320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Suitsetamine vol 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Teil muidugi OLI vaja see teema üles upitada kusagilt kaduvikust. Nagu mul süümekaid vähe oleks.

    Kommentaar


      Austrias väljas käia on võimatu sest seal tohib sees suitsu teha veel. Jube.

      Kommentaar


        Samas võiks ikkagi korralik suitsuruum olla igalpool lõbustusasutustes. Ma olen siuke social smoker, et joogise peaga meeldib teha aga jube nadi on ikka õue talvel minna lumetormi kätte. Eriti kui sees veel naha märjaks oled tõmmanud.
        Victoria Concordia Crescit

        Kommentaar


          Suitsuruumide vasta ei ole mul ka midagi. Lihtsalt kui terve baar tossab on ilmselgelt üle pandud. Ungris jälle peab väljas tegema igalpool mis ka väga meeldib.

          Kommentaar


            Ahh naah dogg 4 real?

            Where were you in '62?

            Kommentaar


              Sovieti suitsureklaamid

              Kommentaar


                Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                Palun ära saa valesti aru, kogu jutt on rahulikus toonis, aga kas sa ikka saad aru, et kui sa väidad, et sa ei kaitse suitsetajaid, aga järgmise lausega ütled, et suitsetajate suhtes võiks suhtumine lebom olla, siis sa ikkagi kaitsed suitsetajaid? Et mis need võimalikud variandid on siis?

                1) Suitsetamine kõikjal lubatud. Kui ei meeldi, mine ära.
                2) Suitsetamine kõikjal keelatud. Kui ei meeldi, mine 20 m eemale.
                3) Suitsetajatele on 20 m kaugusel oma lauad.

                Midagi veel?

                Nagu ma su senistest postitustest olen aru saanud, siis sa saad aru, et suitsetamine on tervisele kahjulik tegevus ning seda ka neile, kes lihtsalt su suitsetamise läheduses satuvad olema. Seega Telliskivis mingite kohtade asjapulkade valikud on 1) kas tulla vastu inimestele, kes ei kahjusta mitte kedagi 2) kas tulla vastu inimestele, kes aktiivselt kahjustavad enda tervist ja ka nende tervist, kes seda sugugi ei soovi 3) teha lisaväljaminekuid, et orgunnida suitsetajatele mingi eraldatud plats.

                Mitte keegi ei moraalitse ja ei ütle, et sa ei tohi suitsetada. Go for it. Kui meeldib, anna minna. Aga sellest sa pead aru saama, et mitte kedagi teist, kes ei taha, ei tohi sinu suits segada. Sest see kahjustab tervist. Nagu, inimeste elud lühenevad. Või siis nagu telekavaataja välja tõi, koheselt on mingi reaktsioon, mis rikub õhtu-nädala-pikema aja. Sest sina ei tahtnud paarkümmend meetrit eemale minna. Telekavaataja, pls võta omale leboma suhtumisega tervisega naine. Sest 20 meetrit on lihtsalt liiga pikk maa.

                Igatahes. Kui su tegevus on kahjulik ka neile, kes selles vabatahtlikult osaleda ei taha, siis nõuda enda selle tegevuse suhtes kuidagi lõdvemaid reegleid või mingeid järeleandmisi on lihtsalt isekas ja veidi arusaamatu tbh. Ja see, et mujal on lõdvemad reeglid, ei ole mingi argument kahjuliku tegevuse kasuks. Kahjulik on see nagunii. Aga ma hakkan ennast kordama, nii et minu poolt kõik.

                Pealegi, sa pidid Plantis käima. What up with that?
                Et mitte seda söögiteemat enam risustada, ma siin mokaotsast mainin ära ka, et passiivsel suitsetamisel pole su tervisele mitte mingit mõju.

                Nii ütleb näiteks ka mitte just eriti tubakasõbralik USA vähiliit No Clear Link Between Passive Smoking and Lung Cancer

                The study “mimics the numbers we’ve known,” she said. “In the existing literature, an active smoker who smokes two packs a day for 30 years has a 60-fold-higher risk of lung cancer than a never-smoker, and a never-smoking woman living with a smoking husband for 30 years has a twofold-higher risk.
                Et kui 30 aastat elad koos abikaasaga, kes kinniste akendega elamus suitsetab paki päevas, siis su vähivõimalus suureneb 0.0009%-lt 0.0018le justkui aga samas

                But many studies that showed the strongest links between secondhand smoke and lung cancer were case–control studies, which can suffer from recall bias: People who develop a disease that might be related to passive smoking are more likely to recall being exposed to passive smoking.
                Lisaks suurimad uuringud avaliku suitsetamisbani kohta pole näinud mingit mõju avalikule tervisele

                https://www.bmj.com/content/340/bmj.c2161.abstract
                UK uuring mainib rõõmsalt, et vereringkonnahäired vähenesid 2.4% suitsetamisbanile järgnevail aastail, seega big success. Mainimata, et see on väikseim langus viimase 30 aasta jooksul


                Uus-meremaal tehtud uuring avaldas, et ei leitud mingit mõju, vaid südame arütmia osas tekkis hoopis tõus (loogiline ka kui sunnid nikotiinisõltlasi päevapealt sisuliselt loobuma)
                https://www.health.govt.nz/system/fi...ices-dec06.pdf

                USA-s suurim tehtud uuring ei näinud mingit mõju elanikkonna tervisele peale suitsetamisbane, küll aga rõhutab korduvalt, et suurem tubakamaks, mis otseseid suitsetajaid loobuma paneb, on üsnagi tõhus.
                https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5665160/

                In this study, we did not detect a corresponding effect of smoking bans on hospitalizations. The benefits in reduced hospitalizations may be more long term. Our study suggests that cigarette taxes have a more immediate effect in reducing hospitalizations.
                Ja lõpetuseks uuring kanadast ka suitsetajate kohta, mis järeldab
                First, such strategies may serve to entrench smoking by creating a sense of powerlessness in people’s ability to quit. Secondly, they may serve to push smoking into the home – ironically, the environment where the health effects of secondhand smoke exposure are greatest.
                https://onlinelibrary.wiley.com/doi/...6.2010.01251.x

                Ühesõnaga mul on jumala pohui suitsetamisest, küll aga ei meeldi mulle, et legaalset asja tarvitavad inimesed tunnevad end diskrimineeritumalt kui mingid moslemid, kes igaval päeval sõidavad rekkaga läbi vabaduse väljaku. Vabas maailmas peaks nagu teiste inimeste soovidega vähe arvestama ka isegi kui sulle ebamugavust valmistab.

                Ma näiteks kasvasin kalatehase kõrval üles ja kui keegi nüüd söögikohas mingi rõveda kusehaisuse lõhe tellib ja mu lapsepõlvetraumat meenutab, siis ma pigem lähen letti, tellin 12cl viina ja paki suitsu ning teen 5 tobi järjest (20m eemal kusjuures!), et lõhna enam ei tunneks (tegelen oma probleemiga parimal viisil mis võimalik), mitte ei lähe inimese kallale õiendama, kellele siuke asi meeldib.

                Kommentaar


                  Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                  ma siin mokaotsast mainin ära ka, et passiivsel suitsetamisel pole su tervisele mitte mingit mõju.


                  Päris head analüüsivõimat näitad

                  Alustad USA vähiliidu väidetega, mis puudutavad kopsuvähki ja siis paned viited, mis suitsetamisbani lähitulemusi on analüüsinud (BMJ uuring siis 1 aasta hiljem!), kus midagi ei ole leitud - really?

                  Sinu postitatud USA vähiliidu viitest: "“Passive smoking has many downstream health effects—asthma, upper respiratory infections, other pulmonary diseases, cardiovascular disease—but only borderline increased risk of lung cancer."



                  ". The results indicate the high relevance of public health
                  campaigns and legislation to protect non-smokers from the adverse health effects attributable to SHS exposure."

                  Kommentaar


                    See uuring ei käsitlenud ju teisi haiguseid, seega mõttetu pläma. Panin päris mitu linki otstarbekamatest uuringutest, mis näitavad, et südame-vereringkonnahaiguste vähenemises polnud korrelatsiooni avalikes kohtades suitsetamise keelustamisega.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                      See uuring ei käsitlenud ju teisi haiguseid, seega mõttetu pläma. Panin päris mitu linki otstarbekamatest uuringutest, mis näitavad, et südame-vereringkonnahaiguste vähenemises polnud korrelatsiooni avalikes kohtades suitsetamise keelustamisega.
                      Milline "otstarbekam" uuring? Ja mis mõttes "otstarbekam" - kas selles mõttes, et toetab sinu rumalust?

                      Üks aasta pärast banni ei ole aeg hinnata banni mõju tervisele, kõige vähem kopsuvähi tekkimisele, kardiovaskulaarhaigustele, obstruktiivsele kopsuhaigusele - need haigused kujunevad aastakümnete jooksul.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Saint13 Vaata postitust
                        Milline "otstarbekam" uuring? Ja mis mõttes "otstarbekam" - kas selles mõttes, et toetab sinu rumalust?

                        Üks aasta pärast banni ei ole aeg hinnata banni mõju tervisele, kõige vähem kopsuvähi tekkimisele, kardiovaskulaarhaigustele, obstruktiivsele kopsuhaigusele - need haigused kujunevad aastakümnete jooksul.
                        Otstarbekam selles mõttes ikka, et tsiteerivad asjakohaseid andmeid, mitte ei prööka niisama umbluud. Selle teise poindi kohaselt nagu see uuring tõestaski ju, et isegi 30 aastat gaasikambris elades su terviserisk oluliselt ei tõuse,, mida kinnitas ka see ilmselgelt vastutahtmisti välja pandud artikkel. Kõik need uuringud on tehtud suure biasega, lootes, et tulevased põlved enam ei alusta suitsetamist, mis iseenesest ideoloogiliselt ei ole vale, kuid ikkagi panevad rõhu peale vähemustele, kes praegusel hetkel tunnevad end väljajäetuna ja tekitab nõnda palju kiireloomulisemaid probleeme.

                        Kommentaar

                        Working...
                        X