320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas trk Vaata postitust
    Rakenduvad solidaarsusmehhanismid on küllap vajalikud, sest Eesti klubid on vaesed, mis on omakorda küllalt paratamatu.
    Kuulasin viimast "Pikk ette" ja juttu varsti tekkivast väikeklubide võitlusest turul liikuvate mängijate peale. Hakkasin mõtlema mis moodi uus rahastus peaks taset hakkama tõstma. OK, klubi kuludest saab mõned kohalikud mängijad maha ja vabanenud vahenditega saaks tuua välismaalt kvaliteetsemaid mängijaid. See kasvataks klubisisest konkurentsi ja tekitab (võib-olla) ora mis paneb kohalikud mängijad rohkem pingutama. Kui aga välismaalt kedagi sisse ei tooda, siis ma ei näe kusagilt tekkivat ora ja konkurentsi tõusu. Pigem vastupidi - koos KTM garneeringuga tsementeeritakse kekspäraste mängijate turvalist seisu ja roteerumist klubist klubisse.

    Kommentaar


      Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
      OK, klubi kuludest saab mõned kohalikud mängijad maha ja vabanenud vahenditega saaks tuua välismaalt kvaliteetsemaid mängijaid. See kasvataks klubisisest konkurentsi ja tekitab (võib-olla) ora mis paneb kohalikud mängijad rohkem pingutama. Kui aga välismaalt kedagi sisse ei tooda, siis ma ei näe kusagilt tekkivat ora ja konkurentsi tõusu. Pigem vastupidi - koos KTM garneeringuga tsementeeritakse kekspäraste mängijate turvalist seisu ja roteerumist klubist klubisse.
      Positiivne on see, et neile on võimalik üldse palka maksta. Mitu protsenti meistriliiga mängijatest saab palka? Umbes pooled ehk? Ma ei tea, kui noored ja kes konkreetselt hakkavad seda liidupalka saama. Aga risk tundub pigem see, et noored täisjõus mehed kinnistatakse ca 2/3 keskmise palgaga tööle, selle asemel et kooli minna. Aga võib-olla nende hind selles spordis ei tõusegi kõrgemale?

      Kommentaar


        kuulasin ka pikk ette saadet. muidugi kummaline, et eestis kolm jalgpalli podcasti, aga viimased episoodid kuu aega vanad. ehk kuigi lõppes eesti liigahooaeg, valiksari ja jalgpalli teema lööb sädemeid, aga jalgpallisaated ei tehta. selline ongi jalgpalli nõudlus ühiskonnas. kus on reportaažid, erinevate inimeste arvamused. vaatasin varem tihti rootsi televisooni. jalgpallist räägiti nii, et debatti kajastati rohujuuretasandilt klubiomanike ja presidentideni. nt kuidas kommenteerivad hooaega/jalka olukorda noored trennis käivad jalgpallurid, mida liidu töötajad, mida pealtvaataja või mõni treener jne. ja mitte ümmarguste vastuste generaatoriga.

        kui ütlesin varem, et soccernet on jalgpalliliidu häälekandja, siis kahjuks tundsin seda saadet kuulates seda sama. terava teema käsitlemise asemel saime kuulda erinevaid vabandusi ja põhjendusi, kuidas vaatamata kõigele on kõik just nii nagu peab ja see ei olegi kõige kehvem. ehk olukorra on peamiselt tinginud tugevad vastased ja halvad aastakäigud ning loodame ikka paremat, sest liit teeb head tööd. lisaks saime kuulda olukorra kaitsmist jalgpalliliidu seisukohast. "süüdi on klubid, kel puudub huvi (????!!!!!!!) noortetööd teha." see on eriliselt pahatahtlik tõlgendus, mis kattub pohlaku põhjendustega. kas tõesti arvab mõni mõtlev inimene, et jalgpalliklubide loojad vaatavad noortetööle kui mingile tüütule tegevusele, mida paha liit tahab peale suruda? kui klubidel oleks võimalused, siis nad teeksid seda parima heameelega. aga klubidel ei ole raha isegi palkadeks, väljakuid (kuidas sa erinevatele gruppidele ühel platsil aega leiad), spetsialistidest staffi, isegi riietusruume. ja öelda liidu poolt, et on klubid, keda ei huvita noortetöö!?

        lisaks oli huvitav kuulda, kuidas saatejuht klubisid ühtlaselt süüdistades eraldi mainis: "ja noortetööga ei ole TEGELIKULT isegi flora kõige paremini hakkama saanud". kust tuleb alus, et flora kuidagi teistest paremini noortetööd teinud on? (mängijate arvu põhjal?)

        flora on saanud ühes liiduga hangeldades rajada palju väljakuid ja tänu sellele saanud moodustada suured grupid tallinna kesklinnas. tulemust aga ei ole ju ette näidata. pigem on oma suure haardega raisatud asjatult talente, kes oleks mujal saanud parema kooli. lisaks saadab liidu jutt just noortetöö esmatähtsusest klubide tegevuses sõnumi, et pangu aga täiskasvanute meeskonnad kinni ja treenigu noori kuni 17-aastaseks saamiseni ja müügu andekamad suurklubidele. jalgpalliklubi peab olema tasakaalus. noori ei saa forseeritult pressida. praegu oleks juhtkui eesti jalgpallis vanemad mängijad koormaks. sellest ka üks nooremaid keskmisi vanuseid liigas ja lisaks tulev palgamaksmismehhanism noortele. ei sõnakestki kogenud mängijate vajadusest klubide juures. noored õppigu üksteiselt?

        võib-olla tasuks liidul vaadata korraks peeglisse ja mõelda, miks on meil nt jalgpallihallidest juba aastakümneid räägitud, aga ainsad paar halli on siiani tallinnas? ma ütleks, et projekti on vedanud halb juht. kui inimesed räägivad, et me areneme pidevalt, aga teised arenevad ka, siis reaalselt on meie areng teistest aeglasem. teistele järgijõudmise asemel venib vahe aina pikemaks. 30-aasta jooksul ainult kaks mängijat euroopa tipp5 liigas. ei saa mingist vundamendist ja nõukaajast rääkida. kas tõesti ei ole selle juures rolli jalgpalliliidul? kuidas oleks sõltumatus jalgpalli podcastis võimalik ignoreerida jalgpalliliidu aparatuuri töö kvaliteeti? ainsana kõlas pohlaku nimi ühe intervjuu tsiteerimisel, kus viimane süüdistas klubisid kehva töö eest. saatejuhid leidsid, et täpselt nii see on. jalgpalliliidu PRESIDENT (for fuck's sake!!) aga ei vastuta kuidagi. saatejuhtidel pole isegi ühe lausega soovi tema rolli käsitleda.

        olles aastaid juurutanud ülevalt alla juhtimist ja liidu õigust tõele, hakkab ta järsku rääkima, et süüdi on laiapõhjalise rohujuuretasandi puudumine. minul, olles aastakümneid kirglikult eesti jalgpalli jälginud, ajab selline demagoogia ausalt täitsa sita keema. kuidas keegi saab olla nii süüdimatu ja alati tõe poolel? täiesti adekvaatne on võrrelda seda ENSV arenguga või putiniga venemaal. kui areng täitsa kinni jooksis, siis on süüdi mingid kohapealsed tegelinskid, kes ei täida käske, eesmärke ja mida kõike. süsteem ei ole kunagi süüdi.

        muide, peita jalgpalli tase selle taha, et okupatsioon tappis eesti jalgpalli. vabandust, aga kust tuleb arvamus, et jalgpall oleks kuidagi suurem spordiala? wabariigiajast on kahe käe sõrmedel koondise mänge, kus oli 5000+ pealtvaatajat. samal mängiti euroopas 100 000 tuhandetele. eesti liigamängudel polnud mingit meeletut nõudlust. jalgpalli inimesed on alati kandnud alale üle mujal toimuvat aurat. reaalsusega pole sel pistmist. võrreldav on valgevene või gruusia, kus mingil ajal oli nõukaliidus kõrge jalgpalli tase ja populaarsus, aga sel mingit kasutegurit tänasele päevale ei ole.

        ehk jalgpalli halva seisu põhjus saate järgi:
        1. tugevad vastased
        2. halvad aastakäigud
        3. võitlejate puudus - eesti lapsed on muust maailmas kehvemad kehalises kasvatuses
        4. klubid ei tee noortetööd

        lahendused saate järgi:
        1. edaspidi saame mängida nõrgemate meeskondadega
        2. klubid saavad noortetöö juhid
        3. tulevik on helge

        minu hinnang jalgpalli halvale seisule:

        1. midagi paremaks ei lähe, kui ei tehta tugevaid muutusi
        2. jalgpalliliidus töötavad küll meeldivad inimesed, aga sealne mõttekvaliteet ei vasta tasemele, mis meie jalgpalli aitaks.
        3. tuhh ja papp suunatakse valedesse kohtadesse. eestis toimuvad em-id, super cup-id, üledimensioneeritud teleülekanded (sept-okt näitas telekast pea iga nädal mõnd maardu linnameeskonna mängu - no kedagi ei koti, see ju antireklaam!!)
        4. ideede roteerumise asemel on ühtede inimeste ideed, mida siis üksteisele kiidetakse. reaalsed sammud ja otsuste vastuvõtmise kiirus on liidus olematu.

        lahendused, millega tegeleda:
        1. klubidel tuleb lasta tegutseda turumajanduse tingimustes - ehk igaks valib oma suuna ise.
        2. liit peab tõstma koolituse tasemeid. niisama pole mõtet koos käia. koolitajatel peab olema välismaal töötamise kogemus - ei saa olla nii, et käid koolituse läbi ja hakkad siis ise koolitajaks. ise peab olema käidud kuskil, kus tuleb oma ideedega läbi lüüa. aasta kasakhstanis ei ole piisav.
        3. liigahooaeg hõredamaks
        4. solidaarsusmehanismiga lubada ka vanemate mängijate palkamine (nagu saates öeldi, siis noored mängivad entusiasmi pealt ka tasuta)
        5. tuleb lõpetada jalgpalli forseeritud propageerimise liidu raha eest televisioonis. selle asemel raha suunamine klubidesse. (tuletame meelde, et EJL andis ERR'ile 950 000€ MM näitamiseks - mitu noortetööjuhti mitmeks aastaks oleks saanud palgata?)
        6. eesti vajab jalgpallihalle juba eile! pelelt küsiti, millal venemaa võidab MM'i ja ta vastas: "siis kui brasiilia võidab jäähoki MM'i." ehk tuleb luua võimalused aastaringseks tasemel mängimiseks. me ei saa konkureerida teistega, kes saavad 5 kuud rohkem normaalsel tasemel trenne läbi viia.
        7. klubid vajavad korralikke klubihooneid. võivad olla lihtsad, kuid puhtad ja soojad kohad, kuhu läheksid noored, nende vanemad ja treenerid. saad sealt sooja teed ja mida iganes. haisvad soojakud ei ole normaalne. see viimane punkt üldse sümptomaatiline eesti kohta - selle asemel et teha midagi lihtsalt aga targalt, oodatakse aataid mingit suurt raha, millega siis ühe hooga üle oma varju hüpata. seda nii igasuguste jalgpallikomplekside rajamisel, telekasse kogu liigahooaja ostmise, klubidele nullist huvijuhtide või noortetööjuhtide palkamine.

        ehk, mulle läheb see kõik nii krdi palju korda ja minuarust on pahatahtlik olukorda õigustada ja vastutust vastutajatelt eemale suunata.



        lisaks sattusin sellise info otsa:

        Average basic annual pay for first team players in the Nordic & Baltic football leagues:
        Ehk klubide põhimeeste aastapalk. Eestis märgitud siis miinimumpalk. Erilist tormijooksu sellise palga peale saamine loomulikult ei tekita.

        Denmark - SUPERLIGAEN: €135,706
        Sweden - ALLSVENSKAN : €98,482
        Norway - ELITESERIEN: €74,570
        Finland - VEIKKAUSLIIGA: €19,800
        Iceland -ÚRVALSDEILD KARLA: €13,647
        Lithuania - A LYGA : €9,747
        Latvia - VIRSLĪG: €7,128
        Faroe Islands - PREMIER LEAGUE: €6,397
        Estonia - MEISTRILIIGA: €6,214

        Kommentaar


          Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
          muidugi kummaline, et eestis kolm jalgpalli podcasti, aga viimased episoodid kuu aega vanad.
          Kolmas Poolaeg, viimane episood viis päeva tagasi.
          Futboliit, viimane episood samuti mõne päeva eest.
          Pikk Ette ja Ise Järele, viimane episood üleeile.
          Tuleviku Taskuhääling, viimane episood neli päeva tagasi.

          Et misasja?

          Kommentaar


            pikk jutt ilus jutt, alaiidu süüdimatu sabarakuna muidugi päris kõigega ei saa nõustuda, aga palju sisukaid mõtteid oli ka, näiteks klubihoonete ehitamine klubidele, see on minu arust ka täiesti möödapääsmatu lahendus, enne ei muutu midagi.

            samas siin kiilus küll kinni:

            Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
            muidugi kummaline, et eestis kolm jalgpalli podcasti, aga viimased episoodid kuu aega vanad. ehk kuigi lõppes eesti liigahooaeg, valiksari ja jalgpalli teema lööb sädemeid, aga jalgpallisaated ei tehta.
            pikk ette on ilmunud alates 11. märtsist ainsagi pausita igal nädalal, kolmanda poolaja viimane episood viis päeva tagasi ja futboliidi viimane osa neli päeva tagasi.

            e: jõuti juba ette
            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

            Kommentaar


              haha. jah nüüd näen, et tõesti on saated ilmunud. olen kuulanud neid soundcloudist. kui seal nende saadete lehtedele minna, siis esimesed podcastid on 1month ago, 2 months ago jne. selleks, et uusi näha, tuleb allapoole scrollida.

              vabandan. ilmselgelt janunen arutluse järele ja ajas närvi kui ei leidnud seda.

              Kommentaar


                + http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/vutikohus/
                sigpic

                Kommentaar


                  Soundcloudis tuleb jh nüüd valida "tracks", mitte "all" või "top tracks", isegi läksin selle uuenduse õnge alguses. Parim variant on muidugi konto teha ja huvipakkuvaid kanaleid jälgima hakata.

                  Aga mõtted olid head, natuke naljakas oli endalgi seda viimast podcasti kuulata. Võite ju enda peades olla supererapooletud tõejanused ajakirjanikud koos kõik, aga kui saate peateema on "Eesti jalgpalli valukohad ja nende põhjused" ning alaliidu eluaegset presidenti pmst ei mainitagi, siis natuke naljakalt kukub see välja teil. Lõppude lõpuks, tahate või ei taha, vastutab tulemuste eest juht ja kriitilisi küsimusi tema tegematajätmiste kohta tuleb küsida. Paljud need küsimused tõi fcgonga ka välja. Praegu on kogu vabandav jutt stiilis, et "alles tulid solidaarsusmehhanismid ja kohe tulevad noortetöö juhid, varsti läheb paremaks" - väga tore, tõenäoliselt tõesti läheb ... aga kus te eelmised 20-25 aastat olite?

                  Kommentaar


                    Mu arust viimane saade oli hea. Eestis on nii puudu sellest arusaamisest, et jalkaliit on klubide ühendus ja katuseorganisatsioon mille ülesanne on korraldada võistluseid ja neid arendada. Ja selle osas ongi kõigil õigus neid kritiseerida. Ma loodan, et ma ei näe kunagi seda kuidas liit treenib kõiki noormängijaid, maksab palka kõikidele noortetreeneritele jne. Klubid vastutavad noorte arengu eest. Klubid vastutavad noortetreenerite palkade eest. Klubid vastutavad oma treenerite arengu eest. Karl Jakob Hein ja Aleksandr Šapovalov ja Ragnar Klavan ja Andres Oper ja Konstantin Vassiljev peaksid olema ikka oma klubide näod ja viljad, mitte Aivar Pohlaku töö viljad. Hispaania koondis oli oma tippaegadel Barcelona näoga tikitaka, Hollandi jalgpall on Ajaxi ja Cruyffi mängulise pärandiga. Eesti jalgpall peaks olema Eesti klubide näoga!

                    Mulle tundub et Pohlaku suurimad fännid ongi need kes teda siin kõige rohkem kritiseerivad, sest talle pandud lootused on ikka meeletud. Kas te päriselt arvate, et Aivar Pohlak peaks arendama Eesti jalgpalli või et see on ta ülesanne? Ta on president! Mida ja kui palju teeb igapäevaselt Kersti Kaljulaid? See on esindusfunktsioon. Aivar Pohlaku ülesanne on hooaja lõpus anda meistrile võidukarikas ja Euroopas oma nahkvestis lobida meile superkarikaid, U-17 EM-e ja sihtotsatarbelisi rahalisi toetuseid (nagu näiteks see kogukonnajuhtide projekt). Ma küll ei tahaks, et ta minu klubi töö eest vastutaks.

                    Kõiki neid staadioneid ja sisehalle peavad ehitama riik ja omavalitsused klubide initsiatiivil. Mitte kuskil maailmas ei ehita neid asju liit. Mu arust on jalkaliit nende praeguste mehhanismidega kogu jalgpalliüldsuse nii ära nunnutanud ja mugavustsooni langetanud. Kõik ootavad, et Aivar Pohlak oleks suur üllas päästja kes vastutab kogu Eesti jalgpalli eest. See on naeruväärne suhtumine. Kui Eesti jalka sõltuks ühest mehest siis miks meil üldse klubisid vaja läheks võik miks need on?

                    Praegu on kahetsusväärne, et tippklubid tegelevad noortega ainult pearahade saamiseks. Oma esindusvõistkonnad kompleteeritakse kas välismaalaste või teiste Eesti klubide jalgpalluritega. Päriselt töötavad noortega ainult väikeklubid või väikestest kohtadest pärit klubid. Tallinnast ja tippklubidest tuleb meie koondisele talente ikka väga harva. Praegused tippmängijad on Viljandist ja Maardust, vahepeal olid pooled koondislased Pärnust jne. Ainult noortega tegeleval Nõmme Unitedil on korralik treeningkeskus, peamiselt naiste jalkaga silma paistnud Põlva Lootosel on korralik klubihoone, Tammeka ehitas omale kogukonna toega statka jne. Klubid ise peavad tegutsema ja prioriteete seadma. Nii naljakas, et mõeldakse et ma võtan omale kümne tonni eest välismaalt brasiillase, ta lööb palju väravaid ja siis saan omale eurorahad. Investeeri iga kuu see kümme tonni noortesüsteemi, treenerite koolitamisesse, vahendite soetamisse ja targale tööle ja müüd lõpuks iga aasta mingi mängija kas Florale või mõnele välisklubile maha ja teenid samamoodi seda raha.
                    Aivar Pohlak, kes sa oled mu kaitsja
                    Jumalakartuses, usaldan end sinu hoolde,
                    et sa mind tänasel päeval valgustaksid,
                    kaitseksid, valitseksid ja juhiksid. AAMEN

                    Kommentaar


                      Esiliiga tuleks reformida väikeklubidele atraktiivsemaks.
                      Üks Esiliiga,16 klubi, 30 vooru, hooaeg aprillist oktoobri lõpuni.
                      Hoiduda nädalasisestest voorudest.

                      Elu läheb aasta-aastalt kallimaks,
                      Jalkaliit peaks leidma kohti, mis aitaks väikeklubidel kulusid kokku hoida.
                      Toetuste jagamisel eelistada aga naturaalse murukattega staadionitel mängivaid klubisid. (Hollandi eeskujul, kus leiti, et kunstmurul mängimine pärsib jalgpalli arengut)

                      Liigahooaeg ei tohi muutuda rutiinseks vaevlemiseks, nagu see mitmetele väikeklubidele paraku on.
                      Valus kui järjekordselt mõni väikeklubi loobub kõrgemale tõusmast või suisa eelistab kõrgemalt vabatahtlikult langeda, et madalamas liigas tiksuda

                      Kommentaar


                        Algselt postitas fcgonga Vaata postitust

                        lahendused, millega tegeleda:
                        /.../

                        http://globalsportssalaries.com/GSSS%202018.pdf
                        Tahtmata kellegi mõtete avaldamise kirge mingilgi viisil kritiseerida või vähendada, siis jääb (vähemalt foorumit lugedes) mulje, et kogukonnas on palju ideid, kuid puudub execution. Foorumis enda ideede avaldamine on igati loogiline, on ju keskkond ainuüksi selle eesmärgiga loodud, samas arvata, et foorumipostituse pinnalt midagi reaalselt muutub, on minu hinnangul naiivne, lühinägelik. Ütles ju üks endine pankur-poliitik tabavalt, et ideid saab 5 eur/kg, vaja on täideviijaid. Kui postitamise eesmärgiks on enese nö mahalaadimine, siis igati arusaadav, eesmärk täidetud, samas kui on ka tegelik soov Eesti jalgpalli sisuliselt mõjutada, siis ma arvan, et selleks on ka reaalsed võimalused. Nt on võimalik EJL-i kirjutada, et olen ´selline´ inimene ja ´sellise´ haridusliku taustaga ning olen valmis Eesti jalgpalli hüvanguks (täiendavalt, tasuta) panustama, huvitab valdkond X, aega saan nädalas panustada Y ühikut. Ma olen veendunud, et EJL poolt leitakse rakendus ja ollakse tänulikud. Mina nii 12 a. tagasi tegin, kohtusin EJL juhtkonnaga ja tegevust on tänaseni. Protsessides olen osaline olnud ja veel pole kordagi tajunud, et ei võiks enda seisukohta omada või peaks ilmtingimata mingile majasisesele retoorikale alluma. Tasu selle eest ei maksta, kuid saan kinnitada, et EJL tegevuses on võimalik sisuliselt osaleda. Ma olen kindel, et võimekamad (ja enam ajaressurssi omavad) inimesed saaksid EJL tegevust ka jõulisemalt,sisulisemalt mõjutada või siis vähemalt saaksid ammendava vastuse, miks tegevust A või B ei ole (olnud) võimalik ellu viia ning on valitud C. Distantsilt ei pruugi need hinnangud ja ettepanekud tegelike võimalustega (majanduslikud, inimressurss vm) kooskõlas olla.

                        Mõte ei ole kuidagi tsiteeritud postituse autori pakutud lahendusi kritiseerida või neid teostamatuteks tembeldada, vaid osundada sellele ,et asjalikest ideedest (nagu ka viidatud postituses esitatud) ju tegelikult puudust ei ole, küll aga julgen väita, et (võimekatest) abikätest on alati puudus ja kui on ka tegelik soov midagi ära teha, siis see võimalus on olemas. Ehk need ideed võiksid ka reaalsete algatusteni viia.

                        Kommentaar


                          Sipelgas võib nõrkemiseni tööd rabada, mett ta ikkagi teha ei suuda.

                          Kommentaar


                            Jorrmma on oma kommentaari kustutanud? Tahtsin just küsima tulla, et kas sa oled mingi tehnoloogilise ime leiutanud mida liidule maha ärida? Või mis selle kommentaari point oli, ei saanud aru.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                              Sipelgas võib nõrkemiseni tööd rabada, mett ta ikkagi teha ei suuda.
                              Ära ole sipelgas, ole mesilane.
                              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas dareth Vaata postitust
                                Ära ole sipelgas, ole mesilane.
                                Ma olen tiiger..Aga proovi seda sipelgale seletada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X