320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Pärnu JK Vaprus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Soovitan vaadata ka Vapruse teiste mängude publikunumbreid. Täiesti uskumatu, et kui rahvas tuuakse tribüünidele ja selle sekka ka üks Summer Cupiga ühtiv mäng, mis noortele pallivõluritele hea võimalus kohalikku tippvutti vaadata ja ka motivatsiooni saada edasi pürgimiseks, siis on mingi hala lahti et publikut on liiga palju.
    Pärnu on see hooaeg korralikult juurde pannud ja numbrid teevad nii mõnelegile Premium liiga nn suurele satsile silmad ette.
    FC Flora

    Kommentaar


      Jääb mullegi arusaamatuks see jaur. Tuleviku viimatisel kodumängul tegime paduvihmase päeva kiuste tagasihoidliku rekordiparanduse, millele, me ei tee üldse saladust, aitasid tugevalt kaasa klubi korraldatud ja samal päeval lõppenud LX Motorsi Jalkalaagri lapsed, kes said mängul kätte oma diplomid, medalid ja auhinnad. 90% neist 60 lapsest, kes nädalases laagris osalesid, olid meie oma klubi lapsed, üleni rõõmsad ja rahul nii laagriga kui mängupäevaga, kus neile mitmesaja inimese tähelepanu langes.

      Igaühel neist lastest tuli ka ema-isa-õde-vend staadionile. Kas ma peaksin need lapsed ja need pered maha lahutama oma tolle mängu publikunumbrist, sest nad "mürgitavad statistikat", hoolimata sellest, et rõhuv enamus neist lastest ja paljud nende pereliikmetest niikuinii igal mängupäeval kohal on?

      Numbrierootika kõrval jäetakse täiesti tähelepanuta selliste mängupäevade, nagu ka näiteks Kure ja Pärnu korraldanud on, emotsionaalne väärtus. Kui palju sellistel mängudel statale sattunutest võivad saada külge vutipisiku, harjumusealge, et staadionil käia? See ei koti, sest mingi statistiku tabelis "süsteem ei klapi", nii või?

      Resümeerin hea sõbra nendinguga, kes pärast siin selle lõime lugemist omavahelises vestluses raskelt ohkas: "Kui on publikut, siis jääb õllehind ette. Kui see ok, siis olid küüslauguleivad nätsked. Või paistis päike silma. Või istusid teised inimesed liiga lähedal. Või oli mäng liiga ühepoolne. Või liiga võrdne, sest liiga vähe väravaid löödi. Või lõi keegi trummi liiga kõvasti. Või meeskond N. võitis jälle. Või oli liiga palju häid mehi võistkonnas ja see takistab arengut. Või siis sai mingi KTM peale ja see on kunstlik areng. Või ...".

      Kommentaar


        Marek, võrdled ju täiesti võrreldamatuid asju. Üks asi on see, et kaasata esindusmeeskonna mängule oma klubiga seotud noormängijad. Absoluutselt suurepärane igal tasandil. Teine asi on korraldada mängu raames noorteturniiri avatseremoonia piltlikult öeldes ka Lõuna-Eesti noortele, kellel toimunud mänguga ilmselt igasugune emotsionaalne side puudus, keda see suurt ei huvitanud ning kes ei pidanud paljuks mängult varakult lahkuda. Julgen pakkuda, et kui su klubi teeks märkimisväärse publikurekordi olukorras, kus suur osa 60ndaks minutiks staadionilt lahkub, siis sa mängukorraldajana päris täit rahulolu sellest rekordist ei tunneks.

        Pärnu ongi väga tubli ja siin pole absoluutselt küsimust, et kas seal eile oli tribüünil 700 või 1700 inimest. See kõik on suurepärane. Ei ole etteheide ka klubile, et neid sündmuseid ühildati. Selliseid võimalusi tuleb otseloomulikult ära kasutada. Even tõi kenasti mediaani välja ja nagu sealt nähtub, siis Pärnu ongi tippude tipp. Ka sellise ürituseta, aga narr on praeguses kontekstis rääkida mingist rekordist või et publikunumber on tänu sellele kasvanud veel x protsenti. See poleks lihtsalt adekvaatne analüüs. On päevselge, et kogukonnajuhtide projekt on õnnestumine ning selle tulemusena on mängude külastatavus märgatavalt suurenenud, aga analüüsiks vajame me täpseid andmeid. Ma ei ütle nüüd, et publiku lugemisel tuleks arvesse võtta ainult neid inimesi, kes piltlikult öeldes ka 60. minutil veel staadionil on ja et keskmist arvutada ei võiks, aga täpsema pildi annab mediaan. Avalikult räägime me aga peamiselt just keskmisest, k.a EJL-i veebis on see ainsana välja toodud.

        aga muidu on elu raske jah.

        Kommentaar


          khmmm... Getter Jaani vms hiiul..

          Kommentaar


            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
            Marek, võrdled ju täiesti võrreldamatuid asju. Üks asi on see, et kaasata esindusmeeskonna mängule oma klubiga seotud noormängijad. Absoluutselt suurepärane igal tasandil. Teine asi on korraldada mängu raames noorteturniiri avatseremoonia piltlikult öeldes ka Lõuna-Eesti noortele, kellel toimunud mänguga ilmselt igasugune emotsionaalne side puudus, keda see suurt ei huvitanud ning kes ei pidanud paljuks mängult varakult lahkuda. Julgen pakkuda, et kui su klubi teeks märkimisväärse publikurekordi olukorras, kus suur osa 60ndaks minutiks staadionilt lahkub, siis sa mängukorraldajana päris täit rahulolu sellest rekordist ei tunneks.

            Pärnu ongi väga tubli ja siin pole absoluutselt küsimust, et kas seal eile oli tribüünil 700 või 1700 inimest. See kõik on suurepärane. Ei ole etteheide ka klubile, et neid sündmuseid ühildati. Selliseid võimalusi tuleb otseloomulikult ära kasutada. Even tõi kenasti mediaani välja ja nagu sealt nähtub, siis Pärnu ongi tippude tipp. Ka sellise ürituseta, aga narr on praeguses kontekstis rääkida mingist rekordist või et publikunumber on tänu sellele kasvanud veel x protsenti. See poleks lihtsalt adekvaatne analüüs. On päevselge, et kogukonnajuhtide projekt on õnnestumine ning selle tulemusena on mängude külastatavus märgatavalt suurenenud, aga analüüsiks vajame me täpseid andmeid. Ma ei ütle nüüd, et publiku lugemisel tuleks arvesse võtta ainult neid inimesi, kes piltlikult öeldes ka 60. minutil veel staadionil on ja et keskmist arvutada ei võiks, aga täpsema pildi annab mediaan. Avalikult räägime me aga peamiselt just keskmisest, k.a EJL-i veebis on see ainsana välja toodud.

            aga muidu on elu raske jah.
            No ei, Mario, no ei.
            Sisuliselt ütled sa mulle seda, et kui ma peaksin ühel hetkel tooma Viljandi linnastatale kõrvalasuvas tennisekeskuses suvelaagrit pidava Tallinna tennisekooli teismelised, ütleme, tükki 80, ning ületan seeläbi oma tavalist mediaani või, hoidku jumal, parandan rekordit, siis peaksin need tenniseteismelised statistlise tõsiselvõetavuse huvides publiku hulgast tegelikult eemaldama, sest ROHKEM nad ju sel aastal Viljandi linnastatale ei satu. Nii või?

            Ma tõin meelega väikeste numbritega näite, sest Viljandis ongi väikesed pealtvaatajanumbrid, sinu väite vildakus aga saab seda paremini illustreeritud.

            Kommentaar


              Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
              No ei, Mario, no ei.
              Sisuliselt ütled sa mulle seda, et kui ma peaksin ühel hetkel tooma Viljandi linnastatale kõrvalasuvas tennisekeskuses suvelaagrit pidava Tallinna tennisekooli teismelised, ütleme, tükki 80, ning ületan seeläbi oma tavalist mediaani või, hoidku jumal, parandan rekordit, siis peaksin need tenniseteismelised statistlise tõsiselvõetavuse huvides publiku hulgast tegelikult eemaldama, sest ROHKEM nad ju sel aastal Viljandi linnastatale ei satu. Nii või?

              Ma tõin meelega väikeste numbritega näite, sest Viljandis ongi väikesed pealtvaatajanumbrid, sinu väite vildakus aga saab seda paremini illustreeritud.
              Ee, ma ei saa aru, kuidas sa aiaauguni jälle jõudsid. Probleem ei oleks ju selles, et su näite kohaselt tennisistid esimest korda vutti vaatama tuleksid. Taaskord suurepärane, kui see neid ka huvitaks. Probleem oleks juhul kui sa enne kohtumist neile kingikotid kätte annaksid ja nad 15. minuti paiku mängu vaatamise asemel järve äärte läheksid. Praegu me loeme selliseid inimesi pealtvaatajateks, aga on nad siis?

              ja Getter Jaani ongi jama, nagu elu on näidanud, siis pikas perspektiivis pole sellest mingit kasu. Getter Jaanist võib kasu olla juhul, kui põhifookus on ikkagi jalgpallikohtumisel ja see on lisandväärtus.

              Kommentaar


                Mitmendast minutitst loetud publik üldse läheb statistika hulka ja mitmendast mitte? 1, 35, 50, 75?
                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                Kommentaar


                  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                  Ee, ma ei saa aru, kuidas sa aiaauguni jälle jõudsid. Probleem ei oleks ju selles, et su näite kohaselt tennisistid esimest korda vutti vaatama tuleksid. Taaskord suurepärane, kui see neid ka huvitaks. Probleem oleks juhul kui sa enne kohtumist neile kingikotid kätte annaksid ja nad 15. minuti paiku mängu vaatamise asemel järve äärte läheksid. Praegu me loeme selliseid inimesi pealtvaatajateks, aga on nad siis?

                  ja Getter Jaani ongi jama, nagu elu on näidanud, siis pikas perspektiivis pole sellest mingit kasu. Getter Jaanist võib kasu olla juhul, kui põhifookus on ikkagi jalgpallikohtumisel ja see on lisandväärtus.
                  Aiaauk või mitte, sa nõuad sisuliselt omalaadset publikusegregatsiooni ju. Ükskõik, mis otsast su juttu vaadata, see PEAB päädima õigluse jalule seadmiseks (seda siin lõimes ju nõutakse, ei?) sellega, et enne staadionile tulekut peab iga külaline allkirjaga kinnitama üht kahest: kas ta on varem mängul käinud ja tuleb veel või pole seda varem teinud ega kavatsegi teha. Siis saame teha asjakohased liitmis- ja lahutamistehted ja korrektse statistika.

                  Absurdi läksin, eks? Te ise ka, härrased. Te ise ka.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                    Ee, ma ei saa aru, kuidas sa aiaauguni jälle jõudsid. Probleem ei oleks ju selles, et su näite kohaselt tennisistid esimest korda vutti vaatama tuleksid. Taaskord suurepärane, kui see neid ka huvitaks. Probleem oleks juhul kui sa enne kohtumist neile kingikotid kätte annaksid ja nad 15. minuti paiku mängu vaatamise asemel järve äärte läheksid. Praegu me loeme selliseid inimesi pealtvaatajateks, aga on nad siis?

                    ja Getter Jaani ongi jama, nagu elu on näidanud, siis pikas perspektiivis pole sellest mingit kasu. Getter Jaanist võib kasu olla juhul, kui põhifookus on ikkagi jalgpallikohtumisel ja see on lisandväärtus.
                    Ma mõistan RoMaRiO mõttekäiku väga hästi. Jah, tõesti on võimalik ja vägagi tõenäoline, et "bussiga" mängule toodutest" keegi hakkabki regulaarselt staadionil käima. See on väga tore, aga samas statistiliselt ei anna selline "ette kandmine" külastatavusest õiget pilti. Ütleme nii, et me teeme seda "bussi" aasta, iga mäng on mõni muu võistlus suure rahvahulgaga samal ajal kõrval toimumas või on mõni kohalik staart esinema kutsutud. Kõik on ilus, vaatajanumbrid on taevas ja siis ühel ilusal kevadisel hetkel, lõpetatakse näiteks järgmiseks hooajaks selline kõrvaltegevus. Mis te arvate, et mida need vaatajanumbrid siis tevad?

                    PS. Korrektsuse mõttes, ütlen ära, et mina isiklikult olen staadionil käinud pea iga ilmaga (ka. rämeda külmaga või tüütu sajuga), nätskest või ekstraklassi toitlustamisest mul on kama kaks ja staadionil õlut ei viitis kaanida, maksku see sada või null ühikut. Nii et selles osas ma ei virise ega ka kiida takka. Olen rahul.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas tpx Vaata postitust
                      Ma mõistan RoMaRiO mõttekäiku väga hästi. Jah, tõesti on võimalik ja vägagi tõenäoline, et "bussiga" mängule toodutest" keegi hakkabki regulaarselt staadionil käima. See on väga tore, aga samas statistiliselt ei anna selline "ette kandmine" külastatavusest õiget pilti. Ütleme nii, et me teeme seda "bussi" aasta, iga mäng on mõni muu võistlus suure rahvahulgaga samal ajal kõrval toimumas või on mõni kohalik staart esinema kutsutud. Kõik on ilus, vaatajanumbrid on taevas ja siis ühel ilusal kevadisel hetkel, lõpetatakse näiteks järgmiseks hooajaks selline kõrvaltegevus. Mis te arvate, et mida need vaatajanumbrid siis tevad?

                      PS. Korrektsuse mõttes, ütlen ära, et mina isiklikult olen staadionil käinud pea iga ilmaga, nätskest või ekstraklassi toitlustamisest mul on kama kaks ja staadionil õlut ei viitis kaanida, makssku see sada või null ühikut. Nii et selles osas ma ei virise ega ka kiida takka.
                      Numbrite keelt võin minagi mõista, kui ma vähekenegi pingutan, aga antud juhtumil on asi selles, et ma ei kavatsegi seda teha. Miks? Sest probleemipüstitus on niivõrd vildakas ja tendentslik, et mitte öelda lollakas.

                      Järjepidevate staadionil käijatena teate te Marioga mõlemad, et klubides on tööd tehtud korralikult ja publikunumbrid on pea kõikjal tõusus. Eriüritused, mis, tõsivärk, Püha Aritmeetilist Keskmist jõhkralt pilastavad, on ja jäävad osaks kogukonnaga tehtavast tööst, sest kannavad emotsionaalset laengut - mis ongi kogukonnatöös esmaoluline.

                      Te mõlemad peaks mäletama ka Starmani vutifestivale ja muud säärast, mida omal ajal korraldati ja mis reaalselt päädisidki ühekordete 1000+ publikuarvudega, pärast mida järgmises voorus tavapärase 114 pv peale tagasi kukuti ja seal rahumeeli edasi tiksuti, huiagi edasi tegemata. Ehk teguviis polnud jätkusuutlik. Konkreetsemaks minnes: Vaprus, kes on sel hooajal teinud ka ilma eriüritusteta täiesti arulagedaid publikunumbreid, tõi seekord tribkale Eesti ühe suurema laste jalkaturniiri vutilapsed. Paljudele neist, ma olen üsna kindel, oli see üldse esimene kord nii suure rahvahulgaga jalkamängul käia, ja seda emotsiooni, eriti nii kõva korralduse juures nagu eilsel mängul näha sai, alahinnata... See on rumal tegu. Ja mis veel olulisem: töö käib edasi. Erirüritusega ei lõppe ei töö, tegemised ega emotsioon. SEE on see, mis varem oli perses. Ja nüüd ei ole.

                      Ja veel: tulla tõsimeelse fännina - ja eriti Pärnu Vaprusele - nina peale viskama, et pikkade traditsioonidega kohaliku spordisuursündmust säärasel moel ära kasutatakse, ei jäta mulle muud varianti asjast aru saamiseks kui nii, et meil on tegemist luksusprobleemiga: Mario on olnud alati häälekas "iga hing on oluline" poliitika pooldaja, nüüd aga tundub, et oleme jõudnud ajastusse, kus iga hing ei loe enam, vaid ka hingede kvaliteet läheb kaalumisele.

                      Kui nii, siis pardon. Lähen ja teen igaks petteks ka Tuleviku kuu lõppu planeeritud kogu linna perefestivali plaanid ümber. Igasuguseid nüüd ka staadionile pole vaja. Las tulevad ja kolistavad seal, pulgakommid suus, mööda linnakat ringi ja vaatavad läikivaid tsikleid ja mürisevaid tuletõrjeautosid, aga kui jalkamänguks läheb, siis tõmmaku koju, raisk.

                      Kommentaar


                        Ma mõtlesin, et ma ei vasta enam, aga panna mu mõtted eelmiste postituste valguses sellisesse konteksti, nagu Pärnus tondid kasutataksid lapsi ära või et selektiivselt tuleks inimesi staadionile valida (loed ehk korra veel mõttega läbi või on tõesti mul eneseväljendusega suuri probleeme) on päris kurb. Ma muidugi ei tea, kui absurdne see idee oli, et aritmeetilise keskmise asemel tuleks rohkem tähelepanu pöörata mediaanile.

                        Minul ei ole mingit õiglust ega ka korrektseid numbreid vaja. Mul ausaltöeldes ei ole mingit vahet, kui 933 pealtvaataja asemel läheb protokolli 1000 inimest. Ma tahaks lihtsalt loota, et EJL-l ja klubidel endal oleks võimalikult täpsed andmed, et oleks võimalik teha korrektne analüüs ning jõuda õigetele järeldustele. Kaasa arvatud ka nende inimeste kohta, kes mingil põhjusel otsustavad staadionilt ebamõistlikult vara lahkuda. Ja millised statistilised andmed annavad hetkeolukorras reaalset olukorda paremini edasi. Seda, et kogukonnajuhtide projekt on väga hästi õnnestunud ning enamus klubisid varasemaga võrreldes oluliselt kvaliteetsemat tööd teevad, pole keegi kahtluse alla seadnudki.

                        aga las ta jääb. ammu on selgeks saanud, et ega probleemsetele kohtadele või asjadele, mida saaks paremini teha, pole siinses jalgpallis mõtet tähelepanu pöörata. ja niigi ebamõistlikult palju kulutan selle peale aega, selle asemel, et ise midagi kasulikku teha.

                        Kommentaar


                          Jahm, siin igaüks räägib natuke tõde ja omamoodi, ei vaidleks kellelegi vastu, aga näiteks mina ei ole nüüd niivõrd tähele pannud, et Premmi klubid kui teevad oma perepäevi või promoüritusi, siis vaataja numbrid nii palju erineksid sellest, palju lõpuks mängu ajal ka vaatamas on. Ei tundu vähemalt, et kui perepäeval oli 1500 inimest, mängu jäi vaatama 400, siis pannaksegi statistikasse kirja see 1500. Pigem ikka pannakse see 400 kirja... Vähemalt mulle jäänud selline mulje, aga no Pärnu numbrid ikka panevad imestama. Jah, esimesel minutil võib olla tõesti oligi 1500 seal pinkidel ja mujal seismas ning asjatamas, aga kui ma vaatasin mängu 60ndat minutit, siis no reaalselt oli ikka pool staadionit täis ja ehk mingi rida inimesi seisis ka püsti, aga see ka kõik. Ja promoüritustel ei olegi midagi halba ja tehku seda Viljandi, Pärnu, Tartu või Nõmme Kalju... see ongi super, et selliseid asju tehakse ja üritatakse meelitada inimesi regulaarselt vaatama, aga ikkagi minu point oli selles, et kuidas panna lihtsalt üritusel osalenud ka kirja mängu pealtvaataja, kui ikka reaalselt jäi mängu ennast vaatama tunduvalt vähem ja elusees ei seisnud seal taga püsti 1000 inimest, kui 60 minutil oli selgelt näha, et pinkidel ikka oli 50% rahvast ehk siis healjuhul 700 inimest umbes. Kui mäng algas, siis tõesti oli rohkem inimesi pinkidel, aga ikkagi ei mingit täismaja ja no tuletan meelde et 1500 mahutab staadion, aga kui staadion ei ole täis isegi esimesel minutil, siis palju neid inimesi seal taga üksteise vastas kõrvuti seisavad, et 1700 täis tuleks? 300-400? mis mängu vaatamine see on, kui vahid kellegi kukalt? Aga samas pingid tühjad osaliselt. Seega ei taha ikka uskuda, et 1700 vahtis mingi ajahetkel seda mängu staadionil. Minu silmis on see ikkagi skeemitamine. Samas ma tunnistan, et minu hinnang algselt oli tehtud teise poolaja põhjal, millal ma ise hakkasin seda mängu vaatama, seetõttu tekkisidki küsimused, et kui staadion pooltäis, kus siis see 1700 on? Aga reaalsus oli ikkagi ka see, et esimesel minutil oli suht täis, aga mitte täismaja.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                            aga las ta jääb. ammu on selgeks saanud, et ega probleemsetele kohtadele või asjadele, mida saaks paremini teha, pole siinses jalgpallis mõtet tähelepanu pöörata. ja niigi ebamõistlikult palju kulutan selle peale aega, selle asemel, et ise midagi kasulikku teha.
                            Mediaanid pandi sulle eelpool vaatamiseks välja? Pandi. Siis tuli mingi 60-minuti jutt. Nüüd tuleb välja, et ikka mediaanis / aritmeetilises on probleem. Ja kõige lõppu see klassikaline "ah, kuidas ma ei suuda enam". Mida sa jaurad, Mario, ausalt? Mis mureks on?

                            Kommentaar


                              kuna sa üritad siin minust tondi muljet jätta, siis eks tuleb reede õhtu tõesti siinsele jauramisele kulutada

                              võtame siis üksipulki lahti, mida ma ütlesin. alustame siis Vaprusele nina peale viskamisest

                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              Aga üldplaanis peab Vaprust ja üleüldse Pärnu vutipublikut kiitma, oleks kindlasti ka ilma Summer Cupita olnud Esiliiga mõistes väga arvestatav publikunumber. Ja noh, eelmises voorus küll ametlikult PJK kodumänguna Pärnu derbil ligi 1000 inimest on väga vägev. Hädasti oleks konkurentsivõimelist Pärnu punti ainult kõrgliigasse vaja.
                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              Pärnu ongi väga tubli ja siin pole absoluutselt küsimust, et kas seal eile oli tribüünil 700 või 1700 inimest. See kõik on suurepärane. Ei ole etteheide ka klubile, et neid sündmuseid ühildati. Selliseid võimalusi tuleb otseloomulikult ära kasutada. Even tõi kenasti mediaani välja ja nagu sealt nähtub, siis Pärnu ongi tippude tipp.
                              kogukonnajuhtidest

                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              On päevselge, et kogukonnajuhtide projekt on õnnestumine ning selle tulemusena on mängude külastatavus märgatavalt suurenenud.
                              müstilisest 60 minuti jutust

                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              Ma ei ütle nüüd, et publiku lugemisel tuleks arvesse võtta ainult neid inimesi, kes piltlikult öeldes ka 60. minutil veel staadionil on ja et keskmist arvutada ei võiks, aga täpsema pildi annab mediaan. Avalikult räägime me aga peamiselt just keskmisest, k.a EJL-i veebis on see ainsana välja toodud.
                              igasuguseid staadionile pole vaja

                              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                              Probleem ei oleks ju selles, et su näite kohaselt tennisistid esimest korda vutti vaatama tuleksid. Taaskord suurepärane, kui see neid ka huvitaks.

                              Kommentaar


                                Ühesõnaga, probleemi polegi...

                                Tondi mulje jätmist sinust küll plaanis pole olnud. Pean sust liialt lugu selleks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X