320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ahjaa, kui siin juba heietamiseks läks, siis neile, kes arvavad, et Plzen ja HJK on võrreldava tasemega - ei ole. Uus vastane on ikka palju kõvem pähkel. Vabalt võrreldav omaaegse Wisla ja Twentega. Aga noh, selliseid on ka ju võidetud
    League One is for wankers. Championship is the ultimate challenge!

    Kommentaar


      Ma ütleks, et kui Plzenile kott pähe tõmmatakse, siis see oleks igas mõttes Eesti klubiajaloo suurim triumf. Isegi Wisla ja Twente ei ole kvaliteedi poolest sama suurusjärgu klubid, kuigi eelarve poolest võib-olla tõesti.

      Tšehhid hindavad neid väga kõrgelt ning viimastel aastatel veidi paremini esinev Tšehhi koondis on suuresti Viktoria teene, kes suudab erinevalt paljudest teistest Ida-Euroopa klubidest oma ressurssidega äärmiselt targalt tegutseda. Reaalsuses on tegu üsnagi väikese taustaga klubiga - ehk Eesti tingimustes oleks võrreldav see, kui Tammeka tõuseks riigi parimaks klubiks. Meeskonda ehitatakse targalt, treener on hea, klubi juhid ratsionaalsed. Tulemused räägivad töö tasemest üsna palju.

      Ja sel suvel on meeskonda ainult tugevdatud.
      Last edited by Tanel; 24.07.13, 11:31.
      sigpic

      Kommentaar


        Kimbaloula - läbi aegade kiireim mängumees Eestis ? Eile oli ta kiirus müstiline HJK kaitsjate vastu.
        "Inimesed vihkavad mind, kuna olen ilus, rikas ja mängin väga hästi jalgpalli"

        Kommentaar


          Algselt postitas Tanel Vaata postitust
          Ma ütleks, et kui Plzenile kott pähe tõmmatakse, siis see oleks igas mõttes Eesti klubiajaloo suurim triumf. Isegi Wisla ja Twente ei ole kvaliteedi poolest sama suurusjärgu klubid, kuigi eelarve poolest võib-olla tõesti.

          Tšehhid hindavad neid väga kõrgelt ning viimastel aastatel veidi paremini esinev Tšehhi koondis on suuresti Viktoria teene, kes suudab erinevalt paljudest teistest Ida-Euroopa klubidest oma ressurssidega äärmiselt targalt tegutseda. Reaalsuses on tegu üsnagi väikese taustaga klubiga - ehk Eesti tingimustes oleks võrreldav see, kui Tammeka tõuseks riigi parimaks klubiks. Meeskonda ehitatakse targalt, treener on hea, klubi juhid ratsionaalsed. Tulemused räägivad töö tasemest üsna palju.

          Ja sel suvel on meeskonda ainult tugevdatud.
          No siin ma nõustuda ei saaks. Ehkki Twente on praegu selges kriisis olev meeskond, siis oma paari aasta taguse mänguga olid nad ikka märksa tugevamad kui Plzen, kes pole ju peale seda Napoli üle saadud võitu (nagu orbitaaljaam siin mainis, ei koti Serie A klubisid EL üldse) ühtegi muud suure klubi vastu saadud võitu. Too Atletico vastu saadud võit seal grupis eelmine hooaeg oli vist pigem sellest tingitud, et tiitlikaitsjad eriti tõsiselt seda EL kampaaniat ei võtnud.

          Twente vastu ei saanud 2006 Levadia eriti üle poole platsigi ja mänguliselt oli vahe ikka röögatu. Isegi Newcastle ja Galatasaray ei surunud nii palju. Nahki karistuslöök ja ainus värav tuli ju ka ikka väga kaugelt.

          Ma ei tea palju Plzeni või Wisla eelarved on, aga pakun, et üle 20 miljoni euro nad vist suurt ei ole. Twente büdzett on Eredivisie suuruselt kolmas-46 milli. Ehk üksi suurem kui need kaks kokku. Wislast ehk on Plzen tugevam kuid ei tasu nüüd tsehhe üle müstifitseerida. Twente, Newcastle, Galatasaray on ikka kraad kõrgema klassiga ja mängumehed on ka paremad.

          Lihtsalt praegu on tsehhi satsil hea kambavaim ja just meeskonnana on nad tugevad kuna pole pirtsakaid kallist palka saavaid mängijaid. Kuid ma siiski näen Kaljul võimalust kui targalt mängida. Eilne mäng Bosnia meistri vastu küll eriti veenev ei olnud, et tegemist oleks hirmus kõva satsiga. Pakun 70-30 võimalusi Plzeni kasuks, kuid Kaljul on kindlasti võimalus olemas taktikaliselt hea mängu puhul.

          EDIT: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...trank2014.html

          Klubide ranking, mis baseerub viimase 5 hooaja eurosarja esitustel ja mille baasil kogu loosimisprotsess toimubki.

          36 Twente, 44 Galatasaray, 65 Plzen, 70 Newcastle, 122 Wisla, 180 HJK, 259 Levadia, 308 Flora, 341 Kalju.
          Wij komen terug met de cup in de hands

          Kommentaar


            Täiesti võimatu on sõnadesse panna, mis tunded eile tribüünil valitsesid. Väga vahva esitus, härrased! Suur kiitus ka kamraadidele tribüünilt, nii paljusid mehi pole ma terve elu jooksul kah kallistanud kui eile

            Teine poolaeg oli muidugi täielik piin, südameuuringutele pärast eilset minna ei julgegi, aga ära kannatati ja see ennastsalgav võitlus vääriski seda. Töö on tehtud, kuid süües kasvab isu ja jalgpall on alati olnud ümmargune.

            Kommentaar


              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
              No siin ma nõustuda ei saaks. Ehkki Twente on praegu selges kriisis olev meeskond, siis oma paari aasta taguse mänguga olid nad ikka märksa tugevamad kui Plzen, kes pole ju peale seda Napoli üle saadud võitu (nagu orbitaaljaam siin mainis, ei koti Serie A klubisid EL üldse) ühtegi muud suure klubi vastu saadud võitu. Too Atletico vastu saadud võit seal grupis eelmine hooaeg oli vist pigem sellest tingitud, et tiitlikaitsjad eriti tõsiselt seda EL kampaaniat ei võtnud.

              Twente vastu ei saanud 2006 Levadia eriti üle poole platsigi ja mänguliselt oli vahe ikka röögatu. Isegi Newcastle ja Galatasaray ei surunud nii palju. Nahki karistuslöök ja ainus värav tuli ju ka ikka väga kaugelt.

              Ma ei tea palju Plzeni või Wisla eelarved on, aga pakun, et üle 20 miljoni euro nad vist suurt ei ole. Twente büdzett on Eredivisie suuruselt kolmas-46 milli. Ehk üksi suurem kui need kaks kokku. Wislast ehk on Plzen tugevam kuid ei tasu nüüd tsehhe üle müstifitseerida. Twente, Newcastle, Galatasaray on ikka kraad kõrgema klassiga ja mängumehed on ka paremad.

              Lihtsalt praegu on tsehhi satsil hea kambavaim ja just meeskonnana on nad tugevad kuna pole pirtsakaid kallist palka saavaid mängijaid. Kuid ma siiski näen Kaljul võimalust kui targalt mängida. Eilne mäng Bosnia meistri vastu küll eriti veenev ei olnud, et tegemist oleks hirmus kõva satsiga. Pakun 70-30 võimalusi Plzeni kasuks, kuid Kaljul on kindlasti võimalus olemas taktikaliselt hea mängu puhul.

              EDIT: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...trank2014.html

              Klubide ranking, mis baseerub viimase 5 hooaja eurosarja esitustel ja mille baasil kogu loosimisprotsess toimubki.

              36 Twente, 44 Galatasaray, 65 Plzen, 70 Newcastle, 122 Wisla, 180 HJK, 259 Levadia, 308 Flora, 341 Kalju.
              Minu mõttekäik on seotud ikkagi tollase Twentega, mitte pareguse Twentega.

              Tol aastal kui Levadia alistati ei oldud veel ju päris selles suurusjärgus meeskond, mis on oldud viimased 3-4 hooaega.

              Siis oli Twente eelarve 15 miljonit eurot. (http://nl.wikipedia.org/wiki/FC_Twen...eizoen_2006/07)

              Ja noh, nagu sa mainid, siis Tšehhidel pole ehk hiiglasik rahakott, aga mängitakse meeskonnana hästi. Ja see, kuidas mängitakse, on ju see, mis klubi taseme määrab, mitte see palju pangakontol raha on.

              Ja kui palju peab meeskond end tõestama enne kui võiks öelda, et neil pole jopanud?

              - Vägagi korralik partii üliraskes Meistrite liiga grupis BATE, Milani ja Barcelonaga. 5 punkti ja 3. koht.
              - Järgnenud Euroopa liiga 1/16-finaalis Schalke vastu jõuti lisaajani, enne kui kaotati.
              - Too eelmise hooaja Euroopa liiga grupifaasi võit (mitte ainutl Atletico alistamine, vaid just nimelt grupi võit tulemusteseeriaga 4-1-1).
              - Seejärel siis Napoli.... kuigi jah, too mäng on äärmiselt kahtlane, kuna isegi poole jõuga peale minev Napoli ei tohiks niimoodi kaotada ning selle klubiga seoses on varemgi veidraid asju olnud (eesotsas väravavahiga, kes vihastab oma ründaja värava peale.).

              Nende alistamine praegu pole kindlasti lihtsam kui oli Twente alistamine 2006. aastal. Jah, praegu on küll mõne Hollandi liiga esineliku klubi alistamine kõvem sõna kui Tšehhi meistri oma, aga eelmise kümnendi keskel mäletan ma küll, et Hollandi jalgpall oli üsna suures madalseisus ning usun, et praegune Viktoria lõpetaks ühes liigas olles tollasest Twentest kõrgemal.

              Aga selles ma nõustun, et Nõmmel on omad võimalsued. 70-30 on aga pika puuga ülepakutud. Pigem jätaks variandi 10-15 vahele.

              Mida eelmised kaks mängu siiski näitasid, on see, et Kalju meeskond sobib hästi Euroopa mängudeks, sest erinevalt kohalikust liigast saab seal kontraid mängida ja kogu keskväljaliin sobis selleks ideaalselt ning kui plats korralik on, siis saab madalalt ja kiirelt päris võimsa kiirusega palli vastaste väljakupoolele.

              Suureks probleemiks tundus aga olevat see, et kaitses olid siiski augud, mida lapiti vaid üsna meeleheitlike pingutustega. Pall jõudis ikka liiga tihti madalalt karistusalla ning arvestades, et Viktoria tempo on 1-2 taseme võrra kiirem kui HJK oma, siis on vaja palju kompaktsemalt tegutseda.
              sigpic

              Kommentaar


                Algselt postitas Tanel Vaata postitust
                Minu mõttekäik on seotud ikkagi tollase Twentega, mitte pareguse Twentega.

                Tol aastal kui Levadia alistati ei oldud veel ju päris selles suurusjärgus meeskond, mis on oldud viimased 3-4 hooaega.

                Siis oli Twente eelarve 15 miljonit eurot. (http://nl.wikipedia.org/wiki/FC_Twen...eizoen_2006/07)

                Ja noh, nagu sa mainid, siis Tšehhidel pole ehk hiiglasik rahakott, aga mängitakse meeskonnana hästi. Ja see, kuidas mängitakse, on ju see, mis klubi taseme määrab, mitte see palju pangakontol raha on.

                Ja kui palju peab meeskond end tõestama enne kui võiks öelda, et neil pole jopanud?

                - Vägagi korralik partii üliraskes Meistrite liiga grupis BATE, Milani ja Barcelonaga. 5 punkti ja 3. koht.
                - Järgnenud Euroopa liiga 1/16-finaalis Schalke vastu jõuti lisaajani, enne kui kaotati.
                - Too eelmise hooaja Euroopa liiga grupifaasi võit (mitte ainutl Atletico alistamine, vaid just nimelt grupi võit tulemusteseeriaga 4-1-1).
                - Seejärel siis Napoli.... kuigi jah, too mäng on äärmiselt kahtlane, kuna isegi poole jõuga peale minev Napoli ei tohiks niimoodi kaotada ning selle klubiga seoses on varemgi veidraid asju olnud (eesotsas väravavahiga, kes vihastab oma ründaja värava peale.).

                Nende alistamine praegu pole kindlasti lihtsam kui oli Twente alistamine 2006. aastal. Jah, praegu on küll mõne Hollandi liiga esineliku klubi alistamine kõvem sõna kui Tšehhi meistri oma, aga eelmise kümnendi keskel mäletan ma küll, et Hollandi jalgpall oli üsna suures madalseisus ning usun, et praegune Viktoria lõpetaks ühes liigas olles tollasest Twentest kõrgemal.

                Aga selles ma nõustun, et Nõmmel on omad võimalsued. 70-30 on aga pika puuga ülepakutud. Pigem jätaks variandi 10-15 vahele.

                Mida eelmised kaks mängu siiski näitasid, on see, et Kalju meeskond sobib hästi Euroopa mängudeks, sest erinevalt kohalikust liigast saab seal kontraid mängida ja kogu keskväljaliin sobis selleks ideaalselt ning kui plats korralik on, siis saab madalalt ja kiirelt päris võimsa kiirusega palli vastaste väljakupoolele.

                Suureks probleemiks tundus aga olevat see, et kaitses olid siiski augud, mida lapiti vaid üsna meeleheitlike pingutustega. Pall jõudis ikka liiga tihti madalalt karistusalla ning arvestades, et Viktoria tempo on 1-2 taseme võrra kiirem kui HJK oma, siis on vaja palju kompaktsemalt tegutseda.
                Twente oli selline stabiilne 5-6 koha soosik toona ning kaotus Levadiale oli ikka uskumatu nende jaoks. Lausa häbiväärne. Mäletan toonast nende peatreeneri Fred Rutteni reaktsiooni. Hollandi klubivutt oli toona parem (just tipp) kui praegu. PSV pääses siis regulaarselt CL play-offi ja samal 2006/2007 hooajal veerandfinaali ning AZ samal hooajal uefa kuubiku veerandfinaali.

                Ja kas praegune Plzen pääsenuks toona Eredivisie 4 hulka , see on ka küsimärk. PSV, Ajax ja AZ olid toona ikka väga kõvad, Feyenoord languses ja siis tuli Twente. Ma pigem jääks eriarvamusele, aga seda on keeruline võrrelda.

                Ma tervikuna Kalju mängu ei näinud kuid highlightide põhjal ehk kaitse võib jääda aeglaseks kuna Plzen paistis üsna kiire kontratesse minev sats olema, lisaks kiired poolikud ja ründajad. Tempo kindlasti käigu võrra tihedam kui HJL eesliinil.

                See protsentide võimalus on ka subjektiivne. Palju sõltub sellest kuidas avamäng lõpeb, sest pigem tuleb Kaljul ikkagi väga kaitsvalt alustada ja eelkõige taga lukus hoida. Mida kauem see kestab, seda suuremad ka võimalused. Iseenesest poleks väravateta viik kodus sugugi paha, sest annaks võõrsil peetavaks mänguks ikkagi hea platvormi.

                EDIT: Ja äsja tuli ERR-ilt kinnitus, et ETV 2 näitab otse 30 juuli mängu kell 18.55
                Wij komen terug met de cup in de hands

                Kommentaar


                  Kes siin neid UEFA reitinguid jagas kõige paremini? Kas Kalju ja Levadia hoiavad meid ikka sellest alumisest neljast eemal?

                  Kommentaar




                    Arvutusmetoodikat ei tea, aga tabelit oskan vaadata.
                    Armeenlased mängivad täna CL's Partizaniga võõrsil (esimene 1-1) ja homme EL's Zalgirisega kodus (esimene leedukatele 2-0). Edasipääsu ei tohiks kumbki sats saada, et siis aastakeseks vast jah.

                    Edit: Kui juba Levadia peale jutt läks siis eile Trofeo TIM'i Rumeenia kanali pealt vaadates reklaamis Pandurii - Levadia mängu. Ehk seda peaks homme nägema.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Delfino Vaata postitust
                      Kes siin neid UEFA reitinguid jagas kõige paremini? Kas Kalju ja Levadia hoiavad meid ikka sellest alumisest neljast eemal?



                      Hetkel küll. Armeenia on lähim ohustaja. Neil on kaks satsi veel konkurentsis-täna õhtul Shirak mängib Partizaniga võõrsil (esimene mäng 1:1) ja Pjunik mängib homme kodus Zalgirisega (esimene mäng 0:2). Fääri saartel veel üks sats konkurentsis kuid temal on suur kaotus avamängust rumeenia klubi vastu (0:3) ja vähetõenäoline, et siit paarist edasi lähevad. Kui mõlemad Armeenia satsid täna-homme auti lüüakse, siis ei saa keegi tagant enam Eestit 49 kohast madalamale kukutada. See tagab esimese CL eelringi vältimise.
                      Wij komen terug met de cup in de hands

                      Kommentaar


                        Kas viimati Tallinnas käinud soomlased hääldavad oma klubi nime kuidagi soomepäraselt või olen mina lähipäevadek juba mitmel puhul kuulnud, kuidas HJK ajatakse meie inimeste poolt segamini teise Helsinki hiiu HIFK-ga, kes pallib hetkel Ykkonenis?

                        Kommentaar





                          Oli ka aeg



                          E: jõuti ette
                          Adiós amigos

                          Kommentaar


                            Soomlased kutsuvad HJK'd enamasti nimega "Klubi" või siis hääldusega hoo-iiii-kooo. HIFK'i kutsutakse minu teadmiste kohaselt lihtsalt IFK (iii-äfff-kooo) ning kukkus eelmine aasta esiliigast välja ehk mängib siis Kakkoses.
                            Isiklikult pole veel kedagi kuulnud neid segamini ajamas aga samas ei imesta kui nii juhtub.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Karter Vaata postitust
                              Soomlased kutsuvad HJK'd enamasti nimega "Klubi" või siis hääldusega hoo-iiii-kooo. HIFK'i kutsutakse minu teadmiste kohaselt lihtsalt IFK (iii-äfff-kooo) ning kukkus eelmine aasta esiliigast välja ehk mängib siis Kakkoses.
                              Isiklikult pole veel kedagi kuulnud neid segamini ajamas aga samas ei imesta kui nii juhtub.
                              Tänud vastuse eest!

                              Mina kuulsin enda meelest just seda viimast hääldust nii täna R2-s, kus pudrulõug K. Raudsepp teeb igas saates mõne apsu. Lisaks olen eelnevatel päevadel kuskilt veel just seda viimast hääldust kuulnud, taas meie omade poolt.

                              Eilne atmosfäär staadionil oli igaljuhul võimas. Kas ETV ülekanne ei tähenda nüüd hoopiski seda, et rahvast jääb järgmisel nädalal staadionil vähemaks? Mina pean teatava häbiga tunnistama, et laisa inimesena eelistan nüüd ilmselt mängu TV-st vaadata ja piletiraha säästa, kui see võimalus lahkelt antakse.

                              Kommentaar


                                "Quality without results is pointless. Results without quality is boring." - Johan Cruyff

                                Kommentaar

                                Working...
                                X