320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Kalju eest on ainult üks mees mingiski rollis olnud, aga ei kuulu oma vanuseklassi 18 parema sekka. Floras mingi 7 äkki on konkreetses rollis ja mõned vast veel üksikud korrad kutse saanud.

    arvestades, et enamus nendest mängijatest on teistest klubidest toodud, siis ilmselt peaks Flora ikkagi taaskord pöörduma oma tõelise ja eduka kasvatajaklubi poole

    aga kui tõsiselt nüüd rääkida, siis postituse eesmärk polnud mitte see et üks mäng midagi määraks ja et saaks öelda, et Kaljus arvestatavat tööd mängijate kasvatamisega tehakse, aga kui kogu aeg raiutakse, et kui halvasti kõik Kaljus ikka on, siis kas ikka on nii halvasti kui võideldakse välja koht Eesti 8 parima noortesüsteemi seas ja ollakse ka seal konkurentsivõimelised?
    Nojah, ma küsisin seda statistikat, sest minu arust on üsna ilmselge, et florakaid eelistatakse noortekoondistes. Ilmselt sellepärast, et nad on igapäevaselt lillekülas silme all treeneritel.

    Kommentaar


      Kalju eest on ainult üks mees mingiski rollis olnud, aga ei kuulu oma vanuseklassi 18 parema sekka. Floras mingi 7 äkki on konkreetses rollis ja mõned vast veel üksikud korrad kutse saanud.

      arvestades, et enamus nendest mängijatest on teistest klubidest toodud, siis ilmselt peaks Flora ikkagi taaskord pöörduma oma tõelise ja eduka kasvatajaklubi poole

      aga kui tõsiselt nüüd rääkida, siis postituse eesmärk polnud mitte see et üks mäng midagi määraks ja et saaks öelda, et Kaljus arvestatavat tööd mängijate kasvatamisega tehakse, aga kui kogu aeg raiutakse, et kui halvasti kõik Kaljus ikka on, siis kas ikka on nii halvasti kui võideldakse välja koht Eesti 8 parima noortesüsteemi seas ja ollakse ka seal konkurentsivõimelised?

      Mängu vaatasid?

      Mõlemad olid täielikud sitad. Küll su Kalju varsti "konkurentsivõimeliselt" päriselt okeilt tiimilt 0:6 paki saab, usu mind.
      Floralt oleks oodanud rohkem, aga no tõesti - olid ikka väga sitad. Ka nemad saavad vähemalt ühe paki.

      Mõlemad satsid oleksid eelmisel aastal islandlaste käest samamoodi 0:10 kahe mängu peale saanud.

      Oleks ma kummagi klubiga seotud, nutaks ma oma noortetöö pärast silmad peast välja.

      Kommentaar


        Algselt postitas $$$ Vaata postitust
        Nojah, ma küsisin seda statistikat, sest minu arust on üsna ilmselge, et florakaid eelistatakse noortekoondistes. Ilmselt sellepärast, et nad on igapäevaselt lillekülas silme all treeneritel.
        U21 peatreener on Prins, U19 oma Koser, U18 oma Klasen. Lisaks näiteks U18 abitreener Bärengrub. U17-l Artjuhhov ja Oper jne. Mida täpsemalt nad seal Lillekülas "igapäevaselt" vahtima peaksid, kui töötavad vastavalt Pärnus, Tartus, Männikul, Raplas, Wismaris ja Viimsis/Maarjamäel?

        Lisaks see, et Hurda U17 viimases koosseisus oli mängijaid seitsmest Eesti klubist. Sealhulgas Florast kolm, samas kui näiteks Legionist ja Unitedist kummastki neli. Klaseni U18 viimane valik - kaks poissi Florast, 12 erinevat Eesti klubi esindatud. Koseri viimane U19 - kolm Florast (+ Männilaan), samas näiteks viis Tammekast, kokku kuus Eesti klubi. Isegi U21 koondises oli viimati 2 florakat (+ välja laenatud Paplavskis ja Seppik), samas näiteks Levadiast ja Tulevikust neli, Tammekast kolm. Ja kokku kuuest Eesti klubist mehi.

        Aga kui ilmselge, siis muidugi ilmselge. Mis siin arutada.
        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

        Kommentaar


          Algselt postitas United Vaata postitust
          Mängu vaatasid?

          Mõlemad olid täielikud sitad. Küll su Kalju varsti "konkurentsivõimeliselt" päriselt okeilt tiimilt 0:6 paki saab, usu mind.
          Floralt oleks oodanud rohkem, aga no tõesti - olid ikka väga sitad. Ka nemad saavad vähemalt ühe paki.

          Mõlemad satsid oleksid eelmisel aastal islandlaste käest samamoodi 0:10 kahe mängu peale saanud.

          Oleks ma kummagi klubiga seotud, nutaks ma oma noortetöö pärast silmad peast välja.
          Mängu ei näinud ja see pole hetkel ka nii oluline. Üldpilt on mulle teada. Kui EJL noortejalgpalli töögrupi analüüsi kohaselt on Flora kasutatavad noored selles vanuses TOP4 seas ja nendega on võimalik mängida, siis ollaksegi Eestis konkurentsivõimelised. Lihtne. Kes need "päriselt okei tiimid" siis on? Legion ja Nõmme United, kes Eesti oludes näevad tõesti head välja, aga rahvusvahelisel tasemel võtaks samamoodi välja, nagu need jobud Levadia ja Kalju. Mõne palli lihtsalt vähem. Või on selleks pundiks Tammeka, kelle tuumiku kohta ütles legendaarne (eks)koondislane, et nad peaks päevapealt jalgpalli ära lõpetama.

          Kogu jutu mõte ei ole ju see, et taguda vastu rinda, et Kalju on nii tubli, aga Flora alistamine on kerge ninanips sellegipoolest. Kui eelmisel aastal läksid häirekellad Eesti jalgpallis tööle, et miks tulemused nii kohutavad on, siis leiti üheselt, et klubides tehtav noortetöö ei ole piisav (absoluutselt nõus), aga peamiselt vaadati Kalju ja Levadia poole, kes on keskendunud ainult esindusmeeskonnale ja noortetöö on täiesti unaruses. Ja kindlasti ei saagi Kalju ja Levadia noortetööga ka rahul olla, aga fakt on see, et meil on üle 20 litsentseeritud klubi ja need pundid on hetkel TOP8, aga kus on kogu Pärnumaa, Ida-Virumaa, kogu Lõuna-Eesti peale ainult üks klubi jnejne. Eks siin on ilmselgelt ka objektiivseid põhjuseid miks sportlikult kõik nii Tallinna poole kaldu on, aga siiski on see kõnekas.

          Florakate eelistamisest (noorte)koondistes, siis sellest jah enam rääkida ei saa. Nüüd võetakse lihtsalt väiksemate klubide parimad mängijad kiirelt endale ehk siis tehakse head värbamistööd. Eks seegi on üks teema, mis nii kergelt Eesti jalgpalli folkloorist kao, nagu ka Flora ja tema (endiste) farmklubide sidemed, sest olid ajad, kus Florasse kuulumine andis tõepoolest eelise kanda ka sinist särki.

          Kommentaar


            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
            Mängu ei näinud ja see pole hetkel ka nii oluline. Üldpilt on mulle teada. Kui EJL noortejalgpalli töögrupi analüüsi kohaselt on Flora kasutatavad noored selles vanuses TOP4 seas ja nendega on võimalik mängida, siis ollaksegi Eestis konkurentsivõimelised. Lihtne. Kes need "päriselt okei tiimid" siis on? Legion ja Nõmme United, kes Eesti oludes näevad tõesti head välja, aga rahvusvahelisel tasemel võtaks samamoodi välja, nagu need jobud Levadia ja Kalju. Mõne palli lihtsalt vähem. Või on selleks pundiks Tammeka, kelle tuumiku kohta ütles legendaarne (eks)koondislane, et nad peaks päevapealt jalgpalli ära lõpetama.

            Kogu jutu mõte ei ole ju see, et taguda vastu rinda, et Kalju on nii tubli, aga Flora alistamine on kerge ninanips sellegipoolest. Kui eelmisel aastal läksid häirekellad Eesti jalgpallis tööle, et miks tulemused nii kohutavad on, siis leiti üheselt, et klubides tehtav noortetöö ei ole piisav (absoluutselt nõus), aga peamiselt vaadati Kalju ja Levadia poole, kes on keskendunud ainult esindusmeeskonnale ja noortetöö on täiesti unaruses. Ja kindlasti ei saagi Kalju ja Levadia noortetööga ka rahul olla, aga fakt on see, et meil on üle 20 litsentseeritud klubi ja need pundid on hetkel TOP8, aga kus on kogu Pärnumaa, Ida-Virumaa, kogu Lõuna-Eesti peale ainult üks klubi jnejne. Eks siin on ilmselgelt ka objektiivseid põhjuseid miks sportlikult kõik nii Tallinna poole kaldu on, aga siiski on see kõnekas.

            Florakate eelistamisest (noorte)koondistes, siis sellest jah enam rääkida ei saa. Nüüd võetakse lihtsalt väiksemate klubide parimad mängijad kiirelt endale ehk siis tehakse head värbamistööd. Eks seegi on üks teema, mis nii kergelt Eesti jalgpalli folkloorist kao, nagu ka Flora ja tema (endiste) farmklubide sidemed, sest olid ajad, kus Florasse kuulumine andis tõepoolest eelise kanda ka sinist särki.
            Jep. Sellega mulle tuleb meelde kunagine SC REAL punt, meeskond kes oli pehmelt öeldes täielik laamendaja noorteliigades, vasakule ja paremale panid. Kui euroopasse läksid Nike Premieri Cupile, said Slavia Praha käest kuivalt 0-6.

            Kommentaar


              Sambaz, mis toona selle SC REAL'i pundi fenomen oli? Okei Kink ja Purje tulid Tiiduse alt, siis oli see noorte punt, kus toona Kõrtsmik oli üks põhitegijaid. Kas joppas lihtsalt üli hea aastakäiguga või millest see haip? Reaalselt vist peale Kaljumäe keegi tavavutti enam ei toksi. Noortes loputasid nad Eestis kõvasti, tika-taka käis, aga siis vajus kuidagi ära. Peale seda pole Tiidusest midagi kuulda olnud. Millega ta üldse tegeleb?
              Last edited by Silver; 23.01.20, 14:30.

              Kommentaar


                Algselt postitas Silver Vaata postitust
                Sambaz, mis toona selle SC REAL'i pundi fenomen oli? Okei Kink ja Purje tulid Tiiduse alt, siis oli see noorte punt, kus toona Kõrtsmik oli üks põhitegijaid. Kas joppas lihtsalt üli hea aastakäiguga või millest see haip? Reaalselt vist peale Kaljumäe keegi tavavutti enam ei toksi. Noortes loputasid nad Eestis kõvasti, tika-taka käis, aga siis vajus kuidagi ära. Peale seda pole Tiidusest midagi kuulda olnud. Millega ta üldse tegeleb?
                Ma ei oska sulle täpset vastust anda, Silver. Mu meelest läks lihtsalt Tiidus ahneks ja keeldus poisse andmaks meie suurtele ja sealt hakkas see pall veerema, kui noored jõudsid vanusesse kus julgesid sõna öelda kaasa. Märgiline muidugi selle asja juures see, et Tiidus lootis saada poisid kohe välismaale, ilma mingite vahe käikudeta kasvõi eestis. Fakt on muidugi, et perse said keeratud mu meelest 5-6 head kutti, kes oleks kindlasti olnud antud hetkel meie PL tipus. Mis tiidus teeb? Mul pole õrna aimu ka.

                Kommentaar


                  95' aastkäik oli ikka suhteliselt kõva punt taseme poolest, mängijatest kõige kaugemale jõudnud vist Marin jaKauber. Muidu olid veel Järva, Saarlas, Hansberg, Kelder ja veel osad nimed, kes Eestis kuskil kõrgemal mänginud.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Discball Vaata postitust
                    95' aastkäik oli ikka suhteliselt kõva punt taseme poolest, mängijatest kõige kaugemale jõudnud vist Marin jaKauber. Muidu olid veel Järva, Saarlas, Hansberg, Kelder ja veel osad nimed, kes Eestis kuskil kõrgemal mänginud.
                    Jep, siin kohal me jõuamegi järelduseni, et ärge usaldage ühtegi Aivarit, noormängijaid! Ja mitte ka Kuno!

                    Kommentaar


                      No 95 satsis olidki juba noores eas andekamad teistest satsidest endale võetud ja tänu sellele klohmiti teisi. Marin nt alustas ju Keilas, Kauber Operi Jalgpallikoolis kui mälu ei peta jne. Eks muidugi Tiidus tegi ka nendega head tööd edaspidi.

                      Mäletan üks suvi olime koos nendega Saaremaal turniiril võistlemas ja ööbisime ühes koolimajas - kui meile oli see üks suur puhkus ja trall ja sai pulli teha hommikust õhtuni, siis neil oli korralik sõjaväekord.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                        Jep. Sellega mulle tuleb meelde kunagine SC REAL punt, meeskond kes oli pehmelt öeldes täielik laamendaja noorteliigades, vasakule ja paremale panid. Kui euroopasse läksid Nike Premieri Cupile, said Slavia Praha käest kuivalt 0-6.
                        Päev enne kaotati Amsterdami Ajaxile näiteks 1:2. HJK 0:0, Norra meistrit võidet 3-1 ja Iisraeli meistrile Maccabi Haifale kaotati 1:2. Turniir toimus Praha kodus ja said haamri. Selles valguses nagu veidike parem kui Islandi meistrilt 0:12 saada? Ega sellega ei arenegi, et sa Eestis nädalast nädalasse 8:0 kõigile paned, lähed korra suurele areenile ja ei saagi midagi suurt aru. Ühel turniiril mäletatavasti mängiti Leyton Orienti eakaaslastega ja tagasiside oli selline, et "me ei saanud 60 minutit üle poolegi". Tasemevahed on üüratud.
                        "The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and all science. He to whom this emotion is a stranger, who can no longer pause to wonder and stand rapt in awe, is as good as dead: his eyes are closed."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas -21- Vaata postitust
                          Päev enne kaotati Amsterdami Ajaxile näiteks 1:2. HJK 0:0, Norra meistrit võidet 3-1 ja Iisraeli meistrile Maccabi Haifale kaotati 1:2. Turniir toimus Praha kodus ja said haamri. Selles valguses nagu veidike parem kui Islandi meistrilt 0:12 saada? Ega sellega ei arenegi, et sa Eestis nädalast nädalasse 8:0 kõigile paned, lähed korra suurele areenile ja ei saagi midagi suurt aru. Ühel turniiril mäletatavasti mängiti Leyton Orienti eakaaslastega ja tagasiside oli selline, et "me ei saanud 60 minutit üle poolegi". Tasemevahed on üüratud.
                          jep, suht kurb. ja nagu romario ütles, see tasemevahe nii kurb, et anna olla.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                            Kes need "päriselt okei tiimid" siis on? Legion ja Nõmme United...

                            Just nimelt.


                            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                            Legion ja Nõmme United, kes Eesti oludes näevad tõesti head välja, aga rahvusvahelisel tasemel võtaks samamoodi välja, nagu need jobud Levadia ja Kalju.

                            Kui eelmine aasta oleks see või sellele sarnane Nõmme Unitedi sats - ja Jürgens, kes eelmisel aastal veel kaasa tegi - islandlastega mänginud, olles näinud islandlaste mõlemat mängu Levadia vastu, poleks nad kindlasti mingisugust pakki saanud. See oleks olnud pigem tasavägine andmine.

                            Akranes mängis järgmises voorus aga endise Premier League U18 meistri Derby U19-ga, kes mängis tabelis üle nii Unitedi kui ka teiste suurklubiga kasvandikud. Üldskoor 2:6, kodus 1:2.



                            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                            ...aga Flora alistamine on kerge ninanips sellegipoolest.


                            Flora oli teist parem, olgu see öeldud - kui ikka tühja ära ei löö, siis just sellised üllatuskaotused sündima kipuvadki.

                            Aga oma last ei paneks ma kummagi trenni.



                            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                            ...ja need pundid on hetkel TOP8, aga kus on kogu Pärnumaa, Ida-Virumaa, kogu Lõuna-Eesti peale ainult üks klubi jnejne.


                            Kui Eesti "rikkad" klubid teevad oma noortega sellist sitta, siis kuskil Võrus millegi üritamine ei tundu just ülemäära jätkusuutlik, või mis? Oleks ma Levadia, Kalju või Flora omanik, oleks mul siiralt piinlik lasta sellistel Floradel, Kaljudel ja Levadiatel tõsimeeli Euroopasse pääsemist üritada.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas United Vaata postitust
                              Oleks ma Levadia, Kalju või Flora omanik, oleks mul siiralt piinlik lasta sellistel Floradel, Kaljudel ja Levadiatel tõsimeeli Euroopasse pääsemist üritada.

                              Olekski pidanud lihtsalt tegema ühe poolfinaali Nõmme Unitedi ja Flora ning Legioni ja Nõmme Kalju vahel. See oleks näidanud ära, kui fucking sitad Flora ja Kalju on, ilma et nüüd seda piinlikkust mitme vooru võrra veel nägema peaks.

                              Oleks võinud need mängud kuskil üles ka võtta. Nõmme United 8:0 FC Flora ja Legion 8:0 Nõmme Kalju. Et kogu Eestile oleks ilusasti näha.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas United Vaata postitust
                                Olekski pidanud lihtsalt tegema ühe poolfinaali Nõmme Unitedi ja Flora ning Legioni ja Nõmme Kalju vahel. See oleks näidanud ära, kui fucking sitad Flora ja Kalju on, ilma et nüüd seda piinlikkust mitme vooru võrra veel nägema peaks.
                                Täitsa kahju sust - pead kohustuslikus korras igasugu sitta vaatamas käima.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X