320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
    Mida teeb Tuleviku logol 1912 või Vapruse omal 1922?
    Ülejäänud küsimused on mõistlikud aga selle kohta niipalju et loe eesti jalgapalli ajaloo kohta. Mõlemad klubid on loodud tõepoolest noil aastatel ja mõlemad katkestasid sõdade tõttu tegutsemise teatud perioodidel. Tulevik on Eesti üks vanimaid klubisid ja üks ainukesi tõsise identiteediga nagu Kalev. Pärnu ajalugu natuke killustunum aga umbes sama looga.

    Kommentaar


      Algselt postitas Reina Vaata postitust
      Ülejäänud küsimused on mõistlikud aga selle kohta niipalju et loe eesti jalgapalli ajaloo kohta. Mõlemad klubid on loodud tõepoolest noil aastatel ja mõlemad katkestasid sõdade tõttu tegutsemise teatud perioodidel. Tulevik on Eesti üks vanimaid klubisid ja üks ainukesi tõsise identiteediga nagu Kalev. Pärnu ajalugu natuke killustunum aga umbes sama looga.
      Just, just. Milline imeline identiteet ja juhtimine. Lausa pisar tuleb silma. Eriti vaadates Kalevit ja Lindperet. Nende pikaajalist seost, meeletut fänniarmeed ja tipus mängivat meeskonda. Iga klubi, mis meil on omaette väärtus. Ja mida rohkem on erinevaid klubisid, erinevaid lähenemiseid, seda parem. Intriig müüb, vastasseis müüb, ole sa Kalju, Flora, Levadia, Viljandi või kes iganes. Igal klubil on perioode, kus läheb paremini ja kus läheb halvemini ja igat klubi juhivad teatud inimesed, kes tellivad ka muusika ning maksavad arve.

      Minu arvamus on see, et rahulolematu võib alati olla. Kõik fännid on rahulolematud, kui klubil ei lähe hästi. Aga selga mina küll Kunole või Kaljule fännina ei pööra.

      Jah, on tehtud mitmeid eksimusi ja viimane Getulio case oli ka pigem halb. Samas me ei saa kogu süsteemi, treenereid, mängijaid, lapsi maha kanda, sest üks jobu treener otsustas, et on õige alaealisega armastust jagada. Getulio ei ole Kalju ja üks sitasti välja kukkunud pressiteade ei peaks olema kuid fookuses nr. 1. Kalju on kordades enamat, kui see üks lambine pressiteade. Kalju ei ole kaugeltki Getulio.

      Mis puutub Kunosse, siis senikaua kuni tema tellib muusika ja maksab arve, võib ta otsustada nii kuidas ise heaks arvab. Ei tea mina, Mario, HABE, rallikas, teised fännid, treenerid, mängijad, lapsevanemad mis moodi klubi juhtida, eelarvet kokku saada, mängijaid valida, arveid maksta. Me teame nii palju, et soovime näha võitvat meeskonda, kes mängiks meistritiitlile, oleks Euroopas hea. Kui on klubis periood, kus kõik ei ole nii nagu me soovime, siis tuleb ka kokku hoida, mitte näpuga näidata.

      See jutt, et klubis võiks tulla uus juht ja eestvedaja on meelevaldne. Eesti tippjalgpall sõltub sellest, kes on antud hetkel klubi omanik ja eesotsas. Igal asjal on hind ja usun, et ka Kuno silmis Kaljul. Samas loota, et ohho, nüüd tuleb keegi ja tahab Kalju ära osta, meeskonna uuesti üles ehitada, mina sellesse ei usu. On meil Kuno, siis on. Teeb ta alati õigeid või valeid otsuseid, võidab, kaotab, eksib. Kõike tuleb ette. Ja kui mõnele heiterile ei meeldi Kalju Eesti jalgpallis, siis olgu temaga nii. Aga tulla ja mingit s*tta toota pole ka õige.

      Kui mõni mängija ongi rahulolematu, siis see on tema õigus. Kui keegi mängijatest ei taha Kalju vormi kanda, siis minu pärast mingu kuhu iganes. Legionisse, Kuresse, Viljandisse või Maardu Linnameeskonda. Mängijad mängivad ennekõike ikkagi endale ja teevad oma karjääri. See, et Kulinitšid, Subbotinid, Ustad, Paurid, Nathkod, jt. on kõik sitasti hooaeg alustanud näitab nii mõndagi. Vingumise asemel võiks mängija oma palga esmalt väljakul välja teenida ja siis alles kobiseda organisatoorse poole osas. Minu meelest on need vennad täiesti flopid sellel hooajal, vähemalt alguses. Hakaku esmalt rsk mängima. Tõestagu väljakul, et lisaks vingumisele on meestes ka sisu.

      Ja nüüd Järvela-Oti Kalju foobiast. See, et ta on kõva sõnasepp ja enda arust jalgpalli tippanalüütik on tema unelm. Üks ajakirjanik ei tohiks olla niimoodi kurjust täis, eriti olukorras kus nina püsti ajamiseks pole mingit põhjust. Kõik need ühte auku üllitised ja "meistriteosed" on bullshit.
      Last edited by Silver; 04.04.21, 16:51.

      Kommentaar


        Algselt postitas Silver Vaata postitust
        Ja nüüd Järvela-Oti Kalju foobiast. See, et ta on kõva sõnasepp ja enda arust jalgpalli tippanalüütik on tema unelm. Üks ajakirjanik ei tohiks olla niimoodi kurjust täis, eriti olukorras kus nina püsti ajamiseks pole mingit põhjust. Kõik need ühte auku üllitised ja "meistriteosed" on bullshit.
        OJ pole minu arvates siiani aru saanud, et SN pole tabloid "Õhtuleht". Isegi see viimati nimetatud väljaanne pigem hoidub "Salomon Vesipruulike" tekstide avaldamisest.

        Eks ole näha kuhu suunda SN oma sisu ja selle toimetamise osas suundub. Praegu kisub rohkem raba poole kui reele tagasi.

        Kommentaar


          Algselt postitas Silver Vaata postitust

          Eelmine hooaeg. Valikus oli nii Henri kui Hannes Anier. Üks läks Paidesse, teine Levadiasse. Kalju pakkumine ei olnud motiveeriv? Ju ei suudetud ära rääkida antud mängijaid.
          Mitte aint vennad Anierid, aga see mis hetkel teeb Nikita Andreev on lihtsalt võimas. Milline uus hingamine, tahtmine ning sobivus Legioni meeskonda. Ka tema kuulub hetkel Premium liiga parimate ründajate hulka, kellest Kaljus just puudu on.

          Kommentaar


            Algselt postitas Drogba Vaata postitust
            Mitte aint vennad Anierid, aga see mis hetkel teeb Nikita Andreev on lihtsalt võimas. Milline uus hingamine, tahtmine ning sobivus Legioni meeskonda. Ka tema kuulub hetkel Premium liiga parimate ründajate hulka, kellest Kaljus just puudu on.
            Siin ei pea olema tuumafüüsik, et aru saada miks Kalju eelmine hooaeg põrus ning, miks see hooaeg tuleb eeldatavalt sama raske. Küsimus on ainult ja ainult ründes!

            Kui vaadata Kalju kahte edukat hooaega, kui tuldi meistriks - 2018 ja 2012, siis löödi mõlemal hooajal üle 100 värava. 2018. skooriti 114x, 2012 108x. Mõlemal hooajal kandis suuremat raskust tipuründaja ning teda toetas väga tugev wingman ehk nr. 10.

            2018. tuldi suuresti meistriks tänu Liliu 32 väravale (31 mängust) ning meistritiitli arhidektiks oli hall kardinal Rimo Hunt, kes toetas 15 väravaga. Rimo kompromissitu musta töö tegemine ja jõuline mäng tekitas Liliule piisavalt ohtlike olukordi, mille pealt brass ka enamuse ära realiseeris. Loomulikult suutsid kahekohalise väravate arve kirja saada ka Brtan, Subbotin ning Volkov, kelle panus polnud sugugi väiksem. Brtan lõi päris mitu väga tähtsat väravat toona.

            Vaatame nüüd esimest meistritiitlit 2012. aastal. Tipuründaja Neemelo 24 väravat, nr. 10 Jevdokimov 15 väravat. 10+ väravat said kirja Viikmäe, Quintieri, Wakui ja Eino Puri. Ehk mõlemal hooajal, kui tuli tiitel, mängis väga tähtsat rõhku just realiseerimine ning ründemängu kvaliteet.

            Üleäänutel hooaegadel pole suudetud 100 värava piiri murda. Eelmine hooaeg oli mänguliselt lühem, seega see ei lähe arvesse, aga juba siis oli ründevõimekus kergelt öeldes s*tt (Khomutov 10 + Volkov 10 väravat, rõhutan AINULT!). Korra 2017. löödi küll 101 väravat, see oli erand.

            Ehk siis long story short. Kui tahad Premmis vähegi adekvaatset tulemust saavutada ja TÕESTI meistritiitlile mängida, siis on sul vaja püssirohtu. Ja mitte 1, vaid 2 head ründajat. Lisaks 2 sellist ründavama stiiliga keskpoolikut, kes suudavad vajadusel ka realiseerida. Peale Liliu lahkumist pole ilmselgelt tegeletud õigete ründajate värbamisega. Käest on lastud mitmed head täiendused ning selle pealt praegu makstakse ka kõvasti lõivu.

            Volkov üksi ei tassi, munad Tamme korvis ei õigusta. See, kas ja palju on Tammel eeldusi, see jäägu iga foorumispetsialistist skaudi enda otsustada. Odilavio on täielik flop ja sellega Kalju ründe mehitatus ka piirdub. Khomutov suudab vajadusel ründes koha välja mängida, aga kehvemal päeval pole ka tema teab mis superstaar. Hetkel on mees vist üldse katki? Mõttetu on siin mingitest tiitlitest või TOP3 rääkida, kui roster ei vasta eesmärkidele. Selle asemel, et ühte või heal juhul kahte ründajat palgata oleks amatööranalüüs pinginud välja selle, et lase paaril slaavi kaikal minna ja säästa see plekk, et lükata ründajatesse.

            Miks seda tehtud pole? See on rohkem Kalju skauntingu poole suunatud küsimus. Aga probleemid algavad ainult ja ainult sealt..
            Last edited by Silver; 04.04.21, 22:38.

            Kommentaar


              Ma tahaks ka lisada siia, et mitte Nõmme Kalju fännina ma ei arvanud eriti midagi hästi Oti kirjutisest. Ott tulistab tuimalt ja mõnikord tabab kümnesse mõne hea artikliga, aga pooltel kordadel laseb pealtvaatajad maha (need piinlikud Frank Liivaku artiklid - muide Frank see aasta Levadias on väga hea olnud - Ott, miks sa ei kirjuta?).

              Mängu vaadates jäi mulje, et taktikaliselt peatreener pani mööda. Koosseis toimib kinniselt ja kontratega nõelamise pealt - kiired üleminekud ründesse (kontrate tegemiseks on väga head mängijad olemas Nathko, Volkov, Marin). Trans sai varajase värava ja hakkas bussi parkima. Positsioonirünnakute tegemiseks ja bussi parkiva meeskonna vastu on Kaljul puudu mingi käik - oleks võinud siis kohe toppida mingi latid sinna kasti lammutama lootuses, et midagigi hakkab juhtuma. Marin ja Volkov ei hakka sul tsenderdusi kätte saama seal.

              Ja oleme ausad, ükskõik kui sitt Trans pole tavapäeval, siis nad on "Hurrraaa!" meeskond - kui nad saavad oma mängu käima, siis jäävad tipud hätta ka ja tulevad need viigid ja võidud Transi poolt. Aastast aastasse teevad paar siukest thriller mängu, et ei usu oma silmi. Järgmine voor saavad tabeli alumiselt jälle tala ja siis on kõik normaalne.

              Kommentaar


                Algselt postitas Hyrax Vaata postitust
                Ott tulistab tuimalt ja mõnikord tabab kümnesse mõne hea artikliga, aga pooltel kordadel laseb pealtvaatajad maha (need piinlikud Frank Liivaku artiklid - muide Frank see aasta Levadias on väga hea olnud - Ott, miks sa ei kirjuta?).
                Täiesti valiidne point! Levadia, olukorda riigis arvesse võttes, on mänginud juba 3 mängu ja Liivak pole neis nii sama platsil tolgendanud, on andnud oma märgatava panuse. Tõesti, kus on nüüd sama teemat käsitlevad artiklid?

                Kommentaar


                  Ma ei ole eriti tihe Soccerneti ja Ott Järvela artiklite lugeja, seega ei ole ma nii hästi kursis tema üldise hoiakuga, aga kui ma seda konkreetset artiklit eraldiseisvana nüüd loen, siis ma ausalt öeldes ei ootaks, et see 2-3 lehekülge nii emotsionaalset arutelu endaga kaasa võiks tuua. Esimene lõik oli ju tegelikult kiidulaul Transile, mille juures oli loo vürtsitamiseks kasutatud oponendi sloganit. Mulle tundub suhteliselt tavaline ajakirjanduslik võte.. On ju neid nalju ikka tehtud. Schalke 04 meenub esimese hooga kohe. Teine lõik oli tõesti kriitiline Kalju suhtes ja see, et fraas "Kalju Tekitatud Miraaž" koguni kahel korral seal esines, võib tõesti ületada hea maitse piiri. Samas on tegemist arvamuslooga (sellele viitab ka alapealkiri "Soccernet.ee tähelepanekud"), kus üldiselt ajakirjanikud avaldavadki enda arvamust asjast. Lisaks on ju KTM juba nii vana asi ja nagu ma siit arutelust aru olen saanud, siis ka vähemalt mingi osa Kalju fännidest tunnistavad, et see on probleem, et klubi ei suuda mängijaid kasvatada/kinni hoida. Seega on Tehva pidev kurtmine selles osas minu jaoks ka natuke naljakas. Minu seisukoht on see, et reeglid on kõigi jaoks ühesugused ning kõik peavad tegutsema vastavalt olemasolevatele reeglitele. Otseslt seda mängijate 1. minutil välja vahetamist ma Kaljule ette ei heidaks, kuna see on kooskõlas reeglitega. Küll aga peaks klubi aru saama, et pikas perspektiivis ei ole see jätkusuutlik lahendus. Ja kui ajakirjanik peab vajalikus sellele valupunktile osutada, siis see on tema õigus ja privileeg. Pealegi, otseselt midagi labast ta ju ka ei kirjutanud seal.. erinevalt mõnest foorumihundist, kes teda igasugustesse karvastesse kohtadesse saatsid.

                  Kommentaar


                    Peale podcasti on täiesti kadunud maine Järvelalt. Sa kurat pole isegi mitte ühtegi negatiivses võtmes artiklit kirjutanud Florast, Eesti koondisest kasvõi Võru Heliosis (okei, ülepingutatud, aga siiski) ja sa tuled väitma, et teeme ajakirjandust, siis võid ukse lahti lüüa Elu24 ning ennast tööle pakkuda.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      Küll siis saavad aru, kui ainus järelejäänud KTM saab vigastada ega saa mängu jätkata.
                      Lihtsalt tahan tähelepanekuna välja tuua, et Kalju algkoosseisus on kuskil 6-7 Eesti mängijat, kellest mitu tükki on seal kuskil 4-5 aastat mänginud aga miskipärast me ikka räägime sellest, et tegemist on leegionäride võistkonnaga ja sellepärast ei saada KTM reegliga hakkama. Avilov läks 22-aastaselt sinna ja alustab 4-dat hooaega aga meie reeglite järgi ei vea KTM kohta välja. Subbotin on alates 2016 mänginud Kaljus aga millegipärast ei peeta teda ikka veel KTM-iks. Seal on paar meest veel nagu Volkov ja Kulinitš, kes on juba aastaid mänginud, on Eesti passiga aga ei vea KTM staatust välja, kuna üle 23-aastased peavad veetma 7 aastat klubis enne kui saab öelda, et nende mängijate arengus on klubi kaasa aidanud.

                      Ma olen nõus, et need esimese minuti vahetused ei ole ilusad ja tõesti võiks natuke otsida endale neid noori sinna klubisse juurde, kindlasti oleks neil endal ka süda rohkem rahul. Sama võiks ju ükskord selle KTM reegli üle vaadata ja tunnistada, et Eesti maastikul, kus mängijad liiguvad klubide vahel suht tihti on selline reegel täielik totrus. Ütlen ausalt, et ei ole Kalju fänn aga kui ma vaatan veel Premium Liigas teiste võistkondade koosseise nagu Paide või Legioni oma, siis on näha, et neid KTM probleeme võib hooaja jooksul veel tekkida, eriti antud olukorras, kus iga hetk võib üks KTM mängija covidi saada ja on 2 nädalat väljas. Pole siiamaani näinud kuidas see KTM reegel Eestis liiga arengule kaasa on aidanud ja praeguses eriolukorras on veel eriti tobe antud reegliga jätkata, kuna osadele võistkondadele võib see Euroopa koha või lausa liigavõidu maksta.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vutiguru Vaata postitust
                        Samas on tegemist arvamuslooga (sellele viitab ka alapealkiri "Soccernet.ee tähelepanekud"), kus üldiselt ajakirjanikud avaldavadki enda arvamust asjast.
                        Eks igasugused žanrid ongi ajaga põimunud, aga klassikalises mõttes on tegu siiski mängu ülevaatega. Kas või kuivõrd palju peaks "tähelepanekud" koosnema autori personaalsest arvamusest (või veelgi enam hinnangutest), on juba teema pikemaks aruteluks.

                        Kommentaar


                          Publikut kahjuks staadionile ei lubata, aga kaasa saate meile elada EJL kanalis Soccernet.ee. Ausa kokkuvõtte mängust teeb O.J.


                          Mõnus torge jälle

                          Kommentaar


                            Hea töö! Uut ründajat polegi vaja kui Avilov olemas!

                            Kommentaar


                              Kusjuures ma mõtlen, et see Odilavio on päris hea troll tegelikult. Tüübil palk tiksub, naudib Euroopa hüvesid ja mitte emmigi tegema ei pea, sügab kuskil diivanil kotte lihtsalt juba 2 aastat
                              Oleks tegu mängumehega, siis ilmselt oleks avaldanud soovi lahkuda ning end kuskil soojemas kliimas uuesti üles töötada, aga siin on käitumismustrist näha, et paraku on Kalju omale järjekordse konteinerist lekkinud parasiidi külge saanud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mister Vaata postitust
                                Kusjuures ma mõtlen, et see Odilavio on päris hea troll tegelikult. Tüübil palk tiksub, naudib Euroopa hüvesid ja mitte emmigi tegema ei pea, sügab kuskil diivanil kotte lihtsalt juba 2 aastat
                                Oleks tegu mängumehega, siis ilmselt oleks avaldanud soovi lahkuda ning end kuskil soojemas kliimas uuesti üles töötada, aga siin on käitumismustrist näha, et paraku on Kalju omale järjekordse konteinerist lekkinud parasiidi külge saanud.
                                Ehk keegi valgustaks täpsemalt, et eelmine hooaeg oli tal see fantoomvigastus, aga lõpus oli juba isegi väljakul, aga veel ei mänginud. Nüüd on ta taas täiesti kadunud, et mis seekord?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X