320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

ebaterve huumor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
    https://ustaexpress.ee/et

    Ma ei tea, kas see suunanäitaja juba on kuskil teemas, aga lisan siia. Ilmselt sobib paljudesse teistesse teemadesse ka
    Ebareaalne tegelane
    Soccerneti kohta kirjutatu igatu aus üllitis.
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

    Kommentaar


      Kommentaar


        Kommentaar


          vaadake kuidas kuningas sööb!!!!!

          Kommentaar


            Terviseameti jahutuskambri värk. Alates projekteerimisest kuni kasutamiseni.

            Kommentaar


              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
              Terviseameti jahutuskambri värk. Alates projekteerimisest kuni kasutamiseni.
              Mulle jääb tegelikult arusaamatuks, et kus siin riigivalitsejate ja ühiskonna jaoks nii suur üllatusmoment on? Praegu on see sellise tähelepanu fookusesse saanud üksnes seetõttu, et meedia tahab saada kellegi pead. Kuid hankeid on ju ennemgi totaalselt ebaõnnestunud, kasvõi kunagised SKAIS IT-arendused või lähiajast PPA märuli- ja konvoibusside hange.

              Et see on ju tegelikult kurb praktika, mida ei kujunda nii väga reaametnikud, vaid ikkagi rahakoti juures olijad. Täiesti tavaline klassika ju, et riigihanked võidab odavaim pakkuja ning kvaliteedile eelistatakse kokkuhoidu. Saadki seda, mille eest oled nõus maksma.

              Samamoodi on minu meelest avaliku sektori teenistujatega. Ühiskonnas on loodud mingi võltsmulje, et avalikus sektoris on jube head ametikohad, kus on hästi mõnus pensionipõlve oodata. Tegelikult on väga paljud riigiasutused alarahastatud ning töötajad seetõttu suure koormuse all. Palk on üldjuhul väike ning kui mõned üksikud erandid välja arvata, siis erasektoriga võrdlust ei kannata. Millised suurepärased spetsialistid soovivad sinna madalama palga peale tööle minna? Jällegi, saad täpselt seda mille eest maksad.
              Coraje, corazón y cojones.

              Kommentaar


                Isiklikult ei olegi üllatust. Aga see, kuidas alates projekteerijast kuni selleni, et keegi ei viitsinud/teadnud temperatuuri kontrollimas käia täiesti perse panid .... noh.
                Lisaks mingid aparaadid, mis suva hiina päritolu, mida ehitusjärelvalve üldse tegi jnejnejne.
                Ehk saadakse lõpuks aru, et see "seadusest lähtuvalt peame valima odavaima pakkuja" praktika on mingi mega halb kohustus.
                Palju selle maja ehitus maksis? Ning kui palju siis nüüd kogu kamm ikkagi kallimaks läks tänu hapnenud vaktsiinidele.
                Vastab Õhtuleht?

                Kommentaar


                  See peaks minema juba mis teid närvi ajab teemasse, aga see sama riik, kes praegu nukralt käsi laiutab ja palub mitte kedagi vastutavaks lugeda. Sama riik nõuab mult projekti kui teeksin lauajääkidest mingi uue kuurikökatsi kuskile tagumisse aianurka. Sama riik saatis paar aastat tagasi tähtsaametniku kontrollima, ega ma ometi mökkisse mingit illegaalset mugavust ei ole nende teadmata installeerinud!
                  Tunnen kohe kuidas kodanikutunne ja austus ametnike vastu tulvab minu rindu!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                    Mulle jääb tegelikult arusaamatuks, et kus siin riigivalitsejate ja ühiskonna jaoks nii suur üllatusmoment on? Praegu on see sellise tähelepanu fookusesse saanud üksnes seetõttu, et meedia tahab saada kellegi pead. Kuid hankeid on ju ennemgi totaalselt ebaõnnestunud, kasvõi kunagised SKAIS IT-arendused või lähiajast PPA märuli- ja konvoibusside hange.

                    Et see on ju tegelikult kurb praktika, mida ei kujunda nii väga reaametnikud, vaid ikkagi rahakoti juures olijad. Täiesti tavaline klassika ju, et riigihanked võidab odavaim pakkuja ning kvaliteedile eelistatakse kokkuhoidu. Saadki seda, mille eest oled nõus maksma.

                    Samamoodi on minu meelest avaliku sektori teenistujatega. Ühiskonnas on loodud mingi võltsmulje, et avalikus sektoris on jube head ametikohad, kus on hästi mõnus pensionipõlve oodata. Tegelikult on väga paljud riigiasutused alarahastatud ning töötajad seetõttu suure koormuse all. Palk on üldjuhul väike ning kui mõned üksikud erandid välja arvata, siis erasektoriga võrdlust ei kannata. Millised suurepärased spetsialistid soovivad sinna madalama palga peale tööle minna? Jällegi, saad täpselt seda mille eest maksad.
                    Ennetavalt küsin, et kas sa muidu mõne hanke koostamisel osalenud või hankijana osalenud?

                    Sest see "ainult hind loeb" on minu kogemuse pinnal küll mantra, mida meeldib "reaametnikele" rääkida mingites olukordades (eelkõige teenuste hanke puhul) luhtaläinud hangete (noh siis kui sitt ventikas) puhul nii kuluaarides kui ka avalikult, samal ajal reaalsus selline ei ole. Kõiki sektoreid ma loomulikult ei tea, kuid paari mida tean, võib seda pidada tõest küllaltki kaugel olevaks.

                    Hind on hangetes küll "hindamiskriteerium", kuid hindamiskriteeriumitele eeldavad hangitava tegevuse/toote/teenuse kirjeldused, kus on see nõutav kvaliteet sisse juba pandud. Sellest edasi on aga keeruline õelda, et "madalaima" pakkumise tegija = "loeb ainult hind". Omakorda on seal ka teatud kvalifitseerimistingimused, mis üldse võimaldavad hangetel osaleda. Mitmetes sektorites on olukord pigem selline, kus ostetakse "kallist toodet/teenust/tegevust" viisil, kus tegelikult oleks kuluefektiivsem lahendus turul olemas, kuid seda ei tehta just põhjusel, et see suurendab riski või siis... lihtsalt ei viitsita 100 pakkumist saada.

                    Kommentaar


                      Noh, ma ise tegutsen sellises sektoris, kus alati kõige odavam pakkumus võidab. Sisuliselt ei ole mõtet isegi mitte proovida, sest riigihankes osalemine oleks kahjumlik.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                        Noh, ma ise tegutsen sellises sektoris, kus alati kõige odavam pakkumus võidab. Sisuliselt ei ole mõtet isegi mitte proovida, sest riigihankes osalemine oleks kahjumlik.
                        Kindlasti on on ka selliseid. Mu tegelik mõte oli rohkem sinna suunda, et see "loeb ainult hind" väide ei ole tegelikule praktikale ja hankijate tegelikule soovile päris elus nii vastav kui üldmulje jäänud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Ennetavalt küsin, et kas sa muidu mõne hanke koostamisel osalenud või hankijana osalenud?

                          Sest see "ainult hind loeb" on minu kogemuse pinnal küll mantra, mida meeldib "reaametnikele" rääkida mingites olukordades (eelkõige teenuste hanke puhul) luhtaläinud hangete puhul rääkida nii kuluaarides kui ka avalikult, samal ajal reaalsus selline ei ole. Kõiki sektoreid ma loomulikult ei tea, kuid paari mida tean, võib seda pidada tõest küllaltki kaugel olevaks.
                          Tõe huvides tunnistan, et isiklikult ei ole. Minu väide põhineb pigem tutvusringkonnas kuuldu põhjal.

                          Ilmselt on sul muidugi selles õigus, et väga palju oleneb sektori spetsiifikast. Aga selliste "lihtsakoelisemate" projektide (noh, näiteks KOVide poolt korraldatud hanked teede ehituseks) puhul on küll silma jäänud, et enamasti on hankevõidu võtmeks odavaim pakkumus.
                          Coraje, corazón y cojones.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            Ennetavalt küsin, et kas sa muidu mõne hanke koostamisel osalenud või hankijana osalenud?

                            Sest see "ainult hind loeb" on minu kogemuse pinnal küll mantra, mida meeldib "reaametnikele" rääkida mingites olukordades (eelkõige teenuste hanke puhul) luhtaläinud hangete (noh siis kui sitt ventikas) puhul nii kuluaarides kui ka avalikult, samal ajal reaalsus selline ei ole. Kõiki sektoreid ma loomulikult ei tea, kuid paari mida tean, võib seda pidada tõest küllaltki kaugel olevaks.

                            Hind on hangetes küll "hindamiskriteerium", kuid hindamiskriteeriumitele eeldavad hangitava tegevuse/toote/teenuse kirjeldused, kus on see nõutav kvaliteet sisse juba pandud. Sellest edasi on aga keeruline õelda, et "madalaima" pakkumise tegija = "loeb ainult hind". Omakorda on seal ka teatud kvalifitseerimistingimused, mis üldse võimaldavad hangetel osaleda. Mitmetes sektorites on olukord pigem selline, kus ostetakse "kallist toodet/teenust/tegevust" viisil, kus tegelikult oleks kuluefektiivsem lahendus turul olemas, kuid seda ei tehta just põhjusel, et see suurendab riski või siis... lihtsalt ei viitsita 100 pakkumist saada.
                            +1

                            Mõned hanked on väga täpselt sihitud à la auto puhul pakiruumi maht, mida pakubki ainult üks tootja rääkimata mitmest kahtlasest tehingust tarkvaraarendajatega, kus selgelt mängitakse kõik kaardid ühe pakkuja kätte. See "ainult hind loeb" tundub tõesti mugav vabandus, kui miskit ventikasse lendab. Muidugi olen ka kasutajaga Punkt päri, et palju oleneb sektori spetsiifikast.

                            Kommentaar


                              Riigiametnike puhul kehtib promoted to maximum level of incompetence-printsiip päris hästi. Nagu Punkt välja tõi, siis pädevatele inimestele tehakse üldiselt lõpuks paremini palka maksvast erasektorist pakkumine ja nad meelitatakse sinna. Neist jäävad pikemaks avalikku sektorisse ainult väike protsent entusiaste, kes leiavadki, et nende missioon on riiki arendada. Mõni tubli käsutäitja tõuseb vaikselt karjääriredelil kuni jõuab positsioonile, kus on vaja oma peaga ka mõelda ja otsuseid teha. Siis ongi pekkis. Nii juhtub muidugi ka erasektoris ja poliitikas, aga neil kahel juhul vahetatakse ebakompetentseks edendatud tüübid tavaliselt kiiremini välja.

                              e:

                              Algselt postitas Pints Vaata postitust
                              +1

                              Mõned hanked on väga täpselt sihitud à la auto puhul pakiruumi maht, mida pakubki ainult üks tootja rääkimata mitmest kahtlasest tehingust tarkvaraarendajatega, kus selgelt mängitakse kõik kaardid ühe pakkuja kätte. See "ainult hind loeb" tundub tõesti mugav vabandus, kui miskit ventikasse lendab. Muidugi olen ka kasutajaga Punkt päri, et palju oleneb sektori spetsiifikast.

                              Mu lemmik oli pedagoogiline kõrgharidus ala metsaraiehankel. See suvi, ma praegu ei leia üles, aga me kirjutasime ka sellest Ärilehes.

                              e vol2: Siin see artikkel.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

                                e:


                                Mu lemmik oli pedagoogiline kõrgharidus ala metsaraiehankel. See suvi, ma praegu ei leia üles, aga me kirjutasime ka sellest Ärilehes.

                                e vol2: Siin see artikkel.
                                Ma mäletan seda uudist hästi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X