320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jutt "võidan 10-15 min möödasõitudega" on täielik hülgemöla. Selleks, et ca 10min võita peab olema keskmise kiiruse vahe ca 8-9km/h kogu teekonna vältel ning see on päris suur, et seda möödasõitudega saavutada. 2:05 puhul oleks keskmine 89km/h, 1:55 puhul 97km/h. Kolonnid tekivad üldjuhul tiheda liiklusega ajal ning kui ei kannata inimese kombel sõita vaid peab meeletuid möödasõite tegema ning autosid teepeenrale rammima, et kuhugi vahele mahtuda siis tasub kas sõitmist vältida või otsida omale autojuht. Lisaks on olemas Tallinnast Tartusse olemas ka alternatiivne tee kus on vähem liiklust. Suhtumise "mina sõidan õigesti ja kõik teised valesti" võid omale sisse istuda. Alusta sellest, et sina kõik õigesti teed, siis hakka näppu teistele osutama. Aga nagu lugeda võib siis sa ei tee seda.

    Kommentaar


      Algselt postitas zelee Vaata postitust
      Jutt "võidan 10-15 min möödasõitudega" on täielik hülgemöla. Selleks, et ca 10min võita peab olema keskmise kiiruse vahe ca 8-9km/h kogu teekonna vältel ning see on päris suur, et seda möödasõitudega saavutada. 2:05 puhul oleks keskmine 89km/h, 1:55 puhul 97km/h. Kolonnid tekivad üldjuhul tiheda liiklusega ajal ning kui ei kannata inimese kombel sõita vaid peab meeletuid möödasõite tegema ning autosid teepeenrale rammima, et kuhugi vahele mahtuda siis tasub kas sõitmist vältida või otsida omale autojuht. Lisaks on olemas Tallinnast Tartusse olemas ka alternatiivne tee kus on vähem liiklust. Suhtumise "mina sõidan õigesti ja kõik teised valesti" võid omale sisse istuda. Alusta sellest, et sina kõik õigesti teed, siis hakka näppu teistele osutama. Aga nagu lugeda võib siis sa ei tee seda.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Mingit paralleeli annab kindlasti ka tõmmata kassajärjekordades tõmblevate inimestega. Raudselt nii kiire pole kuskile aga ikka on vaja hullult jälgida, et mis rivi liigub kiiremini ja ega kuskil uus kassa ei avata.


        Aga Tofoa, lihtsalt huvi pärast küsin, kuidas näiteks sõidad 90 alas enamasti? 90ga, 95ga, 100ga või ...? Eestis on vist mingi kirjutamata reegel, et liikluspiirang on see mis kirjas ja kümpa sinna otsa.
        Joga Bonito!!!

        Kommentaar


          Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
          Aga Tofoa, lihtsalt huvi pärast küsin, kuidas näiteks sõidad 90 alas enamasti? 90ga, 95ga, 100ga või ...? Eestis on vist mingi kirjutamata reegel, et liikluspiirang on see mis kirjas ja kümpa sinna otsa.
          Ma sõidan alati lubatud piirkiirusega.
          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

          Kommentaar


            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
            Ma sõidan alati lubatud piirkiirusega.
            Ka möödasõite tehes?
            Anna andeks ei usu!
            Vastasel korral pole ALATI!
            Tundmatu - ehk mida mina ka tean

            Kommentaar


              Aga Tofoa, lihtsalt huvi pärast küsin, kuidas näiteks sõidad 90 alas enamasti? 90ga, 95ga, 100ga või ...? Eestis on vist mingi kirjutamata reegel, et liikluspiirang on see mis kirjas ja kümpa sinna otsa.
              90 alas sõidab iga normaalne inimene 95-ga vähemalt, muidugi eeldusel, et teeolud, ilm jne on sellised nagu lähipäevil.
              Keegi mainis aga Kristiine ristmikku ja selle kohta tahaks küll küsida, et kas kusagil Tallinna linnas on veel nii haiget kohta? Ma kõndisin sealt ükspäev üle tee Kristiine keskuse juurde ja ristmikku ületades tuli 6-7 foori taga oodata ja kokku võttis see aega ca 15 minutit. Tra, ehitage tunnel või midagi!

              Kommentaar


                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                90 alas sõidab iga normaalne inimene 95-ga vähemalt, muidugi eeldusel, et teeolud, ilm jne on sellised nagu lähipäevil.
                Keegi mainis aga Kristiine ristmikku ja selle kohta tahaks küll küsida, et kas kusagil Tallinna linnas on veel nii haiget kohta? Ma kõndisin sealt ükspäev üle tee Kristiine keskuse juurde ja ristmikku ületades tuli 6-7 foori taga oodata ja kokku võttis see aega ca 15 minutit. Tra, ehitage tunnel või midagi!
                15 min jala üle ??? Magasid äkki mõned foorid maha? Pole küll hea aastaaega kindlasti sealt ülejalutanud aga 15 minutit... Me räägime ikka ühest ristmikust ? Või koguteepeale jäänud ristmikutest?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                  Keegi mainis aga Kristiine ristmikku ja selle kohta tahaks küll küsida, et kas kusagil Tallinna linnas on veel nii haiget kohta? Ma kõndisin sealt ükspäev üle tee Kristiine keskuse juurde ja ristmikku ületades tuli 6-7 foori taga oodata ja kokku võttis see aega ca 15 minutit. Tra, ehitage tunnel või midagi!
                  Ei ole mingit tunnelit vaja, tuleb vaid ise liikluse voolu jälgida ja õigel ajal punasega üle minna, kui tõesti miskit kiiret ees ja ei mõistnud varem liikuma hakata. Ise on saanud punasega üle minna ka lihtsalt laiskusest, mitte kuskile kiirustamisest ja on momente küll, kus ei pea isegi jooksma, vaid saab kiirkõnniga lõdvalt tee ületatud ilma ohuta.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                    15 min jala üle ??? Magasid äkki mõned foorid maha? Pole küll hea aastaaega kindlasti sealt ülejalutanud aga 15 minutit... Me räägime ikka ühest ristmikust ? Või koguteepeale jäänud ristmikutest?
                    No said ju aru küll, et ikka kogu ristmikest.

                    Kommentaar


                      Linnaliikluses häirivad mind jala või rattaga liikuvad kodanikud, kes lähenevad ülekäigurajale. Pea maas, pilk maas. Vajutavad nuppu, et foor läheks neil roheliseks. Siis tõstavad pilgu ja näevad, et lähim auto on 150 meetri kaugusel. Ja siis lippavad/sõidavad ikka punasega üle tee.
                      Ja siis ma passin seal õndsas üksinduses punase fooritule taga. Ei ühtegi teeületajat.

                      Nahui sa enne nupu vajutamist pilku ei tõsta või oota siis juba see roheline tuli ära n***suema

                      Kommentaar


                        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                        Linnaliikluses häirivad mind jala või rattaga liikuvad kodanikud, kes lähenevad ülekäigurajale. Pea maas, pilk maas. Vajutavad nuppu, et foor läheks neil roheliseks. Siis tõstavad pilgu ja näevad, et lähim auto on 150 meetri kaugusel. Ja siis lippavad/sõidavad ikka punasega üle tee.
                        Ja siis ma passin seal õndsas üksinduses punase fooritule taga. Ei ühtegi teeületajat.

                        Nahui sa enne nupu vajutamist pilku ei tõsta või oota siis juba see roheline tuli ära n***suema
                        Jube kannatamatuks on ühiskond ja eriti liiklus muutunud.
                        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                        Kommentaar


                          Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                          Jube kannatamatuks on ühiskond ja eriti liiklus muutunud.
                          Ühel nii tavalisel õhtul kella poole kuue paiku, kui mul taas kord kulus liiklusummikutes seismisele kolmveerand tundi, sain ühtäkki aru, kui rumal on inimene. Ta töötab end surnuks, selleks et teenida raha. Raha on tal vaja selleks, et maksta oma auto liisingut. Ja autot on tal vaja selleks, et seista koduteel kolmveerand tundi liiklusummikutes.

                          Enam ammu pole sel rumalal inimesel olnud aega sõita oma autoga ema vaatama, sest aeg on raha ja raha kulub liisingu maksmiseks. Ummikus seistes võib muidugi autost helistada ja emale öelda - hoia ennast.

                          ...

                          Kahe püha vahel oli mõni päev, mil ma ei pidanud raha teenima. Ma sõitsin külla oma emale, kes elab ühes teises linnas. Ta küsis, kuidas mul läheb. Ma vastasin, et mul on kiire ja ma olen kiirusest üsna väsinud. Siis me arutasime, millal saan talle jälle külla sõita - selgus, et ehk alles märtsis - ja siis me ütlesime teineteisele: hoia ennast.

                          Ma nägin tema käsi ja seda, et need on jäänud väikesteks ja väsinuteks. Ja ma mõtlesin, et oleksin nii väga tahtnud näha iga hetke sellest muutumisest. Ja mul oli kurb, et elan oma emagi elu kaasa vaid fragmentide kaupa ja unustamise register on mind alla neelamas.

                          Üldse väga kõva lugu: https://tartu.postimees.ee/1614757/v...amise-register
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Liiklusseadus

                            (4) Kui sõidutee laius, kulg või seisund koos tiheda vastassuunaliiklusega ei võimalda ohutult mööda sõita aeglasest, suurest või piiratud sõidukiirusega sõidukist, peab sellise sõiduki juht vähendama kiirust ning vajaduse korral hoidma esimesel võimalusel võimalikult tee äärde, et tema taha kogunenud sõidukid pääseksid ohutult mööda.
                            Selle reegli eiramine ongi mu arust põhiprobleem. Tegelikult tuleks seda ümber sõnastada konkreetsemaks (nt kui su taha on kogunenud juba 5 autot, siis oled kohustatud hoo maha võtma ja nad mööda laskma) ning alustada massilist trahvimist just pidurdajate, uimajate jms tegelinskite hulgas.
                            “I am Zlatan. Who the hell are you?”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas alehis Vaata postitust
                              Selle reegli eiramine ongi mu arust põhiprobleem. Tegelikult tuleks seda ümber sõnastada konkreetsemaks (nt kui su taha on kogunenud juba 5 autot, siis oled kohustatud hoo maha võtma ja nad mööda laskma) ning alustada massilist trahvimist just pidurdajate, uimajate jms tegelinskite hulgas.
                              +1
                              5 on tiba vähe küll kuna see tuleb vast liigkiirelt täis. 10-15 oleks ok.

                              Kommentaar


                                Et siis rekkad kes sõidavad ca 89km/h peaks iga veidikese aja tagant peatuse tegema?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X