320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    (but not extended to make the body bigger), just nimelt, eksole. Aga nojaa, läinud lumi, mis seal ikka.

    Kommentaar


      Tähendab, ma ei saa enam sellest uuest käemängu reeglist aru. Vaadates eilse Levadia - Kalev mängu penaltite vigu siis... kuidas see esimene olukord ei olud mängijal loomulik siluett? Ja tsenderdus tuli nii lähedalt, et tal polnud isegi aega kätt ära võtta ju.

      ja see teine.. seal ma saan rohkem aru, sest käsi oli küünarnukist üles poole (juhtnöörides kohtunikele seda isegi käsitletakse).

      Kommentaar


        Nad võivad neid käereegleid muuta edasi ja tagasi, aga kokkuvõttes jääb ikkagi see kõik kohtuniku subjektiivse arvamuse taha.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Kristo Tohverist saab neljapäeval Eesti kohtunikest enim UEFA klubide karikavõistluste (v.a. Intertoto) mänge vilistanud kohtunik

          Hetkel veel
          27 - Kristo Tohver
          27 - Hannes Kaasik
          18 - Sten Kaldma
          5 - Juri Frischer
          5 - Roomer Tarajev
          4 - Oleg Timofejev
          3 - Eiko Saar

          Kommentaar


            Tammeka - Kalju mäng. Kalju väravale eelnenud olukord: https://youtu.be/3aW0WjqwSbY

            Puri hüppab selja tagant läbi vastase. Selline tegevus on jalkas lubatud?

            Kommentaar


              Kristo Tohverile kõva määramine.

              Eesti meistrivõistluste kolmapäevast 29. vooru kohtumist FC Flora ja FCI Levadia vahel vilistab Grigori Ošomkov. Kõik kolm FIFA kategooriat omavat Eesti väljakukohtunikku on nädala keskel hõivatud rahvusvaheliste määramistega ja tiitlilahingut teenindada ei saa.

              Kommentaar


                Jälle, minu mõistus ei võta.

                UEFA reeglid, eksole (nende uute reeglite selgitused siin https://www.uefa.com/MultimediaFiles...7_DOWNLOAD.pdf)

                Käegamängu kohta selgitustes kirjas:

                The following will not usually be a free kick, unless they are one of the above
                situations:
                if a player is falling and the ball touches their hand/arm when it is between their
                body and the ground to support the body (but not extended to make the body
                bigger)


                Nii, tänases mängus, Tohver määrab pendla, Slashil käsi:
                https://www.upload.ee/image/10509915...09-22__15_.png (see pikslilaik kaenlaall on pall)


                Okei, ma saan aru, Tohver tõlgendab seda, et Slash sirutas käe välja justkui meelega, et teha oma keha suuremaks, aga kammoon. See on baastaseme füüsika, et kui keha edasi libiseb, jääb tugikäsi natukene tahapoole. Nagu, mida mängija sellises olukorras tegema peaks? Kuklaga maad kündma, et hoog väheneks?

                Siin samas teemas on juttu olnud Viljandi ja Narva olukorrast, kus viga sellises olukorras ei määratud ja minu meelest oli see täiesti okei. Aga mis siis nüüd häda oli, et vilistama pidi?

                Kommentaar


                  Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                  Jälle, minu mõistus ei võta.

                  UEFA reeglid, eksole (nende uute reeglite selgitused siin https://www.uefa.com/MultimediaFiles...7_DOWNLOAD.pdf)

                  Käegamängu kohta selgitustes kirjas:

                  The following will not usually be a free kick, unless they are one of the above
                  situations:
                  if a player is falling and the ball touches their hand/arm when it is between their
                  body and the ground to support the body (but not extended to make the body
                  bigger)


                  Nii, tänases mängus, Tohver määrab pendla, Slashil käsi:
                  https://www.upload.ee/image/10509915...09-22__15_.png (see pikslilaik kaenlaall on pall)


                  Okei, ma saan aru, Tohver tõlgendab seda, et Slash sirutas käe välja justkui meelega, et teha oma keha suuremaks, aga kammoon. See on baastaseme füüsika, et kui keha edasi libiseb, jääb tugikäsi natukene tahapoole. Nagu, mida mängija sellises olukorras tegema peaks? Kuklaga maad kündma, et hoog väheneks?

                  Siin samas teemas on juttu olnud Viljandi ja Narva olukorrast, kus viga sellises olukorras ei määratud ja minu meelest oli see täiesti okei. Aga mis siis nüüd häda oli, et vilistama pidi?
                  see ja ka teised olukorrad on kohtunike teemas muidu u 29x räägitud ja ka lahendatud ning ära selgitatud. ühte teemasse panin ka ise lausa 40 min video, mis sarnaseid olukordi selgitavad.

                  põhjus on lihtne ja osaliselt vastasid sellele ka ise. inimkeeli - kui kaitsja läheb sellisesse olukorda, siis ta võtab riski ja seda riski ei pea "kinni taguma" ründaja vaid tema ise. simple. füüsika osas muidugi vastu ei vaidle, aga see ei ole siin oluline

                  Kommentaar


                    Natuke huvitavat lugemist.
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Väga aus lugemine. Näiteks 3 liiga Ida ja Põhja tsoonis võiks punaseid ja mängukeelde jagada igapäevaselt. Iga aastaga läheb see malakas käitumine kohtunike aadressil hullemaks. Aga muidugi, puukaigastel jääb õigust veel ülegi.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                        Väga aus lugemine. Näiteks 3 liiga Ida ja Põhja tsoonis võiks punaseid ja mängukeelde jagada igapäevaselt. Iga aastaga läheb see malakas käitumine kohtunike aadressil hullemaks. Aga muidugi, puukaigastel jääb õigust veel ülegi.
                        Kui heaga ei saa, siis tuleb kurjaga. Karistused on lihtsalt antud juhul nii leebed. Vääna julmalt pikkasid mängukeelde, suuri rahalisi trahve, siis on ka vähem lõugade laksutamist. Näiteks Belov. Fakk it. 5 mängu keeldu, 1000€ trahvi. Ma arvan, et paar aastat ei julge ta avalikult enam midagi öelda ega teha vaid sisiseb vaikselt kodus edasi. Aga ei. Me ise oleme ka karistamises pehmod. Kui muud moodi ei õpita, siis tuleb littida. Selle asemel hea kui Belov üldse midagi saab. Ala 1+1 mängu tribüünilt, kerge ata-ata, 60€ trahvi ja soe soovitus: "palun ära nii rohkem tee.".

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Silver Vaata postitust
                          Kui heaga ei saa, siis tuleb kurjaga. Karistused on lihtsalt antud juhul nii leebed. Vääna julmalt pikkasid mängukeelde, suuri rahalisi trahve, siis on ka vähem lõugade laksutamist. Näiteks Belov. Fakk it. 5 mängu keeldu, 1000€ trahvi. Ma arvan, et paar aastat ei julge ta avalikult enam midagi öelda ega teha vaid sisiseb vaikselt kodus edasi. Aga ei. Me ise oleme ka karistamises pehmod. Kui muud moodi ei õpita, siis tuleb littida. Selle asemel hea kui Belov üldse midagi saab. Ala 1+1 mängu tribüünilt, kerge ata-ata, 60€ trahvi ja soe soovitus: "palun ära nii rohkem tee.".
                          Mu meelest ka mängude vahelejätmine ja noomitused ei ole piisavad meetmed. Rahakoti tuulutamine paneks rohkem laiamisele päitseid pähe.

                          Kommentaar


                            Tabasin ennast artiklit lugedes samalt mõttelt. Mingi osa trahvist klubile, mingi osa konkreetsele rikkujale ja kui mõistliku aja jooksul (nt 1 kuu) ära makstud ei ole, siis mängida ei saa.

                            Iga perse saatmise eest ilmselt nii karm olema ei peaks, aga markantsemate sõimamiste korral võiks ütleme 500+500 suurune litakas mingeid madalama liiga vendi mõtlema panna küll. Ja kui juba käed-jalad käiku lastakse või maha lubatakse lüüa, siis karmimalt.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                              Tabasin ennast artiklit lugedes samalt mõttelt. Mingi osa trahvist klubile, mingi osa konkreetsele rikkujale ja kui mõistliku aja jooksul (nt 1 kuu) ära makstud ei ole, siis mängida ei saa.

                              Iga perse saatmise eest ilmselt nii karm olema ei peaks, aga markantsemate sõimamiste korral võiks ütleme 500+500 suurune litakas mingeid madalama liiga vendi mõtlema panna küll. Ja kui juba käed-jalad käiku lastakse või maha lubatakse lüüa, siis karmimalt.
                              Reaalselt arvad, et kusagil madalamas liigas keegi hakkaks mingeid kolmekohalisi summasid maksma?
                              Inter - ausaim klubi Itaalias.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                                Reaalselt arvad, et kusagil madalamas liigas keegi hakkaks mingeid kolmekohalisi summasid maksma?
                                Siis ei pea ta ka jalgpalli mängima kolmandas liigas . Peale paari sellist pauku muutuks asi kindlasti kõvasti viisakamaks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X