320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas -vandersell- Vaata postitust
    Kui sul klubis on mitte kõige noorem treener, kes võtab 14-aastasel konkureeriva klubi jalgpallurilt süütuse, siis muidugi pole klubi probleem, las teised tegelevad. Mõistlik. Sa lähtud probleemile, nagu see oleks mängijas, aga siiski on see ikkagi treeneris.
    keegi ei öelnud, et mängijas oleks probleem olnud või et klubi pole süüdi. küsimus tõstatati, et KUS KÕIK teised olid? Kuidas see suhe 7 aastat kestis? kui seaduse järgi teeb 14aastane 50 aastasega mis tahab, siis milles me täpsemalt treenerit süüdistama hakkame?
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
      milles me täpsemalt treenerit süüdistama hakkame?



      prokurör Saskia ütleb, et 2. astme kuritegu on 5a jooksul aegunud
      Eesti Jalgpalli Liit (EJL) edastas täna politseile ja prokuratuurile distsiplinaarmenetluse raames kogutud info võimalike seksuaalse väärkohtlemise all kannatanute kohta. Õiguskaitseasutused tutvuvad materjalidega hindamaks, kas toime võib olla pandud kuritegusid. Samas kinnitas prokuratuur, et Nõmme Kalju jalgpallitreeneri Getulio Aurelio Fredo võimalik kuritegu, mis puudutab tema seksuaalsuhet 14-aastase tüdrukuga, on tänaseks päevaks aegunud.
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        Ma ei tea, mulle on siiamaani jäänud mulje, et asi oli kahepoolne. võin muidugi rängalt eksida.
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
          Ma ei tea, mulle on siiamaani jäänud mulje, et asi oli kahepoolne. võin muidugi rängalt eksida.
          Eks ta natukene nagu moraaliküsimus ongi ju. Kui sulle tundub see fine, siis nii ongi.
          Valdava enamus, nagu näib, seda normaalseks ei pea ja seetõttu leiavad, et noortetreeneri käitumine ei ole sobilik.
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Tegelt saab öelda küll, et välismaalt tulnud mees järgis ilusti näpuga seadust ja nüüd järsku köik korraga avastavad, et neile see seadus ei meeldi ikka
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              instas 1 fitness tšikk goldmanni võttis sõna kuumal teemal oma instastorys. Keda huvitab, minge vaadake ise

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                keegi ei öelnud, et mängijas oleks probleem olnud või et klubi pole süüdi. küsimus tõstatati, et KUS KÕIK teised olid? Kuidas see suhe 7 aastat kestis? kui seaduse järgi teeb 14aastane 50 aastasega mis tahab, siis milles me täpsemalt treenerit süüdistama hakkame?
                Suguühet ja/või muu sugulise iseloomuga tegu mõjuvõimu kasutades?
                Juba täna kehtiva karistusseadustiku järgi on tegu raskeima ehk esimese astme kuriteoga.
                Igasugune jutt, et 14 on OK, sest "seadus lubab", tegu oli armastusega ja/või miks ta varem ei rääkinud - juhib fookuse osavalt eemale probleemi olemusest. Tihti taipavadki ohvrid alles aastaid hiljem, et neid kuritarvitati, eriti kui tegemist on/oli lähedase inimesega, olgu selleks pereliige/treener/õpetaja.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  Tegelt saab öelda küll, et välismaalt tulnud mees järgis ilusti näpuga seadust ja nüüd järsku köik korraga avastavad, et neile see seadus ei meeldi ikka
                  Ei, ei järginud, sest selline "tegevus" oli siis ja on endiselt karistatav.
                  Kasutaja Mõnuagent 007 juba selgitas seda päev/kaks tagasi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Pints Vaata postitust
                    Ei, ei järginud, sest selline "tegevus" oli siis ja on endiselt karistatav.
                    Kasutaja Mõnuagent 007 juba selgitas seda päev/kaks tagasi.
                    Ma selles üldises hoiakus olen sinuga loomulikult sama meelt, aga kas siin pole see nüanss, et siis ei olnud karistatav?

                    Mulle näib, et seda tegu ebaseaduslikuks muutev säte tekkis KarS-i 23.12.2013.
                    20 LEGEND

                    Kommentaar


                      Noh kohtus peab selle mõjuvõimu ka ära kuidagi tõestama. Konkreetsel juhul võib see vägagi küsitav olla.
                      Inter - ausaim klubi Itaalias.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas jaamu
                        Kui Robert Sarve jutt tõele vastab, sii jääb mulle arusaamatuks, millise mõjuvõimu kasutamisest siin räägitakse?

                        Kui me usaldame ohvri sõnu, mida me võiks teha, siis “Tee mida ma ütlen, siis saad Martaks” on mõjuvõimu peale surumine, rääkimata eratreeningutest, millest juttu on olnud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Pints Vaata postitust
                          Ei, ei järginud, sest selline "tegevus" oli siis ja on endiselt karistatav.
                          Kasutaja Mõnuagent 007 juba selgitas seda päev/kaks tagasi.
                          Nagu prokuratüür ütles, siis on see Mia Belle lugu juba aegunud. Karistatav oleks ka ainult siis, kui leiab vöimupositsiooni omamine töestust. Ma arvan, et üldsusel pole vahet, kas see "mul on 14 aastase vastu tunded ja meil on seksuaalsuhe" 56a. vanamees oli treener vöi naabrimees, üldsuse jaoks on see ikkagi jälk ja mitte vastuvöetav igatpidi.

                          Öigem oleks küsida, et miks sellest vanusepiirist 14 nii pingsalt kinni hoitakse - Naaberriikides oleksid pedofiil, aga Eestis olid lihtsalt tunded
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas jaamu
                            Kui Robert Sarve jutt tõele vastab, siis jääb mulle arusaamatuks, millise mõjuvõimu kasutamisest siin räägitakse?
                            Mu jaoks on jällegi arusaamatu, miks see õiguslik hinnang niivõrd määrav on. Minu arusaamist mööda ei ole ohver antud juhul mingit seaduse ees karistamist taga ajanud ja ei ole vist ka kriminaalasja algatatud?

                            Aga. Paralleelselt kirja pandud seadustega on ühiskonnas ka kirjutamata reeglid. Nimetagem neid normideks. Ühiskonna võrdlemisi valulik reaktsioon viitab sellele, et meie ühiskonna normide piires ei ole see aktsepteeritav, kui lastega tegelev treener magatab samal ajal last, olenemata viimase tahtest või sidemetest nimetet treeneriga. Treeneril on alati võimalus selg sirgu lüüa ja öelda, et olengi ilge kepivend, tooge oma lapsed minu juurde trenni. Klubil on võimalus öelda, et kõik oligi juriidiliselt okei, toetame oma treenerit, tooge oma lapsed meie juurde trenni. Seaduse ees on (oli) see fain, aga kas ühiskond selle ära seedib?
                            20 LEGEND

                            Kommentaar


                              Algselt postitas jaamu
                              Kui Robert Sarve jutt tõele vastab, siis jääb mulle arusaamatuks, millise mõjuvõimu kasutamisest siin räägitakse?
                              Ka eratreener on võimupositsioonil.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vtp Vaata postitust
                                Ma selles üldises hoiakus olen sinuga loomulikult sama meelt, aga kas siin pole see nüanss, et siis ei olnud karistatav?

                                Mulle näib, et seda tegu ebaseaduslikuks muutev säte tekkis KarS-i 23.12.2013.
                                Põhja Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Saskia Kase sõnul oli juba siis tegu teise astme kuriteoga.

                                Olen olnud koolis praktikal õpetajana, abitreenerina treeninguid läbi viinud(juudo/kikpoks) ning mitmel korral on noored(vanuses 12-17), alles arenevad neiud minusse liigselt kiindunud (ka sõprade/tuttavate nooremad õed ja/või Tallinna Lastehaigla onkoloogia osakonna patsiendid), kirju/SMSe saatnud ja/või muul moel püüdnud tähelepanu püüda aga mitte kunagi pole mulle, isegi mitte korra, pähe turgatanud, et sellega kaasa minek oleks OK. Tõsi, olen olnud meelitatud, seda ma ei salga aga leidnud korra/kolm ka aega, et üks ühele sellest vastaspoolega vestelda, kui olukord seda tõesti nõudnud on, eelnevalt muidugi konsulteerides koolipsühholoogi ja/või vastava spetsialistiga - selleks et tekkinud olukord ei tekitaks traumat või emotsionaalseid haavu.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X