Lehekülg 73, kokku 84 EsimeneEsimene ... 236369707172737475767783 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 441 kuni 1 460, kokku 1680

Teema: LIIKLUS

 1. #1441
  Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 2004
  Postitusi
  21 999

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas rallikas Vaata postitust
  Olen Tartus autoomanik. Elan kesklinnas, käin tööle ja koju autoga. Kuigi Tartu puhul jõuab jalgsi kesklinnast pea igasse linna ossa ca 30 minutiga ning minu puhul tööle samamoodi, siis ma väärtustan oma aega natukene rohkem ning ei raatsi kulutada ekstra 40 minutit liikumiseks marsruudil kodu->töö ja töö->kodu. Autoga 8-12 minutit, sh Tartu tipptunni ajal.
  Naljakas olekski, kui sellise kasutajanimega djüüd bussiga sõidaks.

 2. #1442
  Eesti koondislane Kasutaja Gallacher avatar
  Liitus foorumiga
  Dec 2008
  Postitusi
  3 227

  Algupärane

  Huvitav, et kogu tuline arutelu läks lahti ühe akf pigem filosoofiliselt arutelust, et huvitav, palju inimesi ÜT-d kasutaks, kui see ideaalselt toimiks. Aga kuidagi märkamatult läks lahti vaidlus, miks justkui lähtus eeldusest, et see oleks millegi poolest väga vajalik, et autoga sõidetaks vähem ja ÜT-ga rohkem?!
  Keegi pole aga seletanud, mis seal kokkuvõttes vahet on ja mis seal halba on kui autot eelistatakse. Ummikuid natuke ju aga nendegi üle kannatavad ju eeskätt teised sohvrid, mitte ÜT-kasutajad.

 3. #1443
  Virtuaalne hullumeelsus Kasutaja atleticomadrid avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2009
  Postitusi
  5 047

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
  Aga kõikjal on ju perverid ja icemanid!
  "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
  These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

 4. #1444
  Meeskonnaliige Kasutaja orbitaaljaam avatar
  Liitus foorumiga
  Apr 2004
  Postitusi
  8 319

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
  Keegi pole aga seletanud, mis seal kokkuvõttes vahet on ja mis seal halba on kui autot eelistatakse. Ummikuid natuke ju aga nendegi üle kannatavad ju eeskätt teised sohvrid, mitte ÜT-kasutajad.
  Keskkond? Ma saan aru, et pagulastest ongi parem suure autoga üle sõita kui kliima päris perse peaks minema, aga natukene võiks pikemalt ikka ette näha.

  Ja ummikutest - üks täis buss pidi võrduma 60 autoga tänaval. Seda on tegelikult päris mitu meetrit ja minutit ummikus juba ühe bussi kohta.


  Aga ma ei viitsi kedagi ümber veenda. Eks igaüks valib lõppkokkuvõttes enda maailmavaate/vajaduse/mugavuse järgi transpordivahendi.

 5. #1445
  U21 Kasutaja Rudy avatar
  Liitus foorumiga
  Nov 2013
  Postitusi
  836

  Algupärane

  Katk või Leedu autovargad tooksid leevendust.

 6. #1446

  Algupärane

  Elan Tartus ja müüsin auto maha. Saan ka bussiga hakkama. Ei ela kesklinnas, jala läheb tööle 45 mintsa. Lapse lasteaed jääb tee peale ette. Jah, oleks küll mugav autoga, aga otsest vajadust nagu pole, sest buss, millega lähen on hommikul pool tühi. Buss läheb otse maja eest ja teine liin on 5 minuti kaugusel (lapse sammudele). Valik missugune. Kuna mul on väike laps, siis ma tunnen, et ka see hommikune minek on kvaliteetaeg koos. Ei, ma ei mängiks hommikul selle aja võrra taga kodus rohkem. Aga bussis ja teel saame laulda ja vestelda. Auto sõit saaks tagatänavate kaudu lihtsalt nii kiiresti läbi. Jah, õhtul saaks varem ehk koju, aga jälle. Me peatume teepeal mitu korda, vaatame puid ja lehti ja koeri tee peal ja meil on nii palju avastada.

  Tegelikult tahtsin teisest asjast rääkida. Olen hetkel töö pärast USAs ja sõitsin eile 7 tundi LAsse. Sellest viimane 1, 5 oli linna sees. Esimest korda. Päris pingeline oli. Kohati kuus rida hullumeelset liiklust kell 11 öösel. Olen ka Londonis sõitnud, aga see oli sellekõrval lapsemäng.

 7. #1447
  Eesti koondislane Kasutaja LeeRomeno avatar
  Liitus foorumiga
  Aug 2012
  Postitusi
  3 227

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
  Kui nüüd teise äärmusesse minna - Aga miks peaks mina kesklinna elanikuna sisse hingama selle väljaspool kesklinna elava inimese auto heitgaase, mida ta ummikus seistes tekitab, et sõita tööle ja pärast koju? Maksud maksab ka võibolla veel kuskil oma vallas. Et nagu null kasu minule. Ja istuma tema tõttu ummikus. Ja parkimiskohta ka veel tänaval ei leia.
  Ja see pereinimeste väide - okei. Ma saan aru, et viid lapse lasteaeda, okei, ma saan aru, et viid lapse esimesse klassi. Aga kaua see "laps kooli" väide välja mängib? kuuenda klassini? Kooli lõpuni? Magistrikraadini?
  Ma jään endiselt seisukoha juurde, et paljudel jääb asi mugavuse, harjumuse, mõtlemise taha kinni.
  Ning ei see ei ole üldistus - alati on neid, kelle töö nõuab ringi sõitmist, tööle ei olegi muud varianti kui autoga jne jne.

  Huvi pärast, mis paneks siinseid igapäevaselt tööle koju sõitmisest autost loobuma? 6 eur/l kütusekulu? Kesklinn lukku (praeguse parkimistsooni järgi), rongi/trammi parem ühenduvus äärelinnad-> kesklinn? Ja kaugel peaks peatus olema?
  No minu a jaoks eksisteerivad ummikud mitte niivõrd kesklinnas, aga rohkem ikka linna sisse ja väljasõitude juures. Ma ausalt ei mäleta millal ma viimati ummikus kesklinna sõitsin või sealt välja, aga Tammsaarel või varasemalt Haabersti ringil (seal on nüüd mõnus) või siis Pärnu maanteel olen küll.
  Meetodid:
  kütusehind motiveeriks ostma elektriauto ühel hetkel ma arvan, oleks hea kruiisida tühjas linnas, pigem suunaks see mingil hetkel vaatama mingi ökoma pilli suunas.
  kesklinna kinni panemine arvan mõjutab päris korralikult ka ärisid kolima sellest piirkonnast välja või siis kuidagi kompenseerima lisakulusid.
  Kui meil oleks tänapäevane lähirongi/trammi ühendus, siis lahendaks see paljud mured. Olen seda arvamust ka varem väljendanud, mul poleks ka praegu probleemi viia laps lasteaeda, sõita autoga kuhugi parklasse, ronida rongipeale ja siis sõita tööle (kui aus olla, siis oleks peaaegu Saue/Vanamõisa kanti kolinud just sellepärast, et seal rongiühendus olemas). Aga oleks poleks, tramm kuhugi Tabasallu ei hakka niipea sõitma. Busside puhul on enamjaolt sama mure, need istuvad samamoodi ummikus.

  Meie kodule lähim bussipeatus on mingi 1,5km, väikelastega pere jaoks way liiga kaugel (ja ei, ei ela eraklikult vaid selles piirkonnas elab mingi 600-700 inimest kindlasti, kes eranditult kõik autoga sõidavad, isegi isealgatuslik sõidujagamine tegutseb) ja ma tean, mu ema ka kõmpis 5km läbi lume lapsena kooli, ajad on teised.

 8. #1448
  pagulane Kasutaja lorenzo avatar
  Liitus foorumiga
  Dec 2003
  Postitusi
  11 404

  Algupärane

  väga palju liigub ringi autosid kus 1 inimene sees ja päris palju on ka peresid kus juba 2+ autot. 1 auto oleks autovaba, iga järgmine maksustatud automaksuga.

  meil keegi ei viitsi enam tegeleda logistikaga mugavuse pärast. kui elasin Sao Paulos, siis üks sakslane küsis expatide foorumis et kui tal on töökoht ühes linnaosas ja lapse lasteaed teises, et kas elamine oleks ok otsida kolmandasse. Vastuseks sai ta, et unustagu ära, sest kui hommikul tahaks tööle minna ja last lasteaeda viia, siis kuluks tal tippajal umbes 3-4 tundi, vaene sakslane polnud osanud lihtsalt arvestada kohalike liiklusoludega. Nii ongi et oma valikute tegemisel kus töötad või kus elad pead eelnevalt mõtlema kas see on logistiliselt teostatav. Sellepärast oli ka mulle üllatuseks korterite üürikuulutusi vaadates et peamine nn. müügiargument oli lähedus metroole/bussipeatusele.
  Catalunya is not Spain!

 9. #1449
  Eesti koondislane Kasutaja Iceman avatar
  Liitus foorumiga
  Oct 2008
  Postitusi
  4 300

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
  Aga kõikjal on ju perverid ja icemanid!
  fack off

  Tsitaat Algselt postitas eika Vaata postitust
  Aga kui metroopeatus oleks 10min kaugusel kodust ja 5min kaugsel töökohast ja peale tööd trenni ei saaks vapsjee metrooga? Lisaks vihm, tuul, teised inimesed, ootamine ja muu pask. Samal ajal autoga saaksid ikka otse ukse ette? Et kas tegelikult oleks vahet?
  Mida sa ajad? miks poleks võimalik metrooga tagasi sõita? Tuleks metroo, ma igaljuhul hakkaks tihedalt metrooga sõitma ja jätaks auto.
  Ela ja tunne, et elad
  see on kõige lihtsam
  filosoofia, mis toimib
  sule silmad ära vaata
  tagasi, hinga sügavalt ja
  hüppa üle iseenda varju
  tule koos minuga.

 10. #1450
  Pallipoiss Kasutaja Shaq avatar
  Liitus foorumiga
  Apr 2006
  Postitusi
  1 889

  Algupärane

  Oman autot, käin sellega artus igapäevaselt tööle. Puhtalt mugavusest (jala läheks umb 30-40min). Eelmine aasta käisin päris pikalt jala tööle. Novembrist asun tööle Tallinna ning esialgu põiklen kahe linna vahel, edaspidi ilmselt jään pealinna. Autoga tööle käima ei tahaks hakata, ühistranspordiga veel vähem...otsin elamist töökoha ligidale. Autot aga ära ei anna/maha ei müü, kuna kolmel aastaajal on vaja maale muru niitma minna ning vahel lustisõitu teha. Minu kaks senti.

 11. #1451
  Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 2004
  Postitusi
  21 999

  Algupärane

  Mina avastasin muuseas, et ma maksan iga kuu parkimiskoha eest raha. Autot mul muidugi pole. Et kui keegi tahab kesklinnas autot parkida, siis võin pakkuda

 12. #1452
  Eesti koondislane Kasutaja erxu avatar
  Liitus foorumiga
  May 2006
  Postitusi
  2 220

  Algupärane

  Tingimused Tallinna liikluses peaks väga keeruliseks minema, et loobuksin autost. Hetkel ikka väga mugav kõik toimetamised autoga läbi ajada ning ühistransport seda küll ei saa kuidagi asendada. Meeletuid ummikud ei ole, parkimine on igalpool olemas jne.

 13. #1453
  Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2005
  Postitusi
  2 199

  Algupärane

  Mnjaa, igavene teema paljudes foorumites vist.

  Meil on perel auto olemas (2,5 aastat vana) aga kasutame põhimõtteliselt ainult vanemate juures käimiseks ja suuremate asjade veoks vms. Lisaks hea varuvariant naisele kui sita ilma korral on vaja lasteg kuhugi minna. Ehk siis auto sõidab ca 2-4 korda kuus.

  Olen alati seltskondades promonud jala käimist ja ühistransporti. Aga tõele au andes on mul kogu senise tööelu (ca 10 aastat) jooksul ka kõvasti vedanud. Esimene töökoht oli elukohast jalgsi 15 minuti kaugusel, teine töökoht jalgsi 20 minuti kaugusel ja praegune töökoht võtab rongiga ca 15 minutit sõitu ja siis 10 minutit jalutamist (elan Balti jaamast ca 4-5 minuti jalutuskäigu kaugusel). Ja hommikuti rongiga tööle commutides tekib päris suurlinna tunne aga jh, mul on vedanud.
  Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

 14. #1454
  Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
  Liitus foorumiga
  Jun 2012
  Postitusi
  2 651

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
  Mnjaa, igavene teema paljudes foorumites vist.

  Meil on perel auto olemas (2,5 aastat vana) aga kasutame põhimõtteliselt ainult vanemate juures käimiseks ja suuremate asjade veoks vms. Lisaks hea varuvariant naisele kui sita ilma korral on vaja lasteg kuhugi minna. Ehk siis auto sõidab ca 2-4 korda kuus.

  Olen alati seltskondades promonud jala käimist ja ühistransporti. Aga tõele au andes on mul kogu senise tööelu (ca 10 aastat) jooksul ka kõvasti vedanud. Esimene töökoht oli elukohast jalgsi 15 minuti kaugusel, teine töökoht jalgsi 20 minuti kaugusel ja praegune töökoht võtab rongiga ca 15 minutit sõitu ja siis 10 minutit jalutamist (elan Balti jaamast ca 4-5 minuti jalutuskäigu kaugusel). Ja hommikuti rongiga tööle commutides tekib päris suurlinna tunne aga jh, mul on vedanud.
  Õudne ja vastik lugeda.
  Kas sellist õnne ja vedamist kuidagi maksustada ei saaks?
  Ossinovski (varjunimi oli vist jaalo/daalo), kui sa seda siin loed, siis palun vii selliste rõõmurullide töökohad Lätti.

 15. #1455
  fänn Kasutaja cannuman avatar
  Liitus foorumiga
  Jun 2004
  Postitusi
  13 911

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
  Mnjaa, igavene teema paljudes foorumites vist.
  Meil on perel auto olemas (2,5 aastat vana)
  .auto sõidab ca 2-4 korda kuus.
  Päris mõitlik uus auto liisingusse võtta ja siis mitte kasutada. Rikas rahvas oleme.

 16. #1456
  Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2005
  Postitusi
  2 199

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas cannuman Vaata postitust
  Päris mõitlik uus auto liisingusse võtta ja siis mitte kasutada. Rikas rahvas oleme.
  Kahe lapsega ilma autota ei saa ja nii rikas ei ole, et odav auto osta. Kui ma hakkan rääkima miks ma uue auto võtsin siis ma triggerdan siin kohe vaidluse "uus auto vs kasutatud auto liisingusse".

  Olemegi ju tegelikult okeil elujärjel rahvas, kõik võimalused on enamusel inimestel olemas, elada peab oskama lihtsalt.
  Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

 17. #1457
  Eesti koondislane Kasutaja Sambaz avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 2015
  Postitusi
  1 847

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas cannuman Vaata postitust
  Päris mõitlik uus auto liisingusse võtta ja siis mitte kasutada. Rikas rahvas oleme.
  Täiesti teemast mööda küll, aga mul on üks hea sõber Itaaliast, ta elanud siin mingi 8 aastat ja tüüp on elanud veel sitaks teistest
  endistest nõuka riikides ja nii edasi ja mingi eelmine nädal rääkis, et ala see, millised autod ja kuidas eestlased kulutavad ja laenavad ja liisavad ja ostavad ja kaubanduskeskused on alati rahvast täis, siis ta sellist pulli ei näinud, Lätis, Leedus, Armeenias, Gruusias, Ukrainas ja nii edasi, ehk siis jutu idee, et eestlane on kõige arenenum riik endistes nõuka riikides ja sitaks rikas!

 18. #1458
  fänn Kasutaja cannuman avatar
  Liitus foorumiga
  Jun 2004
  Postitusi
  13 911

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
  Kahe lapsega ilma autota ei saa
  nõus

  Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
  Olemegi ju tegelikult okeil elujärjel rahvas, kõik võimalused on enamusel inimestel olemas, elada peab oskama lihtsalt.
  nõus

 19. #1459
  pagulane Kasutaja lorenzo avatar
  Liitus foorumiga
  Dec 2003
  Postitusi
  11 404

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
  Täiesti teemast mööda küll, aga mul on üks hea sõber Itaaliast, ta elanud siin mingi 8 aastat ja tüüp on elanud veel sitaks teistest
  endistest nõuka riikides ja nii edasi ja mingi eelmine nädal rääkis, et ala see, millised autod ja kuidas eestlased kulutavad ja laenavad ja liisavad ja ostavad ja kaubanduskeskused on alati rahvast täis, siis ta sellist pulli ei näinud, Lätis, Leedus, Armeenias, Gruusias, Ukrainas ja nii edasi, ehk siis jutu idee, et eestlane on kõige arenenum riik endistes nõuka riikides ja sitaks rikas!
  ta sellest ei räääkinud et autopark on koguni Itaaliaga võrrelduna tunduvalt uhkem? tõsi, eks neil ole ka igasugu Lambosid ja Ferrarisid jne. teedel liikumas, kuid tavainimese auto on mingi väike Fiat 500 vms..
  Catalunya is not Spain!

 20. #1460
  Eesti koondislane Kasutaja Nasfal avatar
  Liitus foorumiga
  Aug 2011
  Postitusi
  3 109

  Algupärane

  Eks see ole tavalise eestlase tunnus, et elatakse kasvõi 2 toalises Lasnamäe üürikorteris, aga auto peab olema tutikas sakslane. Kust kujunevad sellised üldised prioriteedid meie inimestesse on juba omaette küsimus.

 
 

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

 • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
 • Sa ei tohi postitada vastuseid
 • Sa ei tohi postitada manuseid
 • Sa ei tohi muuta oma postitusi
 •  
 • BB kood on Sisse lülitatud
 • Emotikonid on Sisse lülitatud
 • [IMG] kood on Sisse lülitatud
 • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
 • HTML-kood on Välja lülitatud