustun kindlasti Müürsepaga, kuid Pärna osas kahtlen kindlasti. Mees ise on küll väga ambitsioonikas, kuid teostus pole tal just kunagi eriti hea olnud. Teisisõnu öeldes - nõrgema vastu suudab, tugevama vastu pole suutnud. Mis aga puud sinu viimasesse lausesse, siis võtan seda lihtsalt parima musta huumorina...Renter Eesti koondises, yeah.
          Kui tahad kuhugi jõuda peadki ambitsioonikas olema. Pärn on kindlasti ka tugevate vastaste vastu häid esitusi teinud ja just viimastel mängudel hoogu läinud. Mina ootan igatahes temalt läbimurret, st jõudmist enam-vähem samale tasemele kui Müürsepp, kes on ka nagu teada vägagi ambitsioonikas. No eks reedel näeme kuidas on. Renteri kohal proovisin jahh humoorikas olla.

          Mina ei tõstaks teist kulmugi kui jõuab, sest nad ei pea taas parimate vastu vist mängima. See korvpalli valiksüsteem on ikka selline roppus, et sellest on võimatu aru saada. Igatahes vist viis-kuus parimat Euroopast ei mängi ning kui taas kaks tükki edasi saavad, siis mina küll probleemi ei näe.
          Ma võin ühte su kulmu tõsta . Valikusüsteem on iseenesest suhteliselt raske mõista küll, kuid sõelub siiski parimad välja. Samas on ju MM-il võistkondade kohti piiratult, vist samuti 16 või 24. Ehk oskad täpsemalt öelda. Igatahes on konkurents tunduvalt suurem. Ja MM-ile jõudmine oleks järjekordne Eesti korvpalli kordaminek, SUPER.

          Minu arvates olid Eesti vastased siiski suht rasked EM valiktsüklil, meelde tulevad Tsehhi, Kreeka, Poola. Edasipääs tuli siiski suure tööga.

          Põlvkondadevahetust ei ole veel täheldada ning see on sajaga maha magatud. Mis puutub aga Kuusmaa eemalejäämisse, siis siin on tegemist hoopis teistsuguste põhjustega ning mingi arusaamatu vigastus ei ole üldse faktor. Muidugi, Kuusmaa enam ühelgi sellisel võistlusel enam ei mängi.
          Kuidas ei ole, esiviisikust ei ole ainult Pehka ja no ka Noormets nooremast põlvkonnast ja pink on võrreldes eelnevate valiktsüklitega ikka mehiselt muutunud. Minu teada oli ka väikest hõõrumist Kuusmaal Kerdega, Sumo usub oma kossuteadmistesse liiga sügavalt, et kellegi kõrvalise nõu kuulata.

          Nii. Nimekiri on suhteliselt normaalne, kuigi oleks Tartu meha rohkem oodanud - Vares nt. Samas - mis on nende kõigi probleem? Miks neist ei tule enamuses midagi erilist? Estiteks - nad mängivad liigas, kus üks tegijatest on ka Roman Kaju. Teiseks - neile ei anta noorena erilist vabadust väljakul mässata, oodatakse nii 20-21. aastani, nagu täisiga oleks niivõrd tähtis. Väga vähe on Eestis mängijaid, kes nii 19.aastaselt oleksid korralikud tegidad. Kuid KOLMAS põhjus seisneb just rahvusvahelises kogemuses.

          Eestis võib mõni neist täitsa tegija olla, kuid kui vastu tulevad näiteks leedukad või lätlased - mis nehed need eestlased siis on? Võimatu teada. Miks? Sest mängitatakse ikka neid samu vanasid peerusid ning ei ole praeguseni tulevikule mõeldud.
          Vares oli kirjas, tegelt on andekaid noori mitmeid veel, antud vennad on lihtsalt keskmiselt rohkem silma paistnud. Põhjus miks neist kõigist ei tule tegijaid on lihtne - harva kui kunagi suudavad absoluutselt kõik talendikad noorsportlased ka suures spordis läbi lüüa.

          Läti ja eelkõige Leedu korvpallikool on tõesti arengus meeletult ees, sel pole kahtlustki, kuid ka Eesti sammub juba õigel rajal.

          Miks mängib Eesti koondises niipalju vanasid tegelasi? Lihtne nad on lihtsalt paremad ja kõik, paljudele kaasa arvatud minule see ei meeldi, kuid kahjuks nii juba asjalood on.

          Ka praegu hakatakse looma nö. superklubi - elukat, millest pole Eesti korvpallile mitte mingisugust kasu. Tegelikult oli õigel teel Van Gent, kuid tema kaldus natuke liiga teisse äärmusse - ehk eelistas liiga palju noori. Samas said nad NEBL-i kogemusigi ning täpselt sama tuleks teha ka nüüd. Panna nii 50/50 meeskond ning anda kõigile võrdselt mänguaega.
          Ka mina ei poolda superklubi ideed, kuid nii suudame näidata end taas Euroopa tipptasemel, mis paistab olevat Sooniku ainuke eesmärk.

          Aga Van Gentiga oli selline teema, et tal olid oma kasud mängus. Kõigepealt suunas vanemaid mängijaid mujale välisklubidesse - sai selle eest pappi. Saatis noori Ameerikasse - sai selle eest pappi. Nüüd tomib sarnane skeem ka Hollandis. Kuid see 50/50 idee on hea. Ehk tõesti toob Enden muutuse.


          Korvpall võib küll kaitsest alata, kuid kui anda pall igal rünnakul Bradley kätte, kes selle ilma vaevata üle Noormets upitab, siis pole ka midagi eriti teha. Nowitski on teada tuntud, kartma peaks neid, kes nii väga kohe pildile ei tüki.
          Bradleyd ei ole mõtet ülehinnata, jah ta on pikk, kuid samas aeglane - mis juhtub ka üldiselt ülipikkade ja kondiste puhul reegel olema. Ega ainult pikkusest ka piisa. Mind näiteks huvitab täiesti Nowitski ja Müürsepa duell. Üks mängib nüüd jälle kodus, teine NBA-s Dallases ja on oma võistkonna staar, kusjuures mängib samat positsiooni mis Mürka. Martinil on võimalus nüüd Nelsonile näidata ja tõestada.

          Müürsepa tähtsus on selge - poleks teda poleks Eesti EM-il. Nii lihtne see ongi.Pärn -eespool mainisin juba, kuid kordan ka varasemat mõtet, et tugevate vastu ta tavaliselt üle 10 punkti ei viska.Noormets - algkoosseisus suuresti tänu Metstaki jalavigastusele, kuigi Leedu vastu tegi ta tõesti normaalse partii, oma mitme aasta esimese hea esituse.Tein - võib, võib ka mitte, pigem mitte. Kätte maksab just see rahvusvaheliste mängude kogenematus.
          Müürsepp annab võistkonnale just emotsionaalse kindluse. On keegi kellele toetuda.
          Pärna kohta ütlen vaatame-näeme.
          Ei tahaks uskuda, et kaasa mees kes on vigastatud ja ei saa mängida ja antakse tema kanda a kapteni kohustused. Pigem on siiski Noormets treeningmängudes parem olnud, siit ka vastav valik.
          Tein kohta ütlen samuti vaatame-näeme, mina loodan temalt head purakat. Mis tal ikka kaotada on. Võita aga........
          Ja Pehka on alati oma tuntud headuses, ehk siis ülihea.

          Eestil annavad vahetusmehed jah puhkust, kõigil teistel - eriti Jugodel ja Horvaatidel on savi, kes platsil on, tegemist on ikkagi Euroopa tippmehega, kes on võrdne algkoosseisus oleva selliga.
          Siin ei ole midagi teha, nad on lihtsalt paremad korvpalliriigid kui Eesti.

          Kerde õnn on olnud see, et 1) kõik mehed on Eesti eest mänginud ja 2) tegemist on väga nõrga alagrupiga. Sellelt turniirilt eemale jäämine oleks tähendanud totaalset läbikukkumist. Mis puutub veel Kerdesse, siis tema suhtlusoskustest pole mitte mingisuhust kasu, kui on näha, et mehed ei pinguta. Autoriteet pole ta ammugi - Kuusmaa lahkumine. Korraliku treenri saab koond endale Endeni tulekuga ning siis võib mingile arengule lootma hakata.
          Müürsepp ei mänginud kõikidel mängudel, minu arust. Alagrupp ei olnud kohe kindlasti nõrk. Ja eemale jäämine ei oleks tähendanud häbiväärset läbikukkumist, pigem tähendas Em-ile jõudmine suurt kordaminekut. Kust sa võtad, et Eesti koondise eest mehed ei pinguta. Kust? Kuusmaa lihtsalt kujutab endale liiga palju ette, kui ta suudetakse raudu panna siis mängb, kui ei siis staaritseb. Kerde töö on - Gert Kullamäe, kes avanes täielikult Üllari käe all. Ja keda Kerde ka usaldab - tüüp rahmeldab kaitses, oskab mängujuhtida, loobib kaugelt, murrab korvi alla. Temast ehk tunnebki Eesti koondis enim puudust algaval turniiril.

          Kommentaar


            #20
            Vaata ja imesta teie mõttevahetust. ja koheselt tuli meelde, kuidas siin foorumis teistesse suhtutakse, aga ennast unustatakse nagu ära.


            Mis puutub aga Kuusmaa eemalejäämisse, siis siin on tegemist hoopis teistsuguste põhjustega ning mingi arusaamatu vigastus ei ole üldse faktor. Muidugi, Kuusmaa enam ühelgi sellisel võistlusel enam ei mängi. (by Martin)
            Äkki oleksid siis nii kena ja selgitaksid teadmatutele, millised on need põhjused. Me ju siin kõik nii lollid ja teadmatud, sina nagu rohkem informeeritud....
            Sry. Pole halvasti mõeldud, aga nagu küla penile, nii peni külale. Vähemalt meil leestis öeldakse nii....
            keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

            Kommentaar


              #21
              Orginally posted by guruKui tahad kuhugi jõuda peadki ambitsioonikas olema. Pärn on kindlasti ka tugevate vastaste vastu häid esitusi teinud ja just viimastel mängudel hoogu läinud. Mina ootan igatahes temalt läbimurret, st jõudmist enam-vähem samale tasemele kui Müürsepp, kes on ka nagu teada vägagi ambitsioonikas. No eks reedel näeme kuidas on. Renteri kohal proovisin jahh humoorikas olla.
              Selle kohta saab tõesti öelda, et eks reedel näeme

              Samas - kui mängija valib Euroopa tippklubide ja NBA asemel Eesti, siis mina loen seda küll ambitsioonikuse puudumiseks. Vot nüüd küll ei mäleta, kuid minu arust oli vist ka Pärn selle superklubiga seotus, mistõttu sama (v.a. NBA) käib ka tema kohta.

              Talendikuselt ei saa Pärn ja Müürseppe küll tegelikult võrrelda, sest Pärna ainus võimalus on tohutu töö, et väiksemat talendikust tagasi teha, kuid kardan, et ka sellest ei piisa.

              Ma võin ühte su kulmu tõsta . Valikusüsteem on iseenesest suhteliselt raske mõista küll, kuid sõelub siiski parimad välja. Samas on ju MM-il võistkondade kohti piiratult, vist samuti 16 või 24. Ehk oskad täpsemalt öelda. Igatahes on konkurents tunduvalt suurem. Ja MM-ile jõudmine oleks järjekordne Eesti korvpalli kordaminek, SUPER.
              Ausalt - ei oska täpsemalt öelda , tähtis on see, et kas edasi saavad alagrupi üks või kaks - või teise koha omad peavad veel eraldi turniiri jne... Selles mõttes, et kui lihtne on edasi saamine. Kahe meeskonna puhul pakuksin edasipääsusks nii 75% kindlasti. Ühe puhul 10%, valikturniiri oma nii 40%.

              Minu arvates olid Eesti vastased siiski suht rasked EM valiktsüklil, meelde tulevad Tsehhi, Kreeka, Poola. Edasipääs tuli siiski suure tööga.
              Kreeka on kindlasti väga raske vastane ning üks selle turniiri favoriite. Samas mis korvpallimaad on Tsehhi ja Poola? Ülejäänud olid Austria ja Valgevene. See ei ole mitte mingil juhul raske grupp ning teisena edasi pääsemine on täiesti normaalne tulemus - kordan, kolmandaks jäämine oleks olnud läbikukkumine. Kõigiga peale Kreeka oleks pidanud Eesti põrandat pühkima, kuid imelikul kombel ei saadud sellega hakkama, mis räägib tasemest ka ühteteist - millest ka järeldus selle EM-i tulemuste kohta minu poolt.

              Kuidas ei ole, esiviisikust ei ole ainult Pehka ja no ka Noormets nooremast põlvkonnast ja pink on võrreldes eelnevate valiktsüklitega ikka mehiselt muutunud. Minu teada oli ka väikest hõõrumist Kuusmaal Kerdega, Sumo usub oma kossuteadmistesse liiga sügavalt, et kellegi kõrvalise nõu kuulata.
              Minul ja sinul on vist erinevad arusaamad põlvkondade vahetusest. 1) Noormets on 30, seega mitte just eriti nooremast põlvkonnast 2) vahetusmehed on teised, kuid KES - Varblane 33, Liivak 30. Ainukesed nooremad on Pärn ja tein, nendest kahest on Pärn pikemat aega koondises olnud, sama käib Kandi kohta. Uuteks võiks lisada ka 24. aastase Kikerpilli.

              Uus põlvkond oleks just Ärmpalu, Vares jne... kuid kus need mehed on? Kodus ikka. See turniir oleks neile ideaalne võimalus saada mänguaega tõsisel tipptasemel. Varblane, Liivak, Kandimaa ja Kikerpill oleks pidanud koju jääma ning nende asemel oleks pidanud kaasa võtma neli talendikat noort.

              Põhjus miks neist kõigist ei tule tegijaid on lihtne - harva kui kunagi suudavad absoluutselt kõik talendikad noorsportlased ka suures spordis läbi lüüa. Läti ja eelkõige Leedu korvpallikool on tõesti arengus meeletult ees, sel pole kahtlustki, kuid ka Eesti sammub juba õigel rajal. Miks mängib Eesti koondises niipalju vanasid tegelasi? Lihtne nad on lihtsalt paremad ja kõik, paljudele kaasa arvatud minule see ei meeldi, kuid kahjuks nii juba asjalood on.
              Esimene osa - läbilöök ja teine osa vanemad paremad, on ülimalt seotud. Läbilööki ei ole tegelikult võimalik teha Eestis. Tõelist läbilööki, areneda mingile tasemele saad, kuid ainuke võimalus oma taset tõsta on läbi turniiride, mis toimuvad Eestist väljaspool - EM, MM, NEBL jne... + loomulikult minek välisklubidesse. Vanemad mehed ongi seetõttu grandioosses eelisseisus, sest keegi ei suuda neile kandadele astuda, sest sellele pagasile, mis neil on, pole lihtsalt kellelgi midagi vastu panna.

              Ka mina ei poolda superklubi ideed, kuid nii suudame näidata end taas Euroopa tipptasemel, mis paistab olevat Sooniku ainuke eesmärk. Aga Van Gentiga oli selline teema, et tal olid oma kasud mängus. Kõigepealt suunas vanemaid mängijaid mujale välisklubidesse - sai selle eest pappi. Saatis noori Ameerikasse - sai selle eest pappi. Nüüd tomib sarnane skeem ka Hollandis. Kuid see 50/50 idee on hea. Ehk tõesti toob Enden muutuse.
              Enden on praegu praktiliselt ainuke, kes võib mingi normaalse muutuse tuua, sest ta näeb asju reallselt - ning ei ela fantaasiates nagu näiteks Kerde (\"Hea oleks EM-i viies koht.\"). eriti naljakas oli muidugi tema tänane kommentaar, et Bradly näiteks ei teagi, mis asi Eesti on - nojah, fakt, et Müürsepp selel mehega samas klubis rassis, pole vist just eriti tähtis. Üldse on Kerde jätnud väga imeliku treeneri mulje - Delfi konverents ja kokkuvõttes enamik tema kommentaare teles ja lehtedes.

              Loodetavasti lööb Enden platsi puhtaks ning toob noored sisse. Kukuks see suurklubi idee ka läbi, siis võiks veelgi enam rõõmu tunda.

              Bradleyd ei ole mõtet ülehinnata, jah ta on pikk, kuid samas aeglane - mis juhtub ka üldiselt ülipikkade ja kondiste puhul reegel olema. Ega ainult pikkusest ka piisa. Mind näiteks huvitab täiesti Nowitski ja Müürsepa duell. Üks mängib nüüd jälle kodus, teine NBA-s Dallases ja on oma võistkonna staar, kusjuures mängib samat positsiooni mis Mürka. Martinil on võimalus nüüd Nelsonile näidata ja tõestada.
              Bradley\'t ei tohi vastupidi alahinnata. Tegemist ei ole poisikese, vaid siisi NBA kohemusega mehega, kes on seal oma klubi üks põhimehi. Kuigi roll rünnakul on küsitav (nii palju, kui ühe maailma parima liiga mehe oma saab olla), siis kaitses olles nii pikk ja tõstes veel käe ka üles - no mina sinna korvi alla küll ronika ei tahaks hakata.

              Siin ei ole midagi teha, nad on lihtsalt paremad korvpalliriigid kui Eesti.
              Ning seetõttu ei näegi korvapallis, kus üllatusi juhtub üliharva, nõrgemate võite tugevamate üle. OM-il räägiti küll, et USA oli kaotamas, kuid kokkuvõttes tegid nad ikkagi ära. Napilt, kuid tegid.

              Müürsepp ei mänginud kõikidel mängudel, minu arust. Kust sa võtad, et Eesti koondise eest mehed ei pinguta. Kust? Kuusmaa lihtsalt kujutab endale liiga palju ette, kui ta suudetakse raudu panna siis mängb, kui ei siis staaritseb. Kerde töö on - Gert Kullamäe, kes avanes täielikult Üllari käe all. Ja keda Kerde ka usaldab - tüüp rahmeldab kaitses, oskab mängujuhtida, loobib kaugelt, murrab korvi alla. Temast ehk tunnebki Eesti koondis enim puudust algaval turniiril.
              Eesti koondise eest mänfisid kõik kümme mängu kaasa: Müürsepp, Kullamaa, Metstak, Pehka, Pärn ja Kuusmaa - ehk teisisõnu Eesti koondis. Ühe korra puudus Rumma, Pooltel koradel olid ka Tein ja Kriisa. Seega praktiliselt maksimumprogramm.

              Kuusmaast veel nii palju, et sellise tegelase lahkumine on väga tähtis - just sümbolina. Kuna ta lahkus ja miks - kõik see on omavahel seotud, vigastus oli lihtsalt vabandus, kuid ei taha tegelikult sellel teemal pikemalt peatuda.

              P.S Paar vastust ka hiljem - praegu pean minema.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                #22
                Poola on igatahes mõnikümmend aastat tagasi tugev korvpalliriik!
                1939 Poola hõbe
                1963-1967 hõbe-pronks-pronks!
                Ja see alagrupp ei olnud sugugi kerge!
                Poola ja Tšehhi on üsnagi tugevad korvpalliriigid, mõlemas riigis ilmselt muidugi spordiala nr.1 jalgpall,aga noh...
                Üldsegi võrrelge Eesti ja Poola rahvaarve!
                ca 1.500.000.vs90.000.000!
                Mäng võõrsil Tšehhiga oli üsnagi ideaalilähedane!
                Visketabavus oli seal ikka väga hea!
                Kui Eesti suudaks umbes sellist mängu või isegi paremat näidata, siis võiks sealt Türgist mõni võit ju isegi tulla!Nüüd on igatahesterve suvi koos harjutatud ja koostöö parem, siis just sellest veidike veel puudu jäigi!
                Muidugi minul isiklukult on väga kahju, et välja jäid nii Kullamäe kui ka kuusmaa...
                Need kaks võivad oma kolmedega ikka niimodi lammutada,et...
                Tavaliselt on peamine rõhk Eestil olnud ikka tagaliinil aga nüüd siis ääremängijatel!

                Igastahes mina hoian pöialt Eestile, nii kuis jaksan!Loodan, et teiegi!
                Musta kassi pimedas toas on raske näha. Eriti kui teda seal pole. Aga mõned siiski näevad ...

                Kommentaar


                  #23
                  Esimene poolaeg on olnud lootustandev, - oleme taga vaid 40:45 - hoiame pöialt, kõik on võimalik

                  Lisan siia juurde omapoolse kokkuvõtte mängust

                  Eesti - Saksamaa 71:92

                  Vabavisked
                  Eesti 19/30 63% v Saksamaa 31/40 78%

                  Kahepunktivisked 3 sekundi alas
                  Eesti 11/15 73% v Saksamaa 12/22 55%

                  Kahepunktivisked 3 sekundi alast väljas
                  Eesti 9/20 45% v Saksamaa 8/15 53%

                  Kolmepunktivisked
                  Eesti 4/30 13% v Saksamaa 7/15 47%

                  Lauapallid
                  Eesti 28 v Saksamaa 37

                  Vaheltlõiked
                  Eesti 13 v Saksamaa 7

                  Pallikaotused
                  Eesti 16 v Saksamaa 19

                  Kaotasime 5 veaga oma liidrid ja sealt edasi polnud enam lootustki. Kuig jah, tegelikult pandi asi paika juba varem - vaadates meie meeskonna kolmeste tabavusprotsenti, siis sinna meie mäng läks. Kohe oli tunda, et Kuusmaa ja Kullamäe on puudu.

                  Hinded Eesti koondise mängijatele:

                  Martin Müürsepp - 7/10
                  Tegi enda kohta normaalse mängu, samas jäi ta selgelt hätta Nowitzki takistamisega. Langes 5 veaga välja nagu tal kombeks, sellega lagunes ka meeskonna võitlusvaim.

                  Andre Pärn - 7/10
                  Mängis hästi, kuid samas tegi mitmel korral lihtsat praaki (jooksud). Oleks võinud olla veelgi agressiivsem ja tungida tihemini korvi alla.

                  Tanel Tein 9/10
                  Eesti parim mees väljakul. Lõi teravusi, visates ise küll vaid 8 punkti, kuid kaitses oli asendamatu, meelitas välja vähemalt 5 ründaja viga.

                  Margus Metstak 6/10
                  Ilmselgelt kartis visata pikemate vastaste vastu, samas olnuks patt talt nõuda kaitses enamat, pikkusevahe oli ilmne.

                  Marek Noormets 7/10
                  Sai keskmängija kohal paremini hakkama kui Metstak. Noppis hea positsioonivalikuga nii mõnegi lauapalli.

                  Rauno Pehka 5/10
                  Ei ole midagi öelda, ei olnud lihtsalt tema päev. Kolmesed ei tabanud, teisel poolajal ei suutnud piisavalt mängu ohjes hoida.

                  Valmo Kriisa 7/10
                  Mängi suhteliselt normaalse partii, tegutses hästi nii kaitses kui rünnakul. Asendas edukalt Pehkat.

                  Indrek Varblane 9/10
                  Selle vähese ajaga, mis Varblane mängis, näitas ta suurepärast enesekindlust ja visketabavust, tabades peaaegu 100%.

                  Tarmo Kikerpill 5/10
                  Ei suutnud olla vääriline vahetusmees Müürsepale, ega teistele pikkadele. Tegi lühikese ajaga 5 viga ja vaatas viimast veerandaega pingilt.

                  Indrek Rumma 3/10
                  Mõttetu mees. Ei paistnud millegagi silma, hoopis näitas platsil välja oma meeleheidet.

                  Kogu meeskond 6/10
                  Ei suudetud imet teha ja Saksamaad alistada, võrdselt suudeti heidelda vaid avapoolaeg. Kui Saksamaal poleks Nowitzkit, siis oleks nad üsnagi võidetav meeskond. Oleks, oleks...

                  Võib-olla hindasin natuke karmilt või hoopis leebelt, aga nii mulle hetkel tundus.
                  Jalgpallihaigla patsient #172
                  Diagnoos: raskekujuline futboliit

                  Kommentaar


                    #24
                    Võit läks kolmepunkti visetesse!
                    4/30 on liig!kui ei lähe pole mõtet vägisi visata!
                    C’mon Man United!!!

                    Kommentaar


                      #25
                      ylisheff on see kui teadjamehed (martin, guru, vibu jt) debatti teevad, nagu kohe presidenditurniir :P okei alguses viicisin ühe posti läbi lugeda, aga hiljem enam ei viicinud kogu seda pikka "möla" (nali) läbi lugeda. Arvan, et osaliselt on Martinil õigus ja osaliselt Gurul, kuigi raisk peab tunnistama, et Martin ennustas ülitäpselt skoori (1punkt, ütleme see võrdub sellega, et arvad täpselt ära, mitu kollast kaarti tuleb)... aga sorry kossufännid, kui ma ütlen, et homme saame kuskil 30-nese sauna. Ma suhtun küll kossu positiivselt, aga nüüd saan aru, et teised on nooremad ja tegijamad...
                      nojah, jätkake siis oma debatti
                      kõike, mida te ütlete võidakse kasutada kohtus teie vastu...

                      Kommentaar


                        #26
                        Hinded Eesti koondise mängijatele Saksamaa mängul:

                        Martin Müürsepp - 5/10
                        Meeskonna vajalikem mees ei saanud hakkama Dirk Nowitzkiga ning oli kaitses üldse kahvatu. Kuigi mingid punktid ära tegi, siis kolmeste potsent ja visete arv ei kannata kommentaare. Vägagi bõrk esitus.

                        Andre Pärn - 6/10
                        Kuna temalt midagi enamat oodata ei saagi. Sai ühe laua, seitse korda proovis kolme - ei tabanud ühtgi, kaotas viiel korral palli. Euroopas pole see mees ikka veel mingi tegija.

                        Tanel Tein 8/10
                        Suhteliselt normaalselt tegutsenud ja tegi, mis suutis. Kaitses tegutses alguses hästi, kuid siis kadus koos kogu meeskonnaga. Visketabamus kaugel normaalsest. Siiski meeskonna parim.

                        Margus Metstak 6/10
                        Kus oli keskpositsiooni vise? KUS? Njah, midagi enamat ei saanudki tahta tegelikult.

                        Marek Noormets 7.5/10
                        Mängis üllatavalt normaalselt, kuid pikkust on liiga vähe ja aeglane oli kah.

                        Rauno Pehka 4/10
                        Pehka oli küll praktiliselt null. Kus oli see teravus, mida mängujuht peaks tekitama? No, tsau siis!

                        Valmo Kriisa 7/10
                        Viskas normaalselt, isegi hästi, kuid oleks ka pidanud palli rohkem korvi alla viima ja siis vaatama, proovib liiga ilusasti tegutseda.

                        Indrek Varblane 8/10
                        Rünnakul pidurdamatu, kaitses totaalne pidur - nagu ka Eesti liigas. Temalt ei saa kahjuks enam soovida ka , et ta kunagi kaitsemängu selgeks saab, see lihtsalt pole tema prioriteet, Säuts on viskaja.

                        Tarmo Kikerpill 3/10
                        5 viga. Aitäh, oli tore.

                        Indrek Rumma 4/10
                        Nii hea hinde saab selle eest. et ühtegi viga ei teinud. Samas tuli mängu täiesti tujutult.

                        Kogu meeskond 5/10
                        Ei suudetud Nowitzkit peatada. Kaotati täielikult oma tervasu, mistõttu hakati tegema toredaid pingutatud viskeid. Kaugvisked ka ei läinud ja nii see kohtumine lõpu leidis. Kui parimad mehed saaksid oma mängu käima, siis Horvaatia vastu võib võimalusi olla.

                        Minu ennustus: panin lihtsalt suurusjärgud, kuid arvan, et kõik lähevad suhteliselt kenasti täppi.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          #27
                          Pean vist nentima, et Jugoslaavia tulemust ennustades olin ikka väga optimistilik...pakkusin, et Jugod teevad tõsise mänguga Eestlile -30, kuid tegid naljaga pooleks hoopis -55.

                          Hindama ei taha nagu hakata...

                          Eesti teeb turniiril mitu rekordit:
                          1. Kõige lühem meeskond
                          2. Kõige vanem meeskond
                          3. Kõige suurem kaotus
                          4. Kõige negatiivsem korvide vahe

                          Pretendeerib ka järgnevaile:
                          1. Kõige enam vigu
                          2. Kõige sitem 3ste tabavus

                          Pluss eriauhind:
                          LÄBI AEGADE SUURIM KAOTUS EM-il!
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            #28
                            Tänast mängu kommenteerima ja hindama hakata on tõepoolest suht mõttetu, nii suurt kaotust küll ei lootnud. Ootan huviga Heino Endeni esimesi samme koondise peatreenerina. Usun, et ta lööb platsi vanadest ja muidusööjatest puhtaks. Praeguse koondise häda paistab ju ka selgelt välja, keegi ei julge visata - samas visketabavus ei kannata samuti kriitikat. Oi jah, muud vist ei olegi öelda...
                            Jalgpallihaigla patsient #172
                            Diagnoos: raskekujuline futboliit

                            Kommentaar


                              #29
                              eesti kõige paremate tulemustega spordiala on suustamine,ma arvan.Seal on eestlased nii mõndagi korda saatnud.Aga see on minu arvamus!!
                              ei,ei,ei taavi ei läinud sinna!!Tuli siis ta vä?Krt ta olex võind ikka ära maksta!Davai,saame siis kokku

                              Kommentaar


                                #30
                                Orginally posted by oskarluts

                                eesti kõige paremate tulemustega spordiala on suustamine,ma arvan.Seal on eestlased nii mõndagi korda saatnud.Aga see on minu arvamus!!
                                njaaa... mida arvata alast, kus "tipptegijaid" hoitakse nagu s...tta pilpa peal, kus vennad veedavad oma vaba aja maarjam6isa haiglas tilgutite all ning hirmsa r6hu all miskises kuradima "alpimajas"... kift ala -- eestis 6udsalt popp ja täiega austust vääriv...

                                krt! korvpall on mis ta on, aga ei ole vähemalt nii kuradima dopingut täis!!! vaat niih!
                                Jalgpallihaigla liige
                                Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                                Kommentaar

                                Working...
                                X