320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Poiss tahtis lihtsalt emale galili näidata.
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

    Kommentaar


      Algselt postitas Rein Vaata postitust
      Poiss tahtis lihtsalt emale galili näidata.
      enamasti on neil vanad AK-d

      Kommentaar


        Algselt postitas urmar Vaata postitust
        enamasti on neil vanad AK-d
        Oleneb kutsest ja aastakäigust.

        Üldse ei imestaks, kui nüüd orienteerumine väljaõppest ära võetakse. Kaitsevägi on nii tundlik igasugu meediakärale, mis neid negatiivses valguses näitab.
        Inter - ausaim klubi Itaalias.

        Kommentaar


          Hehe. Seoses selle rms Pikhofi kaasusega. Hea ajastusega tuli video üles Liveleaki: http://www.liveleak.com/view?i=06d_1384454501

          Midagi sellist Eesti Kaitseväes täna? Ei, ei vea välja. Seersant saab noomituse või ametist valla, ajateenija aga riigi kulul kriisiabi ja psühhorehabilitatsiooni ning varem koju, kus ta saab kirjutada nõretavaid artikleid oma kogemustest ning nende artiklite all saavad kodanikud väljendada oma põhjalikult argumenteeritud seisukohti maksumaksja rahadest, palgaarmeest, Eesti Vabariigist ning selle kaitsmise üleüldisest mõttetusest ning Soome kolimisest.

          Hr. Pikhof, teid ootab suurepärane karjäär, mõelge vaid nende piiramatute võimaluste peale.

          Kommentaar


            Algselt postitas $$$ Vaata postitust
            Polnud üksinda, lahingpaariline oli ilmselt ohmoon.
            Ohmoonid olete ise kui arvate, et keegi teine saab kedagi väga piirata plehku panemast metsas. Lihtsalt lähed 'kusele' ja padavai nahhui. Lihtne. Iseasi, kus metsas oled ja kui kaugele jõuad.

            Kommentaar


              Algselt postitas urmar Vaata postitust
              enamasti on neil vanad AK-d
              Galil oli ikka
              Kolmapäeval väliharjutuselt lahkunud Kalevi pataljoni ajateenija automaat leiti reede hommikul üles.
              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

              Kommentaar


                Täna on erinevate pataljonide ajateenijatel erinevad relvad
                308

                Kommentaar


                  Kuna relv leiti, siis ehk kriminaalasjaks asi ei lähe, samas meedia tähelepanu on nii suur, et võib avalik hukkamine toimuda küll. Nagu oli eelmisel aastal Vahipati ja venkurikkurite teema, kus nii tühise asja meedias lärmamise peale keerati kogu Pataljon pehmoks ära.

                  Algselt postitas Markko Vaata postitust
                  Täna on erinevate pataljonide ajateenijatel erinevad relvad
                  Isegi sama pataljonide erinevatel kompaniidel on erinevad relvad.

                  Kommentaar


                    Kuna relv leiti, siis ehk kriminaalasjaks asi ei lähe, samas meedia tähelepanu on nii suur, et võib avalik hukkamine toimuda küll.
                    Ma sain aru, et teenistusrelvaga jooksuminemise eest näeb lihtsalt seadus ette üks kuni viis aastat, ilma mingi avaliku hukkamiseta.
                    Kuigi olen üsna kindel, et reaalselt tüüp kurdab pisut oma raske elu üle ja pääseb mingi sümboolse karistusega.

                    Kommentaar


                      Meil oli sarnane kaasus, Saadjärve ümber metsades olime orienteerumas ja keegi Varese-nimeline (kui ma ei eksi) pani relvaga liduma. Seerud vajusid näost ikka väga ära ja peale põgusat otsingut kompaniiga viidi meid väeossa tagasi, linnuke saabus sinna mõni tund hiljem, oli kusagil maanteel vahele jäänud ( )

                      Kaks nädalat istus kartsas, hirmus uurimine käis, krimka sai ta ka kaela ja viidi Tallinna ära, kus ta seal istus või oli, ma ei teagi. Tagasi tuli umbes kuukene enne meie reserviminekut ja nagu aru sain, hakkas teenistus jooksma tollest õnnetust lippessemineku päevast alates. Kas sai krim.karistuse ka või ei, ei teagi senini.

                      Raske elu üle kurtmisega on poisi vanemad juba pihta hakanud, nagu ma põgusalt uudiseist nägin. Isa kurtis, et pojuke ju üldse ei liigutanud ennast, viimase aasta jooksul oli korra kardulasepõlla pääl käinud ja siis viidi teenima... Nojah. Sõnnik häppens.

                      Kommentaar


                        Kaks nädalat istus kartsas, hirmus uurimine käis, krimka sai ta ka kaela ja viidi Tallinna ära, kus ta seal istus või oli, ma ei teagi. Tagasi tuli umbes kuukene enne meie reserviminekut ja nagu aru sain, hakkas teenistus jooksma tollest õnnetust lippessemineku päevast alates
                        Omal ajal oli jah nii, et pikemad kartsasistumised kui kaks päeva, läksid otsa. Ma mäletan , et kui meil üks vanem lend 3/4 ulatuses läks reservi ütleme enne jaanipäeva, siis ülejäänud hakkasid viie päeva haaval tilkuma ning viimane sai arvukate kartsakomandeeringute tõttu välja vist juuli lõpus, igatahes teistest üle kuu hiljem.
                        Meil relvaga ärajooksmisi polnud aga meenub juhus, kui üks Kalevi pati nooremseersant linnaloale minnes kaotas pool varustust ära, mille ta oli seljakotiga ilmselt pesemise eesmärgil kaasa võtnud ja napsi võttes jumal teab kuhu jätnud. Tagasi ei julgenud tulla ja saadi hiljem kodunt käte ning viidi vahipatti kartsa. Kui paar meie kompanii kutti seal oma viiepäevast kandsid, oli vana garnisoni arestimajas juba kuu või kaks istunud ning juba kohalikuks elavaks legendiks kujunenud, kes ise määras, kes ja millal lappi lükkab jne.
                        Meil oli ka väeosas paar venda, kes olid pikalt jooksus olnud aga ise välja ilmunud sest kuni 1999 aastani võeti ju pass ajateenistuses ära aga ilma passita ja politseihirmus polnud kerge hakkama saada. Üks oli hüppes olnud aasta või paar, teine lausa aastat viis-kuus. Mõlemad olid tegelikult üsna OK tüübid, kes olid küll lollusega hakkama saanud aga said mingi sümboolse karistuse ja sisuliselt pidid oma järgijäänud aja lihtsalt lõpuni teenima.
                        Meenub ka üks kurioosne lugu, kus keegi vene kroonus teeninud sell kes 1990 või 1991 umbes poole teenistuse pealt sealt jalga lasi ja kusagilt Venemaalt koju Eestisse kõndis, vahepeal suvilatesse sisse murdes ja mõnedelt külamammidelt süüa saades. Istus mõnda aega kodus kui kutsuti juba Eesti kaitseväkke. Kuna sõjaväepilet oli ju maha jäänud, ei saanud kuidagi tõestada, et oli juba NA-s teeninud ja sai oma aastakese ka Eesti sõjaväes olla.

                        Kommentaar


                          Sai 2 päeva seda mikit otsimas käidud ja pimedas rabas ka reie ülemise neljandikuni laukasse vajutud Juba esimeste tundidega oli võrdlemisi ilmselge, et sellisel territooriumil ära kaduda ei ole lihtsalt võimalik ja eks reamees ikka plagama pani. Väidetavalt kõndis siis 2 päevaga KVKP alalt jalgsi Rakverre, mis teeb juba kilometraaži poolest (~50km) tubli SBK rännaku proovikivi. Kuti tulevik on hetkel veel selgusetu, aga arestis ta enam pole, vaid toodi juba täna tagasi kasarmusse. Kandma peab ta pidevalt oranži helkurvesti ja teda "valvavad" ka kaks kaasajateenijat, kes peavad temaga pidevalt kaasas tolknema. Kompassi otsimaläinud duo puhul oleks pädev võrdlus dumb&dumber. Antud reamees oli ka varem silma jäänud oma... noh pehmelt öeldes sügava ebakompetentsusega. Kogu triangel oli kindlasti üüsna kulukas ja eks aeg annab arutust, mis sellele järgneb.

                          Kommentaar


                            natukene sai teemat lapatud, aga mitte ülearu põhjalikult - kellelgi logistikapataljoni kohta ka mingeid lõbusaid lugusid või lihtsalt kasulikku infot jagada on?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas 17 Vaata postitust
                              natukene sai teemat lapatud, aga mitte ülearu põhjalikult - kellelgi logistikapataljoni kohta ka mingeid lõbusaid lugusid või lihtsalt kasulikku infot jagada on?
                              See käib selle kohta ? http://ajateenistus.blogspot.com/
                              Ise üks päev lugesin just.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ShatAp Vaata postitust
                                See käib selle kohta ? http://ajateenistus.blogspot.com/
                                Ise üks päev lugesin just.
                                ohoo, aitäh!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X