320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vendetta Vaata postitust

    Misasi sul otsa saab siin? Ott on WRC maailmameister ka 50 aasta pärast, väikeriigist ja muu rallimaailmaga võrreldes väga vaesetest oludest tulnuna. See on tema enda, perekonna, tiimi ja sponsorite raske töö tulemus. Kõik kiunujad vaadaku peeglisse, kuidas nende enda töötulemused sellisel skaalal võrdlust kannatavad. Selline kõlakate levitamine on lihtsalt nõme.

    Ott Tänak ei muutu kunagi marginaalseks, aga Ott Tänaku fenomeni sees on umbes 90% õhku praegu.

    Ma pole kordagi väitnud, et ta pole suurt tööd teinud ja et ta tulevikus ei teeks. Pane rohkem emotikone.

    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Spordis ei kehti 50-aasta tagused saavutused.
      Muidugi kehtivad, Andrus Veerpalu on ikka olümpiavõitja!

      Kommentaar


        Algselt postitas lenc Vaata postitust
        Aga see osade ajakirjanike solvumine stiilis "Tänu minule sa üldse kuulus oledki, miks sa mind ei armasta?!?" on ikka täiesti debiilne. Kuivõrd Tänak on vaatamata oma meediat tõrjuvale suhtumisele rahva seas nii populaarne, siis võiks lugupeetud kirjatsurad natuke oma ego maha võtta selles küsimuses. Ei ole teie mingid kangelaste loojad midagi, kuigi teile endile meeldib nii mõelda. Kangelane loob ennast ikka ise.
        Kes need ajakirjanikud on, kellest sa kirjutad? Mina ei tea ühtegi sellist, päriselt.

        Solvuda võib muidugi paljude asjade peale ja näha kõiges mingit isiklikku rünnakut. Seegi on igaühe õigus. Kas meedia ja fännidega peab suhtlema? Ei, loomulikult ei pea. Kohustust pole. Võib ilkuda, võib sõimata, võib ignoreerida. Ja ka läbi elu võib minna nii, et kui sulle keegi või miski ei meeldi, siis sa annad sellest neile ja maailmale igal võimalusel teada. Aga kas see viib kuskile ja on mõistlik?

        Sportlastest rääkides valdav enamik miskipärast niimoodi siiski ei käitu, sealhulgas näiteks kõik Tänaku konkurendid. Rääkimata mingite muude alade maailmastaaridest. Vahest kõige kuulsam näide ehk Räikkönen jälestab ka südamest kõike meediasuhtlusega seonduvat, tema samamoodi hea meelega ainult sõidaks. Aga ta ei mõnita ajakirjanikke, kes ka lõppude lõpuks siiski kõigest oma tööd teevad. Tänakule ei ole ükski spordiajakirjanik läbi magamistoa akna külla roninud ega kell kolm öösel hotelli helistanud, eelnevad näitedki on toodud rallide ajal ametlikest meedia-aladest ja sealsest suhtlusest.

        Ja mu eelmise pika jutu mõte oli ikkagi see, võtan veel korra kokku, et Tänak võib küll inimesena paljude ajakirjanike silmis täielik tont olla, aga automaatselt eeldada, et nad kõik selle tõttu teda hääletusel mõnuga kotivad, ütleb üht-teist pigem eeldaja enda mõtteviisi ja maailmapildi kohta.
        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

        Kommentaar


          Algselt postitas vincent Vaata postitust
          Sportlastest rääkides valdav enamik miskipärast niimoodi siiski ei käitu, sealhulgas näiteks kõik Tänaku konkurendid.
          Jällegi, omamata isiklikku kokkupuudet, siis siiras küsimus: kas Markko Märtin oli kuidagi teistsugune?

          Algselt postitas vincent Vaata postitust
          Vahest kõige kuulsam näide ehk Räikkönen jälestab ka südamest kõike meediasuhtlusega seonduvat, tema samamoodi hea meelega ainult sõidaks. Aga ta ei mõnita ajakirjanikke, kes ka lõppude lõpuks siiski kõigest oma tööd teevad.
          On sul piisavalt palju vaatluspunkte selle järelduse tegemiseks? Oma tiimiga, kes siiski kõigest oma tööd teevad, kärgib ta küll ilma igasuguse filtrita. Ka avalikult.

          Ja muus osas - see kuulsuse otsa saamise teema. Jällegi... Markko Märtin. Kõik Tänaku käigud näitavad, et plaan on minna vanameistri jälgedes, kuulsuse ja tähelepanu eest peitu pugeda ning ralli köögipoolel raha taskusse pista. Mida iganes nad ka meediasse ei söötnud, siis Hyundai R5 leping ikkagi tiimivahetusega kaasnes ning ilmselt tulevikku silmas pidades üheks oluliseks põhjuseks selle tiimivahetuse taga ka oli.

          EDIT: Parandage mind, kui eksin, aga Tänak ikkagi valimatult kõiki ajakirjanikke vist ei vihka ka? Nt Kuuse Lembitule mu mäletamist mööda saatis isegi avaliku järelhüüde.
          20 LEGEND

          Kommentaar


            üks näide: ralliteemas üle keskmise pädev ajakirjanik läks rallile, kus enne pidulikku starti peeti puldiautode võidusõit. Tänak jõudis finaali, aga pani seal rajalt välja. Uudis avaldus pealkirjaga, et Tänak lõpetas esimese võidusõidu külili. Reaktsioon: "Sinuga ma rohkem ei räägi." Ei rääkinudki, sõnagi. Ralli lõpuni ja ka järgmistel rallidel. Oli clickbait? Kahtlemata. Pahatahtlik? Ei. Sellele järgnenu mõistlik või lapsik? Igaüks ise otsustab.

            No offence, aga täiesti arusaadav ju miks ei räägi? "ei olnud pahatahtlik" clickbait võiks mõnusa kaarega ****** käia.
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Algselt postitas vincent Vaata postitust

              Kas temast kirjutades on pandud kollaseks kippuvaid pealkirju? Loomulikult on. Kas seda arvesse võttes on temapoolne püsivalt põlglik hoiak kuidagi edasiviiv - igaühe enda otsustada. Meenub veel üks näide: ralliteemas üle keskmise pädev ajakirjanik läks rallile, kus enne pidulikku starti peeti puldiautode võidusõit. Tänak jõudis finaali, aga pani seal rajalt välja. Uudis avaldus pealkirjaga, et Tänak lõpetas esimese võidusõidu külili. Reaktsioon: "Sinuga ma rohkem ei räägi." Ei rääkinudki, sõnagi. Ralli lõpuni ja ka järgmistel rallidel. Oli clickbait? Kahtlemata. Pahatahtlik? Ei. Sellele järgnenu mõistlik või lapsik? Igaüks ise otsustab.
              Igati tervitatav, et ajakirjanikele antakse märku, et sellised pealkirjad on debiilsed ja lihtlabane pettus lugejate suhtes.
              Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

              Kommentaar


                Ma vist pahatahtlikkuse osas väljendasin halvasti - pidasin silmas, et subjekti suhtes pahatahtlik ehk antud juhul meelega Tänakule näkku panemiseks tehtud. Clickbait pealkirjadest võiks muidugi täiesti eraldi threadi teha, kus analüüsida seda muna vs kana vaatepunktist, et kas neid tingib ajakirjaniku või lugejate nälg sensatsiooni järele. Viimane on tegelikult väga selgelt ja numbriliselt nähtav ja mõõdetav. Miski ei sünni tühjast kohast. Aga see selleks.

                Märtini toomine teemasse on tegelikult väga tabav. Mulle tundub, et Tänak on temalt selles osas kõvasti mõjutust saanud, mis on ka loogiline. Ja meenutades Märtini enda värvikaid suhteid ajakirjandusega, siis ei välista üldse, et vundament ongi just sealtkaudu valatud. Samas mul ka isiklik kokkupuude tollest ajast puudub, seega jääb teooriaks.

                Üldisemas plaanis veel - usk enda arvamuse õigsusesse on võimas asi, olgu teemaks mis tahes. Ei püüagi tegelikult ümber lükata, saan vaid esitada omapoolse versiooni sellest, mis reaalsete inimestega reaalselt kokkupuutudes siitpoolt paistab. Subjektiivne muidugi seegi.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  Algselt postitas vincent Vaata postitust
                  Clickbait pealkirjadest võiks muidugi täiesti eraldi threadi teha, kus analüüsida seda muna vs kana vaatepunktist, et kas neid tingib ajakirjaniku või lugejate nälg sensatsiooni järele. Viimane on tegelikult väga selgelt ja numbriliselt nähtav ja mõõdetav. Miski ei sünni tühjast kohast. Aga see selleks.
                  lol ja tähemärgid

                  Kommentaar


                    tõeline analüütika tipptase on ikka (not nt konkreetse näite) "Tänak lõpetas esimese võidusõidu külili" najal rääkida mingist lugeja sensatsioonihimust. Äkki... lihtsalt äkki on nii, et kui midagi sellist kirjutatakse, siis need clickid tulevad seepärast, et keskmine lugeja soovib teada, et mis juhtus ja eeldabki, et sisu on pealkirja vääriline? Ilmselgelt keskmise uudisega võrreldes tekitab selline pealkiri rohkem huvi kui "Tänak sõitis puldiautoga kraavi" vms.

                    et kui homme on pealkiri, et "Valge Maja süttis!!!" ning sisu on, et kuskil Kilingi Nõmmes süttis valget värvi maja, siis on ka lugeja "sensatsioonihimu" klikkamises süüdi ja ajakirjandus täidab siin lihtsalt püha rolli ning pakub seda, mida lugeja vajab ja tahab?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vincent
                      Toon ühe näite eelmisest hooajast: ajakirjanik, kellega Tänak on üldjoontes neutraalselt ja viisakalt suhelnud ehk mingit biifi üleval tol hetkel polnud, valmistas teadlikult ette veidi rallispetsiifilisema küsimuse. Küsis ära. Tänak vastas. Ja lisas siis irooniliselt: "Kui sa nüüd muidugi said midagi aru." Mees, milleks?!

                      Algselt postitas vincent Vaata postitust

                      Märtini toomine teemasse on tegelikult väga tabav. Mulle tundub, et Tänak on temalt selles osas kõvasti mõjutust saanud, mis on ka loogiline. Ja meenutades Märtini enda värvikaid suhteid ajakirjandusega, siis ei välista üldse, et vundament ongi just sealtkaudu valatud. Samas mul ka isiklik kokkupuude tollest ajast puudub, seega jääb teooriaks.

                      Mõned read ühest kunagisest Õhtuleht artiklist.


                      ************************************************** *******
                      «Olen aru saanud, et Markko hindab vastaspoole professionaalsust. Kümmekond aastat järjest kõikidel MM-rallidel käivad ning ainult seda spordiala kajastavad ajakirjanikud on kindlasti asjatundlikumad, kui mitut ala valgustavad ning vahest harva rallidele sattuvad eestlased,» arutleb Luik.

                      Eestis on palju sportlasi, kes jätavad ukse magamistuppa suletuks, kuid oma ala tutvustama, täpsemalt öeldes ajakirjanikke harima, on nad lahkesti nõus. Selleks leidub neil alati aega.

                      Märtin aga… «Las õpetab ajakirjanikke keegi teine, mul pole aega,» teatas ta kord ühele lehemehele.

                      Eestis pole AINSATKI teist sportlast, kes meediasse sama ebaprofessionaalselt suhtuks.

                      https://sport.ohtuleht.ee/189293/mar...luline-isiksus

                      ************************************************** ********
                      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Stok
                        Spordis ei kehti 50-aasta tagused saavutused.
                        Ebaönnestunud troll??
                        Inglased polegi siis jalgpallis maailmameistriks tulnud? Grande Torino polegi igavesti kõigi itaalia jalgpalli fännide kollektiivsesse ajju graveeritud?
                        Või kui peab just kodumaine näide olema, kas Palusalu teadmine on tänapäeval mingi statistikafriigi teema juba? Ma arvasin vähemalt seni, et iga üle kümne aasta vanune spordisõber, mitte ainult ei tea Palusalu nime peast, vaid oskab ka vähemalt tegevusala nimetada.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Stok
                          Aga see Palusalu näide on väga intrigeeriv, keegi, kes liigub millennialite seltskonnas, võiks neilt küsida, kes on Palusalu ja mida ta saavutanud on.
                          .
                          Tegin kohe kiire testküsimuse 2000 sündinud noormehe käest.
                          Nimi Palusalu oli tuttav, aga ei osanud pakkuda, et millega seoses.

                          Kui ma küsimusele ise vastasin, siis sain kommentaari, et miks ta peaks nii vanu asju teadma.
                          May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                            Ott Tänak ei muutu kunagi marginaalseks, aga Ott Tänaku fenomeni sees on umbes 90% õhku praegu.


                            Ma pole kordagi väitnud, et ta pole suurt tööd teinud ja et ta tulevikus ei teeks. Pane rohkem emotikone.

                            Et siis Oti fenomenis on umbestäpselt niipalju õhku kui Kruusi Oti videod vs sinu videod ära teevad. Võibolla ei ole kõige objektiivsem matemaatika?
                            Facepalmid olid eelkõige sulle täiesti tundmatu naise kohta kuulujuttude levitamise pärast. Kujutame nüüd ette olukorda, kus Kruus läheb ootamatult kaheks nädalaks Norra kalale ja tööandja ütleb, et telekavaataja, davai, tee ise Otiga üks lühike video ära. Kui sa oled nii kõva mees, et küsid tal kaamerate eest ära mitu % protsenti fenomenist on mulli ja kas su naine patrullib internetti, et inimesi Oti blacklisti lisada, siis müts maha... reaalselt aga sa seda näostnäkku teha ei julgeks. Kõik, keda edaspidi kaamera ette tahad vaataks sind läbi selle filtri, et mida ta minust enne või pärast kokku fantaseerima võib hakata.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Minu unelm oleks, et Eestis oleks veel midagi lugeda peale ERR'i. Tartu Postimeest loen ka, aga see kajastabki ainult kohalikke uudiseid ja neid väga palju ei ole.
                              Algselt postitas Stok
                              Oletan, et olen tugevas vähemuses, aga just sellised pealkirjad tõukavad mind ajakirjandusest järjest kaugemale. Õnneks ERR on veel loetav, ülejäänusid väisan vaid siis, kui link ette antakse. Ja siis on ka enamasti paywall ees.

                              Okei, chief, sittagi ei loe, kuid tahaks, et oleks parem. Põhjapanev analüüs. Nii jätkata.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                                Et siis Oti fenomenis on umbestäpselt niipalju õhku kui Kruusi Oti videod vs sinu videod ära teevad. Võibolla ei ole kõige objektiivsem matemaatika?
                                Sa võrdled valesid asju. Võrdle Otiga intervjuu vs. ükskõik mis teine Kalev Kruusi intervjuu (podcasti raames).

                                See, et Kalev Kruusil on rohkem vaatamisi kui mul, näitab, kui palju ta minust parem ja karismaatilisem on.

                                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                                Facepalmid olid eelkõige sulle täiesti tundmatu naise kohta kuulujuttude levitamise pärast. Kujutame nüüd ette olukorda, kus Kruus läheb ootamatult kaheks nädalaks Norra kalale ja tööandja ütleb, et telekavaataja, davai, tee ise Otiga üks lühike video ära. Kui sa oled nii kõva mees, et küsid tal kaamerate eest ära mitu % protsenti fenomenist on mulli ja kas su naine patrullib internetti, et inimesi Oti blacklisti lisada, siis müts maha... reaalselt aga sa seda näostnäkku teha ei julgeks. Kõik, keda edaspidi kaamera ette tahad vaataks sind läbi selle filtri, et mida ta minust enne või pärast kokku fantaseerima võib hakata.
                                Mis see siia puutub üldse? Kas ma olen ajakirjanik sõltumatus lehes?

                                Mul ei oleks probleemi neid asju küsida, aga ma ei saa, samal põhjusel, miks ma ei või Oti kohta negatiivset panust (olgugi, et naljaga pooleks) üles panna. Sellest ei ole ju ometi raske aru saada. Ehk siis, kui minu otsene ülemus, kellega on mul lepingulised suhted.

                                Kui aga ma mingeid kolmandaid osapooli mind takistamas poleks ja Ott oleks nõus minuga pikemalt vestlema, siis ma arutaks ka neid küsimusi jah.
                                Instagram

                                Twitter

                                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                                telekavaataja.blogabet.com

                                Kommentaar

                                Working...
                                X