320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Korvpall

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas rixxer Vaata postitust
    Ei tasu väga sõna võtta, kui asja ei jaga. Ülikoolis õpid seda ka, kuid eks ikka kõik saab alguse foorumist.
    Olgu nii. Kui sina siis rohkem asja jagad, siis palun seleta mulle ära, mis oli täpsemalt viga eelmisel vilistamistiilil. See pole ju ainult minu väljamõeldis, vaid seda on maininud ka paljud mängijad, et enam ei või korvialuses võitluses vastasele põhimõtteliselt vastugi minna. Kohatu on võrrelda korvpalli maadlusega. Ma pole väitnud, et reegleid peaks muutma selles suunas, et lubada praegusest jõulisemat mängu, aga minu meelest on põhjendamatu praegu reegleid veelgi karmistada ning iga puude veaks lugeda.

    Eks ma kuulan siis tänase seamateemalise vestlusringi ka ära, kus Sõber, Tiisler ja Halliko sellest räägivad.
    oh, valgustage mind, palun. peace.

    Kommentaar


      Algselt postitas ericbana Vaata postitust
      Olgu nii. Kui sina siis rohkem asja jagad, siis palun seleta mulle ära, mis oli täpsemalt viga eelmisel vilistamistiilil. See pole ju ainult minu väljamõeldis, vaid seda on maininud ka paljud mängijad, et enam ei või korvialuses võitluses vastasele põhimõtteliselt vastugi minna. Kohatu on võrrelda korvpalli maadlusega. Ma pole väitnud, et reegleid peaks muutma selles suunas, et lubada praegusest jõulisemat mängu, aga minu meelest on põhjendamatu praegu reegleid veelgi karmistada ning iga puude veaks lugeda.Eks ma kuulan siis tänase seamateemalise vestlusringi ka ära, kus Sõber, Tiisler ja Halliko sellest räägivad.
      oh, valgustage mind, palun. peace.
      Asi pole mitte niivõrd selles, kas need reeglimuudatused kellelegi maitsevad või mitte. Korvpalli reeglistiku esimene punkt ütleb, et korvpall ei ole kontaktne mäng olemuselt. See, et vastu minna ei või on sama emotsionaalne hinnang, et jalkas ei või üldse taklata, kui selja tagant jalgadesse mängimisel soovitati kohtunikel rohkem punast kaarti taskust koukima hakata. Lihtsalt tähelepanu pööratakse nüüdsest rohkem kätega kinnihoidmisele ja nn illigel body checkingule, kus kaitsemängija, selle asemel et kaitses korrektselt jalgadest liikuda, võtab appi käed. Just kätega, eriti küünarnukkide (ründemängija tshekkamine ja kõverdatud käega lükkamine) liigne kasutamine on olnud pikemat aega korvpallis probleemiks. Esiteks tekitab see liigset robustsust mängus, mistõttu korvialusest mängust saabki maadlus (erinevalt hokist kossuväljakul ju kehakaitseid ei kanta). Eriti rangeks on mindud nägu ees kaitsemängus, kus kaitsa ei või enam läbi minevat mängijat käte abil takistada (muidugi ei võinud seda ka enne, kuid nüüd on väiksemgi puudutud kätega viga), siin on eesmärgiks mängu atraktiivsemaks muutmine.
      Ja ebasportlikust ei hakka rääkimagi- liigagi sageli näeme tänapäeval ju pilti, kus viga tehakse juba nn igaks juhuks, et vastase kiirrünnak on vaja kohe maha võtta. Korvpalli vaadatakse ikka korvide, mitte kätega pusimise pärast.

      Ja veel, kui miski asi ei ole meeltmööda, siis ei tasu hakata lahmima selle põhjal, mida mängijad kommivad ja meedi vahutab. Küll mängijad, aga ka kohtunikud veidi kohanevad.
      P.S Pedekossu retoorika, kuna mäng muutuvat kontaktivabaks, seda ei hakka kommenteerima, lihtsalt hoia hobuseid.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Algselt postitas ericbana Vaata postitust
        Olgu nii. Kui sina siis rohkem asja jagad, siis palun seleta mulle ära, mis oli täpsemalt viga eelmisel vilistamistiilil. See pole ju ainult minu väljamõeldis, vaid seda on maininud ka paljud mängijad, et enam ei või korvialuses võitluses vastasele põhimõtteliselt vastugi minna. Kohatu on võrrelda korvpalli maadlusega. Ma pole väitnud, et reegleid peaks muutma selles suunas, et lubada praegusest jõulisemat mängu, aga minu meelest on põhjendamatu praegu reegleid veelgi karmistada ning iga puude veaks lugeda.

        Eks ma kuulan siis tänase seamateemalise vestlusringi ka ära, kus Sõber, Tiisler ja Halliko sellest räägivad.
        oh, valgustage mind, palun. peace.
        Tegemist on lihtlabase FIBA poliitikaga ühtlustada atlandi lombi erikallastel mägitavate korvpalli reegleid. Saraselt võiks küsida, mis viga oli varasemal, pool meetrit lähemal oleval, kolmepunktiviskel? Või miks kolmepunktivise üldse toodi, sest alguasegadel seda ju ei olnud.
        Küllap on selle taga ala atraktiivsus ja küllap peetakse korvpalli puhul oluliselt "korvpallilikumaks" mängija võimet vastasest mööduda, ehk kiirust, mängutempot, korviderohkust ning füüsilise võimekuse all silmas võimet treenida ennast kiiremaks ja parmeaks viskajaks, mitte võimet ennast suureks süüa ja kätega vastasmängijat hakkida.

        Sama hästi võiks küsida, et miks ei ole jalgpallireeglid sellised, et mängus saaks olla edukad ka 2.10-2.20 pikad, aeglased ja jämedad kollid? Reeglid saaks ju selliseks teha. Üks reegel ju on, mis mängijate kiiruslikke omadusi aeglasematega võrreldes ühtlustab ning väravate rohkust piirab - suluseis. Samas arendatakse kiiremaid palle jne.

        Ehk, tegemist on kompensatoorsete reeglitega, mis annavad võimaluse palli mängida ka neile, kellel tasemel triblamise oskused või kiiruslikud, atleetlikud võimed puuduvad. Mäng on muutumas ühedimesnionaalsemaks - päriskorvpallurikesksemaks ja kompensatoorsed reeglid kaovad - ise peab kõva mees olema, korvpalli mõistes, mitte lihtsalt sportlik olema, mõne muu spordiala mõistes.

        Kommentaar


          http://sport.err.ee/rubriigid/lugeja...7-7d5127bc3e5b

          VAADAKE PRAEGU KOHE

          Kommentaar


            Algselt postitas Shaq
            Kas mingi punt kuskil Tartus oma lõpuks ka pallib, ning võtaks ühe huvilise lisaks. Oleks isu mõni õhtu natuke palli patsutada. PM!
            Seal ju ainult oma lõpuks pallitaksegi

            Kas BBL-i kalender lähebki nii edasi, et Cramo väsitab üks päev vastased ära ja siis saadetakse nad exbocklastega mängima?
            INTER ARMA CARITAS

            Kommentaar


              Haigelt vastik eksimus.

              Ei.

              Kommentaar


                Mille kohta see "ei" käis?

                08.11.2011 18:45 Kalev/Cramo - Kedainiai/Triobet (Kalevi Spordihall)
                09.11.2011 19:00 University of Tartu - Kedainiai/Triobet (Tartu University Sports Hall)

                08.12.2011 18:45 Kalev/Cramo - Siauliai (Kalevi Spordihall)
                09.12.2011 19:00 University of Tartu - Siauliai (Tartu University Sports Hall)

                Ehk siis kõik viis kodumängu niipidi. Päris aus värk ju.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  Ohhoo....
                  Viskasin siis täna pilgu peale sport.postimees.ee-le ja avastasin, et Rock mängib kodus Juventusega. Mõtlesin, et vaatan, kas UTTV-st pildi kah kätte saab, otsisin lehe üles, tagusin oma 30x refreshi ja lõpuks saingi jutule. See oli siis II veerandaja keskel umbes. Sel hetkel oli TÜ (tahaks ikka Rock öelda millegipärast) viiega taga, poolaja lõpuks viik. Aga ma tahaks küsida, et WTH toimus teisel poolajal?? Kolmas veerand kaotati 10 punktiga ja viimane 12-ga, kokku 22 punktine pakk. Üsna nutune lugu. Vastastel oli täna muidugi üsna hea päev, nii kaheste kui ka kolmeste protsent oli ~58,5 ja TÜ-l vastavalt 36. Eks siin oma osa mängib kindlasti ka kaitsemäng, ehk visatakse nii, nagu visata lastakse, aga üldiselt läksid vastastel ikka üsna hullud visked sisse ja TÜ mängijatel ei läinud isegi hästi väljamängitud kohtadelt sisse. Mis siin väljakult tehtud visetest rääkida, kui isegi vabakate % jäi alla 50 (45%!). Amis panustas kaotusesse 4p, 10 lauda ja 5 viga. Meeskonna resultatiivsemad olid Kurbas, Veideman 16p, Lepik 12 ja Saage 10, teiste skoorid jäid ühekohalisteks.

                  Poole mängu pealt tekkis juba selline mõte, et kui Saage ja Veidekas Tarvasse tagasi tuua, saaks viimasest satsist hulka parem asi kokku kui TÜ-st, aga tegelikult ei tasu muidugi ühe mängu põhjal mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Igastahes ikkagi üsna nutune mäng, eriti kui arvestada, et Juventus mängis täna teist päeva järjest...

                  P.S kas Sokk sai vigastad or smth ? Selle aja jooksul mis ma mängu vaatasin, ei käinud ta kordagi väljakul, statistika näitab, et ta 14 ja pool minutit ikka mängis.


                  Ja selle kohtunike teema kohta - mitu korda on räägitud, et kohtunikele saadeti enne hooaja algust kiri ja nüüd nad vilistavad selle järgi. Võib täitsa reaalne olla, aga ilmselt koosnes kiri kahest sõnast ja kolmest hüüumärgist :"Mängige m***i!!!". Olen sellel hooajal käinud paari KML mängu vaatamas ja paari rahvusvahelise liiga mängu ka vaatamas ja muud järeldust selle põhjal küll teha ei oska.
                  Ma saan muidugi nende MÕTTEST ka aru, kes siin seda otsust kaitsevad, aga kusagil on ikkagi mingi mõistuslik piir ka praegu on tõesti ju nii, et iga väiksem puude on viga ja vähemalt minu jaoks on küll koss sellega hoopis vähematraktiivseks muutunud. Eks asi ole maitses, aga minu meelest mingit ülijõulist stiili pole Eestis lastud kunagi mängida ja mingil määral ikka käib kossus ju kehamäng (eriti korvialuses võitluses) aga nüüd vilistatakse selliseid vigu, et hoia ja keela.

                  Kommentaar


                    Kui Soo ja Laane iga mäng nii paugutaks, tuleks Rapla meistriks. Võit Cramo üle on väga kõva sõna.

                    Kommentaar


                      Ilus, ilus - NBAmeestele pandi kotid taha. Rapla jättis Pärnus mängides väga sümpaatse mulje.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                        Kui Soo ja Laane iga mäng nii paugutaks, tuleks Rapla meistriks. Võit Cramo üle on väga kõva sõna.
                        Tra kui hea
                        kraamule pandi ikka korralikult peeru vahele. Loodan, et Kussa nõme irve nüüd näolt kaob ja oma jutuga, et kasutame pingimehi Eesti liigas, taoti talle nüüd korralikult kurku kinni... Päeva parim spordiuudis oli see praegu, peale selle, et astmaatik Bjorgen hakkas taaskord MK sarjas esikohti noppima

                        Kommentaar


                          Ruut on üks paremaid treenereid meie koduses kossuelus. Vahe näiteks Visnapuuga on nagu ööl ja päeval.
                          Kapten Trumm

                          Kommentaar


                            Fortuuna keeras oma karvase perse ette täna. Samas pole Serbia ja Montenegroga kordagi kohtutud ja EM valiktsüklis ka Iisraeli ja Slovakkiaga. Islandit on mõlemas EM valikmängus võidetud.
                            INTER ARMA CARITAS

                            Kommentaar


                              Loll küsimus võibolla, aga hakkasin siin mõtlema. Millal viimati koondisega kossu mängiti?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                                Loll küsimus võibolla, aga hakkasin siin mõtlema. Millal viimati koondisega kossu mängiti?
                                24. august kodus Hollandi vastu.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X