320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
    Ei, ma ei tunne ennast puuduatuna. Ei ole käinud Austraalias. Paljud tuttavad on käinud. Enamus on läinud, et näha maailma, kasutada ära aega mõistlikult, saada kogemusi, tutvusi, jah ka raha. 99% on kahe aasta möödudes tagasi tulnud, üks leidis elukaaslase.
    Süüria põgenikud, nii imelik kui see ka ei või tunduda, on päris tihti põgenenud sest (googelda Aleppo) koduga on veits putsis seis. Neid võrdsustada Kalevipoegadega või austraalias käinutega on täiesti mööda lask. Siin peaks sa selgitama kas sa pead silmas sõjapõgenikke, kes üritavad sulenduda euroopasse, siin elu alustada ja toime tulla või sotsiaalabist elatuvaid kodanikke.
    Kalevipojad- alates koristajatest lõpetades kirurgidega - on nii lai skaala, et enne tuleks ülaltoodu selgeks teha.

    Alati ei ole asjast mitte arusaamine seotud lugeja keskendumisvõimega vaid võib olla seotud ka kirjutaja segase eneseväljendusega.
    akjföksncöklsnmdpäfjasdäpofjadsojfk'aüpkf'üaps, <--- ei meigi senssi. Süvene palju tahad.

    -e- samas muidugi ei saa välistada, et ma vastu õhtut ei saa tõesti aru.

    Rääkimata veel sellest, et kui sa saad sama töö eest kordades rohkem raha kuskil mujal, sul on pealehakkamist ja soovi ennast mujal tõestada, siis miks mitte?
    Irooniline, aga mul on 5-6 sõpra kes on elanud seal kaugel kängurumaal juba ammu, olen suhelnud nendega tiheldalt ja üsnagi konkreetselt ja üllataval kombel tuleb nende lausetes alati välja " et elu on liiga ilus, et tagasi tulla" võib-olla ma eksin, aga usun üsnagi siiralt, et selline on ka suhtumine laialt levinud nähtus, nagu ka 80 kilomeetrit eemal olevad ehitajad. Ma võin juba eos öelda, et olen ka mina soomes olnud, 3 aastat, mind tõi tagasi armastus. Ja minu point polegi olnud, kas keegi tuleb tagasi või ei. Mu point on pigem olnud, kuidas saavad väita keskmised eestlased ülelahe, et neile ei meeldi mugavuspagulused, kui ise on nad juba aastaid( jep-loe aastaid-kümneid. Ma ise olin ka) mugavuspagulused, eksin? Kindlasti mitte, et neile ei meeldi et need" murjamid tulevad sinna eestisse" aga samalajal olen ise samasugune otsimaks paremat elu/olu/ühiskonda/raha aastaid. Mis vahet sel on siis selle aleppost tulevatel tegelastel, kes tahavad ka paremat elu? Me kõik otsime paremat elu ja olu. Lihtsalt äärmiselt küüniline suhtumine nägemaks ainult oma ninaotsa.

    Kommentaar


      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
      Irooniline, aga mul on 5-6 sõpra kes on elanud seal kaugel kängurumaal juba ammu, olen suhelnud nendega tiheldalt ja üsnagi konkreetselt ja üllataval kombel tuleb nende lausetes alati välja " et elu on liiga ilus, et tagasi tulla" võib-olla ma eksin, aga usun üsnagi siiralt, et selline on ka suhtumine laialt levinud nähtus, nagu ka 80 kilomeetrit eemal olevad ehitajad. Ma võin juba eos öelda, et olen ka mina soomes olnud, 3 aastat, mind tõi tagasi armastus. Ja minu point polegi olnud, kas keegi tuleb tagasi või ei. Mu point on pigem olnud, kuidas saavad väita keskmised eestlased ülelahe, et neile ei meeldi mugavuspagulused, kui ise on nad juba aastaid( jep-loe aastaid-kümneid. Ma ise olin ka) mugavuspagulused, eksin? Kindlasti mitte, et neile ei meeldi et need" murjamid tulevad sinna eestisse" aga samalajal olen ise samasugune otsimaks paremat elu/olu/ühiskonda/raha aastaid. Mis vahet sel on siis selle aleppost tulevatel tegelastel, kes tahavad ka paremat elu? Me kõik otsime paremat elu ja olu. Lihtsalt äärmiselt küüniline suhtumine nägemaks ainult oma ninaotsa.
      Mida sa ajad? Austraalia riik on Working Holiday viisa välja mõelnud selleks, et arenenud riikidest endale tööjõudu saada, sest Põllumajandus sektoris/teenindus/ehitus on meeletu tööjõupuudus ja riik vajuks ilma nn Backpackeriteta kokku. Eestlane liigub Austraaliasse oodatult,legaalselt ja õigusega. Parimad, kes riigis tõestavad ennast tähtsamatel töökohtadel või otsustavad jääda tasuliselt õppima on võimalus jääda pikemaks. Soomes on samuti osades sektorites tööjõupuudus tuntav ning ka tänu sellele liiguvad lähisriikide inimesed sinna tööle, sest Eestis on tööpuudus osades linnades suur. Samuti lähme me sinna legaalselt ja tööle, sest hüvitisi me sealt ei saa.

      Sina võrdled nüüd sellist asja Lähis-Ida murjamitega, kes tulevad parvetades illegaalselt riiki, saavad toetusi/elukoha/söögi ning kelle töötuse protsent on laes. Üks grupp kellel on samad väärtushinnangud ja normid läheb teise samasugusesse riiki tööle ja talle ei anta riigipoolt midagi ja ta maksab makse ja on täiesti võrdväärne inimene, kes peab kõike ise saama. Teine grupp saab kandikul ette kõik ning ei pea lillegi liigutama. Üks inimene läheb tööle teine inimene tuleb hüvitiste peal liugu laskma.

      Kommentaar


        No ma arvan, et paljudel süürlastel on võimalus kas suurtükirahe all rusude alla jääda ja surnuks põleda või lahkuda mujale. Eestlastel rohkem nagu vaba valik. Pole päris sama võrdlus.
        Inter - ausaim klubi Itaalias.

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Mida sa ajad? Austraalia riik on Working Holiday viisa välja mõelnud selleks, et arenenud riikidest endale tööjõudu saada, sest Põllumajandus sektoris/teenindus/ehitus on meeletu tööjõupuudus ja riik vajuks ilma nn Backpackeriteta kokku. Eestlane liigub Austraaliasse oodatult,legaalselt ja õigusega. Parimad, kes riigis tõestavad ennast tähtsamatel töökohtadel või otsustavad jääda tasuliselt õppima on võimalus jääda pikemaks. Soomes on samuti osades sektorites tööjõupuudus tuntav ning ka tänu sellele liiguvad lähisriikide inimesed sinna tööle, sest Eestis on tööpuudus osades linnades suur. Samuti lähme me sinna legaalselt ja tööle, sest hüvitisi me sealt ei saa.

          Sina võrdled nüüd sellist asja Lähis-Ida murjamitega, kes tulevad parvetades illegaalselt riiki, saavad toetusi/elukoha/söögi ning kelle töötuse protsent on laes. Üks grupp kellel on samad väärtushinnangud ja normid läheb teise samasugusesse riiki tööle ja talle ei anta riigipoolt midagi ja ta maksab makse ja on täiesti võrdväärne inimene, kes peab kõike ise saama. Teine grupp saab kandikul ette kõik ning ei pea lillegi liigutama. Üks inimene läheb tööle teine inimene tuleb hüvitiste peal liugu laskma.
          Selline tüüpiline teatraalse eestlase arvamus, kus ongi nii ja minu munn on kõige suurem ja ta jääbki kõige suuremaks.

          Kommentaar


            Mis teil on välismaal töötavate/elavate eestlaste ja süürlaste vastu? Mõlemal puhul abirahade peal elajad on ju hoopis teine teema ja need on muidugi jobud. Süürlaste seas on neid muidugi kõvasti rohkem, aga see ei tähenda, et nad ainult sellised on.

            Kommentaar


              Rahu kutid.
              Sambaz püüdis selgitada, et tema ei näe selles miskit halba, kui keegi välismaale läheb mingiks perioodiks (Nasfali toetuseks) ehk tõesti liiga vabalt käis ringi terminitega nagu majandus- ja mugavuspagulane aga ärge nüüd tühjast/tähjast laske end heidutada.
              Mina ka selles miskit halba ei näe, kui keegi otsustab, et kuskil mujal on tal paremad võimalused elu nautida või põgeneb sõja eest.

              Kommentaar


                Mugavuspagulase analoog Eestist oleks pigem ikka keegi, kes läheb kuhugi sotsiaalsete abirahade peale elama ja ei viitsigi tööd otsida? Süüriast nüüd vaevalt sellised numbrid oleks ilma sõjata. Enne sõda ju ei tulnud sealt rahvast.

                Kommentaar


                  ah paneks selle jauramise lihtsalt lukku ära, las ta jääb?

                  Kommentaar


                    Kalevi kommid.
                    Tra nende avamine on juba omaette teadus. Tööriistu vaja.
                    Teen tapeeti.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Fc. Vaata postitust
                      Kalevi kommid.
                      Tra nende avamine on juba omaette teadus. Tööriistu vaja.
                      Kurat ükspäev,vaata,et jääbki komm söömata! Lõikasin siis kääridega otsad maha!
                      Invest In Africa

                      Kommentaar


                        Leidke vanemad kaaslased, kellele pole vaja kommi pakkuda.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Leidke vanemad kaaslased, kellele pole vaja kommi pakkuda.
                          Teravmeelne.
                          Teen tapeeti.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Fc. Vaata postitust
                            Teravmeelne.
                            Nagu:
                            a. miks keegi üldse kommi sööb
                            b. tegelikult on see ju ka praegu üsna loogilise ülesehitusega. Nõme on muidugi see, et raamatut lugedes ei saa enam kommi süüa. Peab kasutama kahte kätt.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Fc. Vaata postitust
                              Kalevi kommid.
                              Tra nende avamine on juba omaette teadus. Tööriistu vaja.
                              Osta gripkotis komme, palju lihtsam ja vähem kaloreid.

                              Kommentaar


                                Ja koli eestist ära, austraalias pole nii nõmedad kommipakendid! Nasfal kolis ja ta on rahul.
                                Victoria Concordia Crescit

                                Kommentaar

                                Working...
                                X