320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas dareth Vaata postitust
    Tamberg pigem üritas palli mängida, aga ebaõnnestunult.
    Ma muidugi olen kallutatud antud olukorras, aga kui karistuslöögile jala ette paned siis on ka see ebaõnnestunud palli mängimine. Samamoodi kui üritad joone pealt palli ära lüüa, aga sinu puutest läheb ikka väravasse.

    Kommentaar


      See oli ikka ilmne puterdamine Tambergi poolt, seega ikka omavärav, mis on ka protokollis kirjas. Kõrre puhul on keerulisem, selgituse lisamine ei muudaks minuteid õigeks.

      Kommentaar


        Algselt postitas urmar Vaata postitust
        See oli ikka ilmne puterdamine Tambergi poolt, seega ikka omavärav, mis on ka protokollis kirjas. Kõrre puhul on keerulisem, selgituse lisamine ei muudaks minuteid õigeks.
        Volkovi puutest oli pall raamide vahele minemas ja siinkohal ei ole oluline kuivõrd palju kaitsja võis puterdada, selline värav peaks minema ründava osapoole nimele.

        Kommentaar


          Algselt postitas SoccerGoal Vaata postitust
          Volkovi puutest oli pall raamide vahele minemas ja siinkohal ei ole oluline kuivõrd palju kaitsja võis puterdada, selline värav peaks minema ründava osapoole nimele.
          Ei ole nõus. Tamberg sisuliselt stoppas palli oma jalgade vahel ja siis oma õnnetu ümberpöördumisega suunas väravasse. Selge omavärav.

          Kommentaar


            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
            Ei ole nõus. Tamberg sisuliselt stoppas palli oma jalgade vahel ja siis oma õnnetu ümberpöördumisega suunas väravasse. Selge omavärav.
            Ma näen, et tal läks löök jalgevahelt ja üritas parema jalaga selja tagant kuidagi seda peatada ja selle asemel suunab väravasse.

            Video ka sellest kohast:
            https://youtu.be/MjxRK4Pe-Sk?t=166

            Ei näe küll, et oleks kordagi palli saanud pidama, üks puude ja palli trajektoori muutus. Aga kuna pall oli niikuinii väravasse minemas siis peaks reegli järgi olema Volkovi koll.

            Aga noh lõppude lõpuks otsustavad targemad mehed, kes protokolli kokku panevad ja peab nende otsust austama.

            Kommentaar


              Algselt postitas Hyrax Vaata postitust
              Ma näen, et tal läks löök jalgevahelt ja üritas parema jalaga selja tagant kuidagi seda peatada ja selle asemel suunab väravasse.

              Video ka sellest kohast:
              https://youtu.be/MjxRK4Pe-Sk?t=166

              Ei näe küll, et oleks kordagi palli saanud pidama, üks puude ja palli trajektoori muutus. Aga kuna pall oli niikuinii väravasse minemas siis peaks reegli järgi olema Volkovi koll.

              Aga noh lõppude lõpuks otsustavad targemad mehed, kes protokolli kokku panevad ja peab nende otsust austama.
              Vaatasin video üle. Jah, stoppamine oli ehk üle pingutatud väljend, aga ikkagi nõus ei ole. Ei ole nõus sellega, et pall kindlasti väravasse minemas oli, täiesti rahumeeli oleks võinud tagant postist napilt (või tänu künklikule platsile ka mitte eriti napilt) mööda minna.
              Tambergi puude oli lõplik ja otsustav. Omavärav mis omavärav.

              Kommentaar


                Just nimelt, kaitsja tegi puute ja sellest läks pall väravasse, kuigi ilma selletagi oleks see seal lõpetanud, seega tegemist ründaja tabamusega.

                Ja kuigi ma kunagi tegin Ošomkovi maha, kui ta madalamat liigat vilistas ja võttes arvesse eilset prohmakat, siis päris ausalt: kõigil juhtub. Küss on selles, kas sa tunnistad seda ja liigud edasi või mängid kangekaelset. Grišat võivad paljud tahes kritiseerida, kuid minu silmis on aastatega tema näol areng olnud märgatav.

                Kommentaar


                  See on kohe kindlasti omavärav. Volkovi puude polnud ka nii tugev, et see oleks kuidagi instinktiivselt takistades väravasse läinud. Puhas enda puterdamine. Vabalt oleks saanud selle puhtaks lüüa või misiganes muu lahendus, kui üritada seda peatama hakata.
                  Inter - ausaim klubi Itaalias.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    See oli ikka ilmne puterdamine Tambergi poolt, seega ikka omavärav, mis on ka protokollis kirjas. Kõrre puhul on keerulisem, selgituse lisamine ei muudaks minuteid õigeks.
                    Vahetus mängust välja ilma kellegi sissevahetamiseta?
                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Puterdamine puterdamiseks. Kui ta puterdas nõrga löögi mis läks värava peale sisse, siis on ikka Volkovi koll reeglite järgi.

                      Mulle tundub et oleks kindlalt sisse läinud ka see löök ilma sekkumiseta, aga arvamused on arvamused.

                      EDIT: Mulle meenus FCI ja Paide mäng, kus oli sarnane keiss. Prosa tsenderdus lõppes tänu Karofeldile väravas ja ei ole 100% kindel ka kas oleks ise väravas lõpetanud. Pallil võis vint olla sees ja oleks keeranud värava eest läbi.

                      https://youtu.be/cgb8ikEHz_A?t=122

                      Kommentaar


                        Algselt postitas dareth Vaata postitust
                        Vahetus mängust välja ilma kellegi sissevahetamiseta?
                        Mind pani imestama hoopis Vapruse mängijate leppimine selle otsusega, kohtunikele ei antud põhjust oma otsuses kahelda. Kas tõesti jagasid nad kiiresti ära, et kui punane valele läheb, siis disklaffi ei järgnegi?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas urmar Vaata postitust
                          Kas tõesti jagasid nad kiiresti ära, et kui punane valele läheb, siis disklaffi ei järgnegi?
                          Meeletu fantaasia Sul. Video järgi loeks tüüpide näost välja sügavat hämmingut ja segadust mille peale ei oska mitte midagi teha...

                          Kommentaar


                            Sel hooajal justkui polegi suurte prohmakate otsa sattunud, aga kui mängijale antakse kollane kaart pärast talle fikseeritud suluseisu, mille järgselt ta vaatab abikohtuniku poole ja lausub "Ma tulin ju välja!", siis miskit on selgelt viltu. Antud konkreetse näite puhul oli vilemeheks Sergei Nagovitsõn.

                            Erinevaid statistikaid vaadates hakkas silma ka Esiliiga B-s toimuv, kus teistest kohtunikest hakkab eriti silma Revo Sirel, kes on kümne mänguga andnud 47 kollast ja suisa 8 punast kaarti. Võrreldes teistega on see märkimisväärne arv, muidugi Andrei Karhu antud liiga kolme mängu soolo 24 kollase ja 1 punasega on samuti märkimisväärne.

                            Küsimus, mis mul siiski kaua on peas mõlkunud, on see, et kui mängijatele niigi tehakse kontrolli, siis kas see ei tekita kahtlust, kui enam kui 50% juhtudel on konkreetse kohtuniku poolt antud kaardid rahulolematuse ja lugupidamatuse eest antud? Mängu juhtimine kui selline on üks asi, aga kui iga kuradi ja bljäädi pärast kaarti näidata, siis on siin midagi väga valesti. Samamoodi ma austan näiteks neid kohtunikke, kes suudavad lahendada mõistlikult "kukepokse", kus mängijad on läinud pärast mingit olukorda rinnakuti ja on tekkinud sõnelus. Noo ei ole vaja kaarti näidata igas sellises olukorras, oleneb täiesti asjaoludest. Aga reaalsuses enamus lahendavad olukorra kaardiga, selle asemel, et osapooled konkreetselt jutule võtta.

                            Ma sooviks siin teemas näha rohkem kriitikat, isegi kui ref on tegelikkuses hea, aga üks mäng kümnest läks aia taha. Sest põhjendatult millelegi viidatuna saab ka vilemees miskit õppida ja loodetavasti tase aastatega tõuseb.

                            Kommentaar


                              Väga vabandan ja püüan seda öelda pehmelt, aga loodan, et Nagovitsõn võimalikult kiiresti 45 saaks.
                              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Kas Eestis on kohtunikel vanusepiirang? Päriselt?
                                Tippkohtunikel on, amatööridel mitte.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X