320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mis keiss jalgpall.ee lehega on et mängijate noortekoondise mängude arvud kokku on kuivanud ehk numbrid jalgpallurite profiilis ei vasta tegelikkusele?

    Kommentaar


      Nädalavahetus oli väga tore avastus. Endine kihlveopettur Sergey Leontovich mängib EJL poolt ülesse kutsutud tiimis JK Retro, mille eesmärk on pakkuda endistele mängijatele jalgpalli rõõmu ja populariseerida madalamates liigades vutti. Kui eetiline see on, et just selline mees mängib just sellises meeskonnas, jäägu igaühe enda otsustada.

      Kommentaar


        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        Nädalavahetus oli väga tore avastus. Endine kihlveopettur Sergey Leontovich mängib EJL poolt ülesse kutsutud tiimis JK Retro, mille eesmärk on pakkuda endistele mängijatele jalgpalli rõõmu ja populariseerida madalamates liigades vutti. Kui eetiline see on, et just selline mees mängib just sellises meeskonnas, jäägu igaühe enda otsustada.
        Sambaz, nii nagu ma ütlesin sulle telefonis, kui sa mulle nädalavahetusel helistasid selle küsimusega, ütlen ka praegu: EJL kutsus kunagi ellu võistkonna nimega Eesti Koondis, mille kõik kulud kaeti, selle võistkonna eesmärk oli jalgpalli positiivne tutvustamine ja seal mängisid peaaegu eranditult endised koondislased; paari aastaga hakkas see võistkond ise tegutsema ja kaugenes eesmärgist, nad võtsid endale nimeks JK Retro ja jätkasid iseseisvalt (korraldavad oma sõidud ise, maksavad osavõtutasu nagu teised satsid jne). See juhtus juba aastaid tagasi. Seega ei pea paika, et Retro on EJL-i poolt ellu kutsutud: EJL kutsus ellu satsi, mille baasil hiljem tekkis Retro. EJL ei kontrolli ühegi madalama liiga võistkonna koossseisuvalikuid. Kirjutad, et Retro eesmärk on "pakkuda endistele mängijatele jalgpalli rõõmu ja populariseerida madalamates liigades vutti" - Retro satsi veab Toomas Tohver, tuleks küsida temalt, kas neil on ikka selline eesmärk, minu teada ei ole.

        P.S. Juhin tähelepanu, et Retros mängis juba varasemalt üks kihlveopettuses karistatud mängija.

        Kommentaar


          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
          Nädalavahetus oli väga tore avastus. Endine kihlveopettur Sergey Leontovich mängib EJL poolt ülesse kutsutud tiimis JK Retro, mille eesmärk on pakkuda endistele mängijatele jalgpalli rõõmu ja populariseerida madalamates liigades vutti. Kui eetiline see on, et just selline mees mängib just sellises meeskonnas, jäägu igaühe enda otsustada.
          Kui on ikka endine kurjategija, siis ehk jätaks ta rahule? Või kuidas siis võtta Podholjuzint, kes ju ka endine pettur, mängib hoopis kõrgemal tasemel. Aga sind huvitub ju vaid jama, mida suudad liiduga seostada.

          Kommentaar


            Algselt postitas peters Vaata postitust
            Kui on ikka endine kurjategija, siis ehk jätaks ta rahule? Või kuidas siis võtta Podholjuzint, kes ju ka endine pettur, mängib hoopis kõrgemal tasemel. Aga sind huvitub ju vaid jama, mida suudad liiduga seostada.
            Ära seleta, täiesti ausalt küsitud küsimus eetilises punktist lähtuna, mille peale Uibz vastas täiesti ausalt, kuidas olukord on.

            Liidu mõned tegevused ikka tekitavad küsimusi, mille peale tulebki rumalaid küsimusi küsida. Kui sa näed seal pattu, on see muidugi su isklik traagika.

            Kommentaar


              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
              Nädalavahetus oli väga tore avastus. Endine kihlveopettur Sergey Leontovich mängib EJL poolt ülesse kutsutud tiimis JK Retro, mille eesmärk on pakkuda endistele mängijatele jalgpalli rõõmu ja populariseerida madalamates liigades vutti. Kui eetiline see on, et just selline mees mängib just sellises meeskonnas, jäägu igaühe enda otsustada.
              Kas see siis ei näitagi, et ka varem eskinud ja muidu katkistele inimestele antakse uus võimalus? Kumb on eetilisem - anda võimalus? Või inimest ignoreerida?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Mina isiklikult ei näe selles küll mingit probleemi. Tal on seaduslik õigus mängida, mida ta ka kasutab. Ma kujutan ette, et seal madalamates liigades on igat karva "endisi" läbi käinud ja käib veelgi.

                Paralleeli Podholjuziniga vist päris ei saa tõmmata. Kui mälu ei peta, siis Podholjuzin otseselt kihlveopettustes ei osalenud. Kas talle mitte ei pandud süüks seda, et ta oli neist pettustest teadlik, aga jättis sellest teavitamata?
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  Kas see siis ei näitagi, et ka varem eskinud ja muidu katkistele inimestele antakse uus võimalus? Kumb on eetilisem - anda võimalus? Või inimest ignoreerida?
                  Kõik oleneb kontekstist. Kindlasti ei arva ma, et karistuse ära kandnud või tingimisi karistust kandev mängija tuleks vutiühiskonnast täielikult eraldada. Kindlasti olen ma aga seisukohal, et podholjuzinite jaoks peab koondiseuks jääma suletuks ja selle eest EJL-i ees müts maha. Samuti oleks mu jaoks taunitav, kui sellised mängijad esindaks vutiliidu väärtuseid ka pärast karistuse kandmist. Ka minu jaoks oli see info kuidagi kaduma läinud, et Retrost on saanud eraldiseisev võistkond ja selles valguses pole tõesti EJL-le suurt ette heita. Küll on mu jaoks jätkuvalt küsitav, et mis signaali annab see ühiskonnale, et mitmetel ekskoondislastel baseeruv võistkond kuhu kuuluvad ka Eesti tippklubide noortetreenerid, jalgpallurite karjääri planeerijad jne on vabatahtlikult valmis semutsema jalgpalliskenes tuntud kriminaaliga.

                  PS! oleks minu teha, siis ükski kulinitši närakas, kes on valmis koondise mängu maha müüma, ei esindaks kunagi klubi, mida ma toetan.

                  Kommentaar


                    See, et keegi endine kihlveopettur koondisesse kaasatakse, sellest saab rääkida alles siis kui selline kurioosum aset leiab (loodetavasti ei leia kunagi). Hetkel on teemaks siiski kõigest madalam liiga. Ärme nüüd üle ka mõtle, ma olen enam kui kindel, et Leontovitšil pole vähimaidki koondiseambitsioone, me oleme kaitstud. :P
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      See, et keegi endine kihlveopettur koondisesse kaasatakse, sellest saab rääkida alles siis kui selline kurioosum aset leiab (loodetavasti ei leia kunagi). Hetkel on teemaks siiski kõigest madalam liiga. Ärme nüüd üle ka mõtle, ma olen enam kui kindel, et Leontovitšil pole vähimaidki koondiseambitsioone, me oleme kaitstud. :P
                      Loe mu postitus korra veel läbi ja ehk tabad paremini.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                        Loe mu postitus korra veel läbi ja ehk tabad paremini.
                        Veelkord, sa mõtled üle. Arvad, et ühiskond on nüüd šokeeritud kellegi Leontovitši mängimisest kuskil Retros? Ei saada see kellegile ega kuhugi mingeid signaale.

                        Võib ju küsida, et miks talle üldse selline võimalus antud on, algselt oli ju tähtajatu. Mina väänaks absoluutselt igale kihlveopetturile eluaegse ilma vähimagi amnestia võimaluseta.

                        Või kui tahad siin signaale otsida, siis millise signaali on Kalju andnud palgates endise kihlveopetturi? Meeskond, keda teavad kõik no natukenegi spordist huvituvad inimesed vs Retro ja Leontovitš, kellest pole 99% eestlastest üldse midagi kuulnud. Hea küll, polnud päris sellise kaliibriga pettur nagu Leontovitš, kuid no siiski. Sulle võib see ju mitte meeldida, aga sinu toetatava klubi jaoks pole see probleem. Ausalt öeldes, pole ka minu jaoks. Aga no mina ei otsi ka mingeid signaale.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Veelkord, sa mõtled üle. Arvad, et ühiskond on nüüd šokeeritud kellegi Leontovitši mängimisest kuskil Retros? Ei saada see kellegile ega kuhugi mingeid signaale.
                          See, et keegi endine kihlveopatune Leontovitš mängib sõpradega 3. liigas vutti, pole loomulikult absoluutselt teema. Kui see sama Leontovitš jagab riietusruumi aga vabatahtlikkuse alusel ka Eesti koondise abitreeneri, Flora U21 peatreeneri ja sama võistkonna noortetreeneriga, jalgpalliagentidega ja paljude teiste tuntud Eesti jalgpalluritega, siis sisemisele jalgpallikogukonnale annab see väga vale signaali. Igas normaalses ühiskonnas oleks selline tegelane persona non grata, sest ta on eksinud selle spordiala kõige suurema alusväärtuse vastu. Eestis paraku ei ole, mille kohta ongi kahjuks liiga palju näiteid. Alustades sellest, et mõni mees tegeleb noortetreenerina kuni tõesti selleni välja, et sellistel mängijatel on olnud olemas koht jätkuvalt ka profijalgpalli.

                          Kommentaar


                            No kui mingi paralleel tõmmata teiste spordialadega, siis võib kihlveopettust jalgpallis võrrelda dopingutarvitamisega mingil teisel alal. Kas kõik need dopingutarvitajad on kuulutatud persona non grataks? Isegi "normaalsetes" ühiskondades? On ju nemadki eksinud kõige rängemalt spordi alusväärtuste vastu?
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              No kui mingi paralleel tõmmata teiste spordialadega, siis võib kihlveopettust jalgpallis võrrelda dopingutarvitamisega mingil teisel alal. Kas kõik need dopingutarvitajad on kuulutatud persona non grataks? Isegi "normaalsetes" ühiskondades? On ju nemadki eksinud kõige rängemalt spordi alusväärtuste vastu?
                              Nendes kultuuriruumides ja spordialade puhul kahtlemata mitte, kus dopingu tarvitamine on kirjutamata reegel. Küsimus ongi selles, kas Eesti jalgpall tahab sama mäda välja paista või äkki ta ongi, kui jalgpalliringkond sellistest asjadest probleemi ei tee? Siiski on nende kahe spordipatu vahel väga suur erinevus. Dopingu puhul on soov saada keelatud eelist ja seeläbi paremaks saada. Sporditulemustega manipuleerimise loogika seisneb siiski oma sportlikust tasemest nõrgemal tasemel esinemises, mis on igasuguses vastuolus spordi loogikaga.

                              Kommentaar


                                Minuarust ei ole siin üldse küsimus selles, kas ja kus Leontovitš mängib. Mind huvitab, miks talle see võimalus üldse antud on. Kuidas see protsess üldse toimib? Et mees tuleb liitu kõrvad lontis ja räägib, milline jumalik ilmutus teda tabanud on või liit ise otsustab mingil hetkel, et ah, aitab nüüd talle kah.
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X