320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tundub, et nüüdseks on sats komplekteeritud ja individuaalse kvaliteedi poolest on see küll kõige mürgisem Kalju läbi aegade. Uue ründaja esmamulje on ka väga hea. Kristalit kerge ülesanne muidugi ees ei oota, et kuidas see kooslus ka mängima saada. Igatahes saab väga põnev olema, kuidas hakkama saab, sest kui varasemalt on Kristal treenerina jätnud pigem konservatiivsema mulje, siis hetkel on tal kasutada kõvasti loovust.

    Kommentaar


      Samas tundub, et Kalju kontor on korralikult lobitööd teinud Silvale, et lausa parimaid fännid ja hea show hakkab pihta. Viiendal aprillil kodus Kaleviga mäng ja arvestades Kalju kogukonnajuhi jama ja keskmise publiku langust ka eelmisel aastal juba ja muidugi seda toredat aasta aega, siis Silva nägu võib küll parajalt -what the hell guys, kuhu ma sattunud olen.
      Aga mänguliselt on see Silva küll hea täiendus. Hallimängude põhjal võib öelda et plahvatuslik kiirendus isegi parem kui Liliul ja lisada sinna keskvälja Natkho, siis midagi siit võib Pantritele isegi tulla.

      Kommentaar


        Marko Kristal probleemidest keskväljal: "Kui sul üks mees (ETM) ei tee neid asju nii, nagu me tahame ja on vaja teha, siis see asi laguneb. Täna oli selle kohta hea tõestus,"

        See on see, millest ma olen kogu aeg rääkinud. Vahet pole, et ETM ei saa hakkama oma ülesannetega ja et Markovich on teinud väga kõva preseasoni poolikus, siis peab Kristal olema valikuteks, kas anda tagasi keskväljalt või äärekaitsest ja kasutada mängijaid, kes ei saa oma ülesannetega hakkama. Samal ajal kui mängija(d), kes mängida oskavad, istuvad tribüünil.

        Aga vaadates seda, kuidas jätkuvalt mängudele vastu minnakse, siis tundub, et hakatakse ikka KTM reeglile sülitama

        Kommentaar


          FC Hüpoteetiline
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Aga miks ei olnud siis klubil nii elementaarseid inimesi kui kogukonnajuht, spordidirektor ja noortetööjuht?

            Kommentaar


              Algselt postitas QRkood Vaata postitust
              Aga miks ei olnud siis klubil nii elementaarseid inimesi kui kogukonnajuht, spordidirektor ja noortetööjuht?
              See tekitas tõesti küsimusi. Et isegi Legion leiab endale kogukonnajuhi, aga Nõmme mändide all ei ole siis kedagi võtta?

              Kommentaar


                See loetelu noortetöö kohta oli ka hea, et võtame ülevalt alla 1. Flora 2. Levadia 3. Jätame selle vahele 4. Paide

                Kommentaar


                  Nonii. Kuna eilses podcastis ühe hüpoteetilise klubi aadressil tugev kriitikalaviin teele lasti ja ma siin samal teemal aktiivselt sõna olen võtnud, siis on kohustus ka hetkel mõni rida lisada. Esiteks, kuigi ma olen üritanud Eesti jalgpalli käekäigust arutledes hoida võimalikult neutraalset joont, siis tahestahtmata võetakse seda kui Nõmme Kalju fänni Romario arvamusena, mitte Eesti jalgpalli huvilise Romario mõttekäiguna. Ma kahtlen selles, et kui esimest rolli ei oleks, siis teises rollis näeks asju teistmoodi, aga sellega tuleb leppida ja lõppkokkuvõttes polegi ehk liiga oluline.

                  Nüüd Kaljust rääkides esindan ma iseenesest mõistetavalt tõesti Kalju poolehoidja rolli. Kui tulla kitsaskohtade juurde, mis Kaljut puudutavad ja millele kogu probleem üles ehitati, siis suures plaanis ei ole midagi vastu vaielda ega kavatsegi. Selliselt, nagu EJL soovib näha meie klubisid tegutsemas, ei ole Kalju osanud/suutnud/tahtnud kaasa tulla. Ma ei ole ka väga paljude asjadega rahul, mis selles klubis toimub, aga vaatamata sellele pean ma tahtma, et ka hetkeolukorras oleks võimalik teha maksimaalne sportlik tulemus. Lõppkokkuvõttes tahab poolehoidja saada eelkõige positiivset emotsiooni heast sportlikust resultaadist. Kõik muu, mis käib selle protsessi ümber on samuti oluline, aga tulemusest ei saa see kunagi tähtsamaks.

                  Kuna Kalju pole väidetavalt teinud kohe mitte midagi ja probleemid sellest tulenevad, siis alustame noortetööst ja teistest klubidest mängijate toomisega. Oma noortest on kõrgliigasse jõudnud - Kuusk, Pürg, Mägi, Maanas, Ainsalu, Kaldma, Tamm. Jällegi kui oleks osatud/suudetud/tahetud neid klubis hoida, siis probleemist ilmselt ei räägiks. Võiks olla kindlasti suurem number, aga kui me oleme sihiks seadnud, et paar mängijat ühest grupist peaks tipptasemele jõudma, siis mitte midagi katastroofilist. Teistest klubidest on toodud mängijaid noores eas alustades Alandist (SK10), Perk (Kalev), Listmann (Põlva), Järva (päästeti Itaaliast), Suurväli, Klein, Vahi, Kummer (kõik Nõmme United), Liblikmann (Loo), Šustov (Legion), Demidov, Kolesnikov (Augur), nüüd ka Antonov (Harju) ja tundub, et ka Jeršov (Flora) on otsimas uut väljakutset. Kindlasti unustasin veel omajagu mängijaid, aga selle raames ei saa kohe kindlasti öelda, et mitte midagi poleks tehtud. Võimalik, et on toodud/saadud valed mängijad ja/või ei ole suudetud nad viia vajalikule tasemele, aga jään jätkuvalt selle juurde, et kui klubi eesmärgid oleks mängida tabeli tagumises pooles, siis räägiks Kaljustki kui klubist, kellel ei ole reeglitega probleeme. Kaljut saab praeguses kontekstis võrrelda ainult klubidega, kelle esindusmeeskonnal on sarnased sportlikud eesmärgid ja nendega tõesti võrdlust ei kannata. Kui võtta liiga tagumine pool lahti, siis palju seal selliseid klubisid ja nende KTM mängijaid on, kes suudaks tippmängu sekkuda?

                  Ma võin olla pime, aga kui võtta ette kogu see Eesti jalgpalli 90ndate põlvkond, kes peaks hetkel tuumiku moodustama, ja ma olen jälginud neid rahvusvahelisel tasemel mänge ikka päris palju, siis see ei ole senimaani küll liiga suurt usku sisendanud, et meil siin liiga palju potentsiaali võrreldes just muu maailmaga peidus oleks. Loodetavasti tõesti uus põlvkond, kes hakkab vaikselt meeste jalgpalli sisenema, muudab seda olukorda, aga praegu on see ainult lootus. Või mida peaks Eesti jalgpalli arengu kohta rääkima see, et kui see hüpoteetiline klubi, kes teeb kõike valesti, on hiljuti tulnud Eesti meistriks ja on viimase kümnendi selgelt Eesti edukaim klubi eurosarjades?

                  Lõpetuseks lisan enda arvamuse EJL protsessidest

                  Mängijate kauem jalgpallis hoidmine - väga hea
                  Tagumiste klubide toetamine - väga hea
                  Eliitliigade toetamine - väga hea
                  Noortetööjuhtide projekt järgmisena - väga hea
                  Kogukonnajuhi projekt - väga hea
                  KTM reegel praegusel kujul, mis sunnib kahte mängijat alustama - ei ole jätkuvalt hea. enamus argumendid olen välja käinud, kui tõsiseltvõetavad need on, on igaühe enda otsustada.

                  Aivari arvamust Tunjovi kohta võin kinnitada , aga üldplaanis oli intervjuuvorm pettumus. austan küll väga SN ajakirjanikke, kes teevad meie jalgpalli kajastamisel üldjuhul väga head tööd, aga isegi sellised kriitilised kohad esitati küsimustena naeruvääristavalt (vähemalt jättis sellise mulje) ja täiendavad küsimused põhimõtteliselt puudusid.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                    ..aga üldplaanis oli intervjuuvorm pettumus. austan küll väga SN ajakirjanikke, kes teevad meie jalgpalli kajastamisel üldjuhul väga head tööd, aga isegi sellised kriitilised kohad esitati küsimustena naeruvääristavalt (vähemalt jättis sellise mulje) ja täiendavad küsimused põhimõtteliselt puudusid.
                    Pole varasemalt kordagi uskunud või tunnetanud, et Soccernet oleks kuidagi sõltumatust kaotanud, pärast liidu omandisse liikumist, aga see intervjuu oli ikka väga Yes Man tüüpi. Eriti pehmeks jäi peatoimetaja, kes võttis kõik need vastan küsimusele küsimusega kohad kerge kihinaga vastu.

                    Kommentaar


                      Aru ma ei saa, et miks oli vaja APl tolles nö. kurikuulsas podcastis kasutada korrektse klubi nime asemel koodsõna "hüpoteetiline". Kus siin see korrektsus on? (SNi ajakirjanikud istusid samuti nagu kuldid rukkis ja ei öelnud ühtegi täpsustavat sõna selles osas)

                      Jääb mulje, et AP kindel soov ja tahtmine oli sellist nime kasutades, rõhutatul Kaljut alandada ja maha teha. Noo milleks, milleks seda vaja on ja kuidas see peaks aitama koostööd paremaks muuta. Kui EJLile AP isikus on NK nii suureks pinnuks silmas, siis kindlasti saaks tulla lagedale mõne litsenseerimise käigus tehtud veaga ja litsents lihtsal jätta välja andmata ja olekski probleem lahendatud. Kalju, kui Eesti jalgpalli häbiplekk pühitud. Mõistetamatu.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas tpx Vaata postitust
                        Aru ma ei saa, et miks oli vaja APl tolles nö. kurikuulsas podcastis kasutada korrektse klubi nime asemel koodsõna "hüpoteetiline". Kus siin see korrektsus on? (SNi ajakirjanikud istusid samuti nagu kuldid rukkis ja ei öelnud ühtegi täpsustavat sõna selles osas)

                        Jääb mulje, et AP kindel soov ja tahtmine oli sellist nime kasutades, rõhutatul Kaljut alandada ja maha teha. Noo milleks, milleks seda vaja on ja kuidas see peaks aitama koostööd paremaks muuta. Kui EJLile AP isikus on NK nii suureks pinnuks silmas, siis kindlasti saaks tulla lagedale mõne litsenseerimise käigus tehtud veaga ja litsents lihtsal jätta välja andmata ja olekski probleem lahendatud. Kalju, kui Eesti jalgpalli häbiplekk pühitud. Mõistetamatu.
                        Vigadest ja probleemidest rääkimine on okei, olgu selleks Flora, Kalev või Kalju, aga see toon, kuidas meelega rõhutada ja alavääristada ühte klubi oli parajalt - dickmove. Ja selle valguses tuleb meelde AP kunagine üks intekas, kus ta mainis, et ta ei üldse konfliktne inimene - vastupidi, ta on probleemide lahendaja läbi rahuliku dialoogi..

                        Üldjuhul olen seisukohal, et alaliidu president ei tohiks sellist eriliselt arrogantset tooni lubada. Piinlikult üleolev sitt.

                        Kommentaar


                          Huvitav lugu, hüpoteetiline klubi, lühidalt hüpik, ei jälgi kehtestatud reegleid, näiteks pakuks võrdluse, kui B-kategooria autojuht sõidab rekkaga ja ei näe probleemi, oskan ju sõita küll.

                          Jalgpalliguru selgitas pikalt, kuidas selle KTM-iga alustati, palju oli aega ette antud ja kuidas seda reeglit on pehmendatud, tulemuseks on see, et hüpik laseb oma vähestel KTM-idel lihtsalt minema minna, üks neist konkurent Levadiasse (kus ta vaevalt nii palju mänguaega saab), kuna esi hüpikfänn peab teda andetuks mängijaks, sest arengut ei ole, mis on muidugi karm tõsi, aga hetkel loeks teda siiski veel heaks mängumeheks.

                          Kui öelda, et kuidas siis klubid tabeli teises pooles KTM-i probleeme ei tunne, siis öeldaks üpris üleolevalt, et nende tase on üldiselt kehv, sellisel tasemel saaksid ka hüpiku noored hakkama.

                          Üldiselt selgituseks, et hüpik = Kalju ja rohkem seda allegoorilist nime ei kasutaks.

                          Kommentaar


                            Okei, Pohlak pidas end natuke ülemeelikult üleval, aga ega ta ju laias laastus midagi valesti ka ei öelnud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas MNa Vaata postitust
                              Okei, Pohlak pidas end natuke ülemeelikult üleval, aga ega ta ju laias laastus midagi valesti ka ei öelnud.
                              Jep, eesti vutikultuur on ikka eriliselt rikas, et kaks kukke saaksid mõõta kummal pikem joller on.

                              Kommentaar


                                Kui meil on 3-4 tippklubi ning Levadia nüüd kuidagi on mingeid järeleandmisi olude sunnil teinud ning Kalju ei jaga ikka üldse EJL filosoofiat, siis on väga raske näha, kuidas liiga ja euroedu peaksid tulevikus tulema hakkama. Kui ühise lauataga ühise eesmärgi nimel ei suudeta kasvõi mingit konsensust luua ja aetakse iga osapoole poolt oma absoluutset tõde taga, siis ei ole meil tulevikuks mitte midagi positiivset loota.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X