320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Selle Linnu tee ja Sõpaka ristmiku ja sarnase Swedbank kõrval oleva Veerenni-Liivalaia ristmiku probleem ongi tegelikult see, et vasakpöörde sooritamiseks pead ära ootama vastutuleva liiklusvoo, aga kui sealt sõidetakse rõõmsalt veel "roosaga" ristmikule ning siis ongi need vasakpöörde ootajad lollid, kes ristmiku kinni panevad ja peateel liiklejatele närvidele käivad. Puudub tegelikult igasugune austus kaasliiklejate vastu, sest kui sa näed, et teisel pool on pikk rivi ootamas vasakpööret, siis võiks ju olla natuke mõistmist ja viimasel sekundil mitte ristmikku ületada, aga meie liikluskultuuris sellele tihti kohta pole, sest kõigil iga sekund vist arvel.
    Sama teema kiirendusridadega, kus peateel sõitja tihti lausa põhimõtteliselt ei lase sul enda ette reastuda ja eriti nõme on see asi ummikute puhul, kus arglikumad juhid nukralt suunatuli sees ootama võivad jäädagi.
    No neil ristmikel on lahendus tiba ajale jalgu jäänud, selliste koormuste põhjal tuleks ikkagi foorid panna ja natuke tsüklitega mängida nagu näiteks on sammuke edasi Tammsaare-Sõpaka ristis - vasakpööre ei pea olema teab mis pikk aga abiks ka neile kolmele-neljale autole.
    Felix: Oh, bollocks!
    Elmo: Dog's bollocks?
    Felix: No, just plain fucking bollocks!
    Elmo: No dog involved?

    Kommentaar


      Selle inimese aju, kes Tallinnas fooritsükleid välja mõtleb, tuleks peale surma uurida nagu geeniuste ja massimõrvarite ajusid uuritakse.
      Keeldun uskumast, et tegemist on päris inimesega enne kui KAPO, Kaitseministeerium ja Riigikohus on kõik sõltumatult uurimistulemused kinnitanud.

      Kommentaar


        Ristmikud umbe ajavad ikka need idioodid kes arvavad, et kui neil roheline on siis sõidan ikka edasi, mis siis,et autodevool edasi ei liigu ja on selge, et ma jään risti jalgu järgmise lubava tule suunas manöövrit tegevatele autodele. Kui ma “roosaga” ristmiku ületan siis ma ikka veendun, et ma selle ka ületan, mitte, et mu eesmärk oleks lihtsalt foorist mööda saada ja siis keset ristmikut kolonni taha passima jääda
        INTER ARMA CARITAS

        Kommentaar


          Algselt postitas marcello Vaata postitust
          Kui ma “roosaga” ristmiku ületan siis ma ikka veendun, et ma selle ka ületan, mitte, et mu eesmärk oleks lihtsalt foorist mööda saada ja siis keset ristmikut kolonni taha passima jääda
          Ma olen peamiselt Tallinnas näinud selliseid autosid, kes lipsavad veel ilmselt "roosaga" juba teiselt poolt liikuvate autode ja jalakäijate vahelt ka läbi. Eks see tunnetuse küsimus ole ja ma usun, et teist keegi selline ei ole, aga see õigustus on mõlemal sama - ma vabastasin ristmiku ja ei kaota aega.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
            Ma olen peamiselt Tallinnas näinud selliseid autosid, kes lipsavad veel ilmselt "roosaga" juba teiselt poolt liikuvate autode ja jalakäijate vahelt ka läbi. Eks see tunnetuse küsimus ole ja ma usun, et teist keegi selline ei ole, aga see õigustus on mõlemal sama - ma vabastasin ristmiku ja ei kaota aega.
            Kui teiselt poolt autod liiguvad ja jalakäijad on teel, siis see on juba kuritahtlik rikkumine ja punasega üle mindud. Vilkuvaga ristmiku ületades sellist olukorda ei teki.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Kui teiselt poolt autod liiguvad ja jalakäijad on teel, siis see on juba kuritahtlik rikkumine ja punasega üle mindud. Vilkuvaga ristmiku ületades sellist olukorda ei teki.
              Nõus, ma ei tahagi ülistada seda kõige peale. Ma arvan, et need tugevad tunded tekivadki nende vanade pealt, kes alustavad oma manöövreid kollasega ja proovivad kogu aeg oma õnne. Tunnistan ausalt, olen ka kollasega üle sõitnud ja ei ole moraalijünger, aga pigem proovin vältida viimasel ajal. Just sellepärast, et mitte viimasele hetkele jääda.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Üleüldiselt tasuks liikluses natuke rohkem ettenägelik olla, et kas on mõistlik ennast ikka viimasel sekundil reavahetuseks suruda vahele või kas soovitud manöövrit (näiteks vasakpööre keset tipptundi) on vaja sooritada ainult enda ja ainult enda heaolu järgi ! Ega igal on oma konkreetsed näited juttu illustreerimaks, ka minul. See esmane näide kordub iga päev näiteks Vabaduse väljakul suunaga Estonia pst.kus on kerge tulema ohtlik olukord kuna paljud ei paljuks sõita trolli peatuseni teises reas ja siis suunaga vahele pressida, et siis Rävala peale saada. Loogiline juu aga kui võtta seal ka veel see keeruline ühistranspordi raja lõimumine koos peatusest väljuvate bussidega , siis kisub seal keeruliseks. Olen ise ammu juba igapäevase kasutajana seal loobunud rabelemast ja reastunud juba Tõnisemäel esimesse ratta ja pole hullu kui isegi kolm tsüklit kulub selle läbimiseks. Aga olen piisavalt näinud kuidas seal juhe kokku jookseb liiklejatel ja see omakorda tõmbab ristmiku ületuse kinni ehk umbe. Üks näide paljudest.
                Felix: Oh, bollocks!
                Elmo: Dog's bollocks?
                Felix: No, just plain fucking bollocks!
                Elmo: No dog involved?

                Kommentaar


                  Julgen arvata, et mingi osa avariisidki juhtub sellepärast, kui üks vend mõtleb, et ta varastab natuke kollasega ja ristuval teel teine vend mõtleb, et jalakäijatel läks punaseks, ma nüüd natuke ennetan enda rohelist tuld kah.

                  Kommentaar


                    Tõsiselt räägid või? Mina ei ole tavaliikluses sellist olukorda veel näinud ja natuke nagu juba läbisõitu selles metsikus Talllinna liikluses on kogunenud. Päris kõva vend pead ikka olema kui hakkad end ajamasina rooli kujutama.

                    Selle situatsiooni kohta on üks tore ''rahvajutt'' ka olemas, mis olukorra mänguteooria võtmes lahti seletab.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                      Julgen arvata, et mingi osa avariisidki juhtub sellepärast, kui üks vend mõtleb, et ta varastab natuke kollasega ja ristuval teel teine vend mõtleb, et jalakäijatel läks punaseks, ma nüüd natuke ennetan enda rohelist tuld kah.
                      See on selline ilus ulmekirjanduslik tekst.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                        Tõsiselt räägid või? Mina ei ole tavaliikluses sellist olukorda veel näinud

                        erinevalt eespool kirjeldatud Linnu tee ristmikust, kus on võimalus, et vasakpööraja võib otseliikujale ette keerata,
                        juhtus enamik plekimõlkimisi Taksopargi ristmikul, kus kõik sektsioonid reguleeritud,
                        just põhjusel, et keegi arvas, punasega veel jõuab (mõnikord ka siis, uki rohelisega on hakatud juba liikuma)

                        töökorras liikluskaamera vaateväljas on distsiplineerimatuid küllap vähem kui varem
                        Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Elari Kasemets ütles Postimehe eilset videoeksperimenti kommenteerides, et Tartu maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul pole olukord erakordne ja fooritule eiramine ongi linnaliikluses üks suurim probleem.
                        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                        (Seinfeld, The Pitch)

                        Kommentaar


                          Enamasti jääb ja pealinna liikluskirjeldustest mulje, et tegu mingi düstoopilise mutante täis madmax'iliku põrguga. Olen samuti vähemalt 15 aastat liigelnud Tallinnas ning jagub yldiselt ainult kiidusõnu - lastakse vahele, jalakäijaid lastakse yle jne.
                          Ilmselgelt ei ole kritiseerijad käinud Lõunamaades.

                          Kommentaar


                            Need kelle arust Tallinna liiklus normaalne on, võiks minna natukeseks Soome. Õpiksite natukene viisakamat liikluskultuuri. Kui paned suuna sisse, siis lasevad kõik sind vahele, keegi ei kiirusta jne...

                            Kommentaar


                              Toetan cabroni. Ei ütleks küll, et tlna liiklus mutante täis. igalepoole lastakse vahele.

                              Täna õhtul oli äge kogemus maanteel pärnu-tallinn, politsei tuli vastu vilgutas tulesi ja sinised põlesid katusel, mõlemas reas autod võtsid hoo maha ja tee äärde ja politsei pani tee keskelt edasi (olin ca 10 autoses kolonnis ja vastas oli ka päris palju autosi)
                              Ela ja tunne, et elad
                              see on kõige lihtsam
                              filosoofia, mis toimib
                              sule silmad ära vaata
                              tagasi, hinga sügavalt ja
                              hüppa üle iseenda varju
                              tule koos minuga.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cabron Vaata postitust
                                Enamasti jääb ja pealinna liikluskirjeldustest mulje, et tegu mingi düstoopilise mutante täis madmax'iliku põrguga. Olen samuti vähemalt 15 aastat liigelnud Tallinnas ning jagub yldiselt ainult kiidusõnu - lastakse vahele, jalakäijaid lastakse yle jne.
                                Ilmselgelt ei ole kritiseerijad käinud Lõunamaades.
                                Pigem jäävad siin need segased väga kergelt silma ja mõni üksik selline suudab juba nii mõnegi inimese päeva rikkuda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X