320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Male

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Ei kaugel sellest, lõpptulemust minu puhul see ei mõjutanud karvavõrdki. Vastased olid lihtsalt niipalju paremad. Pluss, et ma ei oska kellaga mängida. Lihtsalt nende ühepikkuste ja ühesuguste nuppudega juhtus nii minul kui mu sõbral paar koomilist hetke, mis jäid sellest turnast eriti teravalt meelde.
    A tervita Altit kui näed.

    Kommentaar


      #32
      Käimas tõeliste malelegendide omavaheline 12-mänguline duell. Kasparov on Karpovist ikka selgelt parem seni olnud.

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
        Käimas tõeliste malelegendide omavaheline 12-mänguline duell. Kasparov on Karpovist ikka selgelt parem seni olnud.
        Mitte ültsegi paha pärast, aga kas Sa oled mingi hull friik v? Igasse teemase Sa jõuad postitada midagi, teemakohast,wtf nagu?!

        Kommentaar


          #34
          2.partii, Kasparov-Karpov 1-0


          peale 4 partiid juhib Kasparov 3-1
          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
          (Seinfeld, The Pitch)

          Kommentaar


            #35
            World Chess Championship 2010: Anand vs Topalov

            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
            (Seinfeld, The Pitch)

            Kommentaar


              #36
              Meelis Kanep-Margus Sööt 1-0 (EMV 2003)
              oli eelmisel aastal chessgames.com-is esmaspäevaseks kergeks maleülesandeks
              (difficulty: 1/4 very easy)

              must andis pärast oma 23. käiku alla ja ei jäänud ootama kahekäigulist matti
              24.Vxh7+ Kxh7 25.Lh5#
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                #37
                käimas on male MM-matš Carlsen-Karjakin

                seni on kõik 6 partiid lõppenud viigiga

                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                (Seinfeld, The Pitch)

                Kommentaar


                  #38
                  Paavo Kivine "Paul Keres. Mälestusi. Materjale. Kirju"


                  David Bronstein: Minu suurimaks üllatuseks tuli aga mul endal 1951. aasta kevadel FIDE uute reeglite kohaselt mängida matši valitseva maailmameistri vastu./-/Me mängisime 24 huvitavat partiid lõpptulemusega 12:12./-/
                  Palju kordi on malehuvilised ja sõbrad nõudnud mult vastust matši 23. partii "sunnitud" kaotuse kohta, olles veendunud, et oli olemas vandenõu eesmärgiga takistada mul Botvinnikult tiitli röövimist. Kui palju rumalusi on sel teemal kirjutatud! Võin öelda ainult üht: jah, ma sattusin mitmelt poolt jõulise psühholoogilise surve alla, kuid ainult minust endast sõltus, kas ma allun sellele või ei.
                  Mul olid omad põhjused, miks mitte maailmameistritiitlit tahta, kuna tollal tähendas see tiitel ametlikku sisenemist bürokraatlikku malemaailma koos arvukate formaalsete kohtustustega, mis kõik üheskoos poleks sobinud kokku minu iseloomuga./-/(lk 129)
                  Läänes peavad kõik mu elu suurimaks veaks seda, et ma Botvinnikut ei võitnud. Kuid tollal ma tõesti ei mõistnud maailmameistritiitli tähendust... Ma ehk võitnukski, kuid mul isegi ei lubatud mängida oma lemmikavanguid. Ei vanaindiat ega muid! Matšieelses treeninglaagris Tomilinos oli nii, et mis varianti ma ka sekundantidele ette ei pannud, oli nende vastus üks: ei, Botvinniku vastu see ei kõlba. Nad mitte ei treeninud mind, vaid hirmutasid: üht ei tohi, teist ei tohi...(lk 130)
                  Teate, ma ise piilusin ühe silmaga mängusaali, kus istus mu isa, kel polnud õigust seal olla... Seetõttu ma Abakumovi juurde minnes mõistagi närveerisin. Mõtlesin: hea küll, ma võidan matši, mulle saab osaks au ja kuulsus, isaga aga algab asi otsast peale ja ta saadetakse jälle teab kuhu Kandalakšasse. Kusjuures tollal käis see kähku, ega ma ei fantaseeri. Kas Kalinini naine istus? Istus. Kas Molotovi naine istus? Istus. Egas üks teist seganud. (lk 131)

                  Juri Averbahh: Riigi juhtkonna suhtumine isikutesse, kes olid juhuse tõttu jäänud sakslastest okupeeritud territooriumile ning lisaks nendega koostööd teinud, oli äärmiselt karm, mida väljendaski B. Vainsteini hoiak. Jääb teadmata, mis saanuks Keresest, kui teda poleks võtnud oma kaitse alla Eesti parteijuhtkond ja isiklikult Eesti kompartei keskkomitee esimene sekretär N. G. Karotamm.
                  Nähtavasti nemad andsidki Keresele idee pöörduda patukahetsuskirjaga NSV Liidu Ministrite Nõukogu esimehe V. M. Molotovi poole (lk 183)

                  Valeri Asrijan: Pärast sõda ähvardas Eestisse jäänud Kerest vahistamine. Kuid Stalin ei lubanud suurmeistrit arreteerida, kuigi mõni ta kaaskondlastest seda soovitas. Mitte sellepärast, et suurmeister oleks talle kuidagimoodi südamelähedane olnud või et ta olnuks veendunud temavastaste süüdistuste alusetuses.
                  Kogenud ja tark poliitik mõistis, et arreteerida Kerest, kõige populaarsemat eestlast, selle väikese maa uhkust, tähendaks diskrediteerida Nõukogude võimu tuhandete eestlaste silmis, kes nad olid alles enne sõda saanud Nõukogude kodanikeks. Seda teha ei või, oli ta kindel otsus.
                  Läti tsempion Vladimir Petrov arreteeriti nõukogudevastaste avalduste pärast juba enne sõda. Selle vastu Stalin ei olnud. Kuid Keres oli malemaailmas Petrovist märksa olulisem ja ja autoriteetsem kuju, seda ei saanud unustada. (lk 241)

                  Sergei Voronkov: /-/Botvinnik tahtis ettevalmistusse kaasata justnimelt Kerest! Kusjuures lugegem formuleeringut: "Vajalik on tagada Kerese osavõtt." Ehk inimkeeli öeldes: sundida teda! Botvinnik teadis, mis ta teeb: Keresel polnud mingit võimalust keelduda. /-/
                  Näiteks Spasski kinnitab: "Botvinnikul jätkus ettevaatamatust süüdistada otsesõnu Kerest kollaboratsionismis. Arusaadav, et Paul Petrovitš ei saanud seda andestada." Karpov aga ütles mõned aastad tagasi Saksa ajakirjale antud intervjuus, et Botvinnik tegi kõik Kerese malesse tagasipöördumise takistamiseks./-/
                  Oma raamatus "Eesmärgi poole" kirjutab Botvinnik: "/-/Tõsi, natuke ebameeldiv, et Alehhin ei pidanud kinni kokkuleppest ning avalikustas meie salajased läbirääkimised..."
                  Miks ta siis ebameeldiv polnud! Pidas ju Botvinnik läbirääkimisi Kerese seljataga, aga viimasel oli AVRO ametliku võitjana matšiks eesõigus./-/
                  Ja alles nüüd, seitse aastat hiljem sai Keres teada, miks Alehhin tookord kohtumisele hilines ja miks nende jutt veeres raskelt: just selsamal ajal kohtus Alehhin kõrvalhotellis Botvinnikuga, kus nad kõiges kokku leppisid.../-/
                  Vastuse sellisele sahkermahkerile annab Botvinnik ise: "Alehhin mõistis, et süüdistusi /koostöös natsidega/ pole võimalik vältida. Maailmameister jõudis tõenäoliselt otsusele, et matši tuleb pakkuda Nõukogude tšempionile./-/Teatavasti maailmameister põhimõttekindlusega ei hiilanud ning Botvinnik kasutas seda kahel korral ära: esiteks 1938. aastal, kui meelitas auhinnafondi garanteerides tšempioni kulissidetagusele tehingule, ja teiseks 1946. aastal, kui ta tšempionile päästeinglit etendades sai võimaluse dikteerida matši tingimusi.
                  Mõelgem nüüd veidi. Ettevalmistuse huvides nõuab Botvinnik endale sparringupartneriks ei kedagi teist, kui justnimelt Kerest, Alehhini sõnutsi peapretendenti! Nõukogude tšempion mõistab suurepäraselt, et kui see saab malemaailmale teatavaks, puhkeb skandaal missugune. Seepärast rõhutab ta : matš olgu "kinnine". Aga muus osas olgu matš nagu matš ikka: 20 partiid, kestus pea kaks kuud. Oot-oot, pidage - see on ju pretendentide finaalmatš! Ainult nüüd mängitakse see ühe pretendendi treenimise eesmärgil...
                  Mõni ime siis, et Botvinnikult ei kostnud hiljem selle plaani kohta sõnagi(lk 277-279)

                  Larry Evans: Esimesed sõjajärgsed suurturniirid Euroopas mängiti Londonis, Hastingsis ja Groningenis, kirjutab ajakiri Chess. Oli mõeldamatu, et neid võiks pidada ilma Kereseta, kuid just nii see juhtus, sest Botvinnik ei soovinud Kerese kaasamängimist.
                  /-/Fine keeldus raiskamast kolme kuud selleks, et vaadata, kuidas venelased omavahel kokkuleppemänge teevad, mis jättis ameeriklase Reshevsky ja hollandlase Euwe vastakuti Kerese, Botvinniku ja Smõsloviga./-/
                  Pravda oli küll kuulutanud Botvinniku 1948. aasta triumfi "sotsialistliku kultuuri võiduks", kuid enne turniiri algust olid Smõslov ja Keres keeldunud tal kätt surumast. (lk 291)

                  Ken Whyld: Minul Nottinghamis külas käies rääkis Keres neljasilmavestluses, et teda polevat otsesõnu kästud neid mänge Botvinnikule kaotada ning et ta polevat ka kaotusele mänginud, kuid talle olevat antud üldisemat laadi instruktsioonid, et kui Botvinnikul ei peaks õnnestuma maailmameistriks tulla, siis ei tohi selle põhjuseks olla Keres (lk 305)
                  GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                  GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                  (Seinfeld, The Pitch)

                  Kommentaar


                    #39


                    Sinquefield Cup • Live from Saint Louis

                    maailma 10 parima suurmeistri osavõtul





                    Algselt postitas Väravavaht Vaata postitust
                    Kas sina olid see, kes..

                    ei, mina see polnud
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                      http://grandchesstour.org/2017-grand...r/watch-live-1

                      Sinquefield Cup • Live from Saint Louis
                      Kas sina olid see, kes eetrisse helistas ja meeste-naiste tiitlite eristamise kohta küsis? Ilusti ja uhkesti "Calling from Estonia" oli igatahes...
                      et temas tmingid man of the matchi küll ei tehta sellepärast,sest kui aus olla ega ta ju midagi väga erilist seal ei teinud,viis aint portugali poolfinaali

                      Kommentaar


                        #41
                        MM-matši 1. partii vältas koguni 115 käiku



                        2. partiis oli olukord analoogne esimesele, seekord ei suutnud tiitlipretendent Caruana mustadega maailmameister Carlseni vastu realiseerida enametturit nagu see vankrite lõppmängus enamasti juhtub
                        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                        (Seinfeld, The Pitch)

                        Kommentaar


                          #42
                          delfi on Külaotsa turniirivõidust rääkides eestlaslikult tagasihoidlik, aga võib siiski mõista, et tugevuselt 62. reitinguga maletaja võit 101 osalejaga Aeroflot Openil oli malemaailmale suurüllatus
                          (chess.com täpsustab ka, et auhinnaraha kahe esimese vahel ei jagatud 18000 €/10000, vaid võrdsete punktide tõttu vastavalt 16k ja 12k, sest ka Martirosjan kogus 7p 9st)
                          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                          (Seinfeld, The Pitch)

                          Kommentaar


                            #43
                            Tegelt on seda ERR ja muud portaalid ka kajastanud. Kõige olulisem on see, et härra pääseb tänu turniiri võidule see aasta dortmundi superturniirile, kus eelmine aasta olid nt Kramnik, Giri, Nepomniaštši, Duda jt 2600-2700d vennad. Eepiline!
                            Mia san mia

                            Kommentaar


                              #44

                              Kommentaar


                                #45
                                Aleksander Veingold "Alehhini kaitse"

                                Arvestades, et 1941. aasta märtsis oli ajalehes Pariser Zeitung avaldatud Alehhini allkirjaga antisemiitlik jama „Aaria ja juudi male“, oli üha laialdasemalt teatavaks saavate holokaustiõuduste taustal maailmameistri seisund väga haavatav. Peagi talle saadetud kutse Londoni rahvusvahelisele turniirile tühistati./-/
                                Kõigile oli selge, et tegelikult kuulub otsustav sõna male maailmameistri tuleviku määramisel Prantsusmaale, kus teda kui tuntud Prantsuse kultuuritegelast võidi karmilt süüdistada riigireetmises ning tobedast „Aaria ja juudi malest“ võinuks saada süüdistuse tõsine argument. Ent peagi rabas avalikkust pärast kõike seda uus ootamatus: Nõukogude Liidu parim maletaja, puhastverd juut Mihhail Botvinnik kutsus ebasoosingus Alehhini inglaste vahendusel matšile kõrgeima maletiitli nimel! /-/

                                Ent pärast äsja lõppenud kohutavat sõda ei soovinud Stalin üldsegi Prantsuse (samuti Kreeka või Itaalia) kommunistide võimuletulekut. Ta mõistis suurepäraselt, et see teinuks väga muret liitlastele, aga olnuks ka lihtsalt mõttetu, sest sotsialismi Nõukogude varianti ei oleks need rahvad nagunii kaua talunud. Seepärast oli vaja tõugata valija kommunistidest eemale ning miks mitte kasutada selleks ka liitlaste abi.
                                Kollaboratsionism oli ja jääb prantslastele veel kauaks väga valuliseks teemaks. /-/ Igal juhul oli tee Prantsusmaale Alehhini ees kinni. Tema nimi jäi selles riigis pikaks ajaks sõimusõnaks. Nii et vastava propagandaoperatsiooni jaoks oli Aleksandr Alehhin ideaalne figuur: laialt tuntud vene päritolu Prantsuse kodanik, kes oli raskel hetkel natside poole üle jooksnud ning seega reetnud jõhkralt talle kodakondsuse andnud riigi. 1946. aastaks kehastas Aleksandr Alehhin seda potentsiaalset ohtu, mida võisid endast kujutada Prantsusmaale Moskva pooldajad, kui nad oleksid võimule tulnud. Eriti kui meenutada, et 1940. aastal, kui käis prantslaste sõda natside vastu, oli Stalin Hitleri truu liitlane

                                Loomulikult oli NSV Liidus piisavalt terve mõistusega inimesi, kes said aru, et matš male maailmameistri tiitlile Alehhini ja Botvinniku vahel ei saa kuidagi toimuda. Nagu Mihhail Botvinnik kirjutab oma 1978. aastal ilmunud mälestusteraamatus „Eesmärgi poole“, pöördusid Prantsuse kommunistid isegi otseselt nende riiki külastanud NSV Liidu spordikomitee esimehe Konstantin Andrianovi poole nõudmisega: „Matši Alehhiniga tulla ei tohi“.Matš Alehhin-Botvinnik poleks seadnud löögi alla mitte ainult ja isegi mitte niivõrd Kremli-meelseid Prantsuse kommuniste. Ei ole raske mõista, et see oleks pannud löögi alla kogu Prantsusmaa suure vene emigrantide kogukonna.

                                Male maailmameister Alehhin loomulikult teadis, et laupäeva, 1946. aasta 23. märtsi õhtul võtab Briti maleliit vastu otsuse matši Alehhin-Botvinnik Suurbritannias korraldamise kohta. Ta mõistis ka suurepäraselt, et olenemata sellest, mis otsuse britid teevad, kõlab teadaanne koos tema nimega igal juhul raadios, esmaspäeval ilmub aga ajalehtede (mitte ainult Briti omade) esiküljel. Ja siis tõuseb oskuslikult õhutatav vihkamislaine tema enda ja kõige veneliku vastu kogu Prantsusmaa ühiskonnas. Ja nii jääb alatiseks, kuni Prantsusmaa nõuab lõpuks tema väljaandmist ja kohtu ette saatmist. Mingit matši Botvinnikuga ei tule mitte kunagi!
                                Alehhin, kes oli oma õnnetuseks esimesena käsitlenud malet rassiseisukohalt, oli nagu Lužingi sunnitud mängust välja langema. Teist teed ei olnud. Ja langema mängust välja just 24. märtsiks, et neutraliseerida oma surmaga kindlalt uudis Briti maleliidu ühe või teise otsuse kohta. 1946. aasta 23. märtsi õhtul jõudis Alehhin tagasi oma numbrituppa Portugali kuurortlinna Estorili hotellis. Üleriideid seljast võtmata istus ta tugitooli ja hammustas katki Prantsusmaa venelastelt saadud mürgikapsli. See oli male maailmameistri viimane käik.

                                http://www.chesshistory.com/winter/p...8_alekhine.jpg
                                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                                (Seinfeld, The Pitch)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X