320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Foorumi reformimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

    Algselt postitas Jasper


    seal nähtus jyrka playgroundil võib neid teemasid teha palju kulub aga yldine off-topic võiks siiski olla eraldatud igasugu saastast-kergem vältida.

    kes yldse jyrka leeris?
    Ma arvan, et siin foorumis on suurem probleem nähtus nimega Jasper.

    Kommentaar


      #32
      Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

      Algselt postitas Jyrka


      Ja veel! Teate, mis oleks hea mõte? Ma arvan, et ei tea! Alamfoorum nimega... ÜLDINE EESTI JALGPALL!! Seal saaksite kirjutada Pohlakust ja Lillekülast ja Kannikust ja üldse sõpradega koos olla ja lõõgastuda. Sest päriselt.
      Isegi olen nõus sinuga, sest ei oleks ju nö \"õige\" kirjutada sellest Meistriliiga alafoorumisse ning samas ka mitte Eesti Koondise omasse.

      Kommentaar


        #33
        Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

        Algselt postitas skint
        Aga kas ja kes tahaks asju arutada, kui iga teine loodud teema oleks mõttetu sisuga?
        no täpselt selles ju asi ongi. eelmisel aasal kirjutasin ma ilmselt mõnikümmend suht sisulist postitust off-topicusse, sel aastal mõned. ei ole ju mõtet kirjutada nt pool tundi mingit postitust, kui sellele järgneb 4 lehekülge teemaga väga nõrgalt seotud joga alaelalistelt. ja siis tekib selle kohale 8 jyrka teemat. isegi kui keegi neisse midagi asjaliku kirjutab, siis mina seda ei leia, sest ma lihtsalt ei loe neid.

        ja jürkale..
        ma saan aru, et sul on oma arusaam foorumi mõttest: keegi teeb naljaka teema ja sada noort vastab sellele smailidega. ürita nüüd aru saada, et mõnede arust on see natuke persest. tänu sinule on kadunud koht, kus saab elu mõtte üle arutleda. kui offtopic näiteks kaheks lüüa ja neist ühele minu koolkonda esindav mode panna, siis võiks ju kõik õnnelikud olla.
        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

        Kommentaar


          #34
          Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

          Algselt postitas rohelineKonn
          tänu sinule on kadunud koht, kus saab elu mõtte üle arutleda.

          Kommentaar


            #35
            Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

            Olgu see off-topic surnud minupärast! Ei ole vaja mingit lollust ka nagu postida. Tegu on vutifoorumiga, mitte mingi hängimis koht. Selleasemel, et off-topicus postida võiks mõnes muus alamfoorumis mõne normaalse posti teha või paar uudist kirjutada. Muidugi on osad teemad seal nagu mõttekad, et saada teada kes on teisel pool ekraani ning rääkida mõndadest asjadest, mis pakuvad tõesti huvi suurele enamusele. (muusika, filmid jne.)

            Mazzi idee vastu pole midagi. Iseenesest võin ma ka mõnda muud foorumit korraldada, kui (peale Itaalia) väga vaja.
            sigpic

            Kommentaar


              #36
              Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

              Algselt postitas Tanel
              Mazzi idee vastu pole midagi. Iseenesest võin ma ka mõnda muud foorumit korraldada, kui (peale Itaalia) väga vaja.
              Et valet muljet ei jääks, siis algidee autoriks oli vanameister wiinu.

              Kommentaar


                #37
                Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                Algselt postitas mazz


                Algselt postitas Tanel
                Mazzi idee vastu pole midagi. Iseenesest võin ma ka mõnda muud foorumit korraldada, kui (peale Itaalia) väga vaja.
                Et valet muljet ei jääks, siis algidee autoriks oli vanameister wiinu.
                Ta ka elab veel? :P
                sigpic

                Kommentaar


                  #38
                  Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                  Saksamaa alafoorumit sobiks minu arust väga edukalt juhtima Aramis.

                  Kommentaar


                    #39
                    Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                    Aramis vist juba teeb seda.
                    Moderaatoristaatuse vastu mul küll midagi ei oleks

                    Kommentaar


                      #40
                      Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                      See mõte et teemade pealkirjad ühtlustada on jama, muidu olen ürituse poolt. Off- topicu mode võiks olla.....kurat ei teagi, keegi nagu ei sobi sinna eriti, aga võib olla Martin´ile ja Marcello´le annaks oma hääle.
                      Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                      Kommentaar


                        #41
                        Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                        off-topicu võisk teha tõesti kaheks. läbupaik ja asjapaik
                        läbupaigale modet pole tarvis.... asjapaigale keegi, kes läbu ei salli.

                        Kommentaar


                          #42
                          Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                          Algselt postitas Jyrka
                          Ma mötlesin pikalt, et ma ei ütle mittemidagi. Kuid paraku Jyrka, see postitus on sinu pihta - IDIOOT!

                          Kommentaar


                            #43
                            Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                            Algselt postitas mazz


                            Tervitus!

                            Nüüdsest hakatakse senisest suuremat tähelepanu pöörama foorumi reformimisele. Peast on läbi käinud paar mõtet, millest kohe räägingi.

                            Esiteks. Uute foorumlaste elu lihtsustamiseks ja süsteemi üldiseks korrastamiseks on plaan foorumi teemad ühtlustada. See tähendab seda, et muudame teemade nimed standartseks. Näiteks \"Pohlak-Kasulik,Kahjulik Mõtteid Tema Tegevusest Vutis\" --> \"Aivar Pohlak\"; \"Mart Poom - uus karjäär uues kohas\" --> \"Mart Poom\"; \"VILJANDI\" --> \"Viljandi Tulevik\" jne. Samuti muutuks ka \"Greenday\" teema \"Muusika\" teemaks jne.

                            Ühesõnaga, muudaksime teemade süsteemi selgesti mõistetavaks igaühele. Mõned erandid jääksid muidugi sisse, näiteks \"SAFC vs NUFC\" võiks säilida, aga üldiselt oleks suund seega kindlatele raamidele. See ehk hoiab ära ka kümned läbuteemad uutelt kasutajatelt, kes ei tea, kuhu oma mõtteid postitada ja avavad uusi teemasid.

                            Kuna ilmselt ei ole mitte kõik foorumlased sellega nõus, siis on siia teemale lisatud ka hääletus. Demokraatia võimutseb.

                            Teiseks. Otsustasime astuda välismaa foorumitega samas suunas ja panna igale alamfoorumile oma moderaatorid, kes seal pidevalt korda hoiaksid ja arutelusid elavdaks. Umbes nii nagu Tanel on teinud Itaalia alamfoorumis viimastel aastatel. Selle kasulikkuses ei ole mõtet kaheldagi, sest tema juhtimisel on Itaalia alamfoorum muutunud palju aktiivsemaks ja näiteks postituste arvult Hispaaniast möödunud ja kõvasti ettegi rebinud.
                            Kuna olen olnud soccerneti foorumi klient juba sellest ajast, kui kogu asjandus hoti serveris paiknes ning martin veel Leedsi poolehoidjaks polnud hakanud (loe: väga ammu) ning suurem osa teist soccerneti foorumist kuulnudki polnud, siis olen kõrvalseisjana mõnevõrra kogu foorumi \"evolutsiooni\" kõrvalt jälginud.
                            Samuti olen leidnud ennast soccerneti foorumit mõne välismaise jalgpallifoorumiga võrdlemas.

                            Minu ettepanekud, mõtted oleks alljärgnevad:

                            1. EI standardse pealkirjaga teemadele. Soccerneti foorum pole mingi toru vms foorum, kus vajaliku teabe leidmiseks peab kõik standardiseeritud olema. Kuna siinses foorumis on niigi vähe kreatiivsust, siis las inimestele jäävad vähemalt nende isikupärased või muidu toredad teemapealkirjad. Soccerneti foorum pole andmebaas, kus kõik peab tingimata käe ja jala juures olema, vaid meelelahutuslik-informatiivse sisuga mõttevahetuse meedium.

                            Samamoodi huvitab mind, kes ja kuidas otsustaks millised originaalsed teemapealkirjad näiteks SAFC vs NUFC jääksid ja millised mitte. Kas auväärt foorumi \"juhtkond\" teeb suures demokraatiatuhinas mingit laadi nimekomisjoni vä-ä?

                            2. Kui võrrelda soccerneti foorumit ja mõnda välismaa jalgpallifoorumit, pole siin nende läbuteemadega üldse nii hullusti, kui siin mõista antakse. Standardse pealkirjaga teemad ei muuda minu arvates suurt midagi. Alati leidub mõni noor jalgpallientusiast, kes suudab päevas kolm Poomi ja kaks Ronaldinho teemat luua, andmata endale aru, mida ta valesti teeb. See, et kuskil on suurelt ja rasvaselt teema \"POOM\", ei muuda tema jaoks sittagi. Samamoodi on inimestega, kes meelega nö. topeltteemasid teevad, mis minu arvates ei ole mingi tohutu surmapatt, mille pärast roheliseks minna. Mõningates taolistes teemades on olulisemalt huvitavamaid mõttekäike, kui \"ametlikes\" teemades a\'la Kink, kus postitused on aastaid püsinud selle juures, et keegi ei tea sittagi, mis noorhärra teeb ja kuidas tal läheb.

                            3. Selle asemel, et kõigest väest foorumit standardiseerida, võiks foorumi pidajad rohkem rõhku panna asjadele, mis mingit suuremat sisulist tähtsust omavad.

                            Esiteks: võimalusele ilma regamata foorumisse postitada.

                            Teiseks: muuta veidi alafoorumite pealkirju, kuid mitte luua tohutul hulgal uusi alafoorumeid, kuhu tohiks postitada üksnes spetsiifilisi teemasid. Keegi ei viitsi ju lisaks paadunud fanaatikutele selliseid foorumeid lugeda.

                            Kolmandaks: soosida mitmekülgsema mõttevahetuse tekkimist ning üritada vähem bännida isikuid ja sulgeda/kustutada teemasid, mis mõnele moderaatorile lihtsalt isiklikult ei meeldi.

                            4. JAH moderaatoritele

                            5. Jyrka personaalteema. Ma arvan, et paljud nö. vanemad olijad mäletavad jyrkat juba aastate tagant, mil ta oli veel hullem spämmija, kui praegu ning käis tõsiselt paljudele närvidele. Ma isegi mäletan mingit juttu, et kellelgi oli tõsimeeli plaanis jyrka kohta tema isale kaevata. Kui ma praegusel momendil jyrka postitusi loen, leian ma nendest paljudes väga naljakaid tagamõtteid ja absurdihuumorit, olgu need siis taotluslikud või mitte. Ja ma loen neid ja irvitan. Ma arvan, et ma pole ainuke ning tegelikkuses annab jyrka vähemalt off-topicule suhteliselt palju juurde ning seda just inimestele, kes ei käi siin paaniliselt üksnes jalgpalliuudiseid lugemas vaid ka meelelahutust otsimas. Jyrka Off-Topicu modeks.

                            6. JAH off-topicu jagamisele kaheks. A\'la current events (sõda iraagis) ja general off-topic (kelle emaga scooter maganud on)

                            Kommentaar


                              #44
                              Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                              Algselt postitas Darren

                              Esiteks: võimalusele ilma regamata foorumisse postitada.

                              Kuidas hakkab eristuma selline foorum, ütleme, portaali uudiste juurde kirjutatud \'põnevatest\' kommentaaridest? Regamine on peamisi põhjuseid, miks puhtalt spämmi peal väljas olevad kodanikud siia liiga tihti ei satu.


                              Algselt postitas Darren

                              JAH moderaatoritele
                              Ja kui teed ettepaneku vähem bännida ja kustutada ja lollusi tolereerida, siis mis on üldse iga alateema mode funktsioon? Bännib kellegi või kustutab teema ja saab kohe sita kaela.



                              On tõsi, et välismaa foorumites luuakse ühe klubi ainetel rohkelt teemasid a la \'Trundle to Everton???\', \'Sack moyes now\' jne. Enamik vastuseid kipub olema stiilis \'fuck yeah\' või \'please no\' ja vastuste vastused stiilis \'why the fuck not\'. See ei ole just eriti elava mõttevahetuse taimelava. Samas on ka välismaa foorumeid (Red Cafe, ja sellest ma olen juba tegelikult rääkinud), kus newbiedel on postitamiseks oma alamfoorum, kus mode neil silma peal hoiab ja oma äranägemise järgi \'päris\' foorumisse lubab hakata postitama (lugeda saavad newbied muidugi kõike). See viimane näiteks oleks minu eelistatud variant. Ehk et näiteid, nagu ikka, on erinevaid, ja ühtset käitumismalli \'teeme nagu välismaal\' ei saa välja tuua.

                              Algselt postitas Darren
                              6. JAH off-topicu jagamisele kaheks.
                              Mõistlik oleks küll.
                              We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                              Kommentaar


                                #45
                                Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                                Registreerimist minu hinnangul kaotada ei tohi. See on puhas delfistumisele kaasa aitamine.

                                Samuti ei saa ma aru nendest, kellel on probleemid bännide ja teemade kustutamisega. Kui on mingi kord kinnitatud, siis peab ka selle rikkumise eest karistada saama. Muidugi mõistlikkuse piirides ehk ainult siis, kui muud väljapääsu tõesti pole.

                                Jyrkaga minul probleeme ei ole ja neid ka tulemas ei näe.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X