320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas fcgonga Vaata postitust

    ja viimaks: äärmiselt kahju on, et eesti ajakirjandusest kadus soccernet.ee ning sellest sai jalgpalliliidu meediaportaal. ott järvela tutvutamine hiljuti ETV spordiuudistes ajakirjanikuna kriipis väga kõrva, sest reaalselt töötab ta ühe organisatsiooni avalike suhete osakonnas. ajakirjanikueetikaga ei ole seal mingit pistmist. kõigile on selge, et artiklid, tonaalsus, teemade valik jm on puhtalt jalgpalliliidu promomaterjal. peakirju tehakse mitte intervjueeritava sõnadest vaid ajakirjanike väidetest. see mida jalgpall.ee ei ole suutnud osteti nüüd sisse. läbi anonüümse kommentaariumi kadus ka jalgpallielust kriitika selle stagnatsiooni suhtes. väga mugav panna kriitikute suu kinni, kui ei meeldi mis nad ütlevad. on ju selge, et eesti suuruses riigis ei ole reaalne ühegi jalgpallis tegutseva inimese avalik sõnavõtt oma otsese või kaduse rahastaja ehk EJL-i vastu.
    Vabandust, aga, mille alusel sa sellist juttu räägid? Palun loe Soccernetti, sest kui sa seda teed, siis sa saad aru, et see jutt ei peegelda reaalsust.

    Mis kommentaariumit puudutab, siis sul on ka asja tuum märkamata jäänud. Ma tsiteerin omaenda lauseid:
    "Nii lugejate kui meie ühine soov on, et Soccernet oleks koht, kus saab tsiviliseeritult ja rahulikult arutada jalgpalli ning tema kõikide nüansside üle.

    See samm aitab lihtsustada ka dialoogi aretamist kommentaariumis, sest kui kommenteerija on ühe kontoga seotud, on külastajatel lihtsam mõista, kes ja mida arvanud on. Samas ei tähenda see, et anonüümsus kui selline oleks halb ja sooviksime seda täielikult likvideerida. Kes soovib, saab teha omale foorumisse pseudonüümiga kasutaja või jätkata kommeteerimist endale omase virtuaalse identideedi alt. Usume, et kui inimene on konkreetse kasutajaga seotud, tõuseb kommentaaride kvaliteet ja labased roppused jäävad kirjutamata."
    Ehk probleemiks olid vulgaarsus, sõim, valeidentiteedi alt esinemine, spämm jne. See, kui sa kirjutad kommentaari fcgonga alt, ei ütle kellelegi, kes sa päriselt oled. Selle nime alt oled sa sama anonüümne. Aga teine inimene saab aru, et fcgonga kirjutas selle jutu.
    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
    Algselt postitas taku*
    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

    Kommentaar


      Mind huvitaks, et kas meil üldse on mingeid regulatsioone noorte treenimisel?
      Praegu tundub, et meil tehakse neid koolitusi aga paljud noortetreenerid pole neil üldse käinud või läbinud mingi kõige algelisema neist.

      Kommentaar


        Kutsuge Islandi jalgpalliliit siia rääkima kuidas nad asju tegid, et seda saavutada, mida nad saavutanud on.
        Kas tõesti ei oleks meil võimalik sellest infost midagi võtta ja rakendada? Kindlasti on ja pakun et päris palju!

        Kommentaar


          Algselt postitas Wingback Vaata postitust
          Kutsuge Islandi jalgpalliliit siia rääkima kuidas nad asju tegid, et seda saavutada, mida nad saavutanud on.
          Kas tõesti ei oleks meil võimalik sellest infost midagi võtta ja rakendada? Kindlasti on ja pakun et päris palju!
          Eelmisel kuul oli selline asi: https://soccernet.ee/artikkel/kolmap...me-nurgakivist
          Akranesi lugu oli järgmine: https://soccernet.ee/artikkel/island...-hoopis-rootsi

          Võib-olla mäletan valesti, aga mu arust Lagerbäck ja co tegid Eestis mingi koolituse ka, kui Island viimati 2015 Eestis käis. Toona olid nad juba vägagi tõusev suurus.
          Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
          Algselt postitas taku*
          Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

          Kommentaar


            Algselt postitas Kasper Vaata postitust
            Eelmisel kuul oli selline asi: https://soccernet.ee/artikkel/kolmap...me-nurgakivist
            Akranesi lugu oli järgmine: https://soccernet.ee/artikkel/island...-hoopis-rootsi

            Võib-olla mäletan valesti, aga mu arust Lagerbäck ja co tegid Eestis mingi koolituse ka, kui Island viimati 2015 Eestis käis. Toona olid nad juba vägagi tõusev suurus.
            See olukord, kui sa isegi ei mäleta, näitab, et neid on ilmselgelt liiga-liiga vähe. Aga ma küsin siis sinult, sest ilmselgelt saad sina kiirema vastuse kätte. Kes on meie lastejalgpalli koolitusjuht?

            Kommentaar


              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
              See olukord, kui sa isegi ei mäleta, näitab, et neid on ilmselgelt liiga-liiga vähe. Aga ma küsin siis sinult, sest ilmselgelt saad sina kiirema vastuse kätte. Kes on meie lastejalgpalli koolitusjuht?
              Vastab jalgpall.ee
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                See olukord, kui sa isegi ei mäleta, näitab, et neid on ilmselgelt liiga-liiga vähe. Aga ma küsin siis sinult, sest ilmselgelt saad sina kiirema vastuse kätte. Kes on meie lastejalgpalli koolitusjuht?
                Ma muidugi ei oma ka absoluutselt mitte mingit ülevaadet, kes jalgpalliliidust ja millistel koolitustel käivad. Mu teadmised piirduvad antud valdkonnas sellega, kui palju asju meediasse jõuab või mingitest vestlustest kuulen. Eks liidu inimesed ise teavad neist asjadest rääkida.

                Tänasel päeval tegelevad treenerite koolitamisega Jan Harend ja Ludvig Tasane. Eesti jalgpalli üldisemate arenguküsimustega tegeleb vast peamiselt Janno Kivisild.
                Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                Algselt postitas taku*
                Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                Kommentaar


                  Tegelikult kui Harendi ja Ludvigu Cv vaadata, siis ma ei kahtle, et nad ei tee oma tööd pühendumusega ja ei anna endast kõike, aga kogemuse kohapealt on see pehmelt öeldes lihtsalt kurb... Mul on ka autojuhiload ja 5 aastat staazi no ma ei lähe ju Tänakule õpetama, kuidas kurvi sõita ja samamoodi Piraajaga rahvaliigas mänginuna sa ei lähe koolitama treenereid ja noori, et kuidas treenida nii, et sul oleks võimalus tulevikus suuresse akadeemiatesse minna. Aga ei taha jälle osadelt jalgpalliliidu tegelastelt automaadiga saada seega, peace ja isiklikult ei ründand kedagi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Tegelikult kui Harendi ja Ludvigu Cv vaadata, siis ma ei kahtle, et nad ei tee oma tööd pühendumusega ja ei anna endast kõike, aga kogemuse kohapealt on see pehmelt öeldes lihtsalt kurb... Mul on ka autojuhiload ja 5 aastat staazi no ma ei lähe ju Tänakule õpetama, kuidas kurvi sõita ja samamoodi Piraajaga rahvaliigas mänginuna sa ei lähe koolitama treenereid ja noori, et kuidas treenida nii, et sul oleks võimalus tulevikus suuresse akadeemiatesse minna. Aga ei taha jälle osadelt jalgpalliliidu tegelastelt automaadiga saada seega, peace ja isiklikult ei ründand kedagi.
                    Mul oli teine näide, aga Tänaku näide kõlbab hästi. Üleüldiselt on see veidi muretsema panev jah.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                      Tegelikult kui Harendi ja Ludvigu Cv vaadata, siis ma ei kahtle, et nad ei tee oma tööd pühendumusega ja ei anna endast kõike, aga kogemuse kohapealt on see pehmelt öeldes lihtsalt kurb... Mul on ka autojuhiload ja 5 aastat staazi no ma ei lähe ju Tänakule õpetama, kuidas kurvi sõita ja samamoodi Piraajaga rahvaliigas mänginuna sa ei lähe koolitama treenereid ja noori, et kuidas treenida nii, et sul oleks võimalus tulevikus suuresse akadeemiatesse minna. Aga ei taha jälle osadelt jalgpalliliidu tegelastelt automaadiga saada seega, peace ja isiklikult ei ründand kedagi.
                      Muidugi oleks vägev, kui EJL koolitusjuht oleks Raymond Verheijen, kuid ma usun, et kui kõikides Eesti jalgpalliklubides oleks kõik treenerid Harendid ja Tasased, siis oleks ka olukord juba kordades parem. Tegu on Eesti mõistes ikkagi väga heade koolitajate ja noortetreeneritega. Probleem on selles, et suurem osa Eesti noortetreeneritest on nendest meestest valgusaastate kaugusel.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Muidugi oleks vägev, kui EJL koolitusjuht oleks Raymond Verheijen, kuid ma usun, et kui kõikides Eesti jalgpalliklubides oleks kõik treenerid Harendid ja Tasased, siis oleks ka olukord juba kordades parem. Tegu on Eesti mõistes ikkagi väga heade koolitajate ja noortetreeneritega. Probleem on selles, et suurem osa Eesti noortetreeneritest on nendest meestest valgusaastate kaugusel.
                        Võimas! Ja Harend/Tasane on saanud oma teadmised kellelt.. Pijpers ja Voolaid voolisid nendest nii võimsad tegelased, kes on piisavalt pädevad, teadmaks kuidas meie noortega tegeleda!
                        Mul ema ikka ütles, et õppida tuleb parimatelt, mitte keskpärastelt.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                          Võimas! Ja Harend/Tasane on saanud oma teadmised kellelt.. Pijpers ja Voolaid voolisid nendest nii võimsad tegelased, kes on piisavalt pädevad, teadmaks kuidas meie noortega tegeleda!
                          Mul ema ikka ütles, et õppida tuleb parimatelt, mitte keskpärastelt.
                          Paku siis alternatiiv või lahendus välja, palun.
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Panustage rohkem raha koolituste alla, siis võib ka midagi head välja tulla. Välismaalt mingisugused abijõud, kes on valmis teatud summa eest midagi läbi viima. Palju parem, kui sõtkud ühte ringi ja paned magama arvestavaid summasid koolituste tegemiseks, mis arendab meie jalgpalli vähesel määral kui üldse.

                            Noortekoondiste mängijate juttude järgi pidi Jan Harend olema üpris möku vend jalgpalli alastel teemadel ja ei olevat jaganud jalgpallist midagi erilist, mida mängijatele edasi anda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Siin kohal mul tekib küsimus, kui läbida lastejalgpalli koolitus, mis kestab 9 tundi, siis 9 tunniga(!) on sul võimalik selgeks teha lastejalgpalli baasteadmised, nii väidab vähemalt EJL koduleht. Kas on võimalik teada, kes tegeleb nende koolitustega ja mis on koolitajate kvalifikatsioonid jagamaks teadmisi edasi? Kui tihti välismaalt koolitamise raames abi küsitaks? Kui palju aastas meie noortekoondiste treenerid käivad välismaal õppimas?
                              EJL koolitussüsteemi on rajanud Jelle Goes ja Arno Pijpers, hiljem seda arendanud koolitusjuhtidena Urmas Kirs ja Karel Voolaid, taustal Janno Kivisild. Kõik on UEFA Pro litsentsiga treenerid. Praegu töötavad treenerite koolitusosakonnas lisaks Karelile (lõpetab pooleliolevaid koolitusi) Jan Harend (UEFA A, osaleb Pro koolitusel) ja Ludvig Tasane (UEFA A). Kehalise ettevalmistuse alal jagame koolitajat Rootsi Jalgpalliliiduga (Jimmy Högberg).

                              Koolitusüsteemi auditeerib igal aastal UEFA. See tähendab, et regulaarselt käib Eestis UEFA mentor (praegu Saksamaalt), kes osaleb ise koolitustel vaatlejana, tutvub materjalidega ja analüüsib. Lisaks on koolitusosakonnal vaja anda pidevalt aru oma tegemistest. Iga paari aasta tagant tehakse UEFA vastava komisjoni poolt otsus, kas meie süsteem vastab nõudmistele või mitte. See on üks tõsine protsess ja litsentsi pole kerge saada (olime Venemaa ja Ukraina järel kolmas endise N Liidu riik, mis sai õiguse anda välja Pro litsentsi).

                              2019. aastal on EJL lähetanud meie treenereid järgmistele väliskoolitustele (need koolitused ei ole alati sellised, kus minnakse õppima konkreetse riigi jalgpalli, nt Maltal ja Küprosel on suurem treenerite kogunemine):
                              03.-07.02.2019 Norra, 5 inimest;
                              01.-02.05.2019 Taani, 1 inimene;
                              05.-08.06.2019 Prantsusmaa, 1 inimene;
                              15.-20.06.2019 Itaalia, 6 inimest;
                              14.-17.07.2019 Šotimaa, 6 inimest;
                              04.-05.09.2019 Inglismaa, 1 inimene;
                              20.-24.10.2019 Ukraina, 5 inimest;
                              22.10-24.10.2019 Malta, 1 inimene;
                              25.11-28.11.2019 Küpros, 2 inimest.
                              Siia lisanduvad mitmed Eestis toimuvad koolitused.

                              Sinu poolt välja toodud lastejalgpalli koolitus on mõeldud peamiselt lapsevanematele või inimestele, kes soovivad rohkem teada või alustavad nt klubis vabatahtliku abitreenerina vms. See on tasuta koolitus, mis kutsuti kunagi ellu just selleks, et lapsevanem saaks baasteadmised, mitte ei segaks treeneri tööd. Ehk siis see on olemuselt kerge täiendkoolitus hoopis teisele sihtgrupile. Treenerid käivad D, C, B, A ja Pro kursustel.

                              Kommentaar


                                jahjah jube tore oleks kui Eesti jalgpall oleks edukas nagu hispaania, konkreetne nagu saksamaa, seksikas nagu brasiilia, minimalistlikult omapärane kui island

                                ei ole ega saa kunagi olema – leppige sellega

                                ükskõik, mis spordiala, ka jalgpalli, edukust mõjutavad ühiskondlikud, keskkondlikud, majanduslikud protsessid nii lokaalsel kui ka globaalsel tasandil

                                lugedes neid emotsionaalselt üleslaetud arutelusid, miks mõnede kodanikute tase piirdubki selle teemaga ja joppab mõnikord kui tallinna volta viiakse pärast mitmeid seive football manageris cl-i finaali (lugege ise, ega lahendusi ju ei pakuta)

                                **

                                mõned punktid ka minu poolt:

                                treeneritest: võtke heaks või pange pahaks, aga siin märgib suurt rolli ala populaarsus, mis tekitab nõudlust mingil määral kompetentsete treenerite järgi. Kuna paljude alustavate treenerite jaoks on treeneriamet pigem hobikorras (see on nii terves spordisüsteemis), siis täidetakse muu aeg muude kohustustega, et kuidagigi majanduslikult hakkama saada. Seetõttu võib töötava inimese jaoks isegi see 9 tundi päevas (ja mõnel tasemel mitu korda nädalas) olla majanduslikult ebatulus, sest lihtsalt ei saa hakkama..aga grupid vajavad pädevat treenimist. Kvantiteeti nõudluse kasvu tõttu kannatab kvaliteet, kuid vähemalt tehakse midagi, et hoida mingitki taset. Jah, siin mõned vennad räägivad, et „ouou ei anna ju midagi“, aga kui sind huvitab nt ajalugu ja arvad, et kraadi kätte saamiseks piisab sellest, et tead millal toimus II MS, siis see on ju nadi, sest erinevate perspektiivide puudumisel pole sul kuiva faktiga midagi teha. Alati saab ju ise juurde õppida (koolis) või enda silmaringi laiendada (internet, teadusartiklid, teiste treeneritega kontaktis olemine) jne. Ega jalkaliit ja selle koolitajad ei saa teha üle-eesti igast treeninggruppist cl võitjaid.

                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Tegelikult kui Harendi ja Ludvigu Cv vaadata, siis ma ei kahtle, et nad ei tee oma tööd pühendumusega ja ei anna endast kõike, aga kogemuse kohapealt on see pehmelt öeldes lihtsalt kurb... Mul on ka autojuhiload ja 5 aastat staazi no ma ei lähe ju Tänakule õpetama, kuidas kurvi sõita ja samamoodi Piraajaga rahvaliigas mänginuna sa ei lähe koolitama treenereid ja noori, et kuidas treenida nii, et sul oleks võimalus tulevikus suuresse akadeemiatesse minna. Aga ei taha jälle osadelt jalgpalliliidu tegelastelt automaadiga saada seega, peace ja isiklikult ei ründand kedagi.
                                kui igale koolitusele tulevad vennad, kes on eos tänaku tasemel, siis meil poleks üldse koolitusi vaja ja me ei räägiks siin sellel teemal praegult. Pane suurused konteksti ja saad ise ka aru, mis tobe võrdlus see on

                                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                                Võimas! Ja Harend/Tasane on saanud oma teadmised kellelt.. Pijpers ja Voolaid voolisid nendest nii võimsad tegelased, kes on piisavalt pädevad, teadmaks kuidas meie noortega tegeleda!
                                Mul ema ikka ütles, et õppida tuleb parimatelt, mitte keskpärastelt.
                                mis kasu on parimatest, kui ei omata isegi algteadmisi. Sa ei õpeta matemaatikat valemite ja nende mõistmiseta – see on sama mõttetu ressurssi raiskamine kui osta diiselmersu, et sõita poodi ja koju tagasi. Ükskõik, mis tasemel need vennad mängijatena olid, siis usun, et nad on ikka omal kohal sellepärast, et neil on visioon ja oskus midagigi ära teha ning EJL on Eesti mõistes parem koht selle realiseerimiseks.

                                Algselt postitas Tammetõru Vaata postitust
                                Panustage rohkem raha koolituste alla, siis võib ka midagi head välja tulla. Välismaalt mingisugused abijõud, kes on valmis teatud summa eest midagi läbi viima. Palju parem, kui sõtkud ühte ringi ja paned magama arvestavaid summasid koolituste tegemiseks, mis arendab meie jalgpalli vähesel määral kui üldse.
                                Noortekoondiste mängijate juttude järgi pidi Jan Harend olema üpris möku vend jalgpalli alastel teemadel ja ei olevat jaganud jalgpallist midagi erilist, mida mängijatele edasi anda.
                                Mis tasemel olevatest noortekoondislastest jutt käib? Harend on olnud U15/U16 peatreener ja see, kui väike tattnokk ei suuda minimaalsel nõutaval tasemel tagant mängu üles ehitada, ilma, et tal palli puutudes kusi püksi ei tuleks, siis veel vähem on tal pädevust midagi treeneri kohta kommenteerida. Aga no mängijad on meil ju kõige paremad – varasemad teemad, mida ma siin kommenteerima ei hakka.

                                **

                                veidi ka võrdlustest erinevate tänaste meiesuuruste jalkariikidega: island, gibraltar, kosovo jpm riigid on läbinud samasugust protsessilist kasvu kui meiegi. Neid on soodustanud suuremal määral kultuurisfäär, milles on oldud: Island – taani/rootsi/noora; gibraltar – hispaania/inglismaa; kosovo – balkan; luksemburg – saksamaa/prantsusmaa

                                mis on aga olnud meie pidevaks probleemiks – sellesama kultuuri olematus. Jah, suur vennasvabariik lõhkus poole sajandiga kõik arvestatavad struktuurid, mis meil üldse kunagi on olnud. 1960ndatel on olnud ainus reaalne tugi kohalikule kultuurile see, et kõrgliigasse võeti igast liiduvabariigist üks mansa. Tuletan meelde, et see oli ka sotsiaal-majanduslik üleliiduline võte, kuna nii garanteeriti heale palgale nii mõnigi personaliliige. See lüke andis aga omakorda treenerid, kes ehitasid ülesse eesti vuti 80ndatel: Ubakivi, Piir on pärit sellest ajastust. Nüüdseks on aga tekkinud jälle auk – kus on täna 90ndate „staarid“ elik Reim, Kristal, Oper, Zelinski jpt. Mõneks ajaks oldi pildilt täitsa maas – noh vaatame, kas mõni nendest mainitu saab uue antud võimalusega hakkama.

                                Nüüd on UEFAlt saadud rahaga hakatud rajama uut koolkonda – olgu nendeks Harendid või Hurdad, kuid kui on olemas tahe ja visioon, siis andku tuld!

                                **

                                Kokkuvõtteks saan aru, et siin mõned vennad vahivad päevast-päeva arvuti taga premierit ning cli ja aju ei oska kuidagi omaks võtta sellest kehvemat jalgpalli, siis ongi raske näha oma ninadest kaugemale ja mõista erinevaid protsesse.
                                Palju näiteks toodud väikeriigid on ka olnud väga kehval tasemel ning see on olnud põhjuseks, miks on hakatud oma vutisüsteemi reformima. Nii käib see ka meil – mina usun ja näen loogilist helget järjepidevat perspektiivi, mis viib meid kaugele edasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X