320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Christian Happel ?

    Kommentaar


      kes iganes ta oli, midagi erakordset ta nvn korda ei saatnud. Vara tundub igatahes väga sümpaatne ja ootused seoses temaga on kahtlemata kõrged.

      Kommentaar


        Vara on jätnud endast senini jätnud hea mulje, eks paistab kuidas ta ennast uues ametis suudab kehtestada. Lennutame talle siis esimese sooja kivi: http://www.jalgpall.ee/top10.php?b=ML&year=2012
        ROHE-VALGE SURMANI

        Kommentaar


          Algselt postitas markofkin Vaata postitust
          Asjata paugud. Keegi ei ole staadioni vastu, aga mõistuse hääl ütleb, et oleks mõistlik kõigepealt saavutada vähemalt 75-80% täituvus IGA koondisemängu ajal, st luua trend, harjumus ja huvi. Selle taustal tegeleda väikeinfraga + sisehallidega jne. Küllap siis tekkib ka arusaam ja vajadus suurema põhistaadioni järele. Praegu on 30 000 staadion jabur overkill ja on seda paraku ilmselt veel lähemad 10 aastat. Sisekaemus kuluks marjaks ja töö kulissides, selle asemel, et betoonist erektsioone püstitada.
          Ma ei viitsi enam vaielda. Ma usun sellisesse makroökonoomilisse reeglisse, et pakkumine tekitab nõudluse. Kui on piisavalt kohti, küll need inimesed ka taha tulevad. Kui ei ole siis tüdinevad potensiaalsed uued fännid sellest piletirallist ära. Kuidas muidu uusi nägusid staadionile saada, kui suurte mängudega? Samas kui uued tegelased suurele mängule ei saa, siis puudub neil võimalus vutipisikusse nakatumiseks. Kui isegi nõustuda, et 30 tuhat on esialgu ulme, siis 9600 on juba praegu vähe. 15 tuhat on see, mis võiks hetkel optimaalne olla. Väikese varuga 20 tuhat.

          Kommentaar


            Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
            Ma ei viitsi enam vaielda. Ma usun sellisesse makroökonoomilisse reeglisse, et pakkumine tekitab nõudluse. Kui on piisavalt kohti, küll need inimesed ka taha tulevad. Kui ei ole siis tüdinevad potensiaalsed uued fännid sellest piletirallist ära. Kuidas muidu uusi nägusid staadionile saada, kui suurte mängudega? Samas kui uued tegelased suurele mängule ei saa, siis puudub neil võimalus vutipisikusse nakatumiseks. Kui isegi nõustuda, et 30 tuhat on esialgu ulme, siis 9600 on juba praegu vähe. 15 tuhat on see, mis võiks hetkel optimaalne olla. Väikese varuga 20 tuhat.
            Tiba vastupidi ei ole see lugu? Kuigi ma pole mingi majandusspets, olen asjast seni aru saanud nii, et kui on nõudlust, siis tuleb ka pakkumine varem või hiljem järgi, seda ütleb vähemalt minu talupoja mõistus. Keegi ei hakka tühja niisama midagi pakkuma, et äkki/võib-olla/ehk. Oletuste põhjal (hiigel)riskide võtmine ei saa olla kuigi jätkusuutlik.
            Väljamüüdud staadion on ju seni olnud ikkagi erand. Enamus ajast on staadionitel tajooba ruumi. Põhimõtteliselt laiuta palju tahad, aga kus need inimesed siis seni jäänud on?

            Ma pole küll veel ise selget arvamust staadioni laiendamise osas välja kujundanud, aga esialgu võiks siiski piirduda praeguse plaani lõpuni ehitamisega, A le Coq arena siiani poolik. Ükskõik kui palju raha saaks kuskilt erifondidest, siiski mingi summa tuleb nagunii ise finantseerida, ja vaevalt see Eesti jalgpalli mõistes väike raha on. Fookuse võiks suunata hetkel ikka pigem käegakatsutavamate tulemusteni jõudmiseks. Kuid tõsi, pikemajalise visiooni olemasolu on ainult hea.

            Kommentaar


              Palju üldse esialgne plaan A le Coqil kohti ette nägi?

              Minuarust on väga hea, et ette mõeldakse. Markofin tõi välja, et reaalselt võib seda staadionit vaja minna alles 10 a. pärast. Aga olgem ausat, on väga ebatõenäoline, et staadion üldse varem valmis saab. Mitte et üks hetk avastame - vaja on uut staadionit, aga rahade ajamisele kulub ilmatu aeg, seejärel projekteerimine, riigihange, ehitus ja olemegi jätkuvalt pikka aega ilma korraliku suure staadionita. Iseasi on see, palju seal kohti peaks olema.

              Kommentaar


                Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                Ma ei viitsi enam vaielda. Ma usun sellisesse makroökonoomilisse reeglisse, et pakkumine tekitab nõudluse. Kui on piisavalt kohti, küll need inimesed ka taha tulevad. Kui ei ole siis tüdinevad potensiaalsed uued fännid sellest piletirallist ära.
                Täismajamängud 10 aasta jooksul? Brassid. Holland. Venemaa. Itaalia. Väga suurte mööndustega Serbia. Uruguai ei tulnud täis. Portugal ei tulnud kaugeltki täis (Ronaldot ju polnud ä!) hoolimata sellest, et Poom tegi farewelli.
                Vähem kui pool staadioni saadi kokku valikmängudeks Armeeniaga. Sõpakas uskbekkidega ei kottinud üldse kedagi. Reimi lahkumismäng Ekvatoriaal-Guineaga jättis külmaks kolmveerandi istmetest.

                Kamoon. Puudliku nõudluse suurendamine pakkumise suurendamise meetodil?

                "Piletitralli" koha pealt käsi üle pea loopida pole ka nagu suuremat pointi. Esimest korda oli selline kaasus, millal sa midagi sarnast järgmiseks julgeksid prognoosida? MM-valiktsükli lõpus kõige paremal juhul ja ideaalsete asjaolude taaskordsel kokkulangemisel ja koondise taaskordsete imeesituste järel? Minul näiteks ajab ette juba sita keema võimalus, et ma Balti turna piletitest võin ilma jääda, sest Tamme staadionil on ainult 1500 kohta + lisatribüünid... Kas ei oleks ehk aeg Tammekas ka neli korda suuremaks ehitada? Teeme ära, küll nõudlus järele tuleb?

                Iga pauk eelistan praegu kümnete millide betooni valamise asemel tööd regioonides, sisehalle, Meistriliigas kasutatavate staadionite olme ja infra parandamist. Ja... A Le Coq'i põhjatribka katust. Jalgpallikultuuri ja -armastuse arendamist ei ole ühestki otsast mõttekas alustada olemas- ja poolelioleva staadioni kolmekordseks pumpamisest. Seda enam, et eestlane, va rahvuskaaslane, kiuslik ja tropp, pöörab jalgpallikoondisele niiehknaa selja kohe, kui näiteks generatsioonivahetus (mis 4-5 a. jooksul tulemas on) tagasilööke annab, ränkingus kukutakse või mõne kehvad kaotused tulevad. Vaadake suusatajaid, koondisest on varemed ja varem nii palju ülistatud ja kiidetud "rahvusspordile" (fuck off) on lihtlabaselt selg pööratud.

                Areneks pigem kullesest konnaks ehk, selle asemel, et vana konnana tasapisi kullestuda?
                Uue staadioni plaanidega tasub tegeleda, mõistagi. Aga jäägem realistideks ja kasutagem olemasolevaid vahendeid, olukorda, tendentse, konjunktuuri ja kogemusi ikka maksimaalselt. Peace!

                Kommentaar


                  Kaks lõiku tänasest Õhtulehest

                  Sportland Arena uue katte eest tasus jalgpalliliit

                  Laupäeval mängisime Sillamäel kivikõval kunstmurul ja järgmisel päeval andsid kõik vanad vigastused kohe tunda.

                  millal see Sillamäe kunst valmis, 3-4 aastat tagasi? suva, kes seda rahastama peaks, aga meie prioriteet peaks hetkel olema tõesti midagi muud kui see. mul ei oleks midagi selle staadioni vastu, see oleks väga tervitatav, aga see peaks eeldama, et meil vutis elementaarsed asjad korras. keegi, kes viitsib statistikat teha, võiks üle vaadata, kui suurtel staadionitel meie lähinaabrid oma mänge peavad. või siis üleüldse võrreldavad riigid.

                  Kommentaar


                    paneb ikka mõtlema-

                    "Eesti parima kattega kunstmurustaadion Sportland Arena sai FIFA-lt kahe tärni sertifikaadi, mis lubab seal korraldada ka rahvusvahelisi kohtumisi, aga suure tribüüni puudumisel jääb see püüdmatuks, kirjutab Õhtuleht. Rahvuskoondise sinna viimine pole otstarbekas, aga suvel, kui Tallinnas toimub U19 noormeeste EM-finaalturniir, mis broneerib Kadrioru ja Lilleküla staadionid, saaksid eurosarjade avaringides osalevad Eesti klubid pidada seal euromänge, mis praegu tuleb kolida Lõuna-Eesti staadionidele.
                    Kahjuks on asja juures üks takistuskonks. "Eurosarjamängud nõuavad 1500kohalist vundamendiga püsitribüüni, mis maksaks umbes 225 000 eurot," lausub vutiliidu infojuht Mihkel Uiboleht. Et selle raha eest saaks ehitada uue sama kvaliteetse kunstmuru, ei peeta kulutust otstarbekaks."


                    Ehk siis Flora ja Kalju fännid võivad juba ette mõelda, et oma klubide eurosarjade mängud tuleb kusagil Lõuna-Eestis pidada...
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                      Iga pauk eelistan praegu kümnete millide betooni valamise asemel tööd regioonides, sisehalle, Meistriliigas kasutatavate staadionite olme ja infra parandamist. Ja... A Le Coq'i põhjatribka katust. Jalgpallikultuuri ja -armastuse arendamist ei ole ühestki otsast mõttekas alustada olemas- ja poolelioleva staadioni kolmekordseks pumpamisest. Seda enam, et eestlane, va rahvuskaaslane, kiuslik ja tropp, pöörab jalgpallikoondisele niiehknaa selja kohe, kui näiteks generatsioonivahetus (mis 4-5 a. jooksul tulemas on) tagasilööke annab, ränkingus kukutakse või mõne kehvad kaotused tulevad. Vaadake suusatajaid, koondisest on varemed ja varem nii palju ülistatud ja kiidetud "rahvusspordile" (fuck off) on lihtlabaselt selg pööratud.
                      Sa ikka eeldad, et üks välistab tingimata teise. Ma usun, et on võimalik mõlemat teha. Samuti usun, et meie koondise üllatamised pole veel ära üllatatud. Kas MM valiktsüklis midagi juhtub, eks seda näitab aeg. Küll on reaalselt võimalik ära teha järgmises EM valikus, kus edasi peaks pääsema rohkem arv riike. Mis suusakoondist puudutab, siis seal oli küll ikka vastupidi: kõigepealt pööras koondis rahvale selja ja alles siis loobus rahvas vaimusutusega kaasa plaksutamast kõigele mis valetavast-vassivast suusaliidust tuli.

                      Kõik suured ideed on sündinud karja pessimistide kiunumise saatel. Kui neid alati kuulda võtta siis istuksime suure tõenäosususega ikkagi koobastes ja vaidleksime selle üle kas tuli on ikka hea asi või ei ole. Vahel tuleb riske võtta ja tihti nad tasuvad end ära. Ja kui ei tasugi, siis saab vähemalt Lanny Kravitzit mugavamalt vaadata :-)

                      Pakkumise ja nõudluse kohapealt veel ka see, et kui meil on suuremahuline staadion, siis saame siin korraldada võistlusi/turniire, mida ennem ei olnud võimalik. See toob jällegi omakorda publikut juurde. Tihti võib inimene tulihingeline vutifänn olla, aga vaatab oma kõiki mänge telekast. Sul on vaja selline vend korra staadionile saada ja siis hakkab ta seal püsivalt käima. Sama juhtus ka minuga omalajal.

                      Kommentaar


                        Sa ikka eeldad, et üks välistab tingimata teise.
                        Ma ei eelda midagi. Mul on põhjendatud kartus, et kui läbimõtlematult tegutseda, ei saa lõpuks asja ühestki asjast. Ei tahaks ka kuidagi, et Eesti vutt ja vutielu ning -areng sarnleks mõne maapiirkondade noorperega, keda nähtud: õuel muda pahkluuni, katus sajab läbi, peldik õues - aga pereisa ostab kokkulaenatud raha eest Nissan Qashqai. Põhjenduseks see, et "muidu jääb õue peale kinni". Aga selleni mõte ei küündi, et värava taga vedeleb rohtukasvanud kruusahunnik, mille võiks õue peale laiali laotada. Ja tagatipuks on Qashqai esiveoline ja jääb ikkagi õuele mudasse...

                        Kõik suured ideed on sündinud karja pessimistide kiunumise saatel.
                        Ei vaidle vastu ja tänan tituleeringu eest. Ühtlasi nendin, et paljud gigantomaanilised ideed on haledalt perse kukkunud, sest mõistuse häält ei ole kuulda võetud.

                        Pakkumise ja nõudluse kohapealt veel ka see, et kui meil on suuremahuline staadion, siis saame siin korraldada võistlusi/turniire, mida ennem ei olnud võimalik.
                        Sellele ma ei vaidle vastu, põhimõtteliselt. Siiski eelistaksin lähiaastatel võitluste/turniiride korraldamise asemel senisest märksa tõhusamat panustamist kohalikku vutti, et selle impotendi tala ka ükskord seisma saada. U-19 EM on väga okas asi ja löön seal ise ka vabatahtlikuna kaasa, aga nagu näha, sai selle kenasti kolmes linnas korraldatud ja täismaja osas neil mängudel... Ma esialgu veel jääksin reserveerituks...

                        Kogu selle pläma juures siin on üks asi, mida korrutatakse nagu mantrat, mida aga samasuguse innuga ingoreeritakse - kohalik vutt on KÕIGE selle aluseks, mida sellel suurel staadionil edaspidi näidata-korraldada võiks. Saagem aru.

                        Kommentaar


                          Kui Euroopa maksab, siis minu pärast ehitagu kasvõi 100 000 istekohta. Kui Euroopa pakuks aga sama raha nt kunstmurude ja/või sisehallide ehitamiseks, peaks esimesena summad muidugi sinna suunama.

                          Maksumaksjana oleks samuti nõus toetama viimast kahte, esimest kahjuks mitte.

                          Tänane Lilleküla on ikka üks väga kurb vaatepilt, kus need ärid ja värgid on, mis seal olema pidid? Üritusi on seal toimunud vist umbes üks (räpikontsert by 50 senti), kuigi pidanuks kogu aeg kasutuses olema?

                          Uitmõttena pakuks muidugi huvi, et kui tuleb rahvusstaadion ja sinna pannakse sellised summad, siis kes jääb omanikuks.
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            Kõige parem oleks vast kui omanikuks saaks kas RK AS või siis mõni kultuuriministeeriumi allasutus.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Martin Vaata postitust
                              Tänane Lilleküla on ikka üks väga kurb vaatepilt, kus need ärid ja värgid on, mis seal olema pidid? Üritusi on seal toimunud vist umbes üks (räpikontsert by 50 senti), kuigi pidanuks kogu aeg kasutuses olema?
                              50 senti esines Lauluväljakul. Käisin, kole üritus oli.
                              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                              Kommentaar


                                Kraavitsi Lenni oligi see mees kes A le Coqil lõõritas, lisaks oli kettaheitjate show/meeskondlik MM ja siis prints Albert pelas jalkat teiste omasugustega... rohkem nagu muid üritusi meelde ei tulegi mis peale jalgpalli statkal läbi viidud oleks...
                                RummaBastards!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X