320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    mis riikidega sa plaanid neid võrrelda, st kellel täpselt samasugune asi on tehtud?
    ja kust neid olemasolevaid andmeid saaks vaadata?

    ps.
    Algselt postitas Jormma Vaata postitust
    1. Füüsilised omadused - pikkus, kaal, ümbermõõdud(rind, puusad, kõht).
    ma saaks ju aru kõrgendatud huvist naiste liiga kohta, aga meeste puhul, milleks?!
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      5, 10 ja 30 meetrit on oluliselt mõistlikumad näitajad jalgpallurite puhul kui 100m jooks.
      “I am Zlatan. Who the hell are you?”

      Kommentaar


        Algselt postitas Jormma Vaata postitust
        Kõik premiumliiga meeskonnad võiks oma registreeritud mängijad ära mõõta:

        1. Füüsilised omadused - pikkus, kaal, ümbermõõdud(rind, puusad, kõht).
        2. Füüsiline jõuekus - 100 meetrit, kohapealt õhkutõus, suunamuutusega jooks, külgjooks.
        3. Vastupidavus - kestvusjooks kindlal tempol jooksurattal.
        4. Jalgpalliteadmised - olukorra lahendus paberil, 100 küsimust ja linnukesed.
        5. Üldised füsioloogilised teadmised - anatoomia, toitumine, venitused ja puhkamine.
        6. Igapäevased harjumused - väike ankeet 5-6 küsimusega. (Umbes millega siustad vabat aega, palju alkoholi tarbid jne et selgeks teha millised halvad harjumused mängijatel on.

        Siit edasi saaks tegelikult ju luua plaani milliseid külgi ja mida oleks vaja arendada.
        Millist infrastruktuuri oleks juurde vaja, millistesse vahenditesse oleks vaja enam investeerida jne.
        Sealjuures peaks liit lähtuma kaasaegsetest põhimõtetest ja vahenditest.
        Ja saaks teada millisel tasemel meie jalgpall tegelikult on.
        Oot, mida see annaks? Pirlo olnuks sellise asja põhjal Eesti liiga kõige kohutavam mängija (füüsis null, kiirus null, õhkutõus null, igapäevasteks harjumusteks veiniküte ja mitmetunnine playstationiküte). Et mida tal arendama hakanuks siis? Keelanuks playstationi ja tõmmanuks ilge füüsilise koormuse peale?

        Kommentaar


          Algselt postitas eika Vaata postitust
          Oot, mida see annaks? Pirlo olnuks sellise asja põhjal Eesti liiga kõige kohutavam mängija (füüsis null, kiirus null, õhkutõus null, igapäevasteks harjumusteks veiniküte ja mitmetunnine playstationiküte). Et mida tal arendama hakanuks siis? Keelanuks playstationi ja tõmmanuks ilge füüsilise koormuse peale?
          Alati võib veel tehnilise jõuekuse ka juurde lisada, väga lihtne selliseid kontrollharjutusi teha:
          1. üle müüri hularõngasse tsenderdamine...
          2. kasti joonelt hularõngasse löömine
          3. mida iganes veel pähe tuleb.

          See minu näide oli lihtsalt näide... ei ole mõtet nii loll olla et hakata vinguma detailide kallal.
          Kui ma siin 100% valmis projekte esitlema hakkan mis tööd siis liidule veel teha jääb ?

          Loomulikult antud kontroll annaks hea ülevaate meie premiumliiga võimekusest...
          Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            mis riikidega sa plaanid neid võrrelda, st kellel täpselt samasugune asi on tehtud?
            ja kust neid olemasolevaid andmeid saaks vaadata?

            ps.

            ma saaks ju aru kõrgendatud huvist naiste liiga kohta, aga meeste puhul, milleks?!
            Palun ära ole nii pede... pikkus kaal annavad väga ümara ettekujutuse füüsisest.
            Ümbermõõdud on mõeldud selleks et selgeks teha milline kehaehitus on... rohkem pekki või lihast.

            Vahepeal tuleb selline tunne nagu idiootide auditooriumile esineks...
            sellised küsimused et anna minna... kasutage natuke oma aju ka.

            "Või milleks neid kohapealt kõrguse hüppe numbreid vaja on, kas hakkame keksu hüppama?" - täis debiilsus.

            Ma tean et ma olen siin foorumis eelnevalt faktivigu teinud aga ma pole idioot nagu mõni.
            Sorry aga karvale ajab juba.
            Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

            Kommentaar


              Testide järel saavad platsile ainult 1.85m pikad blondid puhtaverelised eestlased?

              Kommentaar


                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                Testide järel saavad platsile ainult 1.85m pikad blondid puhtaverelised eestlased?
                mida pers*t ? sa vist üldse ei lugenud milleks uuringuid võiks teha ?
                Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                Kommentaar


                  Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                  Jalgpalliliit võiks teha väikse uuringu, või äkki ongi juba teinud ja keegi valgustab mind ?

                  Aga uuring võiks olla selline mis paneks meie Premium-liiga taseme paika ära
                  ja uuring võiks olla kohustuslik.

                  Kõik premiumliiga meeskonnad võiks oma registreeritud mängijad ära mõõta:

                  1. Füüsilised omadused - pikkus, kaal, ümbermõõdud(rind, puusad, kõht).
                  2. Füüsiline jõuekus - 100 meetrit, kohapealt õhkutõus, suunamuutusega jooks, külgjooks.
                  3. Vastupidavus - kestvusjooks kindlal tempol jooksurattal.
                  4. Jalgpalliteadmised - olukorra lahendus paberil, 100 küsimust ja linnukesed.
                  5. Üldised füsioloogilised teadmised - anatoomia, toitumine, venitused ja puhkamine.
                  6. Igapäevased harjumused - väike ankeet 5-6 küsimusega. (Umbes millega siustad vabat aega, palju alkoholi tarbid jne et selgeks teha millised halvad harjumused mängijatel on.

                  Siit edasi saaks tegelikult ju luua plaani milliseid külgi ja mida oleks vaja arendada.
                  Millist infrastruktuuri oleks juurde vaja, millistesse vahenditesse oleks vaja enam investeerida jne.
                  Sealjuures peaks liit lähtuma kaasaegsetest põhimõtetest ja vahenditest.
                  Ja saaks teada millisel tasemel meie jalgpall tegelikult on.

                  Väga naljakas!

                  Antud juhul peavad meie nn mängijad olema täisprofid ja mitte 600-700 mediaanpalgaga vaid al.2000 - paljud neist aga üsna madala IQ'ga seega punktid 4-5 pole neile jõukohased....

                  Ülejäänud punktid on ammu kasutuses proffklubides ja mõnes poolproffklubis hooajaeelse ettevalmistuse ajal. Millist infrat eelistaks keskmine PL mängija? Vaja rohkem klubisid - ööklubisid, kus alko oleks klubi omaniku poolt. jne

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                    Palun ära ole nii pede... pikkus kaal annavad väga ümara ettekujutuse füüsisest.
                    Ümbermõõdud on mõeldud selleks et selgeks teha milline kehaehitus on... rohkem pekki või lihast.

                    Vahepeal tuleb selline tunne nagu idiootide auditooriumile esineks...
                    sellised küsimused et anna minna... kasutage natuke oma aju ka.

                    "Või milleks neid kohapealt kõrguse hüppe numbreid vaja on, kas hakkame keksu hüppama?" - täis debiilsus.

                    Ma tean et ma olen siin foorumis eelnevalt faktivigu teinud aga ma pole idioot nagu mõni.
                    Sorry aga karvale ajab juba.
                    Arstiteadus tudeeritud ja diagnoosimine käpas!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                      Jalgpalliliit võiks teha väikse uuringu, või äkki ongi juba teinud ja keegi valgustab mind ?

                      Aga uuring võiks olla selline mis paneks meie Premium-liiga taseme paika ära
                      ja uuring võiks olla kohustuslik.
                      Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                      Ja saaks teada millisel tasemel meie jalgpall tegelikult on.
                      Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                      Vahepeal tuleb selline tunne nagu idiootide auditooriumile esineks...
                      sellised küsimused et anna minna... kasutage natuke oma aju ka.

                      Ma tean et ma olen siin foorumis eelnevalt faktivigu teinud aga ma pole idioot nagu mõni.
                      Sorry aga karvale ajab juba.
                      Küsin siis veel teist korda üle - kelle või millega neid andmeid võrrelda? Mille suhtes me Premium Liiga "paika paneme"? Mingisugune üldine mõõtkava on olemas või pole? Näiteks teiste euroopa riikide kõrgliigade sarnased andmed vms?

                      Pole nagu loogiline mingit otsa pidi et 10 klubi kellel niigi sada muud asja kukil, nende käest nõudma veel mingeid ekstra andmeid lihtsalt sellepärast et kodanik Jormma't huvitab. Midagi peab ju nende andmetega kasulikku saama teha ka, kas pole nii? See lisatöö peaks ju kuidagi ka ennast ära tasuma.

                      PS
                      mul on tunne et hoopis auditooriumile esineja on idioot
                      faktivead on üks asi, kõigil juhtub, aga jämedad loogika vead on hoopis midagi muud. kusjuures see pole esimest korda.
                      Seisan üksi mere ääres
                      jalas kollased sandaalid
                      valged, merevahust sääred
                      hüüan: "Elagu skandaalid!"

                      Kommentaar


                        Kodanik Jormma paistab lihtsalt natuke avariiline.

                        Kommentaar


                          Küsin siis veel teist korda üle - kelle või millega neid andmeid võrrelda? Mille suhtes me Premium Liiga "paika paneme"? Mingisugune üldine mõõtkava on olemas või pole? Näiteks teiste euroopa riikide kõrgliigade sarnased andmed vms?
                          Mingi point on ta jutul ju isegi olemas. Kui mitu aastat järjest teha mingid füüsilised katsed pluss rasvaprotsendi mõõtmine jne, siis ilmselt võiks selle statistika põhjal juba analüüsida, et mida füüsilises ettevalmistuses parandada jne. Ma muidugi ei tea, loodetavasti vähemalt profiklubides ja noortekoondistes tehakse midagi sellist niigi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas chac Vaata postitust
                            Küsin siis veel teist korda üle - kelle või millega neid andmeid võrrelda? Mille suhtes me Premium Liiga "paika paneme"? Mingisugune üldine mõõtkava on olemas või pole? Näiteks teiste euroopa riikide kõrgliigade sarnased andmed vms?

                            Pole nagu loogiline mingit otsa pidi et 10 klubi kellel niigi sada muud asja kukil, nende käest nõudma veel mingeid ekstra andmeid lihtsalt sellepärast et kodanik Jormma't huvitab. Midagi peab ju nende andmetega kasulikku saama teha ka, kas pole nii? See lisatöö peaks ju kuidagi ka ennast ära tasuma.

                            PS
                            mul on tunne et hoopis auditooriumile esineja on idioot
                            faktivead on üks asi, kõigil juhtub, aga jämedad loogika vead on hoopis midagi muud. kusjuures see pole esimest korda.
                            Sa räägid nagu see uuring oleks mingi metsik ettevõtmine...
                            treenerile on see 1-2 päeva töö, kui abitreener on ka olemas läheb veel kiiremini.
                            Ega siis igat mängijat käe kõrval ei pea vedama. Usun et selle 1-2 päeva ikka võiks leida.
                            Rahaline kulu on nullilähedane... viitsimise asi ainult. Loodetavasti viitsimise taha asi ikka ei võiks jääda.

                            Paika paneks see selle et siis oleks näha millistel klubidel millise varustatuse juures on millised näitajad.
                            Kas ja milliseid suundasid ette võtta. Kuhu oleks vaja rohkem panustada ja kuhu vähem.
                            "Konkurentsi loomine on spordis elementaarne" kui pole konkurentsi siis hääbub sport.

                            Jalgpallistatistikat on küllaga... võta kätte ja uuri natuke nii muuseas peast võin öelda tippkiirusteks 20-30kmh korraliku palluri kiirus ja 30kmh+ on juba maailma tipud.

                            Nagu ma juba ennist mainisin siis tervet uurimusloogikat mul siin foorumis juurutada mõtet pole,
                            lihtsalt ei tasu ära.

                            Selliseid uuringuid tehakse igalpool maailmas. Enamus natukenegi arenenum jalgpalliriik viib selliseid uuringuid läbi.

                            Kiirelt kokkuvõtteks :
                            1. Ajaline kulu on klubidele olematu...
                            2. Rahaline kulu sellise uuringu tegemise jaoks on olematu...
                            3. Võrrelda saab omavahel(einevad klubid, erinevad regioonid, minevik-tulevik) ja mõningaid näitajaid teiste uuringute näitajatega...
                            4. Tulemus oleks see et oleks näha kuhu ja palju on vaja panustada, milliste kohtade peal on vajaka...
                            5. Peale erinevate panuste tegemist oleks näha kas on tulemusi või vähikäike.
                            Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              20 km/h = 100m aeg 18 sekundit
                              30 km/h = 100m aeg 12 sekundit
                              33 km/h = 100m aeg 10.9
                              räägime tippkiirusest mitte läbivast kiirusest... enne kui kedagi eksitad.
                              Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                              Kommentaar


                                Oled Sa kindel, et sellelähedast kusagil ei tehta? Miks peaksid klubid neid andmeid teiste klubidega jagama?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X