320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
    Kas meil mitte igast arstid ja muud aktivistid ei tao seda "kui tundub kahtlane, mine kontrolli sünnimärki" trummi? Nagu on silma jäänud.
    jah, aga selles osas on neil ju õigus. nüüd ongi see küsimus, kas see peaks toimuma riigi või inimese enda kuludega. Sünnimärgid muutuvad ajas ning sisuliselt eeldaks see lähenemine iga inimese üle vaatamist iga paari aasta tagant. kui sa nüüd korrutad selle vastuvõtuaja hinnaga, siis võid selle kulu selgesti välja arvutada. Kas selle katmine riigi rahakotist oleks mõistlik?

    Ja eks rõhutakse ka teadlikkuse kasvatamist. Sünnimärkide muutuste tähelepanemist (kuju, värvus) ning siis kui midagi märgatakse ka julgelt reageerimist.

    Ja tänasel päeval konkreetes valdkonnas 40 eur maksta, et saada kindlust? no ma ei tea, siiski valikute küsimus ning leiba laualt ei tohiks tööinimesel võtta. kellel tõesti võtab (pensionärid nt), siis on alati võimalus oodata eriarstiabi järjekorras. Eeldus, et eriarstiabi peab olema kontrolli jaoks kättesaadav järgmine päev on natukene vildakas.

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      jah, aga selles osas on neil ju õigus. nüüd ongi see küsimus, kas see peaks toimuma riigi või inimese enda kuludega. Sünnimärgid muutuvad ajas ning sisuliselt eeldaks see lähenemine iga inimese üle vaatamist iga paari aasta tagant. kui sa nüüd korrutad selle vastuvõtuaja hinnaga, siis võid selle kulu selgesti välja arvutada. Kas selle katmine riigi rahakotist oleks mõistlik?

      Ja eks rõhutakse ka teadlikkuse kasvatamist. Sünnimärkide muutuste tähelepanemist (kuju, värvus) ning siis kui midagi märgatakse ka julgelt reageerimist.

      Ja tänasel päeval konkreetes valdkonnas 40 eur maksta, et saada kindlust? no ma ei tea, siiski valikute küsimus ning leiba laualt ei tohiks tööinimesel võtta. kellel tõesti võtab (pensionärid nt), siis on alati võimalus oodata eriarstiabi järjekorras. Eeldus, et eriarstiabi peab olema kontrolli jaoks kättesaadav järgmine päev on natukene vildakas.
      Eks ta veidi selline kahetine ole. Mina kirjutasin selle seisukoha indiviidi vaatepunktist. See ei vasta igast osast kaalutletud ja korrektsele seisukohale. Näiteks mu kunagine naissõber tegi või vist veel teeb doktoritööna uuringut, et kuidas emakakaelavähi sõeluuringud jätavad välja ravikindlustuseta naised. Ehk enamasti need, kel on palju lapsi ja kes on siis kuidagi ravikindlustusest välja jäetud. Probleem tuleb selles, et kui nad siis lõpuks tõesti on papilloomviirusest väga haigeks jäänud, siis võetakse nad ikka ravile ja see läheb tegelikult haigekassale palju kallimaks. Ehk täiesti neutraalselt on suur hulk ravikindlustuseta inimesi kulupõhisuse aspektist vaadates väga ebatõhus.
      Samas sain ma hiljaaegu lapse perearstilt sõimata, et kuna lapse ema sõitis Vietnami ja andis mulle poisi mingi robustse näolööbega. Helistasin perearstile ja võtsin haiguslehe. Öeldi, et helistage reedel tagasi. Helistasin reedel ja ütlesin, et tegelikult muutus juba päev-kaks tagasi asi normaalseks ja sain siis arstilt robustselt sõimata, et niimoodi ei tohi haigekassa raha raisata ja puhkust võtke muudmoodi. Noh, et ma nagu tõesti ju olen ka lapsevanem esimest korda ja kui öeldakse, et olge kindlasti nädal kodus, siis ma seda ka teen.
      Oot, mida ma sellega nüüd öelda tahtsin... Aa, umbes seda, et pole ime, et mingid MMS-id ja helbeterakesed inimesi vallutavad, kui arsti juurde ei saa ja kui saad ka, siis tuleb mingil põhjusel ilgelt palju neid negatiivseid kogemusi. (tõsi, enda perearstiga olin väga rahul, kuid kahjuks läks ta pinsile. Eha Kaevats, da best!)

      Kommentaar


        kui rääkida sünnimärkidest, siis ma olen elu jooksul 2 korda lasknud ära lõigata, paar aastat tagasi soovisin saada ida tallinna keskhaigla omasse aga need järjekorrad mis seal pakuti olid midagi, millega ma üldse nõus ei olnud. oli vist 4 kuud. mõtlesin endamisi, mida kuradit. ja siis läksingi julgelt eraarsti juurde. jah, maksin kõvasti, tasu visiidi eest oli 55 eurot ja lõikus oli 145eurot, aga kõik sai lahendatud 6 päevaga! mõistan, et suurtel peredel ei ole sellist võimalust kuskilt võtta, kuid ma olen alati olnus seisukohas, et tervis on tähtsam kui rahaline seis.

        Kommentaar


          mis puudutab EMO ootaega, siis Eestis on see "uksest sissetulek kuni läbivaatuse lõpuni" keskmine u 3h. traumade puhul u 2h. maailma mastaabis väga-väga okei näitaja.

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            EMO on erakorralise meditsiini osakond, vana nimetusega traumapunkt. Mis trauma Sul siis oli, et väliseid vigastusi ei olnud? Mina olen küll sealt saanud kas nõu, abi või mõlemat, aga see on tõsi, et aega ja kannatust on vaja. Minu jaoks mõjub see palju tõrjuvamalt kui 5-eurone sisenemistasu, nii et on ka neid juhuseid olnud, kus olen pragada saanud, et kohe näitama ei läinud.
            Kuule, sõida seenele.
            Valus lahmimine. "kui verd ei lenda, siis EMOsse ei saa?!?"

            Selle kohta on lausa materjal loodud ja löö või maha - keegi on loll. Kas kõik valdkonna eksperdid või Sina. Igastahes EMOvääriliste olukordade nimekirjas on väga palju selliseid olukordi, millega ei kaasne väliseid vigastusi.

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok
              Miks Sa lärmad? Väliste vigastuste all pidasin silmas neid, mida on võimalik visuaalselt või palpeerides tuvastada. Eeldades, et palavik, nõrkushoog ja insult on samuti visuaalselt tuvastatavd, ei mahu Sinu antud lehel kategooriasse vaid uriinipeetus ja osad meeleoluhäired.
              "Väline tuvastamine" või "väline vigastus" on erinevad terminid.

              vigastus ‹-e 5› ‹s›
              välis(t)e teguri(te) mõjul tekkinud füüsiline kahjustus

              Palavik, nõrkusehoog, insult jnejne ei lähe selle definitsiooni alla.
              Sorry, kui lingvistiliseks läks - aga postitusest jäi ikka selgelt see mulje, et rääkisid traumadest (rõhutades endist nimetust ja traumapunkti). Tahtsin välja tuua, et tegelikult on see termin ja arusaam, et peaks ainult lõikehaavade või luumurdudega minema EMOsse väga iganenud .

              Kommentaar


                Noh, paraku ei ole tegu ideaalmaailmaga. Olles rääkinud EMO arstidega, siis umbes pooled juhtumid on perearsti teemad ja veerand memmemekesed, kes rääkida tahavad.

                Nädalalõpus on pooled ületarbimisega seotud.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  TalTech - no tõesti kole nimi ülikolile

                  Kommentaar


                    Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                    TalTech - no tõesti kole nimi ülikolile
                    Aga CalTech ?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      mis puudutab EMO ootaega, siis Eestis on see "uksest sissetulek kuni läbivaatuse lõpuni" keskmine u 3h. traumade puhul u 2h. maailma mastaabis väga-väga okei näitaja.
                      Tuleb nõustuda.
                      Olen sel aastal 3 korda EMOSSE sattunud. 2 korda läksin ise ja kolmas kord viidi kiirabiga.

                      Esimene kord Tartus. Laupäeva südaöösel. Sain 10 minutiga arstile. Ainuke miinus oli see, et vastuvõtu naine oli väga ebaviisskas. Mitte mingisugust elementaarset viisakust. Kuigi olin täiesti kaine. Lõpuks vihastasin ja paar päeva hiljem kirjutasin kaebekirja. Jah, ma olen m*nn.

                      Teine kord oli ITKH ja siis ootasin 5 tundi. Tööpäev ja keskpäev.

                      Viimane kord oli Mustamäel ja siis viidi kiirabiga. Siis ei olnud mingit ootamist. Isegi omal jalal ei lubatud käia. Sõidutati ratastoolis.

                      Staa˛ika kliendina võin öelda, et kiirus oleneb ikkagi traumast või haigusest. Neil on selleks oma värvid pandud.

                      Lõpetuseks - Eesti meditsiinisüsteem on väga okei. Võrreldes muude riikidega, näiteks US and A või Austraalia. Teiste omadega nii kursis ei ole.
                      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Rein Vaata postitust
                        Tuleb nõustuda.
                        Olen sel aastal 3 korda EMOSSE sattunud. 2 korda läksin ise ja kolmas kord viidi kiirabiga.

                        Esimene kord Tartus. Laupäeva südaöösel. Sain 10 minutiga arstile. Ainuke miinus oli see, et vastuvõtu naine oli väga ebaviisskas. Mitte mingisugust elementaarset viisakust. Kuigi olin täiesti kaine. Lõpuks vihastasin ja paar päeva hiljem kirjutasin kaebekirja. Jah, ma olen m*nn.

                        Teine kord oli ITKH ja siis ootasin 5 tundi. Tööpäev ja keskpäev.

                        Viimane kord oli Mustamäel ja siis viidi kiirabiga. Siis ei olnud mingit ootamist. Isegi omal jalal ei lubatud käia. Sõidutati ratastoolis.

                        Staažika kliendina võin öelda, et kiirus oleneb ikkagi traumast või haigusest. Neil on selleks oma värvid pandud.

                        Lõpetuseks - Eesti meditsiinisüsteem on väga okei. Võrreldes muude riikidega, näiteks US and A või Austraalia. Teiste omadega nii kursis ei ole.
                        Austraalias elanuna ma võin julgelt väita, et sealne süsteem vähemalt Sydneys on ikkagi 3 klassi kõrgem kui Eestis. Arstide juurde saab koheselt, Emergency Stopis on ka pigem lühemad järjekorrad ning haigla teenindustest jne ei tasu üldse rääkida. Usaga pole kursis, kuna puudub isiklik kogemus.

                        Kommentaar


                          No ma olen Ugandas mõned tunnid haiglas veetnud. Vaat see oli tase.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                            Austraalias elanuna ma võin julgelt väita, et sealne süsteem vähemalt Sydneys on ikkagi 3 klassi kõrgem kui Eestis. Arstide juurde saab koheselt, Emergency Stopis on ka pigem lühemad järjekorrad ning haigla teenindustest jne ei tasu üldse rääkida. Usaga pole kursis, kuna puudub isiklik kogemus.
                            Pidasin silmas rohkem süsteemi üldiselt. Palju töötav austraallane tervisekindlustuse eest maksab? Ja palju eestlane maksab?
                            Ja pole sellel Eesti kvaliteedil samuti viga midagi. Kannatab muu maailmaga võrrelda küll. Meil on enamasti väga head spetsialistid.
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                              Austraalias elanuna ma võin julgelt väita, et sealne süsteem vähemalt Sydneys on ikkagi 3 klassi kõrgem kui Eestis. Arstide juurde saab koheselt, Emergency Stopis on ka pigem lühemad järjekorrad ning haigla teenindustest jne ei tasu üldse rääkida. Usaga pole kursis, kuna puudub isiklik kogemus.
                              Kuidas Austraalias rahastatud on tervishoid?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Austraalias elanuna ma võin julgelt väita, et sealne süsteem vähemalt Sydneys on ikkagi 3 klassi kõrgem kui Eestis. Arstide juurde saab koheselt, Emergency Stopis on ka pigem lühemad järjekorrad ning haigla teenindustest jne ei tasu üldse rääkida. Usaga pole kursis, kuna puudub isiklik kogemus.
                                üldiselt mingi üksikvastuvõtu põhjal järeldusi teha ei ole vast sunnis. eriti kui a la tallinnas käib emodest läbi mingi 150 tuh patsienti aastas.




                                Siin väike ülevaade sydney kohta. puhtalt ooteaja kontekstis küll märkimisväärselt erinevust suures pildis ei ole võrrelduna Eestiga. eks seal detailide aste tegelt sügavam, aga nii primitiivselt.

                                aga muus osas, täna näiteks Eesti EMO-de võimekus on suurem minu teada vähemalt infrastruktuuri osas suurem kui reaalselt rakendatakse. Kas küsimus rahas? pigem ei. küsimus on selles, et sinna ei ole võtta inimest. Nüüd kuidas lahendada? lahendus on koolitada rohkem inimesi. ahah, okei... koolitame. aga kui keegi ei taha? mis siis saab? (erakorralise meditsiini residentuuri tahtjaid oli vist paar inimest see aasta). Miks ei taheta? juba pikem jutt. Kuidas aga olemasolevas süsteemis EMO efektiivsemaks teha? ilmselge vastus igas tegevuses, mitte ainult meditsiinis. keskenduma peaks põhitegevusele. Mis on emo põhitegevus? lihtsam on öelda, mis ei ole, kuid millega täna tegeletakse - nt perearstiabi pakkumine, sotsiaaltöö. Ergo ongi järjekorrad pikad, sest... seal kõrval istuv inimene ei peaks seal olema. Siin jõuame tagasi mõnu alustatud ja kellegi poolt hästi resümeeritud "kolme aasta jooksul korra abi vaja, siis tahaks saada ka".

                                Kommentaar

                                Working...
                                X