320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Asi pole vist niiväga uudisekirjutamises SN poolt. Lihtsalt tooks mõtte välja, mis toimuks mujal maailmas kui tekiks selline olukord (olukord, mis on out of your mind) siis esiteks alustataks juurdlus, kuidas selline asi tekib ja karistatakse olukorra süüdlasi. Täna me arutame seda teemat juba varsti nädal aega EJL enda kuuluvas foorumis avalikult. Toimitakse täpselt selliselst, et antakse aega atra seada. Ehk mõeldakse, kuidas sellest olukorrast tulla välja puhtalt. Viimased pool aastat on näidanud rütmi, kus iga negatiivne asi pushitakse lihtsalt välja. Ilmub artikkel Delfi-Postimees-Õhtulehes. Öeldakse pressiesinduslikult tauniv asi ja asi vaibub. Inimesed kurdavad kommentaarides ja karavan läheb edasi.

    Ja ma hakkasin mõtlema, et miks see nii on. Eesti jalgpall on tegelikult ju OÜ. Seda juhtiv üksus ei saa kellegipoolt olla hinnatud. Kui jalgpallis näiteks on kohtunike hindav komissaar siis ka nendele antakse hinnagi. Jalgpalliliitu kui sellist ei saa keegi karistada oma korruptiivusesl või valestitegemistel. See ei ole nüüd märgiline aga kui üks mesinik keeldub oma eksimusi tunnistamast ja liigub arhailiselt oma tegemistes ühes suunas, kus on tema enda huvid siis ma endiselt küsiks, et miks me siin omavahel üldse möllame?

    Meie kõigi huvid on ju ühesed, et Eesti jalgpall liiguks edasi. Meil on siin piisavalt potensiaalikaid inimesi, kes saavad aru mille eest siin kõik võitlevad. Mitte klubi, mitte viha vaid ühise eesmärgi eest, et Eesti jalgpall oleks vaba, demokraatlik ja edasi liigub. Mulle tundub, et minu nimetatud kolm viimast punkti on äärmiselt kahtlased.

    Ma ausalt ei viitsi neid mesiniku vastaseid punkte asju enam kirjutada. Las iga klubi võitleb oma sisu eest platsil, kaasas oma sponsorid ja toetajad. Ootan aega kui meil on president, kes loob struktuuri, kus ei pea kahtlema igas asjas mida liit teeb ja me saame üheskoos olla kalevipoegade eest staadionil ühe eest väljas. Tänane asi on nii lõhestunud ja iga normaalne juht tunnistakse seda. Ju siis on see papp ja võim nii tähtis, et liider mesinik ei saa sellest aru. Tomi ja Anni tunduvad sümpaatsed inimesed aga neil peaks olema endal piisvalt oidu peas, et olles selles olukorras juhatuses tundub ebapädev olla ka kohtunik sellistes mängudes. Võib ainult aimata, kes nendele rohelise tule andis.

    Küsin ikkagi lõppu, et mis asutus või organisatsioon saab seda sitta peatada ja me saaks koos kõik edasi liikuda, kus on usaldatav juht, kes näeb tulevikku. Empaatiliselt hindab võrdset kohtlemist klubide kui ka koondise suhtes, et meil oleks mõlemad tasandid võimalikult tugevad? Selle nimel tuleks püüelda.

    KJK, OJ, RV, KE, KI, IL. Ka teil on selles suur roll. Ma usun, et te saate mu mõttest aru. Kui 2017a https://soccernet.ee/artikkel/jalgpa...tasid-koostood Siis selle aegne juht kirjutas nii andekad read teisest kommentaariumi reas.


    wiiner • 28. märts 2017
    "See on kõigi soccernetlaste jaoks väga oluline, et saaksime ise otsustada, millest ja kuidas kirjutame. Tänaseks olen Soccernetis toimetanud üle 15 aasta ja toimetan ka edaspidi ning kinnitan, et seni kuni mina olen Soccernetis, seisan ma selle eest, et sisulised otsused teeme me ise."

    No ilmselgelt on midagi muutnud. Pool kommuuni võitleb selle vastu, mis täna toimub. Me ei räägi ju täna enam suures osas sisust ja kuidas parendada, mis vead on. Räägime osati "vandenõuteooriast." Kas see on tekkinud üleöö või kuidagi peaks otsad kinni panema.

    2011 aasta postimehe artiklis räägikis Pohlak järgmist https://sport.postimees.ee/671118/ai...ulisemaks-teha

    Võib-olla on sul seda natukene ebameeldiv kuulda, aga just ajakirjandus on olnud koht, mille kaudu on negativismi külvatud. Ajakirjandus ju üks jõulisemaid tasandeid, kus võim toimib, paraku selline, kus asja teist poolt – iga võimuga peab võimu normaalseks toimimiseks kaasnema ka vastutus – tavalisest raskem näha ja arvestada.

    Olen mitu korda vaielnud ajakirjanikega vastutuse üle või õigemini nende väite üle, et ajakirjanik saab vastutada vaid ajakirjanduse tegemise eest, mis ei ole kindlasti nii, sest kui ja kuna ajakirjandus soovib omada võimu kogu ühiskonna üle, siis peab ta ka vastutama ühiskonna ees ja seda nii ajakirjanduse kui sellisena ja ajakirjaniku kui üksikisikuna. Kusjuures ma ei süüdista ajakirjandust, sest tean, et teda on tegelikult selliselt ära kasutatud ja see ärakasutamine sobib alati ka kellelegi teisele. Ma siin näiteid tooma ei hakka, sest muidu ei lasta seda intervjuud trükki (naerab).


    Eelnimetatud ajakirjanikud võiks tõdeda, et teid on ka ära kasutatud. Teid kasutati etturitena teie enda lugejate vastu. Kas te seda ise tahtsite on teie enda mõelda aga mis selle point on?

    Kommentaar


      Kas keegi võrdles just mingi äride kahtlasi rahaasju lapsele keeramisega. See Pohlaku hate peab ikka suur olema.

      Kommentaar


        Penaltiotsus ja korduspenalt. No ei olnud.

        Kommentaar


          Kogu see pohlaku ja flora teema ongi käima tõmmatud samade inimeste poolt ja samadal põhjustel, nagu see oli Naarise teema puhul. Selleks, et pedo kaitsmise teemat maha matta. Edu Kunole, aga rahvas mäletab ikka

          Kommentaar


            Algselt postitas Supelman Vaata postitust
            Kogu see pohlaku ja flora teema ongi käima tõmmatud samade inimeste poolt ja samadal põhjustel, nagu see oli Naarise teema puhul. Selleks, et pedo kaitsmise teemat maha matta. Edu Kunole, aga rahvas mäletab ikka
            tänud valgustamast! süda lõpuks rahul ja saan magada teadmisega, et kõik on ikkagi hästi.

            Kommentaar


              Algselt postitas Supelman Vaata postitust
              Kogu see pohlaku ja flora teema ongi käima tõmmatud samade inimeste poolt ja samadal põhjustel, nagu see oli Naarise teema puhul. Selleks, et pedo kaitsmise teemat maha matta. Edu Kunole, aga rahvas mäletab ikka
              Et kas siis M. Roosna samuti?

              Trollidele ei peaks selliste postituste peale küll vastama aga okei, panen kirja mõned tähelepanekud. Tegelikult ei teagi kus kohast alustada ning kindlasti jääb palju ütlemata.

              *Me arvame, et liigume kultuuriliselt suurte jalgpalliriikide suunas, aga EJL president ei saa tasu mitte Liidu eelarvest vaid hoopis oma poja juhitud klubile konslutatsioone pakkudes. Ainuüksi see fakt oleks igas korralikus jalgpalliriigis väga suureks häirekellaks ja siin võiks postituse lõpetada.
              *Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga jalgpalli ringkond enamikus jaos jätkuvalt usub, et neid suudab juhtida ainult üks veatu mees ja kellegile teisele võimaluse pakkumine pole isegi mõttesse tulnud kuna praegune süsteem on ju tulus, toimiv, mugav. Mis siis, et me oleme hetkel Euroopa häbi nii koondise kui klubidega ja üks eurokoht (ehk vähemalt mõned sajad tuhanded vähem meie vutis) puudu olukorras.
              *Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga meil on meistriliigas kaks klubi ühe omaniku all ja seda ei salata isegi maha ajakirjanduses. (mul on kahju hiljuti meie vutimaastikule head värskust toonud Kure ultratest). Klubi on toetatud liikmemaksu süsteemide nime all ja sellega on seatud ebavõrdsesse olukorda PL tagumise otsa ja ELA esimese otsa satsid, kes võiks teoorias ise hetkel sellel Premium Liiga haljal oksal olla.
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga SN foorumis tehakse paremat uurivat ajakirjandust kui seda tahab teha või avaldada SN portaal.
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga... LINK
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga foorumlased saavad peale kriitilisi postitusi telefonikõnesid liidust.
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga koondisemängudele ei lasta sisse kui saabud ebameeldivat sõnumit sisaldava plaguga. Mis siis, et Lääne maailmas võid ka enne CL mängu toimuvas rongkäigus marssida ilusti tribüünile ükskõik kui suure lipu/plagu/bänneriga. Ju siis ikka sõnavabadus vaja eelnevalt kooskõlastada.
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga meie kohaliku meistriliiga mänge on vilistanud inimesed, kes kuuluvad Flora otsustajate ringi.

              Minu enda paar tähelepanekut suheldes inimestega:
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga meie riigis on jalgpallifänne, kes jälgivad ainult välisliigasid (ja mitte koduliigat) puhtalt selle tõttu, et Eesti jalgpalli võimul on üks mees muutunud oma tegudega vastumeelseks.
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga on tekkinud ja tekib aasta-aastalt aina enam jalgpallihuvilisi, kes on loobunud koondisemängude väisamise puhtalt meie jalgpalli juhtide tegude tõttu.
              **Me arvame, et liigume jalgpalliriigi suunas, aga liidus surutakse töötajad väga kitsastesse raamidesse ning kellel veidi erinevad ideed, lahkuvad, kuna pole võimalik teha eneseteostust.


              P.S! Tulles tagasi sinu postituse juurde, siis olen ka isiklikult seisukohal, et Kuno tegevuses on hämarat, aga miks see puutub Pohlak-Flora teemadesse? Minu arust palju murettekitavam küsimus on hetkel, et miks A.A. (kes oli Elvas ka aastate tagusel ajal, mil see asi aktuaalne) endiselt EJL juhatuses (lisaks siis ka tippjalgpalli komisjoni esimees)?
              Vastutuse mitte võtmine on kandunud praegusest piinlikust poliitmaastikust paraku edasi Eesti jalgpalli juhtimisse. Aga ju see on jah minu vandenõuteooria, et suursponsorit ei julgeta juhatusest taandada.

              P.S 2! Naljakas on näha, et taolisi teemasid käsitlevad ajakirjanduses pigem muu spordiala ajakirjanikud (a la Roosna) veidi rohkem. Et siis jalgpallist kirjutavad ei saa endale külge halba mainet ning kes teab, lüüakse äkki mõni uks rohkem kuskil sellepärast kinni.

              P.S 3! Ma hindan ja väärtustan A.P. seni tehtut head Eesti jalgpallile. Loomulikult ilma temata poleks meil Arenat ja mängiksime ilmselt sarnaselt rahvuskoondise mänge kunstmurul nagu seda teeb Leedu või jah oleksime siiamaani Kadriorus. Aga on aeg, kus ei soovi elada Balkani riikidega sarnases vuti juhtimise kultuuris, kus see kõik eelnev, on tavapärane.

              -----
              Ma südamest loodan, et suures ilmas karjääri teinud ja palju näinud M. Poom ja/või R. Klavan (või miks mitte mõni erasektoris tõestanud tippjuht) tahaksid võtta lähiajal meie jalgpalli juhtimise tõsiselt enda missiooniks. Õhku on vaja värksendada.

              Kommentaar


                Ma lisan enda poolt, et ma ei ole kuidagi kunagi seotud olnud mingite klubide, fänniklubide või mis iganes asjadega. Lihtsalt pühapäevane jalgpalli nautija. Ei tunne praktiliselt ühtegi kohtunikku, jalgpallurit, treenerit vms.

                Minu jaoks on olnud nii Getulio kui ka EJL ümbritsevad asjad kurvad. Vahe on selles, et Getulio asi mõisteti avalikult hukka ja on mõistlikult meedias kajastatud. EJL-iga seonduvat pole kajastatud ja avalikult hukka mõistetud meedias. Aga ilmselgelt isegi kui sa sellest võtad 50% maha, mis siin eelnevalt kirjutatud on kriitikana, siis asi näeb ikka väga halb välja neutraalsele inimesele.

                Kommentaar


                  Algselt postitas trk Vaata postitust
                  Aga perekondlikud sidemed klubide ja kohtunike vahel on paha teema. Esiteks paistab see kole välja, aga teiseks kas kohtunikel on üldse võimalus säilitada objektiivsus? Ma täiesti usun, et kohtunikud on ausad, aga mingites X olukordades käituvad inimesed instinktiivselt. Näiteks kui Kurega mängus oleks mõni Flora staar (Sapi, Kostja) teinud Anni Rahula nina ees punast kaarti väärt vea, siis on tal inimlikult väga keeruline seda infot edastada ja ei saa välistada, et signaal tuleb hoopis kollane. Seega ma loodan, et sellist asja ei juhtu enam mitte kunagi.
                  Väga jabur teooria. Miks peaks rahvusvahelise kategooria kohtunik kiiret otsustamist nõudvas olukorras tegema läbi mõtteprotsessi "Sappinen mängib Floras ja selle president on minu sugulane, seega ma päris kogu infot, mida ma nägin, peakohtunikule edasi ei anna."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas salajane33 Vaata postitust
                    Et kas siis M. Roosna samuti?

                    Trollidele ei peaks selliste postituste peale küll vastama aga okei, panen kirja mõned tähelepanekud. Tegelikult ei teagi kus kohast alustada ning kindlasti jääb palju ütlemata...

                    P.S 2! Naljakas on näha, et taolisi teemasid käsitlevad ajakirjanduses pigem muu spordiala ajakirjanikud (a la Roosna) veidi rohkem. Et siis jalgpallist kirjutavad ei saa endale külge halba mainet ning kes teab, lüüakse äkki mõni uks rohkem kuskil sellepärast kinni.
                    Ahhaa, legendaarse "noorreporteri" tõstmine aususe etaloniks on tõeline mustkunst. Midagi sambazi ülistamise sarnast. Romario on nende kõrval ikka tõeline aumees.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                      Väga jabur teooria. Miks peaks rahvusvahelise kategooria kohtunik kiiret otsustamist nõudvas olukorras tegema läbi mõtteprotsessi "Sappinen mängib Floras ja selle president on minu sugulane, seega ma päris kogu infot, mida ma nägin, peakohtunikule edasi ei anna."
                      Väga jabur liidu kaitsmine. Nagu päriselt sinu arvates on okei, et üks klubi omanikest vilistab oma klubi mänge? Isegi liigat vilistada pole eetiline, kus tema klubi mängib. Nii täielikult mõistusevastane kuidas liidu töötajad ja ajakirjanikud ühiselt pigistavad silma kinni ilmselge korruptsiooni ees.
                      Ela ja tunne, et elad
                      see on kõige lihtsam
                      filosoofia, mis toimib
                      sule silmad ära vaata
                      tagasi, hinga sügavalt ja
                      hüppa üle iseenda varju
                      tule koos minuga.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                        Väga jabur teooria. Miks peaks rahvusvahelise kategooria kohtunik kiiret otsustamist nõudvas olukorras tegema läbi mõtteprotsessi "Sappinen mängib Floras ja selle president on minu sugulane, seega ma päris kogu infot, mida ma nägin, peakohtunikule edasi ei anna."
                        Sa oled vist natuke vahepeal lugemata jätnud aga probleem on ju selles, et Anni ja Tomi on ise Flora juhatuse liikmed. Sa ei pea seda Pohlakut isegi praegu kaasama siia vaid mõtteprotsess oleks selline, et "minu klubi mängija tegi vea...".Vahepeal tundub nagu inimesed meelega jätavad tähtsad punktid oma mõtetest välja, et teemat maha rahustada. Meelega olete nagu pimedad selle probleemi ees.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas peters Vaata postitust
                          Ahhaa, legendaarse "noorreporteri" tõstmine aususe etaloniks on tõeline mustkunst. Midagi sambazi ülistamise sarnast. Romario on nende kõrval ikka tõeline aumees.
                          Ikka on tore näha kuidas Urmar juba hommiku vara selektiivselt valib millele ta vastab, sest tegelt tal pole ju mitte sittagi öelda.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                            Väga jabur teooria. Miks peaks rahvusvahelise kategooria kohtunik kiiret otsustamist nõudvas olukorras tegema läbi mõtteprotsessi "Sappinen mängib Floras ja selle president on minu sugulane, seega ma päris kogu infot, mida ma nägin, peakohtunikule edasi ei anna."
                            Jabur teooria? Ehk tõesti. Me kõik tahame uskuda, et maailm on ilus paik ja kõik inimesed on siirad ja head. Ja osa meist seejuures ongi. Olgu esmalt mainitud, et pole seni täheldanud, et perekond Rahulad senini oma õigust mänge teenindada kuidagi oleks kuritarvitanud, mida on hea tõdeda, aga see ei tee olukorda liiga palju ilusamaks. Nagu juba välja toodi, siis praeguse info põhjal ei ole tegemist pelgalt Flora presidendi lähikondsetega, vaid pereklubi otsustajateringi kuuluvate isikutega, kuhu on sissekirjutatud juba väga tugev huvide konflikt. Võidud või kaotused, mängijate ja treenerite arendamine, õnnestumised või ebaõnnestumised on ilus aspekt jalgpallist, aga lõppkokkuvõttes käib võitlus lisaks aule ja kuulsusele ka mammona eest. Selleks, et Eestis nii suurt klubi üleval pidada, on vaja tulla regulaarselt Eesti meistriks. Selleks, et nii suurt klubi üleval pidada on vaja regulaarselt Sappinenid "rahaks teha". Ja kui kohtunikul kasvõi kaudselt on võimalik seda protsessi soodustada, siis see lihtsalt on nii väär, et ma ei suuda mõista, kuidas siin on üldse võimalik teisiti mõelda. Argument rahvusvahelise taseme kohtunikust, kui aususe garantiist on vahva, aga elu on näidanud, et majanduslikest huvidest sõltuvalt on valele teele läinud ka oma kohtuniketeel kõrgemale jõudnud vilemehi.

                            Kommentaar


                              Kirss on palliga kasti minemas ja Kase tõmbab ta viimasena maha. Kuidas seal sai üldse kollane olla?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Kirss on palliga kasti minemas ja Kase tõmbab ta viimasena maha. Kuidas seal sai üldse kollane olla?

                                Seal ju oli kõrval või natukenegi eespool kaitsepartner. Õige otsus oli.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X