320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Green Day

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tänavusi Ekspressi ja Postimehe aasta toppe sirvides imestasin, et keegi polnud maininud veebruaris ilmunud Field Musicu kauamängivat Plumb. Ka Mercury auhinnale kandideerinud taies on selline, kust ma ei viitsiks eriti ühtegi lugu niisama kuulata, aga albumina lihtsalt suurepärane! Kuna muusikaterminoloogias on minust targemaid, siis kuhugi klassifitseerima ei hakkaks, aga mõelgem korraks Paul McCartney Pink Floydi liikmeks ning suund on lähedane.

    Aasta top 5 albumid:

    1. Field Music - Plumb
    2. Vaiko Eplik - 6: Varielu
    3. Miike Snow - Happy To You
    4. DIIV - Oshin
    5. Ans. Andur - Kõverad

    Kommentaar


      Ma ei saa taas sellest Epliku kuuenda vaimustusest aru. Ei saanud varem ka viienda ja neljanda vaimustusest aru. Fakk.

      P.S.
      Aga panen ka isikliku top5-e
      1. Grimes - Visions
      2. Beach House - Bloom
      3. Spiritualized - Huh?
      4. Cloud Nothings - Attack on Memory
      5. Django Django - Django Django

      Kommentaar


        Ei saanud samuti Epliku eelmiste vaimustustest aru, aga sellest uuest Variuelust isegi saan, siiani tema parim igatahes.

        aasta tops ka siis, mitte mingis kindlast järjekorras
        Paul Weller - Sonik Kicks
        Bob Dylan - Tempest
        Tame Impala - Lonerism
        Allah-Las - Allah-Las
        Spiritualized - Huh
        ja eriliselt peaks mainima vanameister Scott Walkeri uut Bisch Bosh, sest see on lihtsalt nii diip ja nii raju

        parim reissue: (eelmine aasta oli nende poolest väga rikas) Velvet Underground & Nico

        ja parim vaadatav: Rolling Stones - Charlie Is My Darling, ei mingeid 30,000lisi gigakontserte, koomas Keithi, täispuhutud lendavaid peeniseid jms, vaid puhas rock'n'roll oma ausas, kohmakas noores alguses kuuekümnendatel tuuritamas.
        ★★★★★★

        Kommentaar


          Minul sedamoodi see 2012. Järjestus on juhuslik.
          Aasta albumid:
          The Shins - Port Of Morrow
          Father John Misty - Fear Fun
          Heartless Bastards - Arrow
          The Killers - Battle Born

          Top 25 laulud:
          Richard Hawley - Seek It
          Admiral Fallow - The Paper Trench
          Calexico - Splitter
          First Aid Kit - To A Poet
          The Ragbirds - Six Wheels
          Dawes - How Far We've Become
          Deirdre & The Dark - Classic Girl
          Jukebox The Ghost - Somebody
          Band Of Horses - Electric Music
          The Deep Dark Woods - Sugar Mama
          Little Brutes - Do It All Again
          fun. - One Foot
          The Trews - The Power of Positive Drinking
          Aimee Mann - Charmer
          JD McPherson - Signs & Signifiers
          The Temper Trap - Need Your Love
          Rah Rah - Prairie Girl
          School of Seven Bells - Kiss Them For Me
          Bonnie Raitt - Down To You
          Great Lake Swimmers - Easy Come Easy Go
          Alabama Shakes - Hold On
          Bob Dylan - Duquesne Whistle
          Winchester - Field Day
          Andrew Bird - Danse Caribe
          Gary Clark jr - Ain't Messin' Round

          Äramärkimist vajavad:
          Regina Spektor - Don't Leave Me
          Pomplamoose - Don't Stop Lovin' Me
          Joe Walsh - Band Played On
          The Maccabees - Pelican
          Dr. Dog - Warrior Man
          Madison Violet - Fallen By The Wayside
          King Charles - Mississippi Isabel
          Tennis - Dreaming
          Nada Surf - Waiting For Something
          Alberta Cross - Magnolia
          Dum Dum Girls - Lord Knows
          Mystery Jets - The Hale Bop
          Lord Huron - Last Ride (Brother)
          AC Newman - Hostages
          Jukebox The Ghost - Adulthood
          Strangejuice - The Picnic
          The Gaslight Anthem - Mae
          The Ragbirds - The Race
          Iris DeMent - There's A Whole Lotta Heaven
          The Avett Brothers - Live And Die
          Ian Hunter - Wild Bunch
          Little Feat - Salome
          Chuck Prophet - White Night, Big City
          Neon Trees - Mad Love
          Edward Sharpe & The Magnetic Zeros - Man On Fire
          First Aid Kit - Emmylou
          Ben Kweller - Free
          Great Lake Swimmers - New Wild Everywhere

          Lisaks toon välja Rolling Stonesi megakogumiku Grrrr!, mis on jah nende umbes kümnes samalaadne üllitis, aga juhatas mind tagasi bändi juurde, kellest olin pikki aastaid eemal.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            Eesti muusika. Eesti artistidelt ostsin sel aastal neli plaati - Tolmunud mesipuu, Väljasõit rohelisse, Epliku ja Chalice-i omad. Pluss midagi vanemat Maria Minervalt, aga jätaks selle vaatluse alt välja. Tolmunud mesipuu on vist samuti mullune. Ostmata jäi Marten Kuningas, kes mulle kunagi TTÜ fuajees kümnele kainele inimesele Bowiet lauldes väga meeldis. Kuulasin ta plaati mitu korda ja no ei. Schillingul oli ka igav.
            Hinnang: Chalice, keda ma ostan pimesi, mulle seekord eriti hinge ei läinud, aga ülejäänud ostetud plaadid olid tegelikult väga head. Hoolimata sellest, et Dannarit häirib Epliku puhul asjaolu, et see kõigile meeldib, on ikkagi tegu väga hea plaadiga. Poodiumi kõrgeimale astmele tõstaksin kodumaisest loomingust Väljasõit rohelisse - Külastus.

            Välismaise muusika osas ei olnud ma väga aktiivne otsija, aga miskit ikka kuulasin. Ja oli ikka sitt aasta. Ilmselt ei olnudki tegelikult aasta sitt, vaid ma ei saanud muusika-aastaga lihtsalt head kontakti, nagu ütleks viisakas inimene. Või siis on kaks-kolm varasemat aastat lihtsalt palju paremad olnud. Kui karm "sitt" pikemalt lahti kirjutada, siis võiks aasta märksõna olla "pettumuste aasta minu lemmikutelt". Lati alt hüppasid läbi Ariel Pink, Black Keys (eriti sügav althüpe), xx, Antony, Animal Collective ja vist oli veel keegi. Oligi - Jack White (Black Keysist oluliselt parem althüpe). Loodan, et järgmisel aastal sama asja Nick Cave-i kohta kirjutama ei pea.

            Aasta albumi tiitli annan ilma igasuguse konkurentsita Scott Walkerile ja ülejäänud kohad jätan sootuks välja andmata. R2 aastahiti valimisel märkisin kah kolm Scott Walkeri lugu. Ülejäänud proovigu järgmisel aastal paremini.

            Parim kontserdielamus oli Väljasõit rohelisse Schillingul. Läti festivalil oli väga hea Talbot ja tegelikult ei olnud midagi häda ka Tallinnat väisanud Kalifornia rokipeerudel. Kodus siiski kuulata ei viitsiks.
            «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
            «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

            Kommentaar


              Eriti lihtsustatud väide, et mulle ei meeldi ta, kuna kõigile meeldib. Esimesed kolm plaati olid minu jaoks kõige paremad plaadid igal vastaval aastal. Lihtsalt isiklik maitse on kuidagi täiesti tema muusikast eemale kaldunud ja lihtsalt ei paku need plaadid mitte midagi.

              Kommentaar


                mcn mainis Stoneside GRRRi - tõesti, üleliiane kogumik nende kõigi otsa, samas eks ta tehti promo-raha- ja kahe uue loo saadavuse eesmärgil. Soovitaks siinkohal vanemat A ja B poolte kogumikku The London Years Singles Collection.
                ★★★★★★

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Eriti lihtsustatud väide, et mulle ei meeldi ta, kuna kõigile meeldib. Esimesed kolm plaati olid minu jaoks kõige paremad plaadid igal vastaval aastal. Lihtsalt isiklik maitse on kuidagi täiesti tema muusikast eemale kaldunud ja lihtsalt ei paku need plaadid mitte midagi.
                  arusaadavalt ütlesin ma seda lihtsalt niisama. iga korraliku foorumipostituse kohustuslik element
                  «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                  «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                  Kommentaar


                    Selle aasta lemmikud. Periphery parim, ülejäänud lambi järjekorras.

                    Periphery II: This Time It's Personal
                    Deftones - Koi No Yokan
                    Gojira - L'Enfant Sauvage
                    Parkway Drive - Atlas
                    While She Sleeps - This Is The Six
                    Devin Townsend Project - Epicloud

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                      mcn mainis Stoneside GRRRi - tõesti, üleliiane kogumik nende kõigi otsa, samas eks ta tehti promo-raha- ja kahe uue loo saadavuse eesmärgil. Soovitaks siinkohal vanemat A ja B poolte kogumikku The London Years Singles Collection.
                      Nojah, aga see superluks versioon viiest seedeest sisaldab toredalt palju seitsmekümnedate kraami, mis mulle ekstra meele järgi.

                      Ja kui korra ka omalt poolt eestlasi mainida, siis selles osas oli aasta tavapäraselt tagasihoidlik. Meenub vaid paar Kõrsikute üliarmsat ja sõbralikku kontserti ning ainus eestlaste väljalase aastal 2012, mille ostsin. Tartu Popi ja Roki Instituudi "Biidermeier-psühhedeelia". Mis oli vahva.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        mõned asjad, mis minu boat'i float'sid.

                        kodumaist - eplik/6 -soorebased, põhjakonn ja varielu on kohesed klassikud
                        elephants from neptune/omanimeline - plaadi saund on sitt, aga fiil see-eest väga muhe, eriti lives
                        badass yuki/cherry tree bonanza(ep) - veits pettumus, aga poisid toodavad ja see on ainult heailusjamõnus.
                        vsjo.
                        kuninga foobiast pole veel üle saand, chalice tundus liiga lõdva (või vastupidi, üle-kõva) munniga tehtud ja nevesis (olgugi, et kuulduste kohaselt väga ägeda debüütplaadiga) pole siiamaani kottima hakanud.

                        välkast - mark lanegan band/blues funeral - väga äge depressiivroki kogum, mida on ka popijumalannad natuke lakkunud, aga aint keeleotsaga. soovitan mcnamarale, ausalt.
                        mars volta/nocturniquet - endiselt nendelikult julge, aga veits vähem skiso. ei teagi, kas see on hea või halb asi, aga meeldib. üldse jääb minu jaoks 2012 omar rodriguez-lopez'i aastaks. lihtsalt rets mees. (soovitan kuulata frusciantega tehtud ühisalbumit. ainult kidramäng)
                        swans/the seer - korralik konseptuaal värk ja üle tunni pikk, seega on, millest läbi närida, aga vaeva väärt. või noh, see vaev ei olegi vaev.
                        banks/banks - soliidne nagu ülikond.
                        john frusciante/lotus lefr(ep) ja pbx funicular intaglio zone(lp) - peale empyreani, mis on sõnukirjeldamatult hea, on need veits ehmatavad ja esiti pettumust valmistavad, aga lähemal vaatlusel selgub, et john on seal ikkagi väga sees ja tal on tegelt pohhui, kui meile ei meeldi.

                        pole siiani black keysi ree peale saand ja jacki blunderbussi pole miski pärast kätte võtnud, aga freedom at 21 video ja lugu on ülukhuulid.
                        muidu sellega nõus, et 011 oli palju ägedam mussiaasta. loodame, et 013 aitab põuast üle.
                        buy the ticket, take the ride.

                        Kommentaar


                          Ei ole sellel aastal ka midagi viga olnud. Tegu on olnud eelkõige popmuusika paranemisega ehk popmuusikasse on jõudnud asju, mida varem sealt väga ei leidnud. Võtame näiteks Grimesi plaadi, mis on otsast otsani täielik kuld. Kui vaadata lause "oli ikaldus sel aastal"-inimeste lemmikplaate, siis koosnevad need enamasti juba nö. välja kujunenud artistidest. Ehk loota muusika-skeenet raputavat plaati Antonylt või Jack White't või John Frusciantelt on ikka väga optimistlik, kuna tegu on juba väga väljakujunenud muusikastiiliga artistidega, kelle põhiliseks mureks on vältida täielikuks enesekordamiseks muutumist. Nad pole enam artistid, kes oleksid kusagil muusika-skeene nurgas ja liiguks korraga täiesti uues suunas, mis seda maailma laiemaks muudab, kuna nad on seda korra juba teinud, kogu seesama skeene neile järgi-ümber liikunud ja sealt taas kogu ruumi suurendavalt välja murda on sisuliselt võimatu.

                          P.S. Antony plaadil oli siiski üks täiesti müstiline koht. Nimelt I Fell In Love With A Dead Boy laulus oli ligi 15 sekundit kestev vaikus, mille lõpp võttis mul küll esimese korraga kananaha ihule.

                          Kommentaar


                            Kõik normaalsed laulud avaldati eelmisel aastal. Seega peab nendega leppima.

                            Kanye West – Clique


                            Vanuritele tõlge kah: http://rapgenius.com/Kanye-west-clique-lyrics

                            Swedish House Mafia – Greyhound


                            Special mention: Swedish House Mafia – Don't You Worry Child


                            Adele - Skyfall


                            Eelmisest aastast, kuid suva: Oleg Kosjugin – Curacao


                            Special mention Oleg Kosjugin "Über Cola", sest seal on sõnad: "Pumppüss paugub ja kasvab mu äri, pikisilmi ootan, millal vabaks saab Tauno Veri." Elagu jalgpall!
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              Kas Martinile meeldib click-click-click laul seoses töökohustustega?
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                                Kas Martinile meeldib click-click-click laul seoses töökohustustega?
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X