320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
    enne kui Pärnus rdt-liiklus lõpetati, oli seal vist tõesti mingi jalakäijate tunnel, räägitakse
    see on seal praegugi, Papiniidu K-Rauta taga

    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Ma siin ühel päeval jäin ilusasti riietatud meest vaatama ja oleks peaaegu Presidendi saatjaskonnale ette sõitnud - selline huvitav seik. Aga, siis sattusin veel asjaolude kokkulangemise tõttu Soome (juhuuu, reisil käidud!) ning seal töötavad valgusfoorid vähe teise ülesehitusega. Nimelt tulukesed ei vilgu nagu meil, et roheline hakkab vilkuma jne. Seal läks klõpsti kollaseks. Esmalt hirmutas (dafuq, et nagu üldse ei anta aega reageerida, et nagu ei saa aru, et ma nagu eestlane olen või nii), kuid siis sain aru, et meil võiks ka sellist lähenemist rakendada. Pakun, et just tänud värvuste vilkumisele ongi inimestel arusaam, et aega on seda ristmiku kinni sõita või jalakäijaid alla ajada. Kui sul aga nätaki värvus vahetub, siis on piir ees - teed südame kõvaks ja tunnistad endale, et selle tsükliga üle ristmiku ei jõua.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        sõidetakse ikka, alles siin oli mingi 70-80 aastased kes nii ette sõitsid

        Näiteks:



        Sel aastal vähe nooremad tegudel olnud:

        05.11.2021 kella 08.18 ajal juhtus liiklusõnnetus Läänemaal Lääne-Nigula vallas Taebla-Kullamaa tee ja Ridala-Nigula tee ristumiskohas, kus 38-aastane naine sõitis sõiduautoga Nissan Leaf kõrvalteelt ette peateel liikunud sõiduautole Audi Q5, mida juhtis 53-aastane mees. Kiirabi andis kohapeal esmaabi mõlemale juhile

        16.02.2021 kella 18.35 ajal juhtus liiklusõnnetus Pärnumaal Häädemeeste vallas Valga-Uulu mnt 124. km, kus esialgsete andmetel juhtis 32-aastane mees sõiduautot Peugeot 508 ja sõitis kõrvalteelt ette peateel liikunud sõiduautole Nissan Qashqai, mida juhtis 42-aastane mees. Nissan paiskus kraavi ja Peugeot paiskus ette sõiduautole Toyota Hilux, mida juhtis 52-aastane mees. Kiirabi toimetas Peugeot ja Nissani juhi Pärnu haiglasse. Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

        Kommentaar


          Vaatan ma seda autode hulka ja mõtlen, et tegelikult pole vaja piirkiiruseid muuta, tänavaid ümber tõsta ja mingeid poste toppida ning muud träna ehitada. On vaja tekitada täiendavad (kõrgendatud nõudmistega) füüsilise ning vaimse võimekuse testid. Ses suhtes, et liiklus pole Riigikogu, kus palagan on aktsepteeritav - see on ikkagi koht juhtidele, kes selle olemusest aru saavad ning vastavalt oludele pupill ka reageerib.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Hommikul oli uudislõik Pärnumaal, Tahkurannas vist, et aastas on seal 60 kokkupõrget maanteel loomadega. Kiire googeldamine annab Eestis isegi kuni 10000 õnnetust aastas, kus teel põrkavad kokku loom ja sõiduk. Millal ometi jõutakse sinnamaani, et maanteed eraldatakse loodusest vähemalt traataiaga, et loomad ei satuks maanteedele? Loodetavasti need 4-realised nn. kiirteed ikka tulevad eraldusega?
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              Hommikul oli uudislõik Pärnumaal, Tahkurannas vist, et aastas on seal 60 kokkupõrget maanteel loomadega. Kiire googeldamine annab Eestis isegi kuni 10000 õnnetust aastas, kus teel põrkavad kokku loom ja sõiduk. Millal ometi jõutakse sinnamaani, et maanteed eraldatakse loodusest vähemalt traataiaga, et loomad ei satuks maanteedele? Loodetavasti need 4-realised nn. kiirteed ikka tulevad eraldusega?
              Võta maanteede kilomteetrite arv ja korruta kahega, siis saad teada mitu miljonit meetrit aeda selleks kuluks. Teiseks, need 10000 pauku ei toimu ainult maanteel vaid paljud ka C-kategooria teedel.
              Kõik uued 2+1 või neljarealised on eraldusaiaga.

              Kommentaar


                Kolmandaks, uued 2+2 ja 2+1 maanteed on traataiaga ning neljandaks, kui kõikidele teedele aiad ümber ehitada, sureks looduskooslus sellisena suht välja. Loomad ei saa rännata, paarituda mitmekesiselt, toitu otsida ja seeläbi kannatavad lõpuks ka taimed.

                Kommentaar


                  Ühte jalgratta entusiasti tsiteerides, siis koligu mujale.

                  ilan
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    teeks siis vähemalt sinna aia kus on mets või kus on loomad teedele sattunud
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      teeks siis vähemalt sinna aia kus on mets või kus on loomad teedele sattunud
                      märgid

                      Kommentaar


                        Mul on parem lahendus. Söödame loomadele selliseid aineid sisse, et nende karv hakkab pimedas läikima. Siis pimedas sõites on natukene rohkem aega reageerimiseks.

                        Kommentaar


                          Alati saab loomi ka rohkem küttida. Neid ongi liiga palju
                          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                            Hommikul oli uudislõik Pärnumaal, Tahkurannas vist, et aastas on seal 60 kokkupõrget maanteel loomadega. Kiire googeldamine annab Eestis isegi kuni 10000 õnnetust aastas, kus teel põrkavad kokku loom ja sõiduk. Millal ometi jõutakse sinnamaani, et maanteed eraldatakse loodusest vähemalt traataiaga, et loomad ei satuks maanteedele? Loodetavasti need 4-realised nn. kiirteed ikka tulevad eraldusega?
                            See hiljuti valminud Kose-Võõbu teelõik, kus suvel lausa 120 km/h tohib lasta on uuendusmeelne, kus loomade teele sattumisel automaatselt kiirusepiirang rakendub. Juba testiperiood näitas, et juhtidel oli sellest täiesti pohhui ja vajutati külma rahuga, isegi kui terve põtrade famiilia tee ääres chillis.

                            Narva maanteel on 4-realine, aga sellest hoolimata teel hoiatused, sest küll see põder koha leiab, kust teele põrutada. Korraliku aia ehitamine ikka üsna ressursimahukas.

                            Neid kalleid ökodukte nad ikka proovitakse veel ehitada, kuigi senised katsetused vist mingeid erilisi tulemusi ei näita.
                            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                            Kommentaar


                              teeme jah tervest riigist loomaaia

                              Kommentaar

                              Working...
                              X