320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

    Algselt postitas uvv


    tänan Piimakoksi mulle osutatud tähelepanu eest.

    Väga tuttav ja laialt levinud demagoogiline võte - naeruväärista leebelt ja punktid on sinu. (muidugi, demagoogiliseks võib pidada ka minu seisukohta, mis tembeldab kellegi teise oma demagoogiaks... ) Aga ei lähe läbi.
    Sama küüniline oleks väita, et mille kuradi pärast teha teles reklaami, kaks-kolm inimest ostab ja ongi kõik. Aga tegelikult.
    Jalgpalli konkreetsete mängude reklaami võime me vabalt tõlgendada sotsiaalreklaamiks. Selle mõju ei pea olema mõõdetav lühikeses ajaperioodis. See kui üks reklaamikampaania oleks toonud 10 inimest staadionile, siis võime me kujutada siia alla püramiidi, kus 100 inimest kaalus, kas tulla või mitte. 1000 inimest oleks üllatunult hüüdnud, et oh-hoo, Tallinnas on selline turniir ja 10 000, et jälle mingi jalgpall. Okei, numbrid on meelevaldsed, aga süsteem on selline. Eesti meistriliiga häda on see, et ta jääb liiga vähe tarbijale ette. Temast jõuab ennetavalt liiga vähe võimaliku vaataja teadvusesse. Öelda ette, et mis on sellest reklaamist kasu, on tunnistamine, et mul ei ole ideid, mõtteid hea reklaami tegemiseks.

    Meenutage kossuliiga reklaame. Mainereklaamid, impressiivsed, jõulised tumedad taustad, peal noored popid mollid. Jõuline müük läbi staaride.
    Miks ka mitte püüda realiseerida meie enda liigat läbi eesti vutistaaride? ah et mängivad välismaal? poogen! tehtagu siis pilt kus lause, et ma kunagi alustasin siin.
    et kui nüüd olen Arsenalis, siis järgmine mees kes Arsenali jõuab alustab Eesti liigas jne. neid lahendusi oleks veel ja veel.
    edasi.
    sponsorid. Mitte ühelgi korral, ei siis kui staadionil on 10 või 10 000 inimest ei ole mulle kohapeal midagi seoses sponsoritega müüdud. väljaarvatud mingi radiolinja üritus kunstmuruväljakule püstitatud telgiga ja (irw!) KUTSETEGA külalistega. Ja siis veel vist riigikogu valimiste eel, kui maja ees oli lava ja seal peal paar bändi enne mingit mängu.
    see ei ole ainult sponsorite viga, et üritust ei aeta suureks, et sellest ei teki VAU efekti.
    See on müügitöö probleem. Keegi, peaks seda müüma, või kui müüb, siis tuleks see keegi lahti lasta. Sest ta ju ei müü
    Ühesõnaga, kui mujal on jalgpall pidu ja Suur Sündmus ja naerul näod, ja prisked kavad/vihikud jne, siis Eestis on jalgpall nagu jommis peaga maja nurga taga kusemine.
    Parem oleks, kui keegi ei näeks, aga kui näeb, siis mis ikka. Poogen.

    Need kutid, kes omi põlvi ja selgi kunstmuru platsidel vigaseks treenivad, ei ole sellist ükskõiksust ära teeninud. Mingi glory peaks selle kõigega ka kaasnema. Ja valdavalt on selle glory puudumine tegemata töö. Ja ei viitsi isegi kuulda seda, mismoodi see kõik pappi võtab ja kui vähe seda va krõbisevat on.

    ps. nojah. jälle leilis. a mis sest kasu on? täiesti tõsiselt, kas siin on kunagi ükski ametnik julenud oma nime all kommida? seletada? ümberlükata? muidugi saavad nad tattide käest pehmeid tomateid, aga see ei tohiks ju puhta südametunnistusega meest morjendada, eriti siis kui õigus on tema poolele.

    pps kell 17??? see, kes tegi sellise otsuse, alustada mängu tööpäeval, töö ajal?
    keegi pidi seda ju otsustama?
    VOH!

    Kommentaar


      #32
      Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

      Enne 1985, FC Spordi mänguid (Tallinnas, Komsomooli stadionil) küllastasid keskmiselt umbes 10 tuhandet vaatajat. Vahel, olid ka anshlaagid.

      85-88 aastatel FC Spordi mänguid (Tallinnas) küllastasid keskmiselt umbes 5-8 tuhandet vaatajat.

      80-te lõpus, FC Spordi mänguid (Tallinnas) küllastasid keskmiselt umbes 1,5-2 tuhandet vaatajat.

      90-te alguses, Balti liiga mängud (Tallinnas) küllastasid keskmiselt umbes 1-1,5 tuhandet vaatajat.

      Eesti meistri liiga mängud (Tallinnas) küllastasid tol aastatel keskmiselt umbes 500-700 vaatajat. Pärnus ja Narvas olid anshlaagid.

      FC TAMMEKA mangud Tartus sel aastal küllastavad keskmiselt umbes 400-450 vaatajat. Kui palju vaatajaid küllastavad sel aastal teiste kluubide mänguid- te ise teate : )

      Eile Eesti karikavõisluse (korvpall) mängu TTÜ (1-liiga) vastu WEG (2-liiga) küllastasid umbes 30 vaatajat (!!!). TTÜ hoones inimesed vaatasid mängu pealt: tribüünid vaatajateks ei tõmbati lahti

      Tehke järeldusi- miks inimesed küllastavad FC Tammeka kodu mängud ja käivad korvpalli ja miks ei käi teise jalgpallikluubide mänguid…

      Jalgpalli mängudele vaba sissepääs, jöögid ja lihapirukad puhvetis, reklaam igal sammul, pühapäeva raadio-loendus…-SEE KÕIK ON JAMA.

      Kommentaar


        #33
        Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

        Õige point, Stas. Mida aitab reklaam, pirukas või õlu? Suure promokampaania, Blohhini vms tegelinski ja küpisekotiga ehk toob mõnisada last üheks korraks rohkem staadionile, kuid probleemi olemust ei lahenda see kindlasti. Meedias kajastatakse Meistriliigat aina laialdasemalt, koondisemängude külastatavus on täitsa hea, aga liigakohtumisi ei taha keegi vaatama tulla. Ma olen päris kindel, et jalgpalli ei saa müüa nagu toodet, siin on palju muid aspekte. Ja küündimatuses ainult EJL süüdistada on selles valguses kindlasti väiklane.
        Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

        Kommentaar


          #34
          Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

          50-60-tel aastatel Dynamo Kievi duubli (!!!) meeskonna kodu mängudele käisid keskmiselt umbes 20.000 (!!!) vaatajad.

          70-tel aastatel Dynamo Kievi duubli (!!!) meeskonna kodu mängudele käisid keskmiselt umbes 8.000-9.000 (!!!) vaatajad.

          Harukordsel juhtumil, Dynamo Kievi peameeskonna kodu mängus (Ukraaina Liiga) 21 sajandil on kogunenud nii palju kui 70-tel aastatel Dynamo Kievi duubli meeskonna kodu mängudel.


          Tol ajal jälgpalli käimine Kievis oli COOL/MOODNE (!!!) nagu sel ajal on COOL/MOODNE jälgpalli käimine Tartus (FC Tammekale) ning korvpalli käimine Tallinnas.

          Kommentaar


            #35
            Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

            Algselt postitas jyriöö


            Õige point, Stas. Mida aitab reklaam, pirukas või õlu? Suure promokampaania, Blohhini vms tegelinski ja küpisekotiga ehk toob mõnisada last üheks korraks rohkem staadionile, kuid probleemi olemust ei lahenda see kindlasti. Meedias kajastatakse Meistriliigat aina laialdasemalt, koondisemängude külastatavus on täitsa hea, aga liigakohtumisi ei taha keegi vaatama tulla. Ma olen päris kindel, et jalgpalli ei saa müüa nagu toodet, siin on palju muid aspekte. Ja küündimatuses ainult EJL süüdistada on selles valguses kindlasti väiklane.

            milles on probleemi olemus?
            äkki Sa sõnastaksid siis selle?
            kui Sa jyriöö viitsiks vähegi monitoorida kasvõi rahvustelevisiooni, siis vaatamata sealsete pingutustele on ETV-s kodumaisest tantsust rohkem juttu kui kodumaisest jalpallist.
            Kui Sa vaatad trükipressi, siis leiad ENNETAVAID lugusid mängudest ainult siis kui jutt on rahvuskoondisest. Meistriliigast räägitakse alati MINEVIKUS. Mäng TOIMUS. See, et üks asi on möödas ei saa olla väga tõhus reklaam. Sama lugu on telega, uudiste formaat, \"täna peeti järjekordne voor\" ei anna teavet, kus ja millal peetakse järgmine.

            Miks Sa Sats1 arvad, et see on jama?
            See on see, mis käib jalgpalli juurde. Loeng raadios on selles nimekirjas ainukesena jama. Ehk mõtlesid Sa midagi muud.
            Vabariigi ajal tuli jalgpallil konkureerida kui mitme võimalusega? Ma mõtlen a) spordiürituste sh. rahvusvahelised teleülekanded B) meelelahutusürituste c) pubide ja baaride d) kamoon, lõpuks internetiga, mis on hauganud kurat minugi hommikust liiga suure lõuatäie
            Ma tahan öelda, et siis oli konkurents oluliselt madlam. fakt. vanaisa mängis kunagi miskis liigas. ma olen lapsepõlves kuulnud lugusid. jalgpall oli sündmus.

            KÕIKE saab müüa nagu toodet.
            absoluutselt kõike. (mõtle ResPublica peale, nullist valitsusparteiks)
            Miks on muidu olemas sotsreklaamid, näiteks \"ära löö\" jne?
            ehk - reklaam muudab ka seisukohti, suhtumist jne. reklaami ülesanne ei ole alati ainult mingi nodi realiseerimine.
            ja ma loodan, et Sa mõistad, et minu käsitlus ei pea reklaamiks vanaldunud jalgpallureid, eilseid tähti, ega küpsisekotti. Samamodi ei arva ma, et publik oleks staadionil siis kui pirukas ja õlu toodaks igale statkal istujale kätte. Muidugi mitte!
            Lausa marru ajavalt labane!
            Eile oli mul au vestelda ka jalkaliidu ametnikuga. Seletas mulle asju. Tore rääkida, aga...
            Mäng Kadriorus pidi toimuma kell 17 sellepärast, et seal puudub valgustus.
            Jutt mõistetav. AGA!!!
            Kelle kuradi jaoks neid mängepeetakse?
            Pallurite? Väga hea! Siis on ju kõik korras!
            Mängumehed platsil ja keegi eriti ei seganud ka. Meistrikatega siis ju ka sama seis. Meister selgub, hõbe ja pronks. Kõik on siis korras ju.
            See suhtumine on rõve. ausalt on.

            Ja ma vabandan utreerimise, üldistamise ja kibedate sõnade pärast. \"Diletantide bande\", selle väljendi kasutamine ei olnud kohane. Täiskasvanud inimesed, oma väärikusega ju ikkagi. Ei olnud ilus minu poolt.

            Minu kokkuvõte jutust.
            Jalgpall on kuningas. Tahavad seda teised spordialad tunnistada või mitte, aga nii see on. Maailma suurim event, peale suviseid olümpiamänge, on selgelt jalgpalli MM. Ja kui olümpia hiilgeajad on ilmselt seljataga, siis jalgpalli omad kindlasti mitte. See paisub veel suuremaks ja vägevamaks. Olen selles täiesti veendunud.
            (Kui lahmida veel, siis annab hea kinnituse jalgpalli suurusele Edgar Savisaar. Vaieldamatult ÄÄRMISELT nutikas kombinaator ei oleks iial asunud omal ajal juhtima (loe nautima aupaistet) EJL-i kui poleks lootnud sellest suurt preemi.)
            Aga Eestis asjad ei funka. Miks? Ma ka ei tea. Aga kindel on see, et kui jätkub publiku huvide ignoreerimine siis ei muutu mitte midagi.
            Publiku huvi on kvaliteetne teenindus. Kvaliteetne teenindus tähendab nii teavet, sündmuse ümber toimuvat furoori, pisihüvesid ja mugavusi sündmusega seoses. Nimetatagu seda siis pirukaks või milleks tahes. JA muidugi väravaid, tulist mängu, kirge, punaseid kaarte, kõike seda liigas on. On ka konkurents. Ei ole ainult venekeelset roppu sõimu, eestikeelseid kuradeid lendab seal samuti.
            Miks on ära vajunud Flora toetajad? Kus on lipud, loosungid? Tähelepanuväärne, kas pole? Vaevalt, et mehed on hakanud VÄHEM jalgpalli armastama. Armastavad samamoodi edasi. Aga kui see on kuidagi poolavalik, natukene salaja aetud asi, siis ega väga vist kipu.
            MIS see kvaliteetne teenindus on teab EJL imehästi. Kõik käinud korduvalt mängudel seal kus asjad on OK. Nutikalt märkis see, kes ütles siin, nendes inimestes on miski murdunud. Nad ei looda enam ilmselt. Nende jaoks on piir vahel sellel mis on siin ja mis on seal.
            Jääb vabandus, et raha. Aga see ei ole vabandus, see on tegemata töö ja kasutamata võimalused. Kass, isegi kui ta on kuningas, ei peaks kunagi ootama millal hiir ta lõugade vahele jookseb.
            Ta Ei Jookse.
            14. september 2006, Tallinn

            Kommentaar


              #36
              Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

              Uno Piiri sõnul:

              -sõjaeelses Eestis, Eesti meistrivõistluste mänge käis vaatamas 2000-3000 pealtvaatajat;

              -1960. aastal käis Kalevi staadionil mänge jälgimas 10-12 tuhat pealtvaatajat;

              -Eesti karikafinaali 1950. aastal Kadrioru staadionil külastas ligikaudu 5000 pealtvaatajat.

              Kommentaar


                #37
                Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                Tallinna Spordi ja kunagise Tallinna Kalevi vaatajatearvude välja toomine antud kontekstis on ebaõige, kuna siis oli tegemist sisuliselt Eesti koondisega.

                Kusjuures väike viktoriiniküsimus - miks kukkus Spordi pealtvaatajate arv mõne aastaga mitu korda...?
                “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                The Special One

                Kommentaar


                  #38
                  Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                  Algselt postitas Jaan
                  Kusjuures väike viktoriiniküsimus - miks kukkus Spordi pealtvaatajate arv mõne aastaga mitu korda...?
                  NSVLi väed viidi välja?

                  Kommentaar


                    #39
                    Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                    aga miks on see kõik nii?

                    miks ei müüda meistriliigat (ja ma ei pea silmas mitte nime müümist ), kui sellist? miks töötavad ejl-s inimesed, kes ei suuda oma ülesannetega hakkama saada?
                    alati peab küsima kellele see kasulik on? siis saab ka selgeks kes on kõige suurem pidur!

                    kellele on kasulik, et klubid ega ejl ei iseseisvuks?

                    Kommentaar


                      #40
                      Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                      jalgpall on toode nagu iga teinegi - lihtsalt omapisikeste nüanssidega. Ainult reklaamiga ei anna ühtegi toodet müüa. Kui toode on korras, siis reklaam reeglina aitab seda müüa.
                      memer of Gaskoff fan club

                      Kommentaar


                        #41
                        Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                        õige pr-iga saab ka sitast saia teha.

                        nt kasvõi eestis tegutsevad kütusemüügi firmad. mõned aastad tagasi olid nad kõik kasumiahned šaakalid ja kartellis nüüdseks aga konkurentsist kurnatud õnnetukesed kellele tahaks kaasa tunda.

                        Kommentaar


                          #42
                          Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                          Kõike annab müüa. Kuid selleks, et toode (jalgpall on toode) järjepidevalt ennast ise müüb peab sellel olema sisu (toode peab olema hea). Reklaam, PR jne on ainult abistava funktsiooniga!
                          Jalgpalli puhul ei ole tegemist esmatarbe kaubaga (piim, leib, kas või pesupulbrid), mille laus reklaamimine annaks tulemust. Et toode kinnitub su alateadvusesse ja sarnaste tingimuste juures valiksid sa just selle.
                          Tegu on mingil määral luksuskaubaga. Sa ei osta seda iga päev, kuid sul peab olema piisavalt infot, millal toode müügil on (mis päeval toimub matsh).

                          Jalgpall on meil alles lapsekingades ja sinna ta ka veel mõneks ajaks jääb. Aega läheb enne kui hordid Arenat ummistama hakkavad.

                          Kommentaar


                            #43
                            Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                            Algselt postitas Marduk


                            Kõike annab müüa. Kuid selleks, et toode (jalgpall on toode) järjepidevalt ennast ise müüb peab sellel olema sisu (toode peab olema hea). Reklaam, PR jne on ainult abistava funktsiooniga!
                            Jalgpalli puhul ei ole tegemist esmatarbe kaubaga (piim, leib, kas või pesupulbrid), mille laus reklaamimine annaks tulemust. Et toode kinnitub su alateadvusesse ja sarnaste tingimuste juures valiksid sa just selle.
                            Tegu on mingil määral luksuskaubaga. Sa ei osta seda iga päev, kuid sul peab olema piisavalt infot, millal toode müügil on (mis päeval toimub matsh).

                            Jalgpall on meil alles lapsekingades ja sinna ta ka veel mõneks ajaks jääb. Aega läheb enne kui hordid Arenat ummistama hakkavad.
                            Sõber loe eelnev tekst uuesti läbi. Jutt ei käi Arenast, seal juba hordid ummistavad

                            Kommentaar


                              #44
                              Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                              Algselt postitas Tembu


                              Algselt postitas Jaan
                              Kusjuures väike viktoriiniküsimus - miks kukkus Spordi pealtvaatajate arv mõne aastaga mitu korda...?
                              NSVLi väed viidi välja?
                              Ei, siis mitte. Meeskonda asuti eestlaste asemel komplekteerima järjest rohkem vennasvabariikide palluritest.
                              “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                              The Special One

                              Kommentaar


                                #45
                                Vastus teemale \'Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???\'

                                \"Miks Sa Sats1 arvad, et see on jama?\"UVV

                                Sest et, tehispopulariseerimine ei anna tulemust.

                                Ja veel üks näide-A Le Coq Arena sai katuse. Mugavuse parandamine pealtvaatajateks ? KAHTLEMATULT. Aga... pealtvaatajate arv FC Flora ja juunioride koondiste mängudes vaatamata sellele ei suurenenud...


                                \"Kusjuures väike viktoriiniküsimus - miks kukkus Spordi pealtvaatajate arv mõne aastaga mitu korda...?\"JAAN.

                                1)80-te lõpuks, FC Spordi tulemused hakkati halvenema.

                                2)FC Spord mängis enam mitte Komsomooli (Kalev) staadionil, vaid Dünamo (Kadriorg)staadionil.

                                3)Palju spordisõpru läksid üle hokiklubi HC Talleks (teine NSVL-u hoki liiga) mängudele. HC Talleksi kodumängudel Tallinna Jäähall oli rahvast täis.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X