320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kerge arvamus kasutajalt X

    "Mida ma saavutasin ajateenistuses? Mitte kui midagi mis oleks mu elu muutnud positiivsemaks. Ma ei saavutanud tänu sellele mitte midagi. Rikkusid lihtsalt tervist. Ning see maailmasõja aegse õppekavaga kaevikusõda näitas kui palju võimalusi on sul lihtsalt surma saamiseks. Milline idioot jookseb sul söösta ja kataga lagedal põllul vastasele peale?
    Karistada inimesi, kes peavad minema "KAITSMA" oma riiki? Kelle eest? Ükski riik ei ründa teist riiki. Seda korraldavad isikud kes saavad relvatööstusega raha teenida. Mingi armee ei tule tsiviilisikuid lihtsalt tapma ja neil ei ole selleks ka põhjust kui siis ainult sõja ärgitamiseks.
    Võivad ju sind kinni hoida seal pea aasta aega aga reaalsuses lahkud sealt samamoodi nagu koolis vene keelt õppides... mitu aastat raisatud selle peale aga ikka mitte midagi ei oska ega mäleta"

    Kommentaar


      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
      Kerge arvamus kasutajalt X

      "Mida ma saavutasin ajateenistuses? Mitte kui midagi mis oleks mu elu muutnud positiivsemaks. Ma ei saavutanud tänu sellele mitte midagi. Rikkusid lihtsalt tervist. Ning see maailmasõja aegse õppekavaga kaevikusõda näitas kui palju võimalusi on sul lihtsalt surma saamiseks. Milline idioot jookseb sul söösta ja kataga lagedal põllul vastasele peale?
      Karistada inimesi, kes peavad minema "KAITSMA" oma riiki? Kelle eest? Ükski riik ei ründa teist riiki. Seda korraldavad isikud kes saavad relvatööstusega raha teenida. Mingi armee ei tule tsiviilisikuid lihtsalt tapma ja neil ei ole selleks ka põhjust kui siis ainult sõja ärgitamiseks.
      Võivad ju sind kinni hoida seal pea aasta aega aga reaalsuses lahkud sealt samamoodi nagu koolis vene keelt õppides... mitu aastat raisatud selle peale aga ikka mitte midagi ei oska ega mäleta"
      Ma olen aastatega õppinud absoluutidesse laskumise jaburust ja häbenen takkajärele nooremana mingites diskussioonides väljapursatud asju teinekord päris rängalt.
      Aga. Noh.

      Sellised "kõik see [ajateenistus] on täiesti mõttetu, sest mulle isiklikult see ei meeldi" arvamused ujuvad ikka ja jälle pinnale ja mingil põhjusel jäävad nad prevaleerivaks hoiakute kujundajaks. Kaugel, väga kaugel arvamisest, nagu oleks kaitseväes asjad parimas korras ja parandamisruumita, ja kogu austuse juures - see hala, mida ma just lugesin, on kõige klassikalisem, ehtsam, haledam lumehelbekesenduse apologeesia.

      Ideaalühiskonda, kus saab olla, elada ja toimetada absoluutselt, piiranguteta, kõigi isikuvabadustega ja ainsamagi kohustuseta, ei eksisteeri. Ei meil ega mujal. See on üks põhjusi, miks ajateenistus meie kandis endiselt teemaks on. Kui kodanik X. oma lineaarses filosoofias ei suuda jõuda riigi olemuse üle arutledes kaugemale konspiratsionistlikust sonimisest, siis on see tema probleem, kahjuks, aga olmelist olu ei muuda. Tema probleemiks jääb, ja põhiolemuslikuks, muide, ka see, et ajateenistusest midagi meelde ega "külge" ei jää. Säärane suhtumine kantakse üle kõigele, mida tehakse vastumeelselt. Õppimisvõimetus on selle loogiline järelm.
      Kui sa tahad olla - ja nüüd ma vabandan ette - olla sõltumatu hipivaimus omapäi kulgeja, siis fucking pane täiega, ära jää poolel teel seisma. Autokool? Fuck it! Juhiload on ju ainult selleks, et autotöösturid saaksid sulle autosid müüa (ja sic! sõja ajal on autod VÄGA vajalikud!). Vingugaasiandurit sunnib seinale kruvima ainult ja üksnes elektroonikamaffia, kelle kinnimakstud käepikenduseks on päästeamet (sest tegelikult saab maja väga edukalt kütta ka ökopuudest tehtud lõkkega põrandal). Et seetera.

      Kõik näited on meelega utreeritud. Täpselt sama utreeritud, nagu see kodanik X.-i haige sitt ja sonimine.

      Kommentaar


        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        Kerge arvamus kasutajalt X

        "Mida ma saavutasin ajateenistuses? Mitte kui midagi mis oleks mu elu muutnud positiivsemaks. Ma ei saavutanud tänu sellele mitte midagi. Rikkusid lihtsalt tervist. Ning see maailmasõja aegse õppekavaga kaevikusõda näitas kui palju võimalusi on sul lihtsalt surma saamiseks. Milline idioot jookseb sul söösta ja kataga lagedal põllul vastasele peale?
        Karistada inimesi, kes peavad minema "KAITSMA" oma riiki? Kelle eest? Ükski riik ei ründa teist riiki. Seda korraldavad isikud kes saavad relvatööstusega raha teenida. Mingi armee ei tule tsiviilisikuid lihtsalt tapma ja neil ei ole selleks ka põhjust kui siis ainult sõja ärgitamiseks.
        Võivad ju sind kinni hoida seal pea aasta aega aga reaalsuses lahkud sealt samamoodi nagu koolis vene keelt õppides... mitu aastat raisatud selle peale aga ikka mitte midagi ei oska ega mäleta"
        Mis me ikka keerutame. Lähme kohe algallika juurde.

        Pikk arutelu kommentaarides, sh üleval toodud arvamus.

        Kommentaar


          Ma ei saa uldse aru. Kuidas see praegune sojavagi tervist tuksi keerab. Vanaisa oli mul aastaid 3 Nõukogude sõjaväes kuskil a la Novaja Zemljas. Kus oli enamusaega lumi ja külm. Tuisk oli tihti niikõva, et liikuda sai ainult mööda köisi, et mitte ara eksida. Oli perioode kus paeva soogiks olid mõned kajaka munad ning ei olnud ka harvad korrad kui tuli ennast lumega pesta.
          Vana pani peaaegu 80. eluaastani. Suuremaid hädasi polnud, minu eluaja jooksul kais arsti juures täpselt korra, siis kui ennem surma haiglasse viidi.
          Nüüd tulevad mehed ja utlevad, et Eesti KV keerab neil tervise tuksi. Tekib küsimus, mis seal seda tervist tuksi keerab? Kolmkorda paevas soe toit? Hommikuvõimlemine? Moned pikemad rännakud?
          Akki keegi kes on kainud ja kellel KV tervise puupusse keeras, oskab selgitada.


          Okei, mu tuttaval oli situatsioon. KV medode tegi talle süsti õlga. Tabas närvi, ning monepaeva parast enam see kasi ei tousnud. Sai kvlt sada tuhat krooni, saab invaliidsus pensioni. Aga selliseid asju juhtub 5-10 aasta jooksul korra ma eeldan. Aga seda tervise persekeeramise juttu tuleb peaigast august.

          Kommentaar


            2. juuli Tapale
            THEO HERNANDEZ

            Kommentaar


              Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
              Nüüd tulevad mehed ja utlevad, et Eesti KV keerab neil tervise tuksi. Tekib küsimus, mis seal seda tervist tuksi keerab? Kolmkorda paevas soe toit? Hommikuvõimlemine? Moned pikemad rännakud?
              Akki keegi kes on kainud ja kellel KV tervise puupusse keeras, oskab selgitada.
              Olen kuulnud näiteid, kuidas lumel/jääl pikalt põlvitamine põved tuksi keeras. Suure hädaldamise peale antid mingid põlvekaitsed lõpuks kui liiga hilja oli olnud.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                Ma ei saa uldse aru. Kuidas see praegune sojavagi tervist tuksi keerab. Vanaisa oli mul aastaid 3 Nõukogude sõjaväes kuskil a la Novaja Zemljas. Kus oli enamusaega lumi ja külm. Tuisk oli tihti niikõva, et liikuda sai ainult mööda köisi, et mitte ara eksida. Oli perioode kus paeva soogiks olid mõned kajaka munad ning ei olnud ka harvad korrad kui tuli ennast lumega pesta. Vana pani peaaegu 80. eluaastani. Suuremaid hädasi polnud, minu eluaja jooksul kais arsti juures täpselt korra, siis kui ennem surma haiglasse viidi.
                Eeldan, et su vanaisa käis juba viieselt karjas, üheksaselt läks 5 km kaugusel olevasse kooli suuskadel läbi lume ja tuisu 4 km, üheteistkümneselt tegi suviti 13 tundi heina mitu nädalat järjest, kolmeteistkümneselt vedas põllul põllukive, viieteistkümneselt veritas paljaste kätega orikaid ning seitsmeteistkümneselt võttis üksi terve metsa maha ja vedas kätega talu juurde. Sellistel vendadel tõepoolest oli mingi nõuka sõjavägi lumme kusta. Hetkel on põlvkond (mitte halvas mõttes) juba selline, kes suuski pole äkki kordagi jalga pannud ning talvel lumeonnide ja lumesõja asemel oldi soojas arvuti taga. Mida teinuks vast ka ise, kui sellised võimalused olnuks.

                Kommentaar


                  Eks seal kaitseväes neid selgu ja põlvi ikka läks, aga sõltus ikka igast indiviidist endast. Mõni peab paremini vastu kui teine, eriti arvestades et alguses on see koormuse hüpe päris järsk, pärast organism harjub. Endalgi peale esimest 20 km rännakut täisvarustuses asfaldil oli käimisega raskusi järgnev nädal.

                  Füüsilist tööd tegevale inimesele ilmselt erilist raskust ei valmista, aga minusuguse kontoripehmo kurnas alguses küll väga ära.
                  Inter - ausaim klubi Itaalias.

                  Kommentaar


                    Olles üksjagu selle teema üle mõelnud.
                    Ma ei kahetse , et omal ajal tapal teenitud sai. Krt juba lõpurännaku(65 km detsembri alguse sopas) läbi tegemise peale mõeldes saab endale vaikselt õlale patsutada. Sai mõne koha pealt targemaks ja paar tuttavatki juurde. Aga oli ka jube palju lihtsalt tühja vahtimist st mitte millegi tegemist.
                    Ja ma sügavalt kahtlen, et see on aastatega paremaks läinud. Et, kui saaks ajas tagasi minna ja siis antaks valida... Ei usu , et läheks.
                    Kaitsevägi peaks hakkama juba koolist.St 12 klassi lõpuks oleks juba pm noorteaeg läbi. Poolkohustusike metsa laagrite ja kas või mingite nõuete\normide täitmisega. Päädiks see kõik mingi 2 kuulise intensiivse algmaterjali kinnistamisega väeosas.
                    Teen tapeeti.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      Eeldan, et su vanaisa käis juba viieselt karjas, üheksaselt läks 5 km kaugusel olevasse kooli suuskadel läbi lume ja tuisu 4 km, üheteistkümneselt tegi suviti 13 tundi heina mitu nädalat järjest, kolmeteistkümneselt vedas põllul põllukive, viieteistkümneselt veritas paljaste kätega orikaid ning seitsmeteistkümneselt võttis üksi terve metsa maha ja vedas kätega talu juurde. Sellistel vendadel tõepoolest oli mingi nõuka sõjavägi lumme kusta. Hetkel on põlvkond (mitte halvas mõttes) juba selline, kes suuski pole äkki kordagi jalga pannud ning talvel lumeonnide ja lumesõja asemel oldi soojas arvuti taga. Mida teinuks vast ka ise, kui sellised võimalused olnuks.
                      Eksid. Ta elas koguelu Tallinnas. Niipalju kui juttudejargi aru olen saanud, erilist heinategu ja karjakasvatust neil ei toimunud. Midagi vast ikka, aga mittemidagi paris sellist nagu maalastel. Uisuväljak talviti ja kerge hoki. Lisaks kuna vanaisa vend oli USSR ajal arvestatav maletaja(korra võitnud nii Kerest kui ka Karpovit), siis vanaisa tegeles ka sellega mingil määral, just noorena. Mis pole just väga ekstreemne tegevus, ettevalmistamaks Nõukogude sõjavaele.

                      E: Need kes ju hädaldavad, on enamvahem veerandsaja aastased. Ma ei tea, ma tatina panin samamoodi päevadlabi valjas. Koguaeg sai kuskile ronitud, hupatud, joostud, jalkat midaiganes tehtud. Tol ajal ei olnud kodus tilligi teha. Koik olid koguaeg valjas. Kuidas nuud akki sojavagi nii ara paneb. Ma ei tea.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                        Eksid. Ta elas koguelu Tallinnas. Niipalju kui juttudejargi aru olen saanud, erilist heinategu ja karjakasvatust neil ei toimunud. Midagi vast ikka, aga mittemidagi paris sellist nagu maalastel. Uisuväljak talviti ja kerge hoki. Lisaks kuna vanaisa vend oli USSR ajal arvestatav maletaja(korra võitnud nii Kerest kui ka Karpovit), siis vanaisa tegeles ka sellega mingil määral, just noorena. Mis pole just väga ekstreemne tegevus, ettevalmistamaks Nõukogude sõjavaele.
                        Kus vahepeal kaotsi läks?
                        Inter - ausaim klubi Itaalias.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                          Kus vahepeal kaotsi läks?
                          Mul on kõik alles. Aga ma saan aru, et su vanematel läks kondoom ōigel ajal kaotsi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                            Ma ei saa uldse aru. Kuidas see praegune sojavagi tervist tuksi keerab.
                            Ülekaalulise ja kehva füüsilise vormiga noorsõduri jooksma panemine, mitu kuud aega teeninud N-SRS tempos annab koheselt tunda. Isegi kui võetakse aeglasemalt siis mõne isiku jaoks ongi isegi see liiga suur koormus esimestel nädalatel, tekivad põlve ja alaseljavalud. Sulle antakse küll Diclaci nii peale määrimiseks kui ka sisse söömiseks, kuid enamasti see ei aita ning kes ei soovi jääda õppest eemale, ei võta ka reziime ja nii käiaksegi poolvigasena kaasas, mis halvemal juhul tavaliselt lõppeb kas reservi minemisega või paari kuulise taastusraviga Kaitseväe rahade eest.

                            Kommentaar


                              Karistada inimesi, kes peavad minema "KAITSMA" oma riiki? Kelle eest? Ükski riik ei ründa teist riiki. Seda korraldavad isikud kes saavad relvatööstusega raha teenida.

                              Jeerum küll. Ime, et reptiilideni ei jõudnud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                                Eksid. Ta elas koguelu Tallinnas. Niipalju kui juttudejargi aru olen saanud, erilist heinategu ja karjakasvatust neil ei toimunud. Midagi vast ikka, aga mittemidagi paris sellist nagu maalastel. Uisuväljak talviti ja kerge hoki. Lisaks kuna vanaisa vend oli USSR ajal arvestatav maletaja(korra võitnud nii Kerest kui ka Karpovit), siis vanaisa tegeles ka sellega mingil määral, just noorena. Mis pole just väga ekstreemne tegevus, ettevalmistamaks Nõukogude sõjavaele.

                                E: Need kes ju hädaldavad, on enamvahem veerandsaja aastased. Ma ei tea, ma tatina panin samamoodi päevadlabi valjas. Koguaeg sai kuskile ronitud, hupatud, joostud, jalkat midaiganes tehtud. Tol ajal ei olnud kodus tilligi teha. Koik olid koguaeg valjas. Kuidas nuud akki sojavagi nii ara paneb. Ma ei tea.
                                Kes su vanaisa vend oli Iivo Nei? Hillar Kärner? Puht küsin seda sellepärast, et Male on mu teine meeletult suur kirg mitte, et jumalaeest sa mõtleks, et üritan ironiseerida vms.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X