320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Wingback Vaata postitust
    Gomez'i lootus tõesti veel on (vähemalt minupoolt).
    See on ehe 'pool style, kui loodetakse, et tuleb keegi veel noorem ja kogenematum ja asjad saavad korda

    Kommentaar


      Vähemalt teeniti üleminekuaknaga omanikele tulu. Nii normaalses äris peakski olema.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        Algselt postitas Stok
        Ma kardan, et jalgpallis käib rahade lugemine keerulisemalt kui müügid miinus ostud. Tuleks arvesse võtta ka soetuskulud, palgafondi ja siis veel sellise imaginaarse ühiku, nagu konkreetse mängija panuse klubi tulemustesse ehk populaarsuse kasvu ja nänniläbimüüki. Ma arvan, et jalgpalliklubi omamisega rikkaks ei saa.
        Net spend is not as important as fans might think.

        Üks osa artiklist räägib sellest.
        Aga lihtsustusena annab net spend ka infot -> selle täpsema kulutuste tabeli arvutuseks ei ole lihtsalt piisavalt infot. Me ei tea neid boonuspakkette, palkade suuruseid jne. Isegi transfer fee'de kohta on tavaliselt vastuolulisi quote +/- 20%.

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Jepp, ma lugesin selle tookord läbi ja kuna ma pole raamatupidur, siis ma kõike ei mõistnud. Et mismõttes jagatakse mängija hind esimese lepingu aastatega? Tundub, et raamatupidurdamine on nagu statistika, et näitad seda, mis parajasti kasulik on.
          Rainis ilmselt annab kohe targa vastuse, aga midagi sellist et kulutusi mängija ostusumma peale esitatakse kui 6 miljonit igal lepingu aastal viiest (5x6) ja mitte kui 30 milkut kohe paugupealt.
          Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

          Kommentaar


            Ma pakun, et mõnele omanikule on soodsam, kasu(m)likum omada jalka satsi, kui reklaamides raha põletada.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Klopp dailyfailis

              Ühtlasi mainib, et Hispaania liiga on jalutuskäik pargis:
              The big difference to Spain is that Barcelona can play 50 per cent of their games with Team B; or there are games where Lionel Messi runs 4.3 kilometres but scores five goals. That’s a recovery session. England has no recovery session, in absolutely any game.
              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Jepp, ma lugesin selle tookord läbi ja kuna ma pole raamatupidur, siis ma kõike ei mõistnud. Et mismõttes jagatakse mängija hind esimese lepingu aastatega? Tundub, et raamatupidurdamine on nagu statistika, et näitad seda, mis parajasti kasulik on.
                Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                Rainis ilmselt annab kohe targa vastuse, aga midagi sellist et kulutusi mängija ostusumma peale esitatakse kui 6 miljonit igal lepingu aastal viiest (5x6) ja mitte kui 30 milkut kohe paugupealt.
                Algselt postitas Stok
                See on mingi musta valgeks rääkimine lihtsalt, eriti kui see raha lahkub kontolt ühes jupis. Kuna ma ei oska oma mõtteid paremini selgitada, siis toon parem näite:

                mine osta poest mingi kallis asi, mida Sa oled ihaldanud (auto, kompu, iföönpääd vmt) ja ütle kodus Naisele, et kuna garantii on 2-3 aastat, siis tegelik hind oli x/2 või x/3.

                Siis telli omale Totside teema, nii umbes kuuks ajaks.
                Ma pean ausalt tunnistama, et mingis osas koban ma siin pimeduses. Ilmselt on jalgpalliklubide finantsjuhtimises väga olulisi erinevusi võrreldes tavaliste ettevõtetega. We'll never know.

                Aga üldiselt nagu ma sellest artiklist aru sain (seoses selle soetushinna jagamisega) kasutavad nemadki täiesti tüüpilist varade (sest lõppude lõpuks mis jalgpallur klubi jaoks muud on kui vara v ingliskeeli asset) amortiseerimise meetodit - kui leping sõlmitakse viieks aastaks siis selle vara eeldatav kasulik eluiga sellel hetkel on 5 aastat. Ehk iga aasta virtuaalne kulu on mängija hind jagatud lepingu aastatega. Samuti kui mingisugune ettevõte - toome näiteks Elektrilevi, Eesti madalpinge jaotusvõrgu (DSO) haldaja - ostab endale mingisuguse arvestatava väärtusega vara (firmati see väärtuse piir erinev) mida plaanib kasutada kauem kui 1 majandusaasta jooksul - näiteks liinirikete kõrvaldamiseks mõeldud spetsiaalse auto. Oletame et selle hinnaks oleks 400 000€ ja kasulik eluiga 10 a. Siis selmet kajastada ühe aasta kuluna 400k kajastatakse järgneval 10 aastal kuluna 40k.

                See tähendab, et raamatupidamislik ja rahavooline kasum on tegelikult erinevad summad sõltuvalt sellest, kuidas on tasumistingimused erinevate varade ostmise ja müümise juures. Ma päris täpselt ei aseta seda konteksti selles algses artiklis, sest minu eeldus oleks, et inimesi huvitab ikkagi rahavooline kajastamine - see näitaks täpselt kui palju raha on välja käidud ja kui palju teenitud mingil perioodil.

                Siin tekkivad aga uued raskused - need tasumistingimused on üsna seinast seina. Aga peaaegu mitte kunagi ei käi see nii, et lepingu allakirjutamise hetkel liigub kokkulepitud summast X 100% müüva klubi pangakontole. Üsna sageli jagatakse need makseteks, aga nendest detailidest sageli avalikult ei räägita. Olen kuulnud et osadel juhtudel tehakse nii, et 50% makstakse kohe, 50% aasta pärast ; 70% kohe ja 30% hiljem. Vahest kolmes võrdses osas. Müüvad klubid otseloomulikult eelistavad kohe võimalikult palju kätte saada. Üks erandlik juhtum on Sissoko müük Newcastle'st Tottenhami mis on kuulu järgi struktureeritud nii, et need 30 mln naela on jagatud viieks võrdseks makseks (6 mln aastas) - ehk sellel juhul lähevad rahavooline ja raamatupidamislik väljaminek täpselt kokku.

                Eeldusel, et me tahaks aga keskenduda rahavoolisele (ehk reaalset raha liikumist võimalikult täpselt peegeldavale) seisule oleks meil vaja teada -
                1) Tehingu maksumust
                2) Tasumise üksikasju
                3) Klubile kaasnevaid jooksvaid kulutusi mängijatele, mille hulka omakorda kuuluvad
                a) palgad
                b) Image rights
                c) täiendavad boonused
                d) muud lepingus ette nähtud kompensatsioonid

                Prooviks natukene lühemalt pika jutu kokku võtta - tegelikult mängijate väärtuse perioodile jagamine minu meelest ei tohiks olla niivõrd relevantne. Küll aga saaksime klubide reaalsetest kuludest/tuludest seoses mängijatega parema ülevaate siis kui klubid avalikustaksid rohkem seda infot mis ülal punktides 1-3 toodud on.

                Kui keegi oskab täiendada / täpsustada / kommenteerida, siis ootan huviga. Minule on see põnev teema.

                Kommentaar


                  the atmosphere around this club is how football should be ehk kodulehe propaganda kiidulaulu, mida on aga ikkagi päris kena kuulda
                  ★★★★★★

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Jepp, on põnev. Auto ja jalgpalluri võrdluses on veel üks aspekt. Auto ei hakka Sul kahe aasta pärast jonnima, et käi nahui, tema enam edasi ei sõida ja vajab uut peremeest. Kuidas panna raamatupidamisse selline jalgpallur, kes on ostetud viieks aastaks, aga müüakse kahe aasta pärast edasi, tingimusel, et tema soetushind on juba välja makstud?
                    Täpselt samamoodi nagu liiniparandusauto, mis müüakse enne kasuliku eluea lõppu -

                    Jalgpalluril nagu igasugusel varal on mingisugune jääkväärtus selleks ajaks - oletame et autot on kasutatud 5 aastat mis tähendab, et kuluna on kajastatud 200 k. Kui otsustatakse et see auto on surplus to requirements siis see müüakse ära. Kui hinnaks on 200k täpselt siis ei olegi ju miskit katki - müügist saadav tulu katab ära ülejäänud selle kulu (mis reaalselt rahavooliselt on juba kaetud). Kui müügist saadakse rohkem/vähem, tekkib sellest kasum/kahjum põhivara müügist, millest saab osa kogu selle konkreetse majandusaasta kasumist/kahjumist. Vara kaob sellise tehingu tulemusena bilansist.

                    See auto ja jalgpalluri võrdlus kõlab ehk veidi võõrastavalt või veidralt aga nii on. Reeglite järgi on mõlemad varad ja nii neid ka kajastatakse.

                    Kommentaar


                      Ma paar lehte tagasi panin lingi Guardiani artiklile, kus räägiti pikemalt üleminikutest ja sellega seonduvast.
                      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                      My spell checking is second to nine!

                      Kommentaar


                        ajaviidet
                        küss nii liiga kui kappide väravatest, palju tricksym kui arvasin, sain haledad 12/22st
                        ★★★★★★

                        Kommentaar


                          Ma esimesega ei kõrbenud,sest kahtlustasin kohe,et seal mingi konks on,aga muidu ka ikka nadi 11/22

                          Kommentaar


                            Päris nii vist ei saa öelda, et Morenole upgrade vasakkaitsesse ei otsitud.. http://www.liverpoolfc.com/news/medi...ed-lucas-digne

                            Lihtsalt ilmselt polnud häid valikuid saada.

                            Kommentaar


                              mingi kiidulaulu auhind jagati meile ja mesilastele, millest ma kunagi kuulnd polnd
                              The ECA Special Moment award 2016 rewards the supporters of Liverpool FC and Borussia Dortmund for the unique atmosphere characterised by respect and fair play created during the quarter-final double-header of the 2015-16 UEFA Europa League.

                              The great atmosphere before, during and after each game climaxed in the joint singing of ‘You’ll Never Walk Alone’ (the anthem of both clubs) right before kick-off at Signal-Iduna Park in Dortmund and Anfield Stadium in Liverpool respectively.
                              ★★★★★★

                              Kommentaar


                                54,742 fans will be able to get in to Anfield.
                                Ehk siis veidi suurem staadion ootab laupäeval.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X