320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Võib-olla ongi loogiline helge järjepidev perspektiiv, aga ma kardan, et kui asi praeguse tempoga areneb, siis mina viskan küll enne sussid püsti, kui esimeste viljade noppimiseks läheb.

    Kommentaar


      Algselt postitas purgeenius Vaata postitust
      Eestlane on raske materjal jalgpalluriks. Midagi pole teha, sest see orjamentaliteet on meil geenides sees (jah mõni pistab nüüd räuskama, aga nii on. See on alateadvuses!). Väljendub see eelkõige mingis alateadlikus eneseKINDLUSETUSES.
      Jalgpallis on tipptasemel palju asju peas kinni. Tuleb hakata lastega juba madals eas pihta ning õpetama, et kui armastad jalgpalli, siis tuleb pingutada ja trenni teha. Olen Kesk-Euroopas reisides jälginud, kuidas lapsed hoovivutti mängivad. Neil lähevad silmad lausa põlema ja on näha entusiasmi kui pargis pall välja võetakse või kuskil asfaltil pelatakse.
      Eestis on minu maja ligidal plats, kus käiakse ka jalkat tagumas, ja seal on tihti lapsed nagu töllakad selle palliga - kõik on nii lõdva ning laisk. Ja vahet pole, kas niisama riides või mõne meistriliiga klubi dressikaga.
      Paremaks ei saa minna muidu, kui tegeletakse lastega ka psühholoogiliselt. Muidugi treenerilt on raske nõuda kõikeseda, kui kodus on ninnu-nännu vanemad. Ma ei tea, kas sellega on üldse alustatud või kuhu jõutud. U-19 igal juhul ei ole kuskil maal.
      Kui võtta psühholoogiline aspekt siis võiks mõni Eesti ja eestluse suurkujusid, Georg Lurich, kui nimetada mõni, naerda selle orjajutu laginal välja. Suuri tegusid on teinud meie sportlased nii inviduaal, kui kollektiivaladel küll ja veel!
      Ei saa me süüd ammu valitsenud sakste kaela veeretada, ikka tuleb nentida, et oma peegel on meile paras! Ühiskond on selline kus hästi ei ütle keegi ka siis, kui selleks on põhjust. Jah, praegu oleme põhjas ja kriitika läheb õiges suunas. Aga palju oli neid, kes tunnustavalt õlale patsutasid ajal mil koondis Täri all imelist seeriat tegi? Ikka oli suhtumine selline a la "no täna joppas, persepõrkest kukkus sisse, ok tulemus aga kohe kohe läheb kõik per**e!"
      Totaalne ja kestev negatiivsus on see mis alateadvuses oma "töö" ära teeb enesekindlusega.
      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

      Kommentaar


        Algselt postitas ekspert Vaata postitust
        i








        Mis tasemel olevatest noortekoondislastest jutt käib? Harend on olnud U15/U16 peatreener ja see, kui väike tattnokk ei suuda minimaalsel nõutaval tasemel tagant mängu üles ehitada, ilma, et tal palli puutudes kusi püksi ei tuleks, siis veel vähem on tal pädevust midagi treeneri kohta kommenteerida. Aga no mängijad on meil ju kõige paremad – varasemad teemad, mida ma siin kommenteerima ei hakka.
        U19 ja U17 mängijatelt on kuulda olnud, et üks noortekoondiste treenerite süsteemi kogenematuim vend ja kokkupputed ei olevat olnud temaga meeldivad. Minu teada on Harend ka varem olnud seotud natuke vanemate noortekoondistega ja kui seal hakkama ei saa siis see paha vari sealt tekkibki.

        Kommentaar


          Riigikogus ju lausa jalgpalli toetusrühm olemas.

          Jalgpalli toetusrühma esimees on Dmitri Dmitrijev ja aseesimees Igor Kravtšenko. Toetusrühma kuuluvad Siret Kotka-Repinski, Mihhail Korb, Kalvi Kõva, Tarmo Tamm, Tõnis Mölder, Arto Aas, Siim Pohlak ja Tarmo Kruusimäe.
          Riigikogus täna moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.


          Suures enamuses valitsuskoalitsiooni erakondadesse kuuluvad saadikud, üks neist veel EJL presidendi poeg pealekauba - ehk pmst pumba juures kõik. Ma pakun, et Eesti vuti tuleviku võtit tasub otsida sealt.

          Kommentaar


            Pohlak on seda kohe-kohe realiseeruva helge perspektiivi trummi tagunud 90-ndatest peale.
            Tal on olnud Eesti mõttes piiramatud võimalused seda teostada, kuid hetkel oleme ikka siin.

            Kahjuks on ta ilusa jutu taustal vaid omakasu peal väljas. Kuidas nii suure erahuviga inimene saaks üldse liitu objektiivselt ning õiglaselt juhtida?


            Algselt postitas Yattara Vaata postitust
            Võib-olla ongi loogiline helge järjepidev perspektiiv, aga ma kardan, et kui asi praeguse tempoga areneb, siis mina viskan küll enne sussid püsti, kui esimeste viljade noppimiseks läheb.
            Aivar Pohlak, kes sa oled mu kaitsja
            Jumalakartuses, usaldan end sinu hoolde,
            et sa mind tänasel päeval valgustaksid,
            kaitseksid, valitseksid ja juhiksid. AAMEN

            Kommentaar


              Mis puudutab Soccerneti ostu ja meedia kontrollimise vajadust, siis kõik diktaatorid muutuvad paranoiliseks ning vajavad kuvandi hoidmiseks ja masside mõjutamiseks meedia tuge.

              Algselt postitas parool_on_123456 Vaata postitust
              Pohlak on seda kohe-kohe realiseeruva helge perspektiivi trummi tagunud 90-ndatest peale.
              Tal on olnud Eesti mõttes piiramatud võimalused seda teostada, kuid hetkel oleme ikka siin.

              Kahjuks on ta ilusa jutu taustal vaid omakasu peal väljas. Kuidas nii suure erahuviga inimene saaks üldse liitu objektiivselt ning õiglaselt juhtida?
              Aivar Pohlak, kes sa oled mu kaitsja
              Jumalakartuses, usaldan end sinu hoolde,
              et sa mind tänasel päeval valgustaksid,
              kaitseksid, valitseksid ja juhiksid. AAMEN

              Kommentaar


                Kas te oma kasutaja alt ei julge postitada?

                Kommentaar


                  Anonüümsus on ju Soccernetis endiselt tagatud. Seega milleks?

                  Pigem avaldaks mõtted oma pärisnimega. Kõik omal ajal.

                  Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                  Kas te oma kasutaja alt ei julge postitada?
                  Aivar Pohlak, kes sa oled mu kaitsja
                  Jumalakartuses, usaldan end sinu hoolde,
                  et sa mind tänasel päeval valgustaksid,
                  kaitseksid, valitseksid ja juhiksid. AAMEN

                  Kommentaar


                    Algselt postitas ekspert Vaata postitust
                    Palju näiteks toodud väikeriigid on ka olnud väga kehval tasemel ning see on olnud põhjuseks, miks on hakatud oma vutisüsteemi reformima. Nii käib see ka meil – mina usun ja näen loogilist helget järjepidevat perspektiivi, mis viib meid kaugele edasi.
                    Too välja mõned head reformid, mis meil viimastel aastatel tehtud (nt last 5 years) ja selgita seda loogilist ja helget järjepidevat perspektiivi või neid samme, mis meid kaugele edasi viivad. Oleks lahe vähemalt kui saaks mingi 5 bulletpointi kirja siia. Tänud.

                    Kommentaar


                      Eksperdi poolt kirjutatud monoloog on ilmselt aasta parim turundustekst. Vahepeal jäi tunne, et Pohlak ise kirjutab seda. Tälli, kes üldiselt on mega positiivne oma tekstides uskumaks, et asjad on nagu paremaks läinud, näeb samuti, et miskit kuskil haiseb.
                      https://www.ohtuleht.ee/984385/kaare...irevolutsiooni

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                        Eksperdi poolt kirjutatud monoloog on ilmselt aasta parim turundustekst. Vahepeal jäi tunne, et Pohlak ise kirjutab seda. Tälli, kes üldiselt on mega positiivne oma tekstides uskumaks, et asjad on nagu paremaks läinud, näeb samuti, et miskit kuskil haiseb.
                        https://www.ohtuleht.ee/984385/kaare...irevolutsiooni
                        Sellise tooni ja mõttega artikkleid on siin treitud ju viimasel ajal kõvasti ning see Tälli oma mingi originaalsuse või naelapea pihta tabamisega küll ei hiilga.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                          Sellise tooni ja mõttega artikkleid on siin treitud ju viimasel ajal kõvasti ning see Tälli oma mingi originaalsuse või naelapea pihta tabamisega küll ei hiilga.
                          Asi ei ole Tällis ega orginaalsuse kaotamisega otseselt. Asi päädib olukorraga, kui need viimasedki, kes on uskunud, et asjad paranevad jõudsalt, on oma jõu kaotamaks uskumaks, et tõesti midagi on paranenud. Ma olen palju - palju vuti inimestega rääkinud juttu eesti vutist( kellele see reaalselt korda läheb) ja üleüldine toon on jõudnud sinnamaale, kus need vähesedki optimistid on jõudnud sinnamaale" türa, nii ei saa enam seda rallit sõita, midagi peab muutuma" Võib-olla mingi mõttekoht..

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                            Asi ei ole Tällis ega orginaalsuse kaotamisega otseselt. Asi päädib olukorraga, kui need viimasedki, kes on uskunud, et asjad paranevad jõudsalt, on oma jõu kaotamaks uskumaks, et tõesti midagi on paranenud. Ma olen palju - palju vuti inimestega rääkinud juttu eesti vutist( kellele see reaalselt korda läheb) ja üleüldine toon on jõudnud sinnamaale, kus need vähesedki optimistid on jõudnud sinnamaale" türa, nii ei saa enam seda rallit sõita, midagi peab muutuma" Võib-olla mingi mõttekoht..
                            ole rahulik, asdf´il on juba pikk tekst ära seivitud, kus näitab sulle vägevat statistikat suurest tehtud tööst ja arengust aastate jooksul ning powerpointi fail piltide ja gifidega helgest tulevikust lisaks veel
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Asi ei ole Tällis ega orginaalsuse kaotamisega otseselt. Asi päädib olukorraga, kui need viimasedki, kes on uskunud, et asjad paranevad jõudsalt, on oma jõu kaotamaks uskumaks, et tõesti midagi on paranenud. Ma olen palju - palju vuti inimestega rääkinud juttu eesti vutist( kellele see reaalselt korda läheb) ja üleüldine toon on jõudnud sinnamaale, kus need vähesedki optimistid on jõudnud sinnamaale" türa, nii ei saa enam seda rallit sõita, midagi peab muutuma" Võib-olla mingi mõttekoht..
                              Siis ma ei saanud su esialgsele poindile pihta, kuid eks see on ju asjade loomulik käik, sest hetkel käib meie jalgpallis suhteliselt kõik vastuvett ja pessimism ning selle tekkimine ei ole ju mitte midagi imelikku. Rohkem pessimistlikumad kirjutasid juba, et ,,kõik on katki,, ligi 2 aastat tagasi ning Tällise artikkel tundus lihtsalt olevat selline deja vu, sest ei olnud varem kursis tema meelestatusega.

                              Kommentaar


                                Väga palju on kinni persoonides, ka edukamates noorteklubides võivad erinevad aastakäigud olla väga erineva eduga. Ja see ei ole seotud ainult mängijate materjaliga. Treeneri persoon, tema tase, tema arusaam jalgpallist on kõige tähtsam. Ma olen kõrvalt näinud täiesti käsitlematut ebaprofessionaalsust ning õnneks ka igati korralikku tööd. Kui laps läheb täna jalgpallitrenni, siis veidi utreerides on tema edasine käekäik nagu spordiloto, iial ei tea, mis treenerid võivad tulla. Seepärast ei ole ka imestada, et osa lapsevanemaid võtab arengu eest vastutamise enda kätte. Jalgpall alana kaasab täna suurema osa spordihuvilistest noortest, oleme ausad, suuresti neid lapsi ja peresid pettes. Sest julgelt 80% noortegruppides ei ole võimalik tegeleda jalgpalliga sellisel tasemel, et tekiks võimalus rahvusvaheliseks sportlaskarjääriks.

                                Rakenduvad solidaarsusmehhanismid on küllap vajalikud, sest Eesti klubid on vaesed, mis on omakorda küllalt paratamatu. Aga kui me räägime väga andekatest, siis tihtipeale on nad andekad mitmel alal. Kui lähtuda minu väitest, et 80% gruppides spordialast tulevikku ei ole, siis võivad andekad lahkuda jalgpallist palju varem kui 17 või 19 aastastena. Ka 15-aastaselt uuel alal alustades saab edu saavutamine olema äärmiselt keeruline.

                                Minu subjektiivsel hinnangul napib meie jalgpallis tarkust ja paratamatult ka edukogemust. Enamus treeneritest ei ole mitte kunagi treeninud ühtegi tulevast tippmängijat. Seega on neil ka keeruline aru saada, milline on üldse andekas jalgpallur ja milistele kriteeriumitele peab tulevane tippmängija selles eas vastama.

                                Kindlasti teavad Jalkaliidu inimesed kõike seda ilma minu kommentaarita niigi, lihtsalt seda ei kannata välja öelda. Seetõttu arvan, et ollakse õigel teel, kui kaardistatakse järjest suuremat hulka noori ning küllap on ka tulevastel noortetöö juhtidel (äärmiselt oluline amet iga klubi juures, kui seda tööd reaalselt tehakse) kaasas väike lisaülesanne, aidata anded edasi. Võtmeküsimus on sellegipoolest, kes nendega tegeleb.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X