320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Marduk Vaata postitust
    2017 aasta andmed saame teada alles nii selle sügise paiku. Seniks võid tutvuda 2016 aasta andmetega:
    https://intra.tai.ee//images/prints/...estis_2017.pdf
    Kahju, siis peab sügiseni ootama. 2016 andmeist on vähe kasu sest põhiline hüpe toimus ju eelmisel suvel kui õlleaktsiisile väänati korraga vist 40% juurde, huvitav oleks teada, kas ja kuidas see tarbimist mõjutas.


    Ma kujutan ette, et asi käis ikka nii
    Ossinovski "yo, mul on idee siin aktsiisi tõsta. Mis need analüüsid näitavad, et palju seda rahhi siis sisse lendaks"
    Ametnikud "arvutasime ja 230 milli tuleb lõdvalt ära, yolo"
    Ossinovski "siis timm ja teeme ära!"
    Sellisel juhul on mu meelest raske öelda, et minister saamatu oli.

    Muidugi kui oli keiss
    Ossinovski "yo, mul on idee siin aktsiisi tõsta. Mis need analüüsid näitavad, et palju seda rahhi siis sisse lendaks"
    Ametnikud "õuõu, sitt plaan, kõik lähevad Lätti ja makse tuleb alla 200 milli"
    Ossinovski "yolo, ma panen plaanidesse kirja 230 milli ja häman midagi rahvatervisest"
    Siis on ministri pask.
    Teine keiss oli kindlalt olemas, tootjad ja kaupmehed lasid teha põhjalikud prognoosid ja panid peaaegu täpselt täppi, Ossinovski ei olevat aga uskunud. Samas, teised institutsioonid võisid teha muidugi teistsugused arvutused. Aga olgu kuidas on, tänaseks on selge, et keerati suur sitt kokku ja selle eest vastutab igatahes minister. Keegi ei käskinud tal hakata Gorbat mängima.

    Kommentaar


      Eks nõnna juhtu, kui valitsejatel gps ei funka. Eks näis, kuidas on lood protserrori jõudlusega. Ma olen nõus Jüri mõttega, et rahvaga ei osata suhelda...iseasi, kas Jüri seda siiralt mõtles.

      Ma igaks juhuks mainin ära, et ma olen pikki aastaid rääkinud, et alkohol on meil liiga odav. Siiani on. Mulle meeldib alkohol. Tähtis on aga tunda, kus asub (ja kus kohast on ta tulnud) sinu (riigi) rahvas ja kuidas nemad maailma/elu tunnetavad. Kui pealikul see tunnetus puudub, siis sack!
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
        Kahju, siis peab sügiseni ootama. 2016 andmeist on vähe kasu sest põhiline hüpe toimus ju eelmisel suvel kui õlleaktsiisile väänati korraga vist 40% juurde, huvitav oleks teada, kas ja kuidas see tarbimist mõjutas.




        Teine keiss oli kindlalt olemas, tootjad ja kaupmehed lasid teha põhjalikud prognoosid ja panid peaaegu täpselt täppi, Ossinovski ei olevat aga uskunud. Samas, teised institutsioonid võisid teha muidugi teistsugused arvutused. Aga olgu kuidas on, tänaseks on selge, et keerati suur sitt kokku ja selle eest vastutab igatahes minister. Keegi ei käskinud tal hakata Gorbat mängima.
        Tuleb olla päri, sellise "ämbri" eest vastutab tõesti minister, eriti veel olukorras, kus ta võttis omale vabaduse naeruvääristada tootjate/kaupmeeste prognoose.

        Kommentaar


          Ma ei mõista tegelikult, kus on siin raskuskese. Kas probleem on selles, et alkohol on meil kallis? Alkohol ei ole kättesaadav? Või see, et alkoholi ostetakse liiga vähe? Või see, et makse laekus oodatust vähem?
          Miks see üldse peaks mind loksutama?
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Aga kumb? Rahandus- või sotsiaalminister?

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Aga kumb? Rahandus- või sotsiaalminister?
              Sel korral vast ikka Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kes ennast selle plaani autoriks peab aga ilmselt ei võta keegi vastutust, vaid presenteeritakse seda kui töövõitu:

              "Peaminister Jüri Ratase sõnul kuulas valitsus ära rahandusministeeriumi ja ka teiste ametkondade analüüsid ning oli võimalus tõdeda, et alkoholi tarbimine on vähenenud."

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Aga kumb? Rahandus- või sotsiaalminister?
                Seda minagi, et kui Oss lööb ikka oma tervise eest võitlemise trummi edasi ja ütleb, et need kadunud miljonid olidki arvestatud, siis mille eest teda lahti lasta?
                BVB - Vaprus

                Kommentaar


                  Algselt postitas Pints Vaata postitust
                  Sel korral vast ikka Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kes ennast selle plaani autoriks peab aga ilmselt ei võta keegi vastutust, vaid presenteeritakse seda kui töövõitu:

                  "Peaminister Jüri Ratase sõnul kuulas valitsus ära rahandusministeeriumi ja ka teiste ametkondade analüüsid ning oli võimalus tõdeda, et alkoholi tarbimine on vähenenud."
                  Alkoholi tarbimise vähendamine ju esmalt presenteeritud idee oligi, seega kõik õige.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    Algselt postitas elx Vaata postitust
                    Alkoholi tarbimise vähendamine ju esmalt presenteeritud idee oligi, seega kõik õige.
                    Kui sa usud, et see oli nii planeeritud, tervise nimel, mitte eelarve aukude lappimiseks (ebaõnnestunult) ning eestlased nüüd joovadki vähem, mitte ei käi Lätis seda ostmas, siis probleemi polegi.
                    Mina seda ei usu aga ka ei väida, et just minul on õigus ja ei hakka sind veenma.

                    Ma muidu olen nõus, et alkohol on meil odav ja see ei tohigi olla esmatarbekaup aga praegune plaan tundub olevat väga kehvasti kavandatud, sest ei osatud arvestada maksude kinkimisega Lätile nii suures mahus, kuigi mitmed asjatundjad selle eest korduvalt hoiatasid.

                    Idee, mida esitleti oli muidugi üllas ja statistika seda ka kindlasti toetab moonutatult.
                    Miks moonutatult, sest võrrandis ei kajastu täpne soomlaste poolt ostetud ning Lätist toodav alkoholi hulk
                    Vähem laekunud aktsiis ei ole võrdeline tarbimise vähenemisega, mis tegelikult oli niigi trend.

                    Kommentaar


                      Arvad/te, et see kingitus Bermuda kolmnurgale on järjepidev? Ma julgen kahelda. Kohalik tarbija pigem kohaneb ja ka tarbimine väheneb - põhjus ja tagajärg vm selle asja vägevam väljend on. N.ö kohalike küsimus mõistagi jääb.
                      Bisniss aga...selle takistamiseks pole MTA-l lihtsalt piisavalt inimesi. Samas ei olda selle “murega” üksi (Soome riik ja ka Tallink on õnnetud) ja eks näis.
                      Ma muidugi jätaks uue aktsiisi tõstmise ära, sest rahvas on hell...või samas...anda kiirelt litakad ära ja oleme sõbrad edasi
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Pints Vaata postitust
                        Ma muidu olen nõus, et alkohol on meil odav ja see ei tohigi olla esmatarbekaup...
                        See on täpselt sama ühekülgne lähenemine nagu tõstame aktsiisis, see ravib joomarluse välja. Lähenetakse lihtsalt natukene teise nurga alt.

                        Aga mu postituse mõte oli hoopis muu. Miks selliste numbritega manipuleeritakse? 80m ja 30m vahe on capten obvious eks? Hetkel suhtutakse sellesse summasse lihtsalt õlakehitusega. Poogen kas jäi saamata 80m või 30m. Ometi on eelarves 80m mingi kulureaga seotud eks? Või ei ole?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                          See on täpselt sama ühekülgne lähenemine nagu tõstame aktsiisis, see ravib joomarluse välja. Lähenetakse lihtsalt natukene teise nurga alt.

                          Aga mu postituse mõte oli hoopis muu. Miks selliste numbritega manipuleeritakse? 80m ja 30m vahe on capten obvious eks? Hetkel suhtutakse sellesse summasse lihtsalt õlakehitusega. Poogen kas jäi saamata 80m või 30m. Ometi on eelarves 80m mingi kulureaga seotud eks? Või ei ole?
                          See 80 hetkel pole relevantne number ju.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            Tööreis viib peatselt Londonisse, mõtlesin, et võtan korteri see kord. Leidsin ideaalse pakkumise otse city central, big beni juures ja puha.
                            300 ja deal done. Võtan siis ühendust omanikuga läbi Airbnb, kirjeldan ennast veits ja sellised asjad ja ütlesin et Im from Estonia, Tallinn.
                            Täna hommik tuli vastus, et ta peab kahjuks ei ütlema, kuna tal on halvad kogemused eestlastega, et palub vabandust ja nii edasi. Mõtlen oma peas järgmisena, kurat, millega siis seekord kaaskodanikud hakkama said. Piinlik jälle.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Tööreis viib peatselt Londonisse, mõtlesin, et võtan korteri see kord. Leidsin ideaalse pakkumise otse city central, big beni juures ja puha.
                              300 ja deal done. Võtan siis ühendust omanikuga läbi Airbnb, kirjeldan ennast veits ja sellised asjad ja ütlesin et Im from Estonia, Tallinn.
                              Täna hommik tuli vastus, et ta peab kahjuks ei ütlema, kuna tal on halvad kogemused eestlastega, et palub vabandust ja nii edasi. Mõtlen oma peas järgmisena, kurat, millega siis seekord kaaskodanikud hakkama said. Piinlik jälle.
                              Süüdista teda rassismis.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                                oma peas järgmisena, kurat, millega siis seekord kaaskodanikud hakkama said. Piinlik jälle.
                                Mingi Defrage käis üle kindlasti.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X