320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Et autot peetakse inimõiguseks Eestis ja rattaga sõitmise võimaluste arendamist raha raiskamiseks, sest noh, keegi ei sõida ju.

    Muidugi ei sõida, kui pole võimalusi või on ohtlik. Kui autoga oleks ebamugavam ja rattaga mugavam, siis oleks ka jutt teine. Ma tean, et vahest on auto vältimatu ja see on okei. Aga kui kõik tahavad autoga sõita, siis mingi hetk on füüsiline piir ees ja sellest enam kaugemale ei saa areneda linn.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      No aga tehke poliitikutele ettepanek, jalgrattamaks millest neid rattateid ehitama hakatakse? Närvi ei aja, aga see loogika, et teeme autojuhtidele liiklemise ebamugavaks, siis ronivad ratta selga on
      Linnatingimuste tähendab see praktiliselt alati, et elu tehakse ebamugavaks ka transpordile, mis kuidagi ei liigitu ''paha kapitalist lõbu pärast V8ga ringi paarutamas'' kategooriasse. See on Kiirabi, Pääste, ühistransport, prügiautod ja kasvõi kullerid näiteks, kes kõik peavad võimlema mingite tobedate rattaluulude pärast siis.

      Kommentaar


        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
        Et autot peetakse inimõiguseks Eestis ja rattaga sõitmise võimaluste arendamist raha raiskamiseks, sest noh, keegi ei sõida ju.

        Muidugi ei sõida, kui pole võimalusi või on ohtlik. Kui autoga oleks ebamugavam ja rattaga mugavam, siis oleks ka jutt teine. Ma tean, et vahest on auto vältimatu ja see on okei. Aga kui kõik tahavad autoga sõita, siis mingi hetk on füüsiline piir ees ja sellest enam kaugemale ei saa areneda linn.
        Mine sõida oma hipirattaga mööda kalamaja ja Balti jaama kui süda kutsub. Jäta autod rahule!

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Mine sõida oma hipirattaga mööda kalamaja ja Balti jaama kui süda kutsub. Jäta autod rahule!
          Asi ju pole ainult jalgratastes, Tallinn on lisaks ka kohutavalt jalakäia vaenulik keskkond (Viru keskuse ohutussaared näiteks). See autokultus ilmestab hästi meie kuulumist Ida-Euroopa kultuuriruumi.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            Mine sõida oma hipirattaga mööda kalamaja ja Balti jaama kui süda kutsub. Jäta autod rahule!

            Mine sõida oma autoga Tallinn-Tartu vahel ja jäta ratturid ja jalakäijad rahule!

            Nali naljaks. Vastava inim- ja autohulgaga vanades linnades ei olegi väga lihtne kõigile mugavalt ruumi leida. Nullist uut linna planeerides saab muidugi ilusti planerida kõik.

            See muidugi ei tähenda, et Tallinnas asju paremini teha ei saaks.

            Kommentaar


              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
              No aga tehke poliitikutele ettepanek, jalgrattamaks millest neid rattateid ehitama hakatakse? Närvi ei aja, aga see loogika, et teeme autojuhtidele liiklemise ebamugavaks, siis ronivad ratta selga on
              Linnatingimuste tähendab see praktiliselt alati, et elu tehakse ebamugavaks ka transpordile, mis kuidagi ei liigitu ''paha kapitalist lõbu pärast V8ga ringi paarutamas'' kategooriasse. See on Kiirabi, Pääste, ühistransport, prügiautod ja kasvõi kullerid näiteks, kes kõik peavad võimlema mingite tobedate rattaluulude pärast siis.
              Alati on hea kõike lihtsustada. Siis jõuame kindlasti edukate lahendusteni!

              Aga jättes selle kõrvale, siis ei pea kõik teed ratta teeks muutma jne. Endiselt ütlen, et auto on ja jääb mugavaks lahenduseks ja isegi kui sa teed ülimugava ja kiire ühistranpordi alternatiivi, siis ei astu inimene autost sinna, sest ta lihtsalt ei taha! Kui me loome paremad võimalused alternatiivide kasutamiseks, siis tekib neil mõte, aga kui muuta auto kasutamine ebamugavaks, alles siis ta hakkab end liigutama. Vastasel korral tuleb autosid aina juurde ja juurde. Ja siin juures ei ole probleemiks see, mis autoga sõidetakse või kuidas sõidetakse või et üldse sõidetakse. Inimestel on vaja liikuda ja seda ei saa muuta. Liikumise tagamine auto kesksena ei saa olla pikaajaline lahendus, sest ei ole neil lihtsalt enam ruumi. Aga hea on suunata teravik päris probleemilt neile sloganitele. Triggerdab palju inimesi ja mõistlik arutelu sumbub kohe.

              Ja ebamugavaks tegemine ei tähenda autode ligipääsu täieliku ära võtmist. See ei ole erinevatel põhjustel võimalik. Ka sinu poolt mainitud põhjustel. Aga ma polegi väitnud, et see on ainukene võinalik lahendus. Võimalike lahenduste hulgas võiks olla diskussioonina laual parkimisvõimaluste vähendamine kesklinna piirkonnas, sest see on juba näiteks kallis. Kesklinnast läbisõitmise tasustamine näiteks. Või veel midagi kolmandat. Võimalusi võib vabalt ka rohkem olla. Ma ei tea milline toimib, aga see ei saa olla üks lahendus. See peab olema mitme meetodi koostöös tehtud lahendus.

              Sest kuigi mõnel inimesel lõhkeb pea, kui ta autoga sõita ei saa ja mõni tunneb end lihtsalt hästi kui saab kedagi hipiks kutsuda, aga probleem ei ole ainult ratastes ja nende kasutamises, vaid selles et ei ummikute arv aina kasvab ja lahenduseks on uute teede ehitamine. See ei lahenda probleeme, vaid heal juhul lükkab kaugemale tuleviku. Ja iga muu alternatiivi pakkumine või proovimine tekitab kohe massi viha, sest nende inimõigusi rikutakse.

              Me võime teha näo, et kõik on hästi, aga ei ole. Ja hullemaks läheb. Ning seal ei ole ühte hõbekuuli mis kõik probleemid lahendab.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Rattateid ja võib rajada, aga meie ühiskonnas ei hakka tavapärane mass ratastega ja sõitma. See, et mõnel on kuskil vabandust väljendi pärast kusi pähe löönud, et korra madalamaades käinud ja näinud, kuidas meeletu hulk ratastega sõidab, et see meil ka nüüd kohe niimoodi toimima hakkaks.

                Siin on igasuguseid ideid olnud, et teeme ühissõidukiradasid Pirita teedele, et aitavad ummikuid vähendada, kuna ühistranspordiga jõuab kiiremini tööle. Reaalsuses ei omanud see mitte mingit effekti. Siin on kellelgi mingihetk suurepärane idee tulnud, et tule autoga, aga jäta see enne linna tasuta parklasse ja tule ühistranspordiga edasi ja tulemuseks on tühjad parklad.

                Nüüd teeme rattateid kesklinna ja loodame, et ilusa kevadilmaga kogu see mass sõidab rahus ratastega ja need kellel sõiduk on auasi võivad lausa kallid Scotti rattad osta... no lõpetage ära. Tulemuses on veel suuremad ummikud, vihased autojuhid ja segamini linnaliiklus.

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Mine sõida oma autoga Tallinn-Tartu vahel ja jäta ratturid ja jalakäijad rahule!

                  Nali naljaks. Vastava inim- ja autohulgaga vanades linnades ei olegi väga lihtne kõigile mugavalt ruumi leida. Nullist uut linna planeerides saab muidugi ilusti planerida kõik.

                  See muidugi ei tähenda, et Tallinnas asju paremini teha ei saaks.
                  Keegi Twitteris kirjutas, et 20 mintsaga saab Tartus Kesklinnast Annelinna, Tallinnas heal juhul üle tee.

                  Ma olen sinuga nõus. Ei olegi lihtne leida. Seda enam tuleks mõelda, kuidas võiks sest ei mahu ka autod enam hästi. Tallinna lähiümbrus valglinnastub ja nende elanikel pole muud võimalust kui autoga linna tulla. Ei planeerita ka neid paremini kahjuks. Aga keegi ei taha sellega tegeleda.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Rattateid ja võib rajada, aga meie ühiskonnas ei hakka tavapärane mass ratastega ja sõitma. See, et mõnel on kuskil vabandust väljendi pärast kusi pähe löönud, et korra madalamaades käinud ja näinud, kuidas meeletu hulk ratastega sõidab, et see meil ka nüüd kohe niimoodi toimima hakkaks.

                    Siin on igasuguseid ideid olnud, et teeme ühissõidukiradasid Pirita teedele, et aitavad ummikuid vähendada, kuna ühistranspordiga jõuab kiiremini tööle. Reaalsuses ei omanud see mitte mingit effekti. Siin on kellelgi mingihetk suurepärane idee tulnud, et tule autoga, aga jäta see enne linna tasuta parklasse ja tule ühistranspordiga edasi ja tulemuseks on tühjad parklad.

                    Nüüd teeme rattateid kesklinna ja loodame, et ilusa kevadilmaga kogu see mass sõidab rahus ratastega ja need kellel sõiduk on auasi võivad lausa kallid Scotti rattad osta... no lõpetage ära. Tulemuses on veel suuremad ummikud, vihased autojuhid ja segamini linnaliiklus.
                    Kui sa võtad ühe lahenduse ja viskad selle eeldusel, et kõik saab lahendatud, siis sa saadki tühjad parklad. Seal peaks olema autojuhil kas a) mingi eelis kasutada edasi ühistransporti või b) mingi põhjus. Kui üks või mõlemad ei ole täidetud, siis on tulemuseks see, et näe ükski lahendus ei toimi.

                    Ma ei ütle ka, et rattateed on ainuke lahendus. Kaugeltki mitte. Aga ta on osa sellest. Jah, jaanuar-veebruar ei kaustaks ilmselt keegi neid. Aga kui me pakume erinevaid võimalusi ja põhjuse neid kasutada. Siis me liigume kuhugi poole. Oma soodu arenedes tuleb füüsiline piir ette ja me ei saa seda eirata. Minu rekord on näiteks reede õhtu sõita 45 minutit Stocmani eest Lennujaama juurde. See oli kaks aastat tagasi.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      See on sinu isiklik tragöödia kui sa ei oska Tallinnas liiklusoludega arvestada (Stockmann-Lennujaam reede õhtul 45 minutit, jala saaks vist vähem kui 30 minutiga?) Rattateed aitaks probleemi lahendada minimaalselt kuni linnaplaneerimise kandev idee on iga vaba plats võimalikult kõrgeid hooneid täis ehitada. Aga mingisuguses vormis ummiku- või kesklinna läbimise maks võiks ka minu arust tulla. Võibolla mingi 20-30% laisku ja mugavaid inimesi paneks see oma harjumusi isegi muutma. Jalgratta fännidel ongi elu kurb, vanasti oli lootust, et fossiilde põletajad maksustatakse liiklusest välja, aga nüüd tundub, et lihtsalt elektri ja hübriidautod tulevad asemele. Minu algne küsimus ikkagi jääb, kes need rattateed kinni maksvad kui mitu kuud aastas kasutab neid ainult Wend ja veel paar fanaatikut.

                      Kommentaar


                        Toimiv ja viisakas ühistranspordisüsteem muudaks ju asja. 40-70ndatel planeeritud liinid on lihtsalt tihti mitte otstarbekad ja ebamugavad.
                        Möned uued (kiir)trammiliinid oleksid abiks. Need muidugi maksavad 3-6 mln per km väidetavalt
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Kas siin tõesti osad arvavad, et need rattateed, mis Tallinnas on rattateed? Isver.

                          Kommentaar


                            mu arust on ühistransport super, igapäevase kasutajana ei saa ma aru inisejatest. Vahel kasutan pärast bussi kohe trammi ja alati veatu business. Auto jääb äärelinna pargi ja reisi parklasse. võibolla liigun ma teises dimensioonis.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              See on sinu isiklik tragöödia kui sa ei oska Tallinnas liiklusoludega arvestada (Stockmann-Lennujaam reede õhtul 45 minutit, jala saaks vist vähem kui 30 minutiga?) Rattateed aitaks probleemi lahendada minimaalselt kuni linnaplaneerimise kandev idee on iga vaba plats võimalikult kõrgeid hooneid täis ehitada. Aga mingisuguses vormis ummiku- või kesklinna läbimise maks võiks ka minu arust tulla. Võibolla mingi 20-30% laisku ja mugavaid inimesi paneks see oma harjumusi isegi muutma. Jalgratta fännidel ongi elu kurb, vanasti oli lootust, et fossiilde põletajad maksustatakse liiklusest välja, aga nüüd tundub, et lihtsalt elektri ja hübriidautod tulevad asemele. Minu algne küsimus ikkagi jääb, kes need rattateed kinni maksvad kui mitu kuud aastas kasutab neid ainult Wend ja veel paar fanaatikut.
                              Seni kuni taristu on puudulik, seni neid kasutavadki ainult fanaatikud - ma ise ei tiku ka rattaga enam naljalt Tallinnas liiklusesse, sest hetkel toimuv on lihtsalt pöörane (kunagi Nõmmel trennis käies sai Kopli-Nõmme-Kopli vuratud iga ilmaga, ainult detsember-veebruar istusin perset autos laiaks). Veider püstitus see "kes need rattateed kinni maksvad" - on ju näha näidete põhjal mujal, et kui kesklinn pole enam autokeskne siis sellest võidavad sisuliselt kõik (paraneb elukeskkond, väheneb mürasaaste ja äride käibed kasvavad). Meeleldi istutan puu mille varjus ma ise kunagi istuda ei saa.

                              Kommentaar


                                Näiteks Rohuneemest Kesklinna on täiesti korralik kergliiklusteede võrgustik. Mulle meeldib seal mere ääres lihtsalt jalutada vahest ilusa sügisilmaga. No ei ole seal neid ratturite masse ka ilusa ilmaga. Elektritõukse on kordades rohkem. Enne tõukse olid need suuresti asfaldi raiskamine kui ehk paar kõige soojemat suvenädalat maha arvata. Imelik on lugeda seda hala, nagu autoteed oleks meil mingi täielik maailmatase ja siis vaeseid rattureid kiusatakse kohutavalt, küll nad muidu alles sõidaks igale poole oma veloga. Autoteed on samuti kohati endiselt mingi nõukaaegse teedevõrgu lipp-lipi peal edasi arendatud käkid, mida siis tomati-talvode suva järgi tiguaeglaselt tänapäeva üritatakse tuua. Viletsaid lahendusi ja probleemide tulevikku veeretamist on palju. Ometi autokasutajad maksavad iga liigutuse eest ja mitte vähe.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X