320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Hommikune töölesõit rattaga näitas jälle ära, et suurel osal autojuhtidest on ikka suhteliselt suva ratturitest.

    Kommentaar


      Algselt postitas zelee Vaata postitust
      Hommikune töölesõit rattaga näitas jälle ära, et suurel osal autojuhtidest on ikka suhteliselt suva ratturitest.
      Jah. Paraku ka ratturitel jalakäijatest jne
      Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
      Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

      Kommentaar


        Rääkides ratturitest, ma siiralt imestan, kuis inimesed julgevad Tallinnas rattaga sõiduteel sõita. Siinkohal ei kavatsegi hakata kuulama nende kisa, kes lapsevankritega liiguvad, et kõnnitee kuningad on vaid nemad ja ratturid ei kõlba sinna.

        Kokkuvõttes pole vahet kummad rikuvad LS rohkem või kel on inimlikust aspektist teistest liiklejatest rohkem pohl. Ühed mustad on mingil määral kõik. Selle asemel, et teisi süüdistada, võiks ise peeglisse vaadata ja küsida: mida saan teha ise paremini, et teistele paremat eeskuju näidata.

        Vahet pole, et suur hulk jätkab vanamoodi liiklemist ja enda suhtumist ei muuda, piisab kui mõnelegi miskit kohale jõuab.

        Kommentaar


          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          Hommikune töölesõit rattaga näitas jälle ära, et suurel osal autojuhtidest on ikka suhteliselt suva ratturitest.
          Hmjah, aeg-ajalt trehvab jah mingeid imelikke suitsidaalseid tüüpe kes tipptunni ajal sõiduteele kipuvad kui sealsamas kõrval täitsa tühi jalgrattatee... noh õnneks neid on vähe, 10st 1 võibolla, enamik ikka hoolib oma tervisest.

          Auto mass vs jalgrattajuhi keha, ilmselt pole palju vaja fantaasiat kes kannatajaks jääb, kasvõi juhuslikus kokkupõrkes.

          PS.
          Samal põhjusel ma ka autoga näiteks raudteele ei roni... v kui just muidu no mitte kuidagi ei saa, ja ka siis kaon sealt nii kiirelt kui võimalik. Massid on erinevad. Füüsikaseadusi pole mõistlik ignoreerida, isegi kui liiklusseadus arvab teisiti
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            keegi võiks tõesti lahti seletada selle fenomeni, et on just ilmtingimata autoteel vaja siiberdada kui kõrval on täiesti uus mitme km pikkune tee jalgratturitele
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
              keegi võiks tõesti lahti seletada selle fenomeni, et on just ilmtingimata autoteel vaja siiberdada kui kõrval on täiesti uus mitme km pikkune tee jalgratturitele
              Autotee on sujuvam. Ei pea hoogu maha võtma. Lisaks kergliiklusteel pead jalakäija lähedal tema kiirusega sõitma, teoorias. Praktikas vist seda keegi ei tee.
              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

              Kommentaar


                Algselt postitas chac Vaata postitust
                Hmjah, aeg-ajalt trehvab jah mingeid imelikke suitsidaalseid tüüpe kes tipptunni ajal sõiduteele kipuvad kui sealsamas kõrval täitsa tühi jalgrattatee...

                Auto mass vs jalgrattajuhi keha, ilmselt pole palju vaja fantaasiat kes kannatajaks jääb, kasvõi juhuslikus kokkupõrkes.
                Eestis paraku jalgrattateid praktiliselt pole. Igal pool on nn kergteed, mis on segakasutuse teed. Jalgrattatee on Lillepi ring ning seal on keelatud jalgsi liikuda, mida paraku eiratakse.

                Raudteega võrdlus on kohatu, sest seal sa oma autoga liikuda ei tohi. Samas sõidutee on liikumiseks mõeldud nii ratturitele, sõiduautodele, kui veoautodele. Sõiduteelt sa oma autoga ju eemale ei hoia kuigi seal liiguvad ka oluliselt suurema massiga veokid ja bussid?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Kruiisimiseks on kergliiklusteed piisavalt head. Jalakäijate hoiatamiseks võib rattale kella või kummikonna installida. Samas ma ei tea Tallinna puhul kaasa rääkida, vbl seal on kõrged äärekivid.
                  Tallinnas on kõik väga lihtne. Kõnnid seal kus tahad, autoga paned seal kus tahad, rattaga paned seal kus vaja, bussiga paned sinna kuhu vaja. Kõik toimib õlitatult, enamus inimesi jõuab päevalõpuks punktist A punkti B.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Kruiisimiseks on kergliiklusteed piisavalt head. Jalakäijate hoiatamiseks võib rattale kella või kummikonna installida. Samas ma ei tea Tallinna puhul kaasa rääkida, vbl seal on kõrged äärekivid.
                    Kruiisimiseks? Ma kasutan Nõmme-Harku-Õismäe kergliiklusteed peaaegu igapäevaselt. Jalgratturite kruiisimist näen ma seal väga harva. Enamasti käib seal üks hullumeelne kihutamine.

                    Milleks sul kergliiklusteel jalakäiaid hoiatada vaja on? Kui jalgratturid jälgivad korralikult liiklusseadust, siis peavad nad jalakäiate juures sõitma jalakäiate kiirusega. Seda tehes, ei ole mingit hoiatamist vaja.

                    Milleks ma nii pöördesse lähen selle teema pärast? Sest kevadel sõitis üks hull vanaeit oma rattaga mu koerarihma sisse. Ainuke vabandus oli, et ma tõesti ei näinud ei koera ega rihma. Õnneks koeraga ei juhtunud midagi. Oleks võinud palju hullemini minna, nii koeral kui vanaeidel.

                    90% ei võta ükski jalgrattur hood isegi siis maha, kui ta näeb, et seal olen mina koos koeraga. Nende arvates peab minu pea käima nagu loaator ja ratturit nähes, pean koeraga kraavi jooksma.
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Rein Vaata postitust
                      Kruiisimiseks? Ma kasutan Nõmme-Harku-Õismäe kergliiklusteed peaaegu igapäevaselt. Jalgratturite kruiisimist näen ma seal väga harva. Enamasti käib seal üks hullumeelne kihutamine.

                      Milleks sul kergliiklusteel jalakäiaid hoiatada vaja on? Kui jalgratturid jälgivad korralikult liiklusseadust, siis peavad nad jalakäiate juures sõitma jalakäiate kiirusega. Seda tehes, ei ole mingit hoiatamist vaja. Oleks võinud palju hullemini minna, nii koeral kui vanaeidel.

                      Milleks ma nii pöördesse lähen selle teema pärast? Sest kevadel sõitis üks hull vanaeit oma rattaga mu koerarihma sisse. Ainuke vabandus oli, et ma tõesti ei näinud ei koera ega rihma. Õnneks koeraga ei juhtunud midagi.

                      90% ei võta ükski jalgrattur hood isegi siis maha, kui ta näeb, et seal olen mina koos koeraga. Nende arvates peab minu pea käima nagu loaator ja ratturit nähes, pean koeraga kraavi jooksma.
                      +1

                      Berliinis näiteks on autojuht madalam kui muru. Jalgrattur ja jalakäija on kunnid, kui sa nendega ei arvesta, siis ole valmis saama sõimu osaliseks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Rein Vaata postitust
                        Kruiisimiseks? Ma kasutan Nõmme-Harku-Õismäe kergliiklusteed peaaegu igapäevaselt. Jalgratturite kruiisimist näen ma seal väga harva. Enamasti käib seal üks hullumeelne kihutamine.

                        Milleks sul kergliiklusteel jalakäiaid hoiatada vaja on? Kui jalgratturid jälgivad korralikult liiklusseadust, siis peavad nad jalakäiate juures sõitma jalakäiate kiirusega. Seda tehes, ei ole mingit hoiatamist vaja. Oleks võinud palju hullemini minna, nii koeral kui vanaeidel.

                        Milleks ma nii pöördesse lähen selle teema pärast? Sest kevadel sõitis üks hull vanaeit oma rattaga mu koerarihma sisse. Ainuke vabandus oli, et ma tõesti ei näinud ei koera ega rihma. Õnneks koeraga ei juhtunud midagi.

                        90% ei võta ükski jalgrattur hood isegi siis maha, kui ta näeb, et seal olen mina koos koeraga. Nende arvates peab minu pea käima nagu loaator ja ratturit nähes, pean koeraga kraavi jooksma.
                        Tead, üldiselt olen ma sinuga nõus, ise ka paar päeva tagasi hoidsin hinge kinni, kui nägin ühte jalgratturit suisa kõnniteel bussipeatuse kõrval läbi rahvasumma nii 15+20kmh sõitmas. Lisask sellele oli see rahvahulk just kõnniteele astunud ülekäigurajalt ehk liikus. Mingi ime läbi suutsid jalakäiad teda siiski vältida ning kokkupõrget ei toimunudki.

                        Aga.. rääkides jalutatavatest koertest, siis liiga tihti jalutatakse nina telefonis ja jalutusrihm koos koeraga teisel pool kergliiklusteed ehk jalögrattur võib kas või ratta pealt maha tulla aga mööda pääseb ainult teelt väljudes. Ja rääkides kellaga hoiatamisest, siis üks vajadus on eelkirjeldatud situatsioonide ajal, teine vajadus on see, kus seltskond jalutab terve tee laiuses ja jälle peab mööduma teelt korra välja sõites või kella andes.
                        BVB - Vaprus

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Stok
                          See on see vastastikuse austamise asi, mille puudumise tõttu meil see teema üleüldse on. Kui mu ees on kaks milfi lapsevankritega või väikse lapsega/lapsjalgratturiga või pika rihma otsas koeraga, siis on kõikide osapoolte jaoks lihtsam, kui ma teen dilly-ding, dilly-dong, mulle tehakse natuke ruumi, ma möödun mõõduka kiirusega ja tühjal teel kruiisin jälle umbes 20 km/h edasi. Tunnistan, et pole viimase 18 aasta jooksul liikluseeskirja lugenud, aga minu arust pidid jalgratturid kõnniteel jalakäija kiirusega sõitma, kergliiklusteid tollal vist polnudki. Kas need on päriselt ka loodud selleks, et 6-kilomeetrine jupp jalgrattal tunni ajaga läbida?

                          Kõnnitee kohta ei tea, aga konkreetsel Nõmme-Harku- Õismäe teele on joonistatud märgid ja liiklusseadus kohustub sellise märgi puhul ratturitel jalakäiate juures sõitma jalakäiate kiirusega.

                          Ma ei nõuagi, et nad sõidaksid nii nagu seaduses kirjas. Piisab sellest kui nad hoogu natukenegi maha võtaks ja teeksid väikse möödapõike. Vastastikusest austusest rääkides- kuidas ma siis seda veel peaksin rohkem ülesse näitama, peale selle, et mu pea käib nagu lokaator? Kraavi jooksma nende lähenedes?
                          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Rein Vaata postitust
                            Nõmme-Harku- Õismäe teele on joonistatud märgid ja liiklusseadus kohustub sellise märgi puhul ratturitel jalakäiate juures sõitma jalakäiate kiirusega.
                            siis, kui need märgid keelasid rajal koertega liiklemise, siis ma 80-ni (80% naised) viitsisin loendada neid värdjaid. aga siis vist leiti, et sellele inimgrupile märke küll kuidagi selgeks ei tee.
                            jokers to the right
                            clowns to the left of me

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                              siis, kui need märgid keelasid rajal koertega liiklemise, siis ma 80-ni (80% naisded) viitsisin loendada neid värdjaid. aga siis vist leiti, et sellele inimgrupile märke küll kuidagi selgeks ei tee.
                              Kas see on mingi peen huumor?
                              Kuna sa tundud selline ajaloohuviline olevat, siis kindlasti mäletad seda, et homoseksuaalsuse eest sai kunagi paragrahvi kaela. Kas see paragrahv praagiti ka selleks välja, et sellele grupile ei suudetud seda selgeks teha? Viimasele küsimusele ei ole tegelikult vaja vastata.

                              Ja üldiselt ei kavatse ma sellel teemal siin rohkem jaurata. Sain ära öelda ja hakkas kergem. Äkki mõni rattur mõtleb nüüd tulevikus rohkem, kus trenni teeb. Kui jah, siis läks mu jaur asja ette.
                              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                              Kommentaar


                                Tere mõistus
                                Ristiku\Paldiski mnt foori all üks rattur arvas, et liiga lihtne oleks niisama rattaga tööle kulgeda. Et asi põnevam oleks, pani ta omale ka rattakingad jalga. Oh seda üllatust hommikuses ummikus, kui tekkis olukord, kus pidi jala maha panema. Kuna ta ei saanud kossi õigel ajal pedaali küljest lahti, kukkus küljega ühe sõiduki peale. Tema õnn, et oli ummik ja see kõrvalolev sõiduk pm seisis.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X